Диапазони в Equilab

• 1166M
      1166M
      Бронз
      Здравейте,

Когато отвори6 Equilab и натисне6 на мястото, от което да въведеш диапазон от ръце (картинката с многото карти) и ти се отвори съответното меню, от дясно има поле със зададени примерни диапазони. Въпросът ми е: диапазоните в папката "PokerEvolution" за пълни или за къси маси се отнасят? За разлика от останалите папки (напр. Deuces Cracked), в които си личи ясно за какъв тип маси са (къси), защото дадените позиции започват от MP2 (има само 5 позиции) в PokerEvolution има пак само 5 разделения (BB не е показан защото става дума за отварящ рейз), но започват от EP (ранна позиция), освен това са малко по tight, което е норамлно за пълните маси спрямо късите.

Та, ако някой знае моля да разясни как точно сотят нещата - благодаря предварително!
  • 4 отговора
    • lnnocencio
      lnnocencio
      Бронз
      За къси маси се отнасят.
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей,

Innocencio е прав, наистина става въпрос за къси маси. Има малки разлики в различните диапазони, тъй като са от различни источници.

Поздрави,
      Камен
    • 1166M
      1166M
      Бронз
      Благодаря за отговорите и на двама Ви!

Тъй като смятам да минавам от дълги на къси маси - можете ли да ми препоръчате кой от примерните диапазони в Еquilab-a е най-добре да използвам, аз смятам да пробвам стандартния диапазон на PokeStrategy, но ако смятате, че някой от другите е по-добър моля да споделите.

Освен това ме интересува как се променят статистиките които използвам т.е. какви са нормалните стоиности на статистиките, тъй като се съмнявам да са като на дълги маси, а и имали някой статистики, които не са били чак толкова важни на пълните маси (понеже се случват твърде рядко такива ситуации), но са много важни за играта на къси маси, като 4Bet или FoldTo4Bet например?

Благодаря за отговорите предварително!
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей 1166М,

Може да започнеш от тази статия - Къси маси: Префлоп основи. Има и примерни диапазони за отварящ рейз. Като цяло повечето сребърни статии в СГС раздела са насочени към късите маси.

Поздрави,
      Христо