Разликата между сайт за покани приятел и друг?

• theworldleader
      theworldleader
      Глобален
      Окей, имате услугата "Покани приятел", която наистина е добра, въпреки че не ми е ясно какви пари могат да се правят от нея. Впрочем е хубаво да пуснете повече информация, да има повече цифри - това би надъхало повече хора, повярвайте ми.

Обаче въпроса ми е друг:

Бихте ли ми обяснили, чисто финансово да речем къде е разликата между това един човек да си направи сайт (както бяхте писали в последната статия за някакъв чужденец, който е поканил адски много хора и има сайт за това) за поканване на приятели и между това човек да направи сайт за афилейт програми към различни покер зали?

Да, знам че ще ми кажете, че първия вариант е много по удачен, тъй като човек няма да трябва да пуска информация, обучителни статии и прочие и прочие, което е ясно, но чисто финансово не е ли по рентабилно цялата енергия, която се отделя за един сайт, тя да отиде персонално за сайт, който предлага директно афилейт програми към покер зали, а не към покер сайт, който отделно предлага програми към залите?

Ясно е че вие бихте казали, че варианта който последен описах е най-удачен, защото е вашият случай, но реално и честно погледнато? Все пак трябва да поставяме винаги две страни по даден въпрос, за да могат хората да решат най-правилното. Поне според мен. Нека и не само екипа се включи и дано стане приятна дискусия, която да е полезна все на някой.
  • 13 отговора
    • sneaker1212
      sneaker1212
      Бронз
      Ама ти сериозно ли задаваш такъв въпрос към сайт за привличане на нови покер играчи към дадена зала...
      ps: разрови се малко в нета пък може и да намериш каквото ти трябва.
    • theworldleader
      theworldleader
      Глобален
      На мен ми е пределно ясно каква е разликата, просто искам да стане дискусия, да чуя други мнения и т.н. В крайна сметка трябва всякакви неща да се дискутират, а не само как да се купуват точки, да се спонсорира и т.н. ;)
    • sneaker1212
      sneaker1212
      Бронз
      lol Ква дискусия..се едно да отидеш при потенциалната конкуренция и да им кажеш всичките номера в бизнеса..лол
      Настина ли очакваш някой оторизирано лице, което знае точната информация да ти каже нещо...>?
    • theworldleader
      theworldleader
      Глобален
      Просто както могат да пуснат тема, която да показват добрата страна на това да каним приятели, така биха пуснали и какво е да си от тяхната страна ;)
    • sneaker1212
      sneaker1212
      Бронз
      xxD...успех.
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Преди имаше новина за някакъв германец, който си е купил чисто нов VW Golf от покани приятел. Мисля, че и в БГ общността има хора, които са изкарали не малко пари от Покани приятел, а в крайна сметка това е една добра възможност да докараш малко допълнителни пари без да правиш нищо.

Мисля, че сам се досещаш колко точно хора имат сайтове, които да рекламират PS.

Също така е добре да се отбележи, че да имаш собствен affiliate не е никак лесно. Трябват договори със залите, а и определено мисля, че да препращаш хората към по-голям и вече организиран сайт е по-добра оферта. В крайна сметка, когато си афилиейт имаш дадени отговорности, а и често по-малките афилиейти са партньори с не толкова известни покер сайтове.

Друг плюс на препращането към PokerStrategy.com е, че новите играчи няма да се интересуват от рейкбек, а от безплатен капитал примерно. PokerStrategy.com е единствения афилиейт, който предоставя $50 безплатен начален капитал.

Общо взето цялата работа с афилиейтите не е толкова лесна и ако нямаш наистина добри сделки за рб или рейкрейсове мисля, че е къде къде по-добра идея да препращаш хора към по-развит афилиейт.

Поздрави,
      Пламен
    • LetchLord
      LetchLord
      Бронз
      Хората не биха се регистрирали през някой по-малък сайт в покер залите, защото малките сайтове нямат какво да предложат в замяна. За разлика от големите покер портали, като PokerStrategy, които имат един куп промоции, система със статуси, рейк рейсове и т.н.

А по-склонни ще са през тези по-малки сайтове или блогове каквито доста се правят напоследък, да видят оферта за безплатни $50 и да се регистрират в покер залите през PokerStrategy, които ще им дадат съответните преференции.

