Въпрос относно проверката на самоличността

• sandstorm69
      sandstorm69
      Начален
      Здравейте на всички.
      Минавам направо на въпроса, тъй като нямам време за излишни приказки. Въпросът ми е мога ли да скрия съответно и номера на личната карта при изпращането на снимката към вас. Тъй като не желая просто така да си раздавам данните наляво и надясно, а и ми е интересно по какъв начин номерът на личната карти би ви бил от полза. Не го приемайте като някаква критика или нападения срещу вас, а като въпрос.

Cheers :)
  • 13 отговора
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей sandstorm69 и добре дошъл във форума на PokerStrategy.com! :)

Радвам се да те приветствам, но ще трябва да те разочаровам с отговора си относно скриването на номера от л.к. Не трябва да скриваш неща или да поправяш по документа за самоличност, тъй като така рискуваш началният капитал да ти бъде отказан. Документите се приемат само в цялостен вид, без допълнителна намеса.

Ако имаш други въпроси не се колебай да ни пишеш!
      Надявам се да бъдеш активен във форума и те каня да се представиш на общността ни - ТУК.

Поздрави,
      Христо
    • tonymaketo
      tonymaketo
      Начален
      Нали целта ви е да се уверите че въпросният човек е пълнолетен -виждате годината и датата на раждане всичко останало не ви е нужно и нямате право да го изисквате защото не е законно
    • avellin
      avellin
      Бронз
      Всъщност, имате ли законово право да изисквате наистина личните данни на потребителите? Нали имаше някакъв закон за защита на личните данни? Предполагам че имате щом като го правите и не са ви санкционирали, но ми е интересно как се получава такова разрешение, понеже и аз имам сайт, но ми забраняват да събирам лични данни на потребителите си, още по малко пък да им искам сканирани лични карти и документи.
      Каква е процедурата по взимането на такова разрешение, и към кого трябва да се обърна за да го получа?
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Нека аз се включа, понеже съм работил с лични данни като служител на Глобул. Има сайт на МВР, в който може всеки да провери дали даден документ за самоличност е валиден, въвеждайки номера му. Тази практика я има в Глобул при сключване на договори, за да се избегнат такива с крадени или фалшифицирани лични документи. Предполагам, че съображенията на Покерстратеджи относно номера на ЛК са сходни.
      sandstorm69, ако искаш да се занимаваш с онлайн хазарт, ще се наложи да поемеш риска от предоставяне на лични данни. Казината ще ти искат и повече от копие на лична карта. Но честно казано, не знам досега на случай на злоупотреба с лични данни специално при онлайн залагания.
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравейте,

@sandstorm69 - Всъщност, от скоро вече имате право да закриете последните три цифри от ЕГН-то си и подписа си от предната страна на документа за самоличност. Това на практиа го прави неизползваем за каквато и да е дейност извън сферата на нашата проверка за сигурност и в същото време не пречи на колегите ни от отдела за сигурност да си свършат работата.
      Но все пак, имай предвид че тези документи ще са достъпни само за тесен кръг от професионалисти, ще бъдат използвани само за проверката на твоята самоличност и ще бъдат изтрити от нашата система веднага след това.
      Относно политиката ни за конфиденциалност можеш да прочетеш всичко тук.

@tonymaketo - Всъщност, проверката на пълнолетието е само една от причините, поради която изискваме тези документи за получаване на безплатния начален капитал. Имайте предвид, че подобни проверки се наложиха поради многобройните опити за измама в миналото.

@avellin - PokerStrategy.com се намира на територията на Гибралтар и се съобразява именно със законодателството на Гибралтар. Записвайки се на нашия сайт, всеки от нашите членове се съгласява с това в нашите правила и условия.

Във всеки случай не задължаваме никого да изпраща своите документи. Това е единствено необходимо, ако някой иска да получи безплатния начален капитал от $50.
      Винаги можете да се възползвате от всичките ни услуги и стратегически материали чрез ексклузивните ни фрийроли или с депозит в някоя от партньорските ни зали.
      Все пак имайте предвид, че това което RedGeneral казва за онлайн казината почти винаги е вярно.

