Hunting high and low II - And the story ends :)

• mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Реших да споделя и аз моите преживявания из турбо турнирите на една маса във FullTilt.

13 Януари 2010

Здравейте в новата година!

Успях да си увелича банката до критичните $600, чрез огромната помощ на програмата на PokerStrategy Покани Приятел

Честно казано ми беше писнало да играя на $2+0.25 турнирите. И имах чувството, че само плащам огромен рейк и играя, играя и печеля входовете твърде бавно. Но всъщност може би не е било толкова бавно, а само аз си мисля така.

Както и да е - Покани приятел е страхотен начин да си увелича парите, докато играя на тези микро лимити.

Като цяло турнирите с вход $6+0.5 ми се струват доста лесни за побеждаване. Засега правя доста добри печалби от тях. Всъщност са толкова добри, че очаквам да ме удари даунсуинг съвсем скоро.

Но ето и няколко проблема:

* Не съм доволен от обема, който играя. Трябва да играя поне по 35-40 турнира на ден и 35 да е абсолютен минимум.
      * Не трябва да играя без HUD и без Holdem Manager.
      * Да тренирам повече ICM ситуации, да видя нови филтри, да запуша някои течове в играта си и най-вече играта на bubble.
      * Трябва да спра да мисля за парите като за пари. Те са само входове. Но ми е малко трудно, когато на ден съм +/- $50-60 (65-80 лв!). Да, това само 10 входа, но като сума пари не са малко за мен. И все пак трябва да се насиля да спра да ги мисля като пари. Това са само входове!

Ето графика на игрите на $6+0.5 SnGs до сега:

14 Януари 2010

Е, днес си изпълних целта за обема на игра и играх около 40 турнира. И както казах - очаквах скоро даунсуинг. И той дойде - бърз и брутален!

Да, момчета и момичета, някъде около 16-17 входа. Хубавото е, че като си разгледах ръцете не откривам нищо тревожно. Не, че съм най-великия играч, но липсват отчайващо тъпи действия от моя страна.

Станалото - станало. Играх толкова добре, колкото мога и това е всичко, което мога да направя. Просто се надявам, че това свърши и утре ще е добър ден с печалба, защото ако изгубя още 7-8 входа ще трябва да се върна на противните ми $2+0.25 турнири и да ги играя за 50 входа, което ще ми е направо болезнено.

Ето и ръце от днес, филтрирани, аз срещу рейзър преди флопа в Пуш или Фолд фазата. Всичко ми се случи - много студен дек, ръце с 2 аута, гътшоти, флъшове на флопа, когато съм 75% фаворит при вкарване на чиповете. Каквото се сетите - има го!

• 143 отговора
    • Raisolution
      Raisolution
      Бронз
      Ще ги биеш и на този и на следващите лимити! Сигурен съм, защото си от хората, които работят върху играта си, а не се оплакват, че губят :P Успех!!! :spade:
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      Честит рожден ден с малко закъснение! Да си жив и здрав, много щастие и любов, всичко останало само си идва на мястото.
      Относно покера - вариацията винаги удря здраво и анти-пропорционално на очакванията (нещо като закона на Мърфи :P ). Когато удари по правата нагоре не ни прави впечатление :D Нямам никакви съмнения, че ще преодолиш $6 снг-тата, стига да играеш спрямо познанията си!
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      19 Януари 2010
      Тъжно коте:

Ето защо е тъжно котето:

Около 20 входа надолу като цяло... Доста гадно, но не мога да направя нищо повече. Не, че трябва да свалям лимита или нещо подобно. Имам си над 100 входа за $5+0.5 и засега ще ги играя тях, докато кача до $650 и пак ще започна на турбо турнирите.

Иначе си гледам ръцете - нямам тъпи пушове или тъпи плащания. Дадох си няколко ръце за анализ все пак. И си продължавам напред. Късмет е, ще се обърне все някога.

