MrNiki666 - PL Omaha

• MrNiki666
      MrNiki666
      Бронз
      Здравейте,

Казвам се Николай, на 29г. съм, семеен.

Целите на блогът ми са:

1. Да се науча веднъж за винаги да спазвам "Банка" .
      2. Да не се ядосвам, когато ме елиминират и псувам като хамалин :facepalm:
      3. Да видя става ли веднъж за винаги става покер играч от мен, който умее да спазва банка и играе разумно :D
      4. Да поствам редовно ръце в блога си и така с ваша помощ с коментари да успея да намаля грешките си при игра.
      5. МТТ до най-високо ниво
  • 466 отговора
    • ximis
      ximis
      Бронз
      Успех с начинанието и "дано ривърът бъде с теб " ! Защо си избрал бавната структура ? Бъди подготвен , защото в подобни турнири вариацията е доста голяма ;)

Поздрави ,

Божил :s_cool:
    • MrNiki666
      MrNiki666
      Бронз
      Първоначално публикувано от ximis
      Успех с начинанието и "дано ривърът бъде с теб " ! Защо си избрал бавната структура ? Бъди подготвен , защото в подобни турнири вариацията е доста голяма ;)

Поздрави ,

Мерси Божиле за пожеланието. Избрал съм бавна структура, защото има повече време за - "tight" игра и искам да сведа до минимум бингото, защото ако е турбо става мазало след 20 мин игра и ако нямаш късмета да не получиш добра начална игра си извън турнира. Играл сам турбо турнири на 1,5$ снг и като видят голям рейз или олл-ин плащат на всякакви карти и чакат да ударят бинго, а АА - QQ трудно издържа срещу повече от двама. A 27 играча избрах защото дава най-много точки , а и турбо турнири има само за 18 играча.
      А ако греша, моля за съвет по компетентните как и какво да играя за промоцията - Pokerstars-Battle of the Planets
    • Slaker
      Slaker
      Бронз
      Първоначално публикувано от MrNiki666

Поздрави ,

Мерси Божиле за пожеланието. Избрал съм бавна структура, защото има повече време за - "tight" игра и искам да сведа до минимум бингото, защото ако е турбо става мазало след 20 мин игра и ако нямаш късмета да не получиш добра начална игра си извън турнира. Играл сам турбо турнири на 1,5$ снг и като видят голям рейз или олл-ин плащат на всякакви карти и чакат да ударят бинго, а АА - QQ трудно издържа срещу повече от двама. A 27 играча избрах защото дава най-много точки , а и турбо турнири има само за 18 играча.
      А ако греша, моля за съвет по компетентните как и какво да играя за промоцията - Pokerstars-Battle of the Planets
      Здравей, успех с начинанието и късмет по масите. В стратегическите СтГ и МТТ дискусии веднъж дискутирахме темата за БОТП ЦЪК. Формата който си избрал наистина носи най много точки за "битката", а това, че структурата е бавна намалява вариацията.
    • neriii
      neriii
      Глобален
      Честит блог,само хубави емоции и изпълнение на целите!

Поздрави Вилиян
    • MrNiki666
      MrNiki666
      Бронз
      Първоначално публикувано от Slaker
      Първоначално публикувано от MrNiki666

Поздрави ,

Здравей, успех с начинанието и късмет по масите. В стратегическите СтГ и МТТ дискусии веднъж дискутирахме темата за БОТП ЦЪК. Формата който си избрал наистина носи най много точки за "битката", а това, че структурата е бавна намалява вариацията.
      Сега прочетох коментарите и останах с впечетление , че наистина при по ниски лимити е по добре турнирите за 27 играча, а и виждам , че PetChoveka е бая нагоре по стълбата на успеха и кърти мивки :D и каквото му падне на пътя. Дано някой ден го стигна и играем на едни лимити :D
    • MrNiki666
      MrNiki666
      Бронз
      Не мога да стоя и чакам 09.11 и реших да потренирам до тогава тази вечер с 1 турнир 1,5$ 27 снг 10 мин блинд и 1 турнир МТТ 1,10 - 2К гарант. 10 мин блинд, успях да завърша 3-ти в СНГ , а МТТ още го играя, ето и ръката с която отпаднах, имах около 9ББ и влязах олл-ин с AQ от първа позиция.

