TiltOFF - Fixed Limit

• CeCkOuU
      CeCkOuU
      Бронз
      TILT OFF - Fixed Limit{CeCkOuU}

Здравейте ,
      чете доста блогове напоследък и реших да си направя собствен. Причините за това са няколко , като най-голямата както се вижда и от заглавието е да се оттърва от склоността ми да изпадам в тилт.По принцип ми се случва рядко , но последствията са пагумни.Последният ми тилт беше от преди няколко дена като успях да загубя 2/3 от банката си . Като цяло изчел съм целият раздел психология , но не помогна , затова блогът ми като цяло е средство с което си нося отговорността пред някои и като цяло , мисля че това би бил одушникът на гневът ми а не по Банката ми :f_biggrin:

Форматът ми на игра е фикс лимита и като цяло няма много такива блогове в нашата общност затова си мисля , че за хората играещи фикс лимит би бил полезен.

Играя покер онлайн от около 2 години, като съм минал през всички формати . До затварянето на фулл тилт играех Ръш Sngo's On demand от 1 и 4 долара , но след черният петък се пренасочих в покерстарс.Там изградих банка в началото със МТТ СНГ 45 90 и 360 човека , като откакто събрах 12 долара се пренасочих в фулл тилт . За един месец бях направил банка от 200 долара и мислех да се прехвърлям на 25/50 , но тогава успях за една вечер да ги стопя до 5 долара.
      За 1 седмица с доста лош БРМ (започнах от 10/20 ) успях отново да се върна на 200 долара . Аз съм много стриктен в спазването на БРМ когато не съм тилтнат .
      Играя с минимум 500 ББ , но след тилт успях с банка от 150 да играя 1/2 ББ и след 2 -3 завършени от противниците флъш дроус на ривера да остана с 60 долара .

И ето сега започва с банка от 60 долара колко за 10 /20 моят покер блог.
      Малко се поувлякох , но като цяло досега не бях активен във форума и трябваше да обясня какво ми е на душата :D

В следващият пост ще си обявя цели . Това е засега от мен
      Поздрави и късмет!
  • 15 отговора
    • CeCkOuU
      CeCkOuU
      Бронз
      Днеш направих няколко сесии от по 40 мин като общо направих 1000 ръце
      Резултатът е добър
      Най интересната ръка беше срещу вилиан който направи стрейт на търн но го слоуйплейуна до ривър и аз направих маkс залог на ривер с топ туо пайрс с АК Иначе съм напред с окло 10 $ напред , Успешна сесия на 10 / 20 и банката е 83 долара.
    • CeCkOuU
      CeCkOuU
      Бронз
      Днес деня беше горе долу успешен откъм обем ръце. За 2 - 3 часа направих 2К+ ръце .Играш на 4 маса през по-голямата част от времето . За профит не мога да кажа тъй като тази седмица няма да гледам банката , за да погледна резултатите си по глобално
    • CeCkOuU
      CeCkOuU
      Бронз
      Току - що завърших сутрешната сесия . За 2 часа половина направих около 1500 ръце , като 1 час играх на 4 маси , после се прехвърлих на 6.Като цяло имаше доста риба тази сутрин и предполагам , че съм на печалба , но още не съм поглеждал банката . Тук идва и момента да поставя няколко цели докрая на седмицата.

• Да направя банка от 300 бб за 25 /50
      • Да прочета останалите ми няколко статии от секция злато
      • Да изгледам 2 - 3 тренировки (видеота)за фикс , тъй като не съм гледал от миналата седмица
    • bgnuts
      bgnuts
      Бронз
      Успех в постигането на целите !
    • vask07
      vask07
      Бронз
      Здравей , честит блог ! ще се радвам , ако го поддържаш и като Fixed Limit играч с удоволствие ще го следя :) . Добри цели си си поставил успех с тях и нека ривара бъде с теб ! :facepalm:
    • CeCkOuU
      CeCkOuU
      Бронз
      Мерси и на двамата , успех и късмет и на вас , надявам се блогът ми да може да ви помогне с нещо ,ако не поне да е интересен .