Играх си и с ICM trainer, да не би пък там нещо да ми куца, но не е там проблемът:

Все пак с филтри на балончето, когато съм с малък стак и когато един преди мен е all-in явно имам проблеми с правилните отигравания:

Трябва да поработя над тези ситуации, защото в крайна сметка - те са и най-важни.
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Обобщение за Януари и цели за Февруари 2010:

Турнири с вход $6.5:

Беше ужасно, след чудесното начало на месеца толкова много входове надолу за толкова малко време.

След това се върнах на турнирите с вход $2.25.
      Турнири с вход $2.25:

Всъщност са повече входове, около 30, заради големия рейкбек от седмицата на $6.5.

Статистики за $2.25:
      Турнири: 80
      ROI: 22.7
      ITM: 43.8
      Time: 8.1 hrs

Целите за Февруари:
      - над 550 турнира за месеца, но 550 да е абсолютния минимум.
      - по 200-300 ICM симулации на ден.
      - на $650 да играя пак на турнирите с вход $6.5
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Мина и първата седмица на Февруари.

Изиграх 120 турнира и 1 SnG за 45 човека.

На турбо турнирите не вървеше добре, постоянно попадах на по-силните ръце, когато пушвах. Дори АА и КК са ми губещи ръце за седмицата. Но случват се и такива неща, не може да се избегне.

Гледах си ръцете, не е като да е имало нещо супер тъпо от моя страна. Пуснах и сега 3 ръце за оценка, защото останалите 3, които ме съмняват не се конвертират, но и 3 ще са ми от полза.

Сега настана и време да се похваля:
      На SNG-то с 45 човека станах първи. Не и без грозни сценки и без помощ от софтуера на FullTilt, но няма значение. Най-запомнящата се ръка беше следната:
      Аз QQ с около 10 бб, пуш от UTG+2, всички фолд до малкия блайнд, който ми плати с AJs. Успокоих се, като му видях ръката. Успокоението ми трая изключително малко, заради ужасния за мен флоп от KTQ-rainbow. Търнът беше празен и аз си казвах, че не е бил моя турнир, когато Т на Ривъра ми донесе Фул и събрах чиповете и станах чип лидер.
      Всичко продължи по вода от там. Краднах малко чипове, влизаха ми не лоши карти, докато не останахме двама. С още един от нашето общество, pixelbgfx. Той беше с 5 блайнда накрая и сключихме сделка - $80 за мен и останалото за него.

Графика за седмицата:
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Ден по ден:

Вторник: Играх на $6.5 лимита около 30 турнира за деня. Накрая бях 3.5 входа или $24 назад. Малко си постопих нервичките с картите, които ми се падаха онзи ден, но - какво да направиш, карта е, пада се случайно...

Сряда: На обяд, докато си бях вкъщи, ми се отвори прозорец от време и си казах "Защо да не пробвам една сесийка на 7 маси?!?". Така и направих, отворих си 7 маси и си цъкам. В края на краищата бях 6 входа или около $40 напред. Поне лошия ми късмет от предния ден се беше изпарил. А следобяд както си седях си пуснах един турнир със 180 човека. Цъках си без да му обръщам особено внимание и по едно време гледам, че сме в парите (плащаха се 18 места) и аз съм на 7-8 място. Задържах се така, докато останахме 7 човека. И тогава се наложи да си тръгвам за в къщи, да си видим бебето с жена ми. Натиснах си бутончето Sit out next hand и си заминах. След около 30 мин получих email, че съм станал пети на турнира за $27.

Прилично постижение за мен, като се има предвид, че не играя такъв тип турнири, а основно на една маса. Предполагам, че това може и да се промени в близко бъдеще, защото с този вход ($2.25) постоянно се наглеждам на идиотски отигравания от типа: на първа позиция рейз, втори фолд, трети плаща, до мен се фолдва (аз съм на бутона), аз имам ТТ и стак от около 20 големи блайнда. Залагам всичко. Плащат ми и двамата. Чекват до шоудаун, първия рейзър показва 4 и 5 от една боя, втория 6 и 6. И така се утроих до много приличен стак.

Или следното: има 4 лимпъра до мен, аз съм на малкия блайнд с QQ и стак от 24 блайнда. Реших, че щом трябва да заложа 750-800 чипа и на практика съм вързан към пота, независимо от картите на флопа, е по-добре да заложа всичко. Този след мен ми плаща с 9 и 10 от една боя...

