Закон за хазарта - Тема за дискусии

• Slaker
      Slaker
      Бронз
      Днес докато гледах новините по БТВ и видях, че има нов проектозакон за хазарта в който ще се регулират и онлайн залаганията. Реших да се разровя и да разбера за какво иде реч. Ето и извадка на проектозакона от сайта на Държавната комисията по хазарта.

Лиценз за хазартна игра от разстояние
      Чл. 6. (1) Лиценз за организиране на хазартна игра от разстояние може да се издаде на лице
      по чл. 4, ал. 1, т. 1 и 3 само при кумулативното изпълнение на следните условия:
      1. наличие на опит на искателя или негови съдружници или акционери с квалифицирано
      участие в организирането на съответната хазартна игра, за която се иска издаване на лиценз за
      територията на Република България – този опит следва да е придобит при законно осъществяване
      на хазартна дейност на територията на Република България или друга държава/юрисдикция и да е
      не по-малък от 5 години преди датата на подаване на искането;
      2. липса на налагани принудителни административни мерки по този закон или по отменения
      Закон за хазарта от 1999 г., в срок от 5 години преди датата на подаването на искането за издаване
      на лиценз;
      3. комуникационното оборудване и централният пункт, в който се намира централната
      компютърна система на организатора, да са разположени на територията на Република България
      или на територията на друга държава от Европейското икономическо пространство;
      4. открита сметка за депозиране на залози и изплащане на печалби в банка лицензирана в
      Република България или в банка, лицензирана в друга държава от Европейското икономическо
      пространство, която има право да извършва дейност на територията на Република България
      съгласно Закона за кредитните институции;
      5. централната компютърна система на организатора да има система за регистрация и
      идентификация на участниците в игрите, както и автоматизирана система за съхраняване и
      подаване на необходимата информация до органите на Националната агенция за приходите,
      включително и за подаване на информация в реално време за направените залози и изплатените
      печалби; 3
      6. игралният софтуер, както и всяка нова версия на софтуера, трябва да е утвърден от
      Държавната комисия по хазарта.
      (2) Територията на Република България по смисъла на ал. 1, т. 3 включва само географската
      територия на страната без континенталния шелф, без изключителната икономическа зона,
      без българските дипломатически и търговски представителства и без корабите и самолетите под
      български флаг.

Ето го и целия проектозакон Проектозакон за хазарта

В интерес на истината някои точки доста ме тревожат. Вие на какво мнение сте?
  • 3211 отговора
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Европейската комисия не ги ли отряза с последния закон, които от гледна точка на online залаганията изглеждаше по подобен начин?

При положение, че реално никоя компания, която работи в EU няма да се занимава с такива глупости:
      5. централната компютърна система на организатора да има система за регистрация и идентификация на участниците в игрите, както и автоматизирана система за съхраняване и подаване на необходимата информация до органите на Националната агенция за приходите, включително и за подаване на информация в реално време за направените залози и изплатените печалби; 3 6. игралният софтуер, както и всяка нова версия на софтуера, трябва да е утвърден от Държавната комисия по хазарта.

как точно този закон ще е равноправен за всяка компания в Европа?!?

Best,
      Kukki :s_love:
    • Slaker
      Slaker
      Бронз
      Току що прочетох, че бил даже съгласуван проекта с ЕК. Ето и новината
      http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4202791
    • veselinski
      veselinski
      Бронз
      Като ги знаем колко са "компетентни" нашите управници и какво лапане вече сънуват ...
      Дано не приемат някоя чутовна глупост и доста от компаниите да се изтеглят.
    • PetChoveka
      PetChoveka
      Black
      gg
    • sleepbear
      sleepbear
      Злато
      Да кажем че приемат тази простотия , ще гарантират ли по някакъв начин нашите инвестиции - пр. както стана с фултилт ?! Или само за лапкането мислим пак ....... :facepalm:
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      FAIL
    • rosso1948
      rosso1948
      Бронз
      Пак искат да лапкат .......псувам псувам псувам ......псувам псувам псувам X( Ако искат направо да вземат 5-10 млн. от Божков да си направят една зала и да ни вкарат всички вътре .......псувам псувам псувам......много псувам псувам псувам !!! От ден на ден все повече намразвам нашата мила "държавица" .Всеки гледа да те хване надупен и да се възползва от тебе ......псувам псувам псувам .