Поздрави,
      Камен
    • avellin
      avellin
      Бронз
      Благодаря за разясненията, сигурно ще го сметнете за издребняване от моя страна, но Ви уверявам че не е така. Обаче не разбрах закона в Гибралтар разрешава ли събирането и ползването на лични данни и сканирани документи от интернет потребители? Вероятно да, след като го правят, но просто ми е странно малко.
      И някакси ме разчовърка отвътре репликата че не задължавате никого да изпраща своите документи за да получи началния капитал :)
      Предлагате безплатен начален капитал, но за да го получа, условието е задължително да изпратя сканираните си документи на лична карта. То е ясно че насила не можете да ми ги вземете, но все пак си е задължително :)
      Но сте прави, че решението е наше дали да Ви се доверим или не.
      И все пак си е задължително :)
      Но да не навлизаме в подробности сега, ами да се състредоточим върху масите и обучението...

Поздрави!
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей,

В никакъв случай не го намирам за издребняване, нормално е да имаш интерес.

На първия въпрос май сам си си отговорил :s_cool:

Относно втория въпрос, не си ме разбрал правилно.

Във всеки случай не задължаваме никого да изпраща своите документи. Това е единствено необходимо, ако някой иска да получи безплатния начален капитал от $50.
      Тоест ако някой не иска да изпраща личните си документи, той може просто да пропусне безплатния начален капитал (който както знаеш е само черешката на тортата от нещата, които предлагаме в PokerStrategy.com) и да се възползва от услугите ни чрез фрийроли, депозит или чрез купуване на StrategyPoints. Няма да е задължен да изпраща документи (поне не на PokerStrategy.com) в нито един от трите случая.

Поздрави,
      Камен
    • tonymaketo
      tonymaketo
      Начален
      ама чакай малко аз несам в гибралтар аз в България и тук важът булгарските закони не гибралтарски а това че ми казваш че личните данни след като се проверат се изтривали ........само вие си знаете дали е така ние като потребители можем само да се надяваме да е така . но дали е ???
    • CKAnEPHuK
      CKAnEPHuK
      Бронз
      Има логика относно тия данни.. !
    • DannyJQ
      DannyJQ
      Бронз
      Достатъчно много хора са минали през това, така че няма да си нито първия, нито последния който ще си прати копие на данните за удостоверяване на самоличността. Всички сме били скептично настроени като теб в началото, но ако "поседиш" известно време в този сайт ще разбереш, че екипа е на достатъчно професионално ниво и всичко е както трябва :s_thumbsup:
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Първоначално публикувано от tonymaketo
      ама чакай малко аз несам в гибралтар аз в България и тук важът булгарските закони не гибралтарски а това че ми казваш че личните данни след като се проверат се изтривали ........само вие си знаете дали е така ние като потребители можем само да се надяваме да е така . но дали е ???

PokerStrategy.com се намира на територията на Гибралтар и се съобразява именно със законодателството на Гибралтар. Записвайки се на нашия сайт, всеки от нашите членове се съгласява с това в нашите правила и условия.

Винаги можете да се възползвате от всичките ни услуги и стратегически материали чрез ексклузивните ни фрийроли или с депозит в някоя от партньорските ни зали.
      Нямам какво повече да кажа по въпроса.

@DannyJQ - Благодаря за добрите думи :)

Поздрави,
      Камен
    • mdatanasov
      mdatanasov
      Бронз
      Разбрах,че може да скрия последните три числа от ЕГН-то,а нужна ли е наистина бележка от платена сметка,нали на личната карта адреса го пише
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей,

Първо, добре дошъл във форума на PokerStrategy.com! Аз съм Камен и съм покер експертът на българската общност, приятно ми е.

Имай предвид, че отговора на въпроса ти зависи много от специфичната информация на сметката ти. Най-добре е да се свържеш с отдела за обслужване на клиенти, за да си осигуриш необходимата конфиденциалност.

А междувременно, защо не се представиш на общността? Убеден съм, че имаш какво да споделиш с другите покер играчи тук! Към форума Представи се!

Поздрави,
      Камен