Мегалан

• Korl3on4o
      Korl3on4o
      Бронз
      Здравейте ,
      Напоследък имам адски калпав интернет откак се върнах в студентски град.На Мегалан интернетът е страшно бърз, но ми се струва че прекъсва. Незнам вие имате ли проблеми с Мегалан или е само от моята телевизия , но ми се случи на няколко пъти в големи потове да ми спира нета и да ми се рестартира софтуера и съответно автоматично ми се фолднаха картите . Имате ли такива проблеми и вие и как се справяте.
  • 11 отговора
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Здравей,

Аз се казвам Димитър и съм модератор тук, радвам се да те приветствам в общността ни.

Може да се представиш ТУК.

Ползвам Мегалан от 6 години и последните 4-ри дори не е прекъсвал :)

Мога с ръка на сърцето си да кажа, че нз дали съществува по-добър и качествен нет в СФ.

Иначе, ако има проблем и прекъсва се обади на съпорта им за да прегледат нещата.

Митко
    • zhifko
      zhifko
      Бронз
      И на мен не ми е прекъсвал никога, наистина най-добрият нет
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Мегалан наистина е най-добрият интернет, който съм ползвал. От пет години съм им клиент и нямам никакви забележки. Отделно и съпортът за клиентите е на ниво. Прави сметка, щом дори Мтел не успя да им развали качеството на услугите, след като ги купи.
    • Manhunt666
      Manhunt666
      Бронз
      Мегалан... ме мотаха 4 дена... и накрая не ме свързаха. Друго нямам какво да кажа.
    • Korl3on4o
      Korl3on4o
      Бронз
      За последните 3 години съм студент и съм бил все със тях, но сега 3тата откак се върнах в студентски ми излиза през носа. До сега и аз бях много доволен от тях.
    • kotsebotse
      kotsebotse
      Бронз
      Няма логика да ти спре нета и да ти се рестартира софта т.е. вероятно причината не е в нета, а в софта на залата(мрежата), поглеждал ли си като се случи това дали можеш да браузиш?

Иначе и аз съм доста доволен от Мегалан.

Cheers,
      kotsebotse :s_cool:
    • Gau4os
      Gau4os
      Бронз
      Ако няколко човека ползвате в стаята и съответно имате суич, най-вероятно той се е прецакал, случи ми се и на мен неотдавна, заменят го безплатно и след това всичко си е отново идеално.
    • Korl3on4o
      Korl3on4o
      Бронз
      Всеки си има отделно IP. Относно рестарта става дума за Everest .Нали всеки път , когато прекъсне връзката Everest се спира или се рестартира.
    • kotsebotse
      kotsebotse
      Бронз
      Първоначално публикувано от Korl3on4o
      Относно рестарта става дума за Everest .Нали всеки път , когато прекъсне връзката Everest се спира или се рестартира.
      Би трябвало да се опитва да се reconnect-не, не да се затваря.. все пак не съм играл в Еверест и не съм сигурен, но нищо не пречи ако ти се случи пак, да провериш дали можеш да отвориш някой сайт и да видиш дали имаш интернет.

Cheers,
      kotsebotse :s_cool:
    • Collossus
      Collossus
      Бронз
      И аз съм в студентски и 4 години никакъв проблем, но откакто едни представители на малцинствата у нас срязаха кабелите на блока стана ужас. Почна да ми прекъсва 3-4 пъти дневно и да имам към 20% загуба на нет. След звънене на оператори и неколкократно идване на екипи в стаята се стигна до заключение, че някакъв съседен суитч правил проблемите и трябвало да се смени. Уви тогава се оправи този проблем, но след лятната ваканция както се казва пак ми "прави парчета" нета и ще има разправии. Като за начало влез от старт менюто в run - там пиши cmd и след като ти отвори прозореца пиши "ping xx.xx.xx.xxx(gateway ти) -t " и пукаш ентер после и така гледаш как ти върви нета, след натискане на ctrl+c ти вади общо за времето, което си пингвал.
    • Korl3on4o
      Korl3on4o
      Бронз
      Благодарско :) Веднага ще пробвам