MrNikito завърши турнира на 3 място и получи $6.19. X(

На МТТ завърших на 350 място, плащаха от 324 ,бях с 5,5 ББ и имах АК кари на позицията преди МБ, имаше 2ма колнали блинда. влязах алл ин и играча от МБ ме рейзна и вс. фолднаха беше с КК намяше асо на борда, а ривера беше 4то К :D
    • MrNiki666
      MrNiki666
      Бронз
      Днес започвам със старта за битката, дано късмета е с мен. Докато чаках, потренирах на СНГ 27 нормал и 18 турбо, успях да взема две 2ри места, едно 3-то, едно 4то и пето място от близо 10 турнира, а на турбото взех само едно второ място от 7 турнира, което показва, че турбо турнири не трябва да играя, ако искам да направя точки за топ 10. записах и един хипер турбо турнир с вход 1$ с 160играча и късмета бе6е с мен, като имах 2 карета през тоя турнира и мн чифтове начални, така и баба може :D и ето резултата

• DestinationAnywhere
      DestinationAnywhere
      Бронз
      Здравей!
      Успех с начинанието.
      Точно преди седмица и аз се бях надъхал да хвана 27 ман с бавна структура. Играх няколко и имах добър РОИ.
      Но ... пълнят се много бавно, което мен ме дразни. Гледам да играя по 4-6 маси и често се случва последния да е 1 час назад от първия и поне мен ме разконцентрира.
      Затова минах на 18 ман и честно казано изобщо не съжалявам. Свършват по-бързо, пълнят се по-бързо и могат лесно да се заредят нови маси.
    • ximis
      ximis
      Бронз
      Според мен , помисли да минеш изцяло на 18 мен турбота . Трябва ти и голям обем , а тези са идеални за целта , носят и достатъчно точки , вариацията също е по-малка от 27 мен ;)
    • Mar4eto555
      Mar4eto555
      Бронз
      Към автора на блога : Значи аз съм играла за "битката" и мога да ти кажа че ако миксираш 18 турбо и 27 нормални може би 2:1 ти трябва доста голям РОЙ за голямата орбита , но доста лесно можеш да влезнеш в малката и то нагоре в парите . Влизала съм няколко пъти като най доброто ми беше 2-ро място за 230$ мисля на 3,50$ вход на малката орбита и това беше нещо от сорта на 37-42% РОЙ за 20 игри не помня точно . Все пак ти трябва и доста голямо количество предполагам че не играеш на повече от 4 маси , а според мен трябва нещо от сорта на минимум 12 , поне аз играех така 8-18 турбо и 4-27 нормални . Като играеш на повече маси доста по лесно може да ти "засече" 20 добри игри .

Успех Мария!!!!
    • MrNiki666
      MrNiki666
      Бронз
      Благодаря на всички за съветите. Наистина е трудно, че даже невъзможно да се играе за голямата орбита с 27 играча 10 мин блинд, няма трафик, а и иска мн време за да направи6 да кажем над 10 турнира дневно. Но смятам да играя изцялои за малката орбита и само с 27 играча заради точките, не обичам турбо турнирите СНГ 1,5$ голямо бинго става след 100/200.

