Become a Poker PRO

• bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Здравейте!
      Няма да се впускам в подробности да разказвам за мен или за моята покер кариера ,за да не ви отегчавам.Ако някой иска да прочете нещо повече може да го направи в предишния ми блог Is it possible?

Накратко защо отварям този нов блог.Защото мисля че споделяйки успехите си ще се мотивирам ,а споделяйки неуспехите си ще ми действа отрезвяващо.И най - важното да разбера веднъж за винаги мога ли да изкарвам пари от покер.

ЦЕЛТА:
      Целта на новия проект е на всяко първо число на месеца да тегля по една заплата средна работна заплата за стандартите на страната ,която съм определил на 500 долара.Постепенно с развитието си да мога да си увеличавам заплатата и така докато тя стане достатъчно голяма за да се издържам от нея.И така като е средата на месеца си давам 2 седмици адаптивен период и първото теглене ще е на 01.12.2011г.

НАЧАЛЕН КАПИТАЛ:
      Ще стартирам проекта с 1 000лв = 690 долара.Защо с 1 000лв?Защото е една разумна инвестиция от към размер и защото е хубаво кръгло число :D

ИГРОВИ ПЛАН:
      Ще играя НЛ ХСЛДЕМ ,кеш гейм 6-макс , СнГ ,МТТ.Тука предполагам ,че повечето от вас ще кажат ,че е по-добре да се развивам само в един формат.Аз обаче мисля да започна да играя и трите едновременно поради ред причини.Първо мисля че всеки един от тях ще ме обогати от към знания и ще ме направи по-комплексен играч.Второ по този начин ще разбера къде се справям най-добре ,за да мога след време да се насома основно към този формат.Трето играят ми се и трите :D

И така по-конкретно:

Залите в които ще играя са:
      1.Унибет-банка 250 долара - Кеш 6 - макс - Лимит НЛ10- избирам тази зала заради факта че има 30% рейкбек и мога да се тракна към Покерстратеджи.

2.ПокерСтарс - банка 170 долара - СнГ - Лимит 3,5 долара - избирам тази зала защото е единствената с трафик на този формат.

3.888 - банка 270 долара - МТТ 1-3 долара - най- добър трафик на тези турнири след Старса където е тъпо да играеш МТТ с нисък бай ин и 5к човека.

Започвам с тези лимити защото да тях имам банка и предпочитам тя да е разделена и обособена за да следя всеки един формат отделно.

Обема който ще вкарам месечно е 30 000к ръце на кеш масите , 1000 СнГ турнира и 100-200 МТТ турнира.Не е много но предвит това че съм на работа от 8:00 до 17:00 неможе да е повече.

Очаквана доходност:
      1. 30 000к ръце с уинрейт 8бб/100 = 240$ + 90$ рейкбек =330$
      2.1000 СнГ по 3,5$ с уинрейт 6% = 210$
      3.150 МТТ със среден вход 2$ и уинрейт 50% =150$

Дори и някъде да съм надолу очаквам да стигна 500$ за месеца.

5-ТЕ НЕЩА КОИТО СА МЕ ПРОВАЛЯЛИ ДОСЕГА И НЯМА ДА ПОВТАРЯМ

1.Никога повече да не депозирам пари в покер сметката си -витаги ми е действало успокояващо че дори и да загубя днес утре ще депозирам и няма проблем.
      2.Да не сменям целите и плана който съм си поставил през 10 дена само защото нещо по пътя ме е затруднило.
      3.Да не се тилтвам-моите тилтове са брутални и водят до огромни загуби.
      4.Да не се мъча да качвам лмитите за по 1 месец както пвех преди.Имам предвид исках от НЛ10 в края на месеца да съм на НЛ 50 и ако някоя сесия съм назад страшно се ядосвах защото забавям темпото.
      5.Да уча АКТИВНО.-не само да чета статийте и форума а да участвам в дискусиите.

Малеееее пак стана много дълго и сигурно никой няма да го прочете.

Ако на 01.12.2011г. не изтегля 500$ приемам покера като хоби с което да си уплатнявам времето.
  • 67 отговора
    • rosso1948
      rosso1948
      Бронз
      Не знам как и какво играеш но тези 500$ месечно са напълно възможни ;) Изглежда ми интересно начинанието ти и ще е хубаво да ъпдейтваш по-често да гледаме какво става с развитието ти ! Изкарването на тези 500$ зависи от това до колко си зависим от парите,дали работиш на постоянна работа и колко пълноценно и концентрирано играеш . Все пак ти желая успех :s_thumbsup:
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Първият ден започна просто невероятно направо не ми се пише ,че ще ми се пръсне главата.Толкова съкаути и загубени флипове не съм имал отдавна.Но да не превръщам блога в оплакване от бет бийтове още от сега.Резулата от първия ден:

1.Унибет - банка 250$....
      2.Покерстарс - изиграни турнири 46 профит -41,10 банка 128,90$
      3.888 - изиграни турнири 4 профит –19,13 банка 250,87$
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Изглеждаш доста уверен в плана си, така че няма да ти развалям забавлението, но ще се мразя, ако поне не се опитам да ти дам по-добра посока:

Първо мисля че всеки един от тях ще ме обогати от към знания и ще ме направи по-комплексен играч.