Естествено, ако даден човек/сайт, се насочи към абсолютно начинаещи играчи, които дори не са чували за affiliate, или пък ако някой сайт смята че може да предложи достатъчно добри основания на играчите да се регистрират в покер залите през него, естествено е по-добре директно да се регистрира за афилиейт програмите на различни покер зали.

Аз когато за пръв път разглеждах що е това покер, направих грешката да се регистрирам в Покерстарс директно (просто не бях чувал за афилиейти) и повече се надявам да не повтарям такава голяма глупост. Ами представи си и във Фул Тилт, колко играчи си играеха без рейкбек и без нищо, докато ние си взимаме 27% всяка седмица (не само PS, почти всички покер портали предлагат 27% във ФТ, но някои от малките сайтове не могат да го предложатт), плюс статии, видеа, участие в рейкрейсове и т.н.
    • theworldleader
      theworldleader
      Глобален
      kymupa, благодаря ти за отговора.

Как ти се струва идеята вие да предлагате уникални статии за такива сайтове, които предлагат покани приятел?

Би било добре и за вас, ако разбираш от оптимизация на сайтове ще разбереш защо.
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Радвам се, че си сметнал отговорът ми за полезен.

Аз самия нямам опит в сайтовете, но мисля скоро да хора на курсове по html, тъй като наистина ми е доста интересно.

Относно статиите - какво точно имаш предвид?

Поздрави,
      Пламен
    • theworldleader
      theworldleader
      Глобален
      Първоначално публикувано от kymupa
      Радвам се, че си сметнал отговорът ми за полезен.

Аз самия нямам опит в сайтовете, но мисля скоро да хора на курсове по html, тъй като наистина ми е доста интересно.

Относно статиите - какво точно имаш предвид?

Поздрави,
      Пламен
      Когато един сайт има уникално съдържание (не копи пейст) то се смята от гугъл за полезен сайт и бива изкачван по-горе в резултатите. Което докарва повече посещения от търсачките, за което се борят всички сайтове в мрежата.

А ако започнете да предлагате такова съдържание, то вътре в него можете да слагате ваши ключови думи, по които да бъдете намирани чрез търсачките. Например думата покер я има няколко пъти в тези уникални статии, то Гугъл започва да намира по-често думата покер в резултатите и ги показва по-напред, а именно вашият сайт.

А предоставянето от ваша страна на нас потребителите на такива статии ще спомогне за много неща - както казах за оптимизацията за която се опитах да ти обясня туко що, за улеснението ни, защото по този начин по-лесно ще обясняваме на потенциалните покер играчи защо да натиснат рекламния банер и да влязат във вашият сайт.

Защото ако ме питаш мен - писал съм адски много съдържание за сайтове, мои и не само мои и ме мързи да седна да пиша на седмица по един текст относно покер обществото ви, въпреки че знам че това ще помогне доста за популизирането на общност и съответно трупане на пари от 'Покани приятел'.
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравей theworldleader,

Не искам да се повтарям с това, което kymupa и LetchLord вече са написали: те двамата са ти дали доста подробна информация и няма много неща, които могат да се добавят. Наистина е доста трудно да станеш успешен партньор на покер залите и да предлагаш толкова материали и промоции, колкото нас например. Предложението трябва наистина да е достатъчно привлекателно и в същото време да не е в нарушение с правилата на мрежите или покер залите, за да постигнеш успех. А да предложиш нещо, което никой друг не предлага и което е позволено, не е толкова лесно, колкото изглежда ;)

Колкото до статиите, които ти предлагаш да включим в секцията ни Покани приятел: ние вече разполагаме с информация, която можеш да използваш за страницата си, например на страницата Как да препоръчваш.

Поздрави,
      Надя
    • insomnia666
      insomnia666
      Злато
      .
    • freax0r
      freax0r
      Бронз
      Първоначално публикувано от insomnia666
      Иначе ще ти качат сайта,ама знаеш ли кога?!
      Не говори тъпотии. SEO-то си е цяло изкуство. Най-нагледния пример за ефекта от оптимизацията е Google Bombs. Напиши в google думата простак и виж 1-вия резултат. Мислиш ли че за това са плащани $300?