Ще започна от края на предния пост . И ще кажа ,че опредено ривъра не беше с мен . Вчера беше един добър ден околко към обем . Играх около 4 4аса . Като направих около 2.5 ръце . Сутрешната сесия от около 500 ръце беше катастрофална . Тази игра доскоро ме вкарваше в тилт , но вчера послучайност :rolleyes: се удържах.Отварях около 40 % от потовете до един момент, от друг започнах да виждам около 40 % Шоудаун като процент на спечелени беше 32-35 % . В петък попогрешка си погледаах банката беше станала $110 ,което си е супер от 60 . Но след сутрешната сесия банкта ми бях успял да я стопя на 92 , което си се равнява на 2-3 часа игра .
      И точно затова вечерта реших да ги върна . Поставих си един мой стар чалъндж , който си го правя когато банката ми е на ниските лимити . За три часа целя 150бб. И успях . банкта ми стигна 120 $ , като днес ако успея да повторя успеха си от вчера , ще успея да изпълня целта си за седмицата. През втората сесия успях и да намеря един от основните си пропуски . Смених подредбата си на масите от една до друга на степаловидно , което имаше невероятно въздействие. Днес ще имам време за една
      сесия вечерта и се надявам да бъде успешна .
    • CeCkOuU
      CeCkOuU
      Бронз
      Vask07 ти в коя зала си и на какъв лимит играеш?
    • vask07
      vask07
      Бронз
      до сега играх в старс , но утре мисля да вкарам в еверест заради промоцията за статус злато а и заради фрееролла за депозирали . иначе играя на 0.02 / 0.04 на две до четири маси .
    • CeCkOuU
      CeCkOuU
      Бронз
      Днес бях много надъхан да си изпълня целите.Но малко се пренавих.... започнах на 10 маси като за 500 ръце направих огромен даунсуин.Това ме принуди да направя по дълга сесия от очакваното около 2500 ръце.добрата новина е ,че почти изчистих вип бонуса в покерстарс и скоро ще взема 50 долара.Иначе ето графиката от последнте 2 часа от сесията
    • CeCkOuU
      CeCkOuU
      Бронз
      Снощи направих първата си сесия на .25/.50 . Беше добра и откъм обем и откъм игра и откъм резултати . Инсталирах си елефанта и се оказа много голяма стъпка нагоре в играта ми . Ето графикa:

1720 ръце за около 4 часа игра , 10 ББ за 100 ръце .

Known players:
      Position:
      Stack
      SB:
      $12,45
      BB:
      $9,45
      MP2:
      $2,7
      Hero:
      $16,65

0,25/0,5 Fixed-Limit Hold'em (6 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.102 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is CO with 2:heart: , 2:club:
      MP2 calls, MP3 folds, Hero calls, BU folds, SB calls, BB checks.

Flop: (4,00 SB) 5:heart: , 3:diamond: , 2:diamond: (4 players)
      SB checks, BB bets, MP2 raises, Hero calls, SB folds, BB 3-bets, MP2 calls, Hero calls.

Turn: (6,50 BB) Q:diamond: (3 players)
      BB bets, MP2 calls, Hero raises, BB 3-bets, MP2 calls, Hero calls.

River: (15,50 BB) 6:spade: (3 players)
      BB bets, MP2 calls (All-In), Hero calls.

Final Pot: 17,90 BB

MP2 wins with стрейт до шестица (Qc 4c)
      Results follow (highlight to see):
      MP2 shows стрейт до шестица (Qc 4c)
      Hero shows три поредни, двойки (2h 2c)
      BB shows (Jd 5s)
      MP2 wins with стрейт до шестица (Qc 4c)

В тази ръка МП2 удари стрейт на ривър . Та на мен ми е чудно дали трябваше да 4бет на търна при трите кари, или още от флопа да си я играя агресивно .

Known players:
      Position:
      Stack
      SB:
      $24,5
      Hero:
      $9,15
      CO:
      $21,2

0,25/0,5 Fixed-Limit Hold'em (4 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.102 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BB with T:spade: , T:club:
      CO raises, BU folds, SB 3-bets, Hero calls, CO caps, SB calls, Hero calls.

Flop: (12,00 SB) Q:diamond: , J:diamond: , 2:heart: (3 players)
      SB checks, Hero checks, CO bets, SB calls, Hero folds.

Turn: (7,00 BB) 5:heart: (2 players)
      SB checks, CO checks.

River: (7,00 BB) J:club: (2 players)
      SB bets, CO calls.