Да вероятно...като станеш играч ще мислиш за комплексност. Сега целта е да намериш начин да ги изкарваш тези пари, които искаш.

Второ по този начин ще разбера къде се справям най-добре ,за да мога след време да се насома основно към този формат.

Това можеше да го помислиш преди да си правиш такива "големи" планове, но дори и сега не ти трябват повече от няколко дена да решиш, колкото и да не си наясно с предпочитанията/уменията си.

Трето играят ми се и трите

Доколкото виждам пише "Become a Poker PRO", а не "Become a poker wanna be". Щом искаш да изкараваш пари от тази работа, трябва да помислиш малко за това как ще стане, а не какво ти се прави.

Залите в които ще играя са:

Защо са ти три зали? Избери си една и така ще вземеш максимума от към rakeback/bonus-и.

Очаквана доходност: 1. 30 000к ръце с уинрейт 8бб/100 = 240$ + 90$ рейкбек =330$ 2.1000 СнГ по 3,5$ с уинрейт 6% = 210$ 3.150 МТТ със среден вход 2$ и уинрейт 50% =150$

За радост на всички ни в тази игра има голяма вариация, и поради тази причина не може да очакваш да печелиш по толкова всеки месец. И също така искаш да увеличаваш банката си, за да имаш повече сигурност, и за да искачваш лимити. Така че не е много разумно да теглиш всичко, което "очакваш" да спечелиш.

Ако на 01.12.2011г. не изтегля 500$ приемам покера като хоби с което да си уплатнявам времето.

С такива "крайности" по-добре приеми покера от сега за хоби, а когато дойде момента да не ти е хоби вече ще го разбереш бързо.

Best,
      Kukki :s_love:
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Доста се замислих над съветите на Kukki и няма как да не ги взема под внимание при положение ,че той е доказал се играч.И така имайки предвид развититето ми до момента в покер план ,най-големи успехи съм постигнал в МТТ като в останлите формати съм обикновено брейк ивън.Така че основно ще играя МТТ.
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Ето го и първият ми успех.

Влязох с малък стак на финалната маса защото загубих АА срещу АК.Успях на нея 1 път да се удвоя но после отпаднах 88 срещу А3.Можеше и повече но е добре като за начало.Утре ще си сметна банката че сега много ми се спи вече.
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Банка - 771$

Банката ще водя веде общо ,тъй като същата е разделена в 5 различни покер клиента ,където ще играя турнири ,за да мога да засичам по 5-6 по едно и също време.

Сега ще разтледам ръцете си от снощния турнир където допуснах някои грешки според мен в късната фаза и ще постна ръце за анализ за да не ги повтарям.

Относно материали които биха ми били полезни да прочета или видеа които мога да гледам някъде за предпочитане на български , приемам съвети от по-опитните играчи във формата МТТ ,защото в покерстратеджи няма много статии за формата.Имайте предвид ,че може да се каже че съм начинаещ и се нуждоя от основни знания ,а не от сложни концепции.С една дуча ще съм ви благодарен ако ми дадете насока как мога да подобря играта си.
    • Arabadjiev
      Arabadjiev
      Сребро
      Първоначално публикувано от bozhurin
      Банка - 771$

Относно материали които биха ми били полезни да прочета или видеа които мога да гледам някъде за предпочитане на български , приемам съвети от по-опитните играчи във формата МТТ ,защото в покерстратеджи няма много статии за формата.Имайте предвид ,че може да се каже че съм начинаещ и се нуждоя от основни знания ,а не от сложни концепции.С една дуча ще съм ви благодарен ако ми дадете насока как мога да подобря играта си.

Здравей bozhurin,

Аз не съм много опитен играч от гледна точка МТТ игра, но мисля, че ако пробваш клипчетата на bah22 на български и гледаш големите турнири (http://www.pokertube.com/ примерно) и се мъчиш да мислиш защо играят по този начин в определена ситуация (да им влезеш в мозъка :D ) ще успееш да подобриш МТТ играта си.