Четвъртък и Петък не играх много-много, общо около 20 турнира, от които съм 2 входа или около $5 назад.

Доста добра седмица като цяло. Ето и графика за Февруари до сега (малко си поиграх ръчно да добавя $30 от турнира със 180 човека, защото Holdem Manager не ми го е отчел като завършен и не го показва в графиката):

• neelton
      neelton
      Бронз
      Eкстра изглежда месечната графика :)

Keep up the good work!
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Малко тренировка със симулатора днес.
      Ето и резултатите:
      За 100 ситуации:

За 250+ ситуации:

• mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Резултати за Февруари 2010:

Графика:

Обем за месеца:
      220 турнира - крайно недостатъчно.

Цели за Март 2010:
      поне 500 турнира на една маса за месеца. ROI 14,5%. Всъщност е малко повече, защото HEM не ми отчете едно пето място и $27.
      след като изчистя бонуса от $50 да играя на турнирите с вход $6.5
      колкото мога повече MTT. Не мога да си поставя цел за тях, защото не знам кога и колко време ще имам за тях. Колкото изиграя, все ще е плюс за мен.
      да отида да играя на живо поне веднъж през месеца. Дори може да стане още тази седмица, стискайте палци.
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Първата седмица на Март:
      - 120 турнира
      - 17 входа под очакваната печалба

Да видим втората седмица дали ще е по-добре.
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз

Добре де, след като изглежда, че разбираш как седят нещата wtf ги пишеш такива неща....?
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Първоначално публикувано от kukkiwonBG

Добре де, след като изглежда, че разбираш как седят нещата wtf ги пишеш такива неща....?
      Да, всъщност беше доста тъпо изказване. Не съм имунузиран към такива, както и жена ми, почти всеки ден, ми казва. :)

поправка:
      първата седмица на Март: - 15 входа за 120 турнира.

kukki, благодаря ти за поста, определено ми приповдигна настроението и сега ми е смешно. :)
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      :f_p:
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      7 Март 2010

Играх 94 турнира през тази седмица. Назад съм 20 входа. Нищо особено интересно като цяло.

14 март 2010

Също малко повече от 90 турнира за седмицата. Предполагам, че това ми е предела.

В началото имах добър ден и стигнах $750 в банката си. Затова опитах пак на турнири $6.5. Свърши доста зле - 9 входа и $690 в сметката ми, та затова спрях. Нищо особено странно при ръцете - просто се озовавах на грешната страна на вариацията.

Малко ме дразни и се случва за втори път за 10 дни - когато се опитам да играя на турнирите с вход $6.5 и ме смазват. Знам, че е само въпрос на време да направя прилична възвращаемост, но все пак малко се дразня. Е - търпението е добродетел, затова ще изчакам.

Свързах се с член на PokerStrategy, който мачка игрите с вход $6.5 и $12, а е и по-близо до България. Надявам се да може да ми разгледа сесиите или дори да ми направи sweat session. Мисля, че много би ми помогнало.

Сега нека да подрънкам малко за психолочгични и теоретични неща. Всеки ден се появяват теми във форума, където хората се оплакват, че АА и КК са били победени от странни ръце и как нямали късмет. Ето какво аз съм научил:

