[Покер блог] Royal Aces

• tzark
      tzark
      Бронз
      ROYAL ACES
      Покер Блог

Здравейте,
      Казвам се Кристиян на 23 години.Роден съм и живея в град [b]Пловдив[/b].От една година развивам франчайз бизнес за търговия на българска и международна преса.През малкото си свободно време отделям за приятелите си и спорт(покер, плуване, фитнес и футбол ).
      С покера се запознах преди 2 години чрез Pokerstrategy.com.Използвах първоначалният капитал за проучване на най-добрият формат за мен.Общо взето той ми помогна да намеря най-удобната за мен игра, а именно СнГ и МТТ.През тези 2 години нямам никакви сериозни постижения освен две изградени [b]micro/low[/b] банки в 888 Poker и Pokerstars.
      Реших да отворя свой блог с цел участие в най-голямата покер общност в България, което да повлияе положително на играта ми в дългосрочен план.Чрез него ще си поставям цели, които с достатъчно дисциплина да изпълнявам.Ще споделям с вас покер и лични преживявания, както и разчитам на вашите мнения, съвети,анализи и критики.Очаквам дълги и интересни дискусии относно страстта на всеки един от нас - [b]THE BIG GAME[/b] ! :)
  • 41 отговора
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      Честит блог и много успехи :)
    • kreatora3
      kreatora3
      Глобален
      Поздрави за блога.

В крайна сметка на какви лимити ги играеш тези СнГ и МТТ. :) РОИ ? Някакви по конкретни данни ако може, за да стане интересно следенето на блога ти :)
    • tzark
      tzark
      Бронз
      Изградил съм банка с която спокойно мога да играя на low limits.За около 2 месеца игра върху SNG 9-handed [u]$2.90[/u] ( безбожно висок рейк от 40cent ) направих [b]11% ROI[/b], 52% ITM, които в момента ще ме изкачват на масите с вход [b]$5[/b].

Uploaded with ImageShack.us

[color=blue]888[/color]

Стартов банкрол: $150

[color=blue]888[/color] – игра на SNG 9-handed турнири за се поддържа статуса в Покерстратеджи на злато. ( тъй като тази сметка е тракната )
      [color=blue]888[/color] – игра на SNG 9-handed турнири с вход $5 до достигане банкрол от $400.
      [color=blue]888[/color] - Краткосрочна почивка и преминаване на следващото ниво ( [b]medium limit[/b] ) от $8 - SNG турнири.

PokerStars

Случаят с банкрола ми в Старса е интересен.Бях направил депозит от $50, който успях да увелича доста значително до $200,чрез стейк събития на играчи от форума.Ще продължа в същата посока докато не се изгради банкрол, който ще ми позволи да играя low limits на МТТ.
      -За момента последното стейк събитие в което участвам е на DaedraLords.Тук може би е мястото да благодаря и на играчите tonyo90, bobisavovv, comodus14 които направиха успешни събития. :s_thumbsup:
    • tzark
      tzark
      Бронз
      Update

Здравейте,

В последните дни нямах много време за игра, тъй като ми предстои записване на магистратура, а едно такова начинание изисква много психически и физически натоварвания.Някой ще си зададе въпроса защо?!Защото една такава структура като образователната в България просто не функционира оптимално.Няма да изпадам в подробности.Сигурен съм, че тези от вас които учат висше образование им е ясно как седят нещата и, че проблемите са много. X(

От както започнах начинанието си в [b]888[/b] ще имам и възможността да участвам в промоцията на ПокерСтратеджи - Go4Gold.Тя би се оказала само в + за банкрола ми след слабият рън, който имах от началото на месеца. :(

Тук и може би е момента да изкажа лекото си разочарование от стейк събитието на DaedraLords - SNG stars 9 man 7$ #250, в [b]PokerStars[/b].Може би аз самият приемам нещата твърде лично, но в днешният свят на бизнеса, когато предлагаш оферта с определени условия и след като в последсвие не ги спазиш, носиш наказателна отговорност.Не, че тук това ще стане.Това е само за база на сравнение.Все пак съм сигурен, че евента ще бъде печеливш от различни гледни точки. :s_cool:
    • tzark
      tzark
      Бронз
    • tzark
      tzark
      Бронз
      [b]Update[/b]

Здравейте,

Преди няколко дена имах доста дълъг даунслуинг, който в последсвие се превърна в [b]тилт[/b].Първоначалният банкрол, с който разполагах в 888 бе 30 бай-ин на лимит - [b]$5[/b].Това се оказа пагобно след тилта, който успя да изяде 1/3 от банкрола ми.Бях на ясно с мисълта, че при един даунсуинг или тилт ще има поражения, но пък съм сигурен в себе си, че имам знанията и уменията да победя този лимит в [b]888[/b] с малко по-агресивено управление на банкрола.Продължавам напред като утре и в неделя ще имам повече време за игра.