Започнах днес с 3 турнира и лошото е, че от трите не влязох в парите. С КК бях посрещнат от АА на ББ, с АК / с около 1000 чипа / срещу 10 10 от МБ и флоп 10 * *, а на последния с около 700 чипа олл ин с 66 и плащане с АJ и на борда Q K 10. Късмета липсва изцяло, за днес ще спра, тъй като имам чувството, че ще има големи загуби заради липсата на късмет и вариация. Утре ще изиграя поне 7 турнира за да станат най малко 10 и дано потръгне. До тогава ще поиграя МТТ в 888 и ще се помъча да ми издържат високите чифтове срещу 27 :D

Банка: 55,50$
      Изиграни турнири: 3
      Моментни точки: 0 :facepalm:
    • MrNiki666
      MrNiki666
      Бронз
      Изиграх вече 10 турнира, но положението с късмета не се променя, Поне 5 пъти ривъра ме изхвърли, а бях с по добра карта, 2 пъти по ниския чифт удари сет и аз оут, и единствено успях да спечеля 1 турнир с 1во място от 18 :facepalm: Взех да смесвам 18 и 27 снг турнири, че няма трафик на 27 само, но играя само с нормални блиндове, не турбо.
      Мн Мн лошо тръгна всичко, дано следващите 10 да има с какво да се похваля, но за тази 20-ца нямам шанс за топ 100 даже X(

Старт банка: 60$
      Моментна банка: 54,30$
      Изиграни турнири: 10
      Спечелени точки: 61 :facepalm:
    • kalychko
      kalychko
      Бронз
      Приятел, преди всичко ти пожелавам успех в начинанието ти :s_cool:

И да ти дам един-два съвета, дано ти бъдат полезни.
      Моето мнение пък е, че е много по-лесно да влезнеш във Високата орбита, отколкото в Ниската, и по-скоро за Ниската ти трябва някакво ненормално ROI и RUN :D Преди време играех само 9 man и съм правил за 20 турнира 90% ROI, което се оказа крайно недостатъчно да взема дори и някакви смешни 5-10 долара. Отскоро заиграх 18 man (бавни) и рядко включвам и по някое 27 man (ама и без тях става). Та, какво се случи, още втората седмица забих петото място във Високата орбита (играя по 9-12 едновременно). И от тези 100 турнира (последните 40, от които със 113% ROI), пращащи ме на пето място, явно съм имал един единствен сносен блок от 20, който ми донесе 94-тото място в Ниската и 5$. Надявам се, разбираш накъде бия - с пет блока, които даже не влизат в първите 100 на Ниската забиваш 5 място във Високата. Ти сам си прави сметката, кое е по-лесно да се постигне.
      Въпросът е обаче дали на теб ще ти е удобно да правиш 100-200 турнира на седмица. За мен Ниската орбита има още един недостатък - вземат резултатите само от първите 5 блока. Представи си, че шестият ти блок от 20 се окаже адското постижение...

По същата тема бях отправил запитване до по-опитните от мен играчи и след техните съвети взех, че влезнах в класацията. Виждам, че Slaker дори е сложил линк към темата, прегледай я.

А относно това, че с 37-42% ROI на 18 мен се влизало в първите места на Ниската орбита някак не ми се вярва. Проста сметка - 20*3,5$=70$. 50% от 70$ = 35$. С други думи след 20-те тура излизаш с 105$ (35 отгоре си), което е 5 първи места - 5*22$=110. Тези 5 първи места ти носят 5*61 точки=305 точки, с които може да впечатлиш някой приятел или пък да влезнеш най-много в първите 1000.

Ами това е от мен, дано съм бил полезен с нещо. Успех по масите!
    • MrNiki666
      MrNiki666
      Бронз
      Първоначално публикувано от kalychko
      Приятел, преди всичко ти пожелавам успех в начинанието ти :s_cool:

И да ти дам един-два съвета, дано ти бъдат полезни.
      Мерси мн за съвета, наистина си мнооооого прав и си полезен :D
      Почвам 18 ман на бавен блинд и дано имам с какво да се похваля, че сам мн мн зле с турнирите, голям карък ме гони. Днес даже и сет не ми издържа на олл-ин, обърна 4-ри пики една след друга и ме биха с флуш :facepalm:
    • MrNiki666
      MrNiki666
      Бронз
      Днес за 3-ти пут падам с АА. Това е ръка от турнира за Бг-та 2,20$, 200$ гар.