Да са живи и здрави майките им !
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравейте,

Това е междинна фаза в проект, който се води от Държавната Комисия по Хазарта от доста време. Ние в PokerStrategy.com сме се заели сериозно със случая, като добре познатата ви Деси направи доста дълбоки проучвания и е готова за действие ;)

Ще ви държим информирани веднага, щом разберем нещо конкретно свързано с развитието на онлайн покера у нас.
      Междувременно, няма нужда да изпадаме в паника - предстоят още много стъпки, модификации и промени, конкретизации, преговори и така нататък.

Поздрави,
      Камен
    • serdica
      serdica
      Бронз
      Опитвам да разбера какво в тези 6 точки не е наред? Примерно псуващия rosso1948 ако поясни?
    • DaedraLords
      DaedraLords
      Бронз
      До тука няма нищо конкретно. Това е само проекто-закон. Той първо трябва да бъде гласуван. Ако не го приемат ще се правят поправки след това пак ще се гласува и тн и тн. С две думи скоро няма да ни засегне.
    • DannyJQ
      DannyJQ
      Бронз
      По-добре изобщо да не ни засяга :s_confused:
    • serdica
      serdica
      Бронз
      Първоначално публикувано от DaedraLords
      До тука няма нищо конкретно. Това е само проекто-закон. Той първо трябва да бъде гласуван. Ако не го приемат ще се правят поправки след това пак ще се гласува и тн и тн. С две думи скоро няма да ни засегне.
      Как точно ще ни засегне? Аз играя в покер мрежа в Малта мен как ще ме засегне?
    • Slaker
      Slaker
      Бронз
      Първоначално публикувано от DaedraLords
      Това, че не е приет и има сигурно още един куп процедури е пределно ясно. Просто днес го съобщиха по новините появи се и в новинарските сайтове и реших да го погледна този проектозакон. Като новината от сайта на комисията по хазарта е с днешна дата. Според мен нещата са леко притеснителни в този им вид иначе както казва darkonebg все още няма място за паника. :)
    • Slaker
      Slaker
      Бронз
      Първоначално публикувано от serdica
      Опитвам да разбера какво в тези 6 точки не е наред? Примерно псуващия rosso1948 ако поясни?
      Не е наред това, че твоя малтийски оператор няма да покрие част от тези 6 точки и ще спре да ти предлага услугите си.
    • MadInAVacuum
      MadInAVacuum
      Бронз
      Щом в 3-ти пореден проектозакон се опитват да прокарат монопол, явно ще си намерят начин... Съществува ли някаква официална асоциация на покер играчите в България, която адекватно да защити интересите ни?
      Т. 6 е просто абсурдна, невъзможно е всеки незначителен ъпдейт на софтуера да бъде утвърден от Държавната комисия по хазарта. Просто е абсурдно...
      А т. 5 ми изглежда ужасно плашеща за всички, които играят на по-високи лимити. Толкова много хора ще имат достъп до това какви пари се залагат, че не виждам как биха могли да живеят без охрана.
    • dogoargentino84
      dogoargentino84
      Бронз
      Мене ме интересува да мога да продължавам да си играя онлайн покера и да не ми бъркат в джоба с някакви малоумни данъци, такси и т.н. От там нататък могат да си гласуват и приемат каквото си искат. :)
    • shipochkin
      shipochkin
      Бронз
      На пръв поглед няма нищо , чак толкова обезпокояващо.Не съм специалист, но ми се струва , че има заложени доста"капани"(предразполагащи към корупция), които обаче едва ли ще минат в Европейската комисия.
      И самата дума регулация изобщо не ми харесва когато не става въпрос за здравеопазване например
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      А т. 5 ми изглежда ужасно плашеща за всички, които играят на по-високи лимити. Толкова много хора ще имат достъп до това какви пари се залагат, че не виждам как биха могли да живеят без охрана.

В България никои не е и близко до това да изкарва толкова много пари от покер, че да му трябва охрана, плюс че тези данни ще се дават на данъчните, които така и така трябва да научат колко пари си изкарал накрая, а не се публикуват във 24 часа...
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Мене ме интересува да мога да продължавам да си играя онлайн покера и да не ми бъркат в джоба с някакви малоумни данъци, такси и т.н. От там нататък могат да си гласуват и приемат каквото си искат. smile

Дали ти ще си ги плащат данаците/таксите или сайта няма голяма разлика, като пак от теб ще дойдат по един или друг начин. А е неизбежно ранно или късно да няма регулация.

Best,
      Kukki :s_love: