Въпрос

• CbHyBaM
      CbHyBaM
      Бронз
      " Твоята позиция определя кога си на ред в даден рунд на залагане (betting round). Тя се ръководи от това кой е дилърът (the dealer). Колкото повече играчи се намират между теб и дилъра в рунда на залагане, толкова по-рано идва твоят ред и толкова по-ранна е и твоята позиция. "

На масата има 10 души:

1,2,3,4,5,6,7,8,9,10.

Dealer-a е 1. Аз се намирам на позиция номер 10 и съм ранна позиция ?

Dealer-a e 4. Въртим се в кръг - 5,6,7,8,9,10,1,2,3. Aз съм 2-ра позиция и съм ранна позиция ?

Dealer-a e 10. Въртим се в кръг - 1,2,3,4,5,6,7,8,9. Aз съм 8-ма позиция и съм ранна позиция ?

Поздрави.
  • 4 отговора
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей CbHyBaM,
      Според мен най-лесният начин да разбереш позициите е да прегледаш този видеоматериал. Той е от тази статия, а там много добре са обяснени всички позиции на масата.
      Прегледай и ги и се постарай сам да отговориш на въпросите си!
      Не се ограничавай само с това, а продължи да четеш нашите стратегически статии! Там ще намериш още купища информация, която ще те превърне в печеливш покер играч!
      Поздрави,
      darkonebg
    • CbHyBaM
      CbHyBaM
      Бронз
      Искрено благодаря за съветите :) .
      Всъщност снощи се бях зачел в една от статиите и първата част от поста ми е извлечение от нея.
      Дарко, прочети по-внимателно цитираното и прегледай примерите, които съм дал.

Добро утро на всички бтв :)
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Добро да е :) ,
      Тук се говори за играчите, които се намират от твое ляво до дилъра> колкото повече са те, толкова по наблизо си от дясната си страна до дилъра> толкова по-ранна е позицията ти. Всичко е до гледна точка. Аз и досега гледам "колко далеч" е дилър бутона, а не "колко близо" :)
      Иначе в първия си пример си от CU (късна), а в другите два от MP3 ( междинна).

Meжду другото ако мислиш, че си намерил грешка в някоя от статиите, можеш да ползваш доклада за намерена грешка. (намира се отдясно на всяка статия)
      Успех в четенето и на масата!
      Поздрави,
      darkonebg
    • CbHyBaM
      CbHyBaM
      Бронз
      :) (bow)