• tzark
      tzark
      Бронз
      [b]Update[/b]

В този пост реших да ви представя моята стратегия на SNG 9-handed в 888. :s_cool:

Играя в тази зала от 2 месеца на ниските или средните лимити и имам някакви наблюдения относно играчите в нея.Явно всички, които играете там сте забелязали, че играчите не са на това ниво на което са в pokerstars (давам го като пример защото е най-голямата покер зала). =)

Аз лично за момента съм се насочил към турнирите на една маса с цел изграждане на банка, която би ми позволила да опитам "черешката" на турнирният покер - МТТ. :]

Първото нещо което правя е да настройвам играта си спрямо играчите, които са на масата, а те почти винаги са едни и същи.По-този начин аз забелязах, че повечето играчи които трупат повече чипове още на левел 10/20 или 30/60 в повечето случай отпадат още преди балона или просто несаумяват да запазят стака си.Следователно за мен те са главната мишена в турнира защото този тип играчи не оценява размера и стойността на стака си и бързо го пропилявa с ненужни рейзове със слаби ръце.
      В началните фази играя стегнато и чакам ръка, която евентуално би ме удвоила за да мога да се чувствам по-комфортно на масата.След това не изчаквам противниците си просто да се елеменират, а ставам по-агресивен от позиция било то и с посредсвени ръце, но от ПОЗИЦИЯ!И така при блайндове 75/150 или 100/200 се озовавам на балона.Тогава ставам още по-активен от позиция, като най-важното нещо е да не удвоявам противник.

Преди време стегната игра можеше да ми гарантира влизане в парите в 60% от игрите.Един нормален СНГ турнир в 888 продължава около 40мин..макс 50мин и рядко достига ниво 200/400!Често правилната стратегия е да се играе обратното на най-общо приетата стратегия на масата. Играя стегнато на маса, на която повече се рискува и рискувам повече на маса, на която играта е доста бавна и стегната.Не трябва да стигате до крайностите на тези стратегии, но днес тази контрираща тактика може да бъде една от най-добрите за турнирите на една маса.

Рано или късно ще трябва да играете. Не може да потопите във водата и просто да чакате прилива да ви носи по гръб към брега. Все някога ще трябва да започнете да плувате към кея. В противен случай, вие ще изразходвате вашата енергия (стак) и ще потънете.

Моля, ако имате ваши лично изградени стратегий да ги споделите.Бих се радвал ако успея да прибавя нещо към моя стил на игра благодарение на вас!!! =)

GOOD LUCK! :s_biggrin:
    • Bot33
      Bot33
      Бронз
      Здравей :) честит блог и много успехи :) Събираме се ежемесечно в Пловдив по някакви заведения и ще се радвам ако се присъединиш към нас някой път :) поздрави
    • tzark
      tzark
      Бронз
      ОК!При първа възможност с удоволствие бих пресъствал на такава среща! :s_cool:
    • tzark
      tzark
      Бронз
      TO KNOW THY SELF IS TO LOVE THY SELF TO TAKE THE SELF IS TRUE LOVE

• tzark
      tzark
      Бронз
      Здравейте, =)

Днес препрочетох статийте на PokerStrategy.com за SNG в раздел "Стратегия" ( SnG - последователни или на групи ) и искам да ви споделя част от тях и ще направя коментар точно как аз ги играя. =)

Като начало започваме с кратко пояснение на ситуацията. Нека кажем, че играеш 6 SnG турнира по едно и също време. Сега имаш два възможни начина за справяне с това:

1.Отваряш 6 SnG турнира, след което започваш да играеш, докато всички те завършат. После отваряш 6 нови SnG турнира. Това се нарича група.

