NL5 Everest

• 7and3off
      7and3off
      Бронз
      Здравейте
      Скоро взех началният капитал 50$ в Еверест и започнах да играя НЛ5 на 2 маси,стратегия на малкият стак като за 1 седмица ги направих 115$.Дръпнах трайала на Покер Тракер 3 и започнах да играя на 4 маси.За 6 дена успях да ги направя 160$ с много тайт агресив игра.Това ми е гравиката за сега са само около 5к ръце и наистина ми е интересно мнението на някои специалист на микро нивата как изглежда.Особено много ме притеснява,че процента на "money won without showdown" е доста по висок от този на ръцете със шоудаун.Ако имате някое съветче като за мен ще съм мн благодарен :)
  • 9 отговора
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Щом зелената върви нагоре, значи всичко е ОК :)
    • 7and3off
      7and3off
      Бронз
      Да реално погледнато това е най-важното за момента,но наистина това ми е много интересно.Може би трябва да намяла валиу бета ми на ривъра,та затва потърсих и други мнения тук.Иначе скоро смятам да се качвам на НЛ10 пак със стратегията на малкия стак и определно трябва да реша въпроса с тази прословута червена линия :)
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей,

И на мен ми е доста интересна тази графика :)
      Сигурен ли си, че играеш по Стратегията на Малкия Стак? :s_biggrin:
      По принцип не би трябвало с нея да мислиш за каквито и да е решения на ривъра :s_confused:

Иначе вървиш стабилно нагоре, което винаги е добре!

Поздрави,
      Камен
    • 7and3off
      7and3off
      Бронз
      Ако трябва да съм честен вече не понеже играта на пълни маси не ми допада особено.Измислих си нещо като моя схема,която за сега мисля че е печеливша.Играя НЛ5 на 4 маси с бай-ин 2,5$,6-макс,при удвояване ставам от масата.И понеже съм с половин стак,не винаги решението ми на флопа е фолд или алл ин,това е единствният недостатък.Незнам какво ще е мнението ви за тази стратегия,но не бих отказал съвет ако някои е играл по подобна схема даже и някои друг упрек :П
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей,

Не бих те посъветвал да играеш по такива само измислени стратегии, тъй като е доста възможно те да се окажат от леко печеливши до губещи. Мисля, че и на графиката се вижда къде си спрял да играеш спрямо стратегията.
      Тази твърде висока червена линия може и да е проблем, тъй като играеш доста агресивно (с твърде много блъфове), а на ниските лимити най-често би трябвало да печелиш от шоудаун. Ако ти харесва да играеш с половин стак, съветвам те по-скоро да прегледаш Стратегията на Средния Стак:
      http://bg.pokerstrategy.com/strategy/sss/

Във всеки случай не бих започнал кариерата си толкова "креативно" - необходимо е първо да имаш добра и правилна основна игра, върху която да надграждаш с игрови идеи.

Поздрави,
      Камен
    • 7and3off
      7and3off
      Бронз
      Имах чуството,че наистина не е правилно затова реших да потърся отговори тук.ССС може ли да се приложи на 6макс,понеже играта с 9 човека определно не ми допада.Вмомента съм със 155$ ако реша да играя само на 1 маса НЛ5 с пълен стак дали ще е добра идея според вас?
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей,

Засега нямаме опростена версия на ССС за къси маси. Късите маси като цяло не са много подходящи за начинаещи играчи, които трябва да изградят една спокойна основна игра, преди да преминат към по-високата динамика.
      Банката ти е добра за НЛ5, дори и по СГС - имаш 31 стака! Дори и там обаче бих ти препоръчал да започнеш на пълни маси, или ако със сигурност трябва е на къси - доста tight. В такъв случай ще трябва да започнеш да четеш и Сребърните статии. Все пак започни от ниво Начален.

Поздрави,
      Камен
    • Mladenov1967
      Mladenov1967
      Бронз
      първо ще те помоля следващия път като се зесечем на някоя маса и те 3 -бетна да не ме псуваш.....прочети http://bg.pokerstrategy.com/strategy/sss/1852/1/ и
      http://bg.pokerstrategy.com/strategy/bss/1534/1/

155$ са достатъчна банка да играеш на колкото маси ти е удобно на NL5 СГС
    • 7and3off
      7and3off
      Бронз
      Благодаря ви много за хелпа ;) Доста по уверен съм сега.Определено ще е СГС,6 макс.
      Mladenov1967 мисля,че на тебе единствено за 10к ръце игра в Еверест съм написал нещо,извиняваи че така съм реагирал явно се е случило нещо фрапантно или съм бил яко он тилт :) Все пак гледам в ПТ3 с тебе играни ръце нямам,припомни ми ситуацията.