Final Pot: 9,00 BB

CO shows (Ah Kc)
      SB shows два чифта, валета и седмици (7d 7c)

SB wins with два чифта, валета и седмици (7d 7c)

Ако може някой да ми каже добра линия за игра на тази ръка ще съм му благодарен!
    • solarispoker
      solarispoker
      Бронз
      Здрасти,

Хубав блог - дано ти помага да развиваш играта си.

Виждам, че пишеш, че след голям даун си бил принуден да направиш доста по-дълга сесия от предвиденото - това принципно не е добра идея и често ще завършва точно с това, от което искаш да се отървеш, а именно тилт.

Също пишеш, че слона е изиграл голяма роля за играта ти, но доколкото виждам за опонентите имаш само по стотина ръце, така че освен за ВПИП и ПФР, които бързо дават точни тенденции не се доверявай на цифричките прекалено много при вземането на решения.

Относно ръцете:

1) За първата или рейз или фолд префлоп след един лимпър ще ти донесе много повече като имам предвид на само конкретната ръка, а и по принцип, в тази ръка бих фолднал, 3бет за стойнст на такъв флоп също е по-добре отколкото кол, предвид статистиките за ББ мисля, че можеш да 4бетнеш търн, а на ривъра си играл добре.

2)Първо префлоп бих 4бетнал за стойност, на флопа както си играл при тези потшансове и предвид, че няма кой да действа след теб можеш да колнеш веднъж.

Ще се радвам да съм ти бил полезен и да виждам твой ръце във форума за анализ т.к. не винаги имам време да следя блоговете.

Поздрави,
      Марто
    • CeCkOuU
      CeCkOuU
      Бронз
      Мерси много за съветите .
      Отностно слона , малко са ръцете , защото точно тогава се качих на по горния лимит.
      През последните няколко дни играш малко . Направих 2 сесии като в едната почти тилтнах. но за късмет нещата се обърнаха и излезнах напред . За втората реших да разтоваря напрежението и направих сесия на 10 / 20 . Ето графика :
    • CeCkOuU
      CeCkOuU
      Бронз
      Днес намерих малко време за игра , но явно късмета беше с мен , пък и както никога досега не ми биха нътс от флопа и тн.

• CeCkOuU
      CeCkOuU
      Бронз
      Днес също направих доста малка сесия . В началото ми направиха доста лоши бад бийтове, като накрая успях да се преместя на маси с доста риба . Ето и резултатът:

Тук нещо не го изиграх като хората

Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $14,95
      MP2:
      $12,5
      CO:
      $15,25

0,25/0,5 Fixed-Limit Hold'em (6 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.105 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BB with A:club: , K:diamond:
      MP2 raises, MP3 folds, CO calls, 2 folds, Hero 3-bets, MP2 caps, CO calls, Hero calls.

Flop: (12,40 SB) Q:diamond: , 8:diamond: , 6:spade: (3 players)
      Hero checks, MP2 checks, CO checks.

Turn: (6,20 BB) 5:club: (3 players)
      Hero checks, MP2 bets, CO calls, Hero folds.

River: (8,20 BB) 3:club: (2 players)
      MP2 checks, CO checks.

Final Pot: 8,20 BB

MP2 shows Висока карта асо с кикър дама (As Jc)
      CO shows (Kh 2d)

MP2 wins with Висока карта асо с кикър дама (As Jc)

Тук съм срещу адски маниак . Дали е правилна тази линия на игра?
      Known players:
      Position:
      Stack
      BB:
      $3,2
      Hero:
      $7,4

0,25/0,5 Fixed-Limit Hold'em (5 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.105 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is MP3 with 8:heart: , 8:diamond:
      Hero raises, 3 folds, BB 3-bets, Hero caps, BB calls.

Flop: (8,40 SB) K:spade: , T:heart: , 6:diamond: (2 players)
      BB bets, Hero calls.

Turn: (5,20 BB) 2:diamond: (2 players)
      BB bets, Hero calls.

River: (7,20 BB) A:diamond: (2 players)
      BB bets, Hero calls.

Final Pot: 9,20 BB

Hero shows (8h 8d)
      BB shows чифт аса (As 5s)

BB wins with чифт аса (As 5s)
    • CeCkOuU
      CeCkOuU