Раздадени на MrNikito [As Ah]
      baiblagoi: фолдва
      vhv_vip: фолдва
      sp.spiro: фолдва
      GROMKO69: фолдва
      MrNikito: рейзва 250 до 500
      nln83: фолдва
      asparaguss: рейзва 4078 до 4578 и е ол-ин
      MrNikito: колва 2055 и е ол-ин
      Неплатен залог от (2023) се връща на asparaguss
      *** ФЛОП *** [Td 6d 9s]
      *** ТЪРН *** [Td 6d 9s] [8c]
      *** РИВЪР *** [Td 6d 9s 8c] [2c]
      *** ШОУДАУН ***
      asparaguss: показва [7s 7c] (стрейт, от Шестица до Десятка)
      MrNikito: показва [As Ah] (чифт Аса)
      asparaguss събра 5410 от пот
      MrNikito завърши турнира на 29 място

Какво да направя за да спре каръка в ПСтарса X(
    • MrNiki666
      MrNiki666
      Бронз
      Тотален провал, не мога да вляза в парите в повече от 2-3 турнира от 10 изиграни. Откакто спе4елих снг 180 хипер турбо 1$ турнира, се смля да ме изхвърля софтуера дори и АА КК на няколко пъти.
      Поиграх 3 турнира в ПКР покер / гледам мн малко хора от покерстратеджи играят там/ и резултата е :

Дано да спре тоя карък в покерстарса, че накрая ще се приместя да играя по сериозно в 888 или ПКР / имат страхотен рейкбак/
    • MrNiki666
      MrNiki666
      Бронз
      Пробвах се да играя за промоцията, но уви без успех. От над 50 турнира изиграни, съм влязал в парите в 4-5. Спирам с плануваното и изобщо спирам с покерстарс. Такава Вариация няма никъде както тук, все едно за първи път играя покер, че не мога да вляза в парите и в 20% от турнирите. Така , че админите да изстрият блога моля, че се ядосвам много на Жокерстарса, днес даже ме изхвърлиха от турнир с AJ vs Q8 различни бои, като флопа бе АК8, след биене на флопа, който бе мн голям, тоя не можах да го принудя да фолдне и плати на 4тата карта олл-ин и накрая на ривера излезе Q. А това сега какво е :facepalm:
      За сравнение, вчера поиграх в ПКР покер,изиграл сам някъде общо 10 турнира.
      От тях едно спечелено 1во място, едно 11 място и то ми спря снощи нета в 04;30 АМ , тъй като имаше голяма буря и явно нета се скапа, иначе бях 5ти по чипове преди да спре, а днес успях да завърша на 3то място и да взема 73$ като бях с 150К чипове срещу 110К и аз бях с АQ vs A8 и даде 8 на флопа, същата мома спечели турнира с 27 срщу 10 J просто и вървеше много, флопа бе 10-2-К за да доиде 7цата а бяха олл-ин.
      Просто се махам от Пстарса и се местя да играя в ПКР, така, че блога го оставям, а може и причината да е в мен, че не мога да спечеля нищо :facepalm: , не знам вие ще кажете.

Ето резултатите за 2 дни в ПКР,като във втория сигурен съм щях да вляза в топ 10
      11 October, 2011 (R) One Buck Rebuy Hold'em NL $ 1 3 of 12 $ 73
      10 October, 2011 (R) The Lock-In (Rebuy) Hold'em NL $ 3 11 of 111 $ 18
      10 October, 2011 Regular Hold'em NL $ 1 1 of 101 $ 27
    • Mar4eto555
      Mar4eto555
      Бронз
      Успех но варияцията навсякъде я има . Надявам се да го знаеш това.
    • kalychko
      kalychko
      Бронз
      Явно си влезнал в лоша серия. 50 турнира са много малко, за да се вадят някакви заключения. И аз съм имал много лоши даунсуингове. Бих те посъветвал да не прибързваш с крайните решения, но ти знаеш най-добре къде ще се чувстваш удобно. Все пак психическата нагласа е много важна в покера. Успех, където и да играеш!