Поздрави,
      Х.А.
    • arsenalpz
      arsenalpz
      Сребро
      Повечето работи са на английски език.Ако все пак те интересува приеми ме в общност да ти пратя някои интересни работи.
    • marti1988
      marti1988
      Бронз
      bozhurin Следя ти блога ,дори и прочетох стария ! Успех
      Arabadjiev интересен сайт мерси за линка !
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      @arsenalpz
      Изпратил съм ти покана за приятелство в общност ,ако това имаш предвид.

@marti1988
      Благодаря ти.Дано постигна целта си.
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Не мога да кажа че днешния ден беше много успешен ,въпреки че изиграх доста турнири или по-точно 22 имах само една финална маса където отново неможах да направя нещо повече и отпаднах 10

Имах и няколко минкеша ,но едва ли даже си избивам входовете за турнирите.Всъщност сега ще ги сметна.

Банка - 747$

Записах първоначално 10 турнира и после като отпаднех записвах пак и така ги държах постоянно по 6 за 10-11 часа ,но определено по едно време бях доста уморен и не играех добре.Няма повече да повтарям тази грешка да правя такива дълги турове без почивка.Определено скоро имам чувството че вече ще ударя 1во място ,но нямам късмет засега в крайната фаза.

Благодаря на Arsenalpz за отзивчивостта.
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Здр. Като гледам наотворил си ги 4 зали. Моят съвет е да не играеш в и-покер и покерхевън, че има мн малко хубави турове до 10 долара. 888 и бетфеър са мн добре, така че наблегни на тях. GL
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Рещих да пийта един бейлис преди да легна и докато траеше това приятно занимание записах 6 СнГ 3,5$ резултата е +13,12$
      Така банката набъбна до 760$.
    • arsenalpz
      arsenalpz
      Сребро
      Първоначално публикувано от comodus14
      Здр. Като гледам наотворил си ги 4 зали. Моят съвет е да не играеш в и-покер и покерхевън, че има мн малко хубави турове до 10 долара. 888 и бетфеър са мн добре, така че наблегни на тях. GL
      Пешо за покер хевън не е така даже ако искате мога да ви светна за най-изгодните турчета.
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Здравей,

Виждам че още в началото не спазваш плана си ?(

За 888 беше казъл да играеш турнири 1-3$, а ти записваш 10$?

Все пак успех и ако имаш план е хубаво да го спазваш ;)

Прочети съветите на кукки още поне два пъти!

М
    • kreatora3
      kreatora3
      Глобален
      Е записал е ама го е спечелил. Защо не оставяте рибата да плува спокойно, а все я оплитате в мрежите на БРМ и подобни схеми :D :facepalm:
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      :D @DimitarLuybenov
      Именно след като ги прочетох се замислих ,че наистина няма как да се развивам едновременно в 3 насоки ,но моята идея беше че имам уменията да бия тези нива и в 3-те дисциплини и не ми е нужно развитие ,а да изкарвам тези пари просто.След това обаче се замислих и реших основно да наблегна на единия формат ,а останалите да играя за разнообразие или когато нямам 5-6 часа за да играя турнири.
      Относно това че съм изиграл 10 доларов турнир в интерес на истината го записах погрешка след това видях но не се отписах от някакви фаталиски съображения ,викам си може тва да е моя турнир :D .Но така или иначе щом вече банката ми ще е заедно мисля ,че тавана може да е 5 долара.

Айде почвам ги!
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      И днес май нищо нямма да се удари спукаха ме ,но това беше върхът при 50 оставащи.

Cassava Poker $5 + $0.50 No Limit Hold'em Tournament - t125/t250 Blinds - 8 players - View hand 1484084
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

CO: t20554 82.22 BBs
      BTN: t9214 36.86 BBs
      SB: t22120 88.48 BBs
      Hero (BB): t11672 46.69 BBs
      UTG: t9218 36.87 BBs
      UTG+1: t15464 61.86 BBs
      MP1: t11558 46.23 BBs
      MP2: t19550 78.20 BBs

Pre Flop: (t375) Hero is BB with Q :club: Q :spade:
      3 folds, MP2 calls t250, CO calls t250, BTN calls t250, SB calls t125, Hero raises to t1587, 1 fold, CO calls t1337, 2 folds

Flop: (t3924) 5 :spade: 8 :club: 8 :diamond: (2 players)
      Hero bets t2062, CO raises to t10310, Hero calls t8023 all in

Turn: (t24094) T :diamond: (2 players - 1 is all in)

River: (t24094) 5 :diamond: (2 players - 1 is all in)

Май неможа да ми олекне :s_cry:
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      5/6 оф имаше опонента