* Всеки път, когато спечелиш showdown, печелиш повече, отколкото ти се полага!
      * Всеки път, когато губиш showdown, губиш повече, отколкото ти се полага!
      * Пример: NL50, да кажем, че блайндовете нямат значение, защото са много малки. Ти и опонент влизате all in преди флопа, ти имаш AA, той има KK. PokerStove показва, че ти имаш 81.946% equity и той има 18.054% equity. Това значи, че от тези $100 в пота ти имаш дял $81.946, а опонентът има дял $18.054. Да кажем, че Асата ти спечелят. Това значи, че си спечелил $18.054 повече, отколкото ти се полага, а той е изгубил повече, отколкото му се полага. Всяка ръка е независима от миналата и от следващата. Изходът на дадена ръка няма нищо общо с изходът на миналата и на следващата. Това значи, че понятията Downswing и Upswing са само теоритични.
      В ретроспекция можеше да си гледаш (за предпочитане огромната) база от данни и да си казваш:
      - Ето тук съм бил в гаден downswing! А пък тук съм ги мачкал!
      Това не променя нищо. Това е само в главата ти. Било е само серия от спечелени или изгубени потове, което е абсолютно и напълно възможно. Мозъкът ти си играе с теб и когато повечето хора изгубят няколко ръце пред започват да мислят:
      - Залата се опитва да ми открадне парите! Имам супер гаден късмет!
      Не е късмет! Да, хубаво е, когато печелиш стак след стак или влезеш 6 пъти поред в парите. Но това не е късмет в най-чистия му вид. Защото когато си вършиш задачката да играеш правилно и влагаш достатъчно обем - готово! Печелиш и пари!
      * One-, two- и three outers. Всеки ден виждам как хората се оплакват:
      - Ей, тоя тъпак си удари един от двата аута и ме изкара от $1500 гарантирани! А аз имах КК, а той - 77! Баси късметлията!
      Не е късмет. Преди флопа човекът има точно 19.527% шанс да спечели ръката. Е, да - на флоп без 7 има вече само 8% шанс. Но 8% прилича ли ти на 0%? На мен поне - не! 8% значи, че в 8% от отиграванията 77 ще печели и точка. Не може да се промени. И това няма нищо общо с късмета. Играл си правилно, когато са влезли парите, как ще паднат картите не зависи от теб. Само твоето отиграване има значение.
      * Хората трябва да придобият някакво подобно на дзен безразличие към bad beats. Именно тези бийтове са твоят хляб и масло! Защото е твърде вероятно опонентът да продължи да играе така и ти ще събираш стак след стак. Обичай тези бийтове! Дори когато боли и си изгубил с АА срещу Т7s, защото опонентът ти е платил 3-4 големи блайнда рейз, само защото много харесва да му раздадат купи и направи стрейт на ривъра.

Стига толкова за сега!
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Дойде време за голяма промяна (за мен) в играта ми на покер. След 1300 турнира на една маса, ще сменя варианта си на игра и ще играя No Limit Cash games с Голям стак.

Причините са няколко:
      :diamond: Не мога да достигна желания от мен обем на игра на турнирите. Мога да играя по около 100 на седмица, което ми се струва крайно недостатъчно за формат, в който обемът е толкова важен.

:diamond: Макар и да имам банка да играя на по-високия лимит, и там ще трябва да играя поне 1300 турнира, за да видя реалната си възвръщаемост. 1300 турнира ще са около 3 месеца игра, което сега ми се струва твърде много. Е, играл съм около 470, но не мисля да ги броя и тях.

:diamond: Работата ми. Тъй като работя с клиенти и излизат и влизат при мен и трябва да им обръщам внимание, докато са при мен, аз си оставям турнирите. Това се превръща в огромен проблем, защото минава една орбита блайндове и стакът ми е смален с, да кажем 1/5 или 1/6, без аз да мога да реагирам за това време.

:diamond: Вариацията не е причина. Не ме притесняват загуби на 40 входа, ако съм играл ОК.

:diamond: ROI също не е причина. След като прочетох. че МНОГО добри играчи на Турбо турнири на 1 маса могат да очакват около 12% ROI на $6.5 вход за 5000 турнира, а аз вече имам 4.5% за изиграни досега 470 турнира, мога да съм доволен. Извадката ми е много малка, но все пак мисля, че мога да победя лимита.

Сега си вкарвам цялата база от данни в HEM и по-късно ще пусна картинки и всичко останало.

За NL BSS:
      За мен е нов формат и ми е много, много интересен. Като с всичко ново, ще го започна бавно. Макар да мога да играя на NL25, ще играя на по-ниския лимит NL10 за 50000 ръце. След това ще направя една равносметка и ще заиграя на NL25.

Изключително много ме впечатли блогът на nvelev и ще му открадна идеята за блоковете.