2.Другият вариант е да започнеш с 6 SnG турнира, но веднага, щом някой от тях завърши, директно да започваш нов турнир, така че по всяко време да имаш отворени 6 от тях. Това се нарича "да играеш SnG последователно".
      Причини да играеш SnG турнири на групи

-Размерът на блиндовете на всички маси е равен. Като цяло разминаването достига най-много едно ниво. За теб това означава, че стилът ти на игра на всички 6 маси ще е еднакъв. Това ще рече, че играеш tight или пуш-или-фолд на всички маси едновременно. Не се налага да се приспособяваш към различните ситуации, докато играеш.

-Колкото повече се доближаваш до финалния етап на SnG, толкова повече маси вече са затворени. В общия случай, когато започваш с 6 SnG турнира, никога няма да има повече от 2 маси, на които да играеш хедс-ъп. Можеш да насочиш цялото си внимание към тези 2 маси.

-Имаш фиксирани почивки. Когато играеш SnG турнири просто няма как да си вземеш 2 рунда почивка, както е при кеш играта. Един вид си вързан за компютъра си. Следователно, ако играеш турнирите си последователно, няма да можеш да правиш малки почивки между тях. Когато ги играеш на групи, това не представлява голям проблем.
      Най-големият проблем ( за мен ) на груповата игра на SNG си остава - концентрацията.Когато играе на 6 или повече маси се появавя вероятността да пропуснем изгодни позиции.Но пък това се свежда до привикването и рутинност. =)

Причини да играеш SnG турнири последователно

-Не обръщаш толкова внимание на конкретните резултати. Ако играеш турнирите си на групи и загубиш 5 от всички 6 турнира, които играеш, започваш да си мислиш, че е трябвало да спечелиш поне един от тези 6.

-Ако от друга страна играеш SnG турнирите последователно, възприемаш всички турнири като една единствена сесия. Всъщност няма да имаш достатъчно време, за да мислиш колко турнира си спечелил и колко си загубил. По този начин намаляваш напрежението.

-Поради това, че нивото на блиндовете е различно в различните турнири, не се подлагаш на напрежението от играта на балона на четири, а понякога дори на 6 маси. Например, може да се случи да си на балона на 2 от масите, а в останалите да се намираш в ранния етап. По този начин можеш да отделиш повече внимание на масите, на които си на балона.

-Като цяло играеш повече турнири за същото време. В крайна сметка това ще увеличи чистата ти печалба на час.
      Лично според мен това е най-добрият начин да се играе SNG турнирите.Най-важната част от последователната игра е, че не се обръща толкова внимание на резултатите, които единсвено бяха довели до влошаване на играта, даунсуинг и тилт.Почивки също могат да се правят след точно определно брой игри.Концентрацията върху масите е по-голяма.Крайната фаза и heads-up-a се размиват с останалите маси като на другите маси левела е още първоначален.Единсвеният минус може би е, че за кратно време неможе да се направи обем. =)

Това е засега от мен.Някой ако има друга система на игра нека е сподели! =)

П.С. -И не забравяйте две неща! 1во препрочитайте статиите и 2ро Поговорката - "Повторението е майка на знанието!"

:heart: :spade: :diamond: :club:

:s_cool:
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      Maleeee :facepalm: Аз не съм видял, че си направил блог :facepalm: Само напред и нагоре ти желая да вървиш :s_cool: .
    • tzark
      tzark
      Бронз
      Първоначално публикувано от comodus14
      Maleeee :facepalm: Аз не съм видял, че си направил блог :facepalm: Само напред и нагоре ти желая да вървиш :s_cool: .
      @comodus14 Благодаря! =)

Днес не мисля, да играя, а да насоча силите си в друг спорт - плуването.Ходя редовно на плувам - 4-5 дни в седмицата.Като цяло този спорт е меко казано забравен в България.Почти няма бази, няма и инвестиции и по този начин хората те гледат странно когато им кажеш, че спортуваш плуване.Това е уникален, индивидуален и безопасен спорт, който помога за здравето на организма. :s_grin:

Много харесвам комбинацията - 1км плуване + 3 часова сесия на масите.След една такава тренировка с комбинация парна баня (с ментолов евкалип), покер сесията е много по-лека и приятна.Чувството на мотивация и амбиция се постига с лекота.Сигурен съм, че всичко това идва от факта, че тялото ми има съпротивление с водата.Комбинацията плуване и покер определено е добра!Ако имате възможност - опитайте я! :s_grin:

BORN IN THE WATER! :s_biggrin:

• marti1988
      marti1988
      Бронз
      Харесва ми блога ти !!! :f_thumbsup: keep walking !!!
    • bojilov111
      bojilov111
      Бронз
      Първо,честито за блога колега,надявам се наистина да постигнеш поставените цели. Лично аз,ще го следя с интерес,защото играем един и същ формат покер и сме на сходни лимити,до колкото виждам обаче ти вкарваш доста по-сериозен обем от мен. За стратегията ти искам да кажа,че моите наблюдения са почти същите. Опонентите на този лимит са слаби,обичат да залагат и да влизат ол-ин,жалко е че (струва ми се) прекалено често им излиза един от двата аута,но все пак е по-добре да си останат такива,защото именно от тях печелим. В началния етап обичам да си чакам ръцете и да се опитвам да извлека максималното от тях. Избягвам блъфовете,те са подходящи срещу мислещи опоненти,но на този лимит просто са излишни. Етапите преди и на балона са характерни с това,че всички играят супер тайт,тогава е подходящият момент да натрупаме стак. Хедс-ъпа го играя според опонента,ако е агресивен-аз съм пасивния,или обратно. Поздрави и успех!
    • tzark
      tzark
      Бронз
      @marti1988 Мисля, че е време и ти да си направиш блог! :s_cool:

@bojilov111 Имам малко свободно време и не мисля, че правя кой знае какъв обем...300 SNG на месец ми се струват малко за изграждане на банка, но пък с времето се надявам да се увеличават! =)
    • tzark
      tzark
      Бронз
    • MrNiki666
      MrNiki666
      Бронз
      Честит блог и нека бъде успешен.
      Аз също съм се захванал със СНГ турнири и имам около 2-3 ч най-мн на ден за игра.
      Използвам този вариант на игра:

1.Отваряш 6 SnG турнира, след което започваш да играеш, докато всички те завършат. После отваряш 6 нови SnG турнира. Това се нарича група.

Тъй като пробвах с повече и пропускам изгодни моменти за кражба на блиндове. Аз ги играя по 4ри заради ПКР софтуера.
      За мен тзои вариант е по добър и сполучлив от вариант 2.

2.Другият вариант е да започнеш с 6 SnG турнира, но веднага, щом някой от тях завърши, директно да започваш нов турнир, така че по всяко време да имаш отворени 6 от тях. Това се нарича "да играеш SnG последователно".
    • tzark
      tzark
      Бронз
      Update

Здравейте,

Месеца приключи с един отвратителен [b]тилт[/b].Ще разкажа по-подробно какво се случи.Едно много важно нещо разбрах: Трябва да си купя безжичен интернет ( флаш-Мте,Глобул или Виваком ) за да избегна този ден ОТНОВО - [b]30.11.2011г. ( неделя )[/b].

След като станах сутринта, направих обичайната си тренировка в басейна.По-късно реших да седна да играя.Направих го с адски много настроение и мотивация докато не дойде момента в който бях отворил 4 маси и....изгасна тока! :s_ugly: В продължение на час не дойде и така загубих първите си 4 маси, а това са цели $22. :f_frown: Реших да избягам от тази кофти случката и направих една бърза разходка с кучето в парка.След това намеренията ми бяха да направя една успешна сесия до края на деня, но уви!Отворих отново 4 маси след което не бяха изминали и 10мин и тока shut down-a......... :s_evil: Това направо ме изкара извън нерви и освен загубените пари ще ми трябва и нова мишка.След около час отново дойде, но така и не можех да върна настроението си за игра и сесията в последният ден от месеца не бе успешна.Дори се превърна в най-губещата, която съм има и то заради странични фактори..... :s_evil:

С началото на новият месец е нужно да си поставя нови цели за да възвърна първоначалната банка с която започнах - [b]$150[/b].С помощта на покерстратеджи и промоцията Go4Gold ще имам малко по-стабилна банка за най-ниският лимит в 888.

[color=blue]888[/color] Покер:

-Игра на лимит от $2.90 до достигане на $200 :s_rolleyes:
      -Минимум 300 СнГ турнира през декември месец!
      -Да се запази статуса - злато