Моят блок ще е 16000 ръце, разделени на по-малки блокчета от 4000 ръце. След всеки 4000 ще си правя малък разбор на резултатите и графиките.

Цели за NL10:
      :diamond: Приемам играта си за трагична, така че, целта е да я подобрявам по всякакъв възможен начин.

:diamond: Да изчета по няколко пъти стратегическите статии, до които имам достъп, да проумея кое как е и защо е така. Планът е да чета по 5-6/седмица.

:diamond: Да изгледам клиповете, по-интересните по 2-3 пъти.

:diamond: Обем на игра: поне по 6000 ръце/седмица.

Толкова засега,
    • nvelev
      nvelev
      Бронз
      Здравей mishkagg,

Желая ти успех в новото начинание. Изглежда си обмислил нещата добре, така че подобна крачка би трябвало да донесе търсените ползи. No Limit е много интересна игра, но стратегията на големия стак изисква концентрация и на моменти здрави нерви.

Ще следя си интерес развитието на блога ти, още повече след като ще имам малка заслуга за начина, по който си избрал да подходиш към новата игра. Разбира се, мога само да се радвам, че харесваш работата ми и си решил да "откраднеш" идеята. :f_biggrin:

На пълни или на къси маси ще започнеш?
      В коя зала?

Поздрави,
      Ники
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Първоначално публикувано от nvelev
      Здравей mishkagg,

Желая ти успех в новото начинание. Изглежда си обмислил нещата добре, така че подобна крачка би трябвало да донесе търсените ползи. No Limit е много интересна игра, но стратегията на големия стак изисква концентрация и на моменти здрави нерви.
      Да, изисква нерви, но е нищо в сравнение с турнирите, където се отива на шоудаун толкова често и често пушваме с нищо за поне 20% от наградния фонд и за цялото equity, което имаме.

Ще следя си интерес развитието на блога ти, още повече след като ще имам малка заслуга за начина, по който си избрал да подходиш към новата игра. Разбира се, мога само да се радвам, че харесваш работата ми и си решил да "откраднеш" идеята. :f_biggrin:
      Идеята ти е страхотна! Адски е смислена. И мини болкове от 4000-5000 ръце са много удобни за откриване на поне някои грешки и навременното им отстраняване.

На пълни или на къси маси ще започнеш?
      В коя зала?
      Определено на пълни маси, засега. Когато играя спокойно, мога да помисля да играя и на късите, а в още по-късен етап и Heads up, което ми е най-интересната форма на покер.
      Залата, засега, е Full Tilt. Имам намерение да играя там на NL10 за около 50000 ръце и после да я сменя в някоя, откъдето ще имам и начален бонус. Разбира се, не знам дали "планът" ми е добър и съм в очакване на предложения и мнения.
    • nvelev
      nvelev
      Бронз
      Подкрепям пълните маси, тъй като просто това е естественият ход на развитието в No Limit. Трябва да минеш през пълни маси, за да можеш да играеш печелившо на къси. Хедс-ъп нямам опит, но много играчи се ориентират в тази посока, когато достигнат по-високи лимити.

Колкото до залата - това е индивидуално решение. Щом си доволен от Full Tilt и си свикнал със залата, остани там. Ако би жертвал софтуера и другите положителни за теб неща в името на по-висок бонус/рейкбет, то направи го. Все пак един добър бонус за първоначален депозит помага за бързото изграждане на банката. Проучи възможностите и реши сам. Всеки би ти казал неговите предпочитания, защо да нямаш свои...

Поздрави,
      Ники
    • mishkagg
      mishkagg
      Бронз
      Благодаря за мнението.

Да, свикнал съм с Full Tilt Poker. А и искам да свикна с новата за мен игра. А тя е наистина нова - преди турнирите играх СМС за около 60000 ръце. И мисля, че по-добро място за свикване от зала с познат и удобен интерфейс, за мен няма.

Когато съм спокоен, че съм овладял поне АБВ покера, ще ида в друга зала да чистя бонус и да тормозя NL25.

пс: 3 часа импорт на 65000 ръце. Да, този ми компютър е БАВЕЕЕЕН!