niksy79 - от нула до... колкото дойде (блогът е закрит)

• niksy79
      niksy79
      Бронз
      Сложих край на този блог и реших да започна нов блог, изцяло тематичен и посветен на Холдем фикс лимит.

Поздрави,
      Николай
  • 32 отговора
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      @niksy79

Здравей Николай и поздравления за блога!

Доста скачане и прескачане по лимитите. Самочувствието ти на покер масите не бива да взима контрол, а прескачането на лимитите само ще доведе до още празни банки и бутилки, но не и до развитието ти на покер играч. Смятам, че вече осъзнаваш това, но аз ще ти го напомням. :)

Надявам се да издържиш на погрешното желание за прескачане на лимитите и да осъзнаеш, че играта изисква постоянство и дисциплина - фактори, без които си обречен на масите.

Стискам палци да се справиш и ти желая успех по масите!

Поздрави,
      Деси
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Деси, благодаря за съветите и поздравленията!

А относно самочувствието май не сме се разбрали добре - то си замина още с първата покер банка, която изгубих. По скоро трябва да се боря с нетърпението за по-високи лимити, по-високи печалби и по-добра игра. А клишираната истина е, че е нужно време и работа за това. Както и за всяко нещо, в което искаш да постигнеш добри резултати. Сега почвам от нулата - буквално и преносно, и се надявам този път да бъда по-сдържан и дисциплиниран.

Поздрави
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Първоначално публикувано от niksy79
      Деси, благодаря за съветите и поздравленията!

А относно самочувствието май не сме се разбрали добре - то си замина още с първата покер банка, която изгубих. По скоро трябва да се боря с нетърпението за по-високи лимити, по-високи печалби и по-добра игра. А клишираната истина е, че е нужно време и работа за това. Както и за всяко нещо, в което искаш да постигнеш добри резултати. Сега почвам от нулата - буквално и преносно, и се надявам този път да бъда по-сдържан и дисциплиниран.

Поздрави
      Радвам се, че си осъзнал всичко това. :) Връщай се към тази публикация, когато ти се прииска да прескочиш лимита и загубиш самообладание.

Успех!

Поздрави,
      Деси
    • pitslz
      pitslz
      Бронз
      :) Всичко ми се вижда в реда на нещата, освен последното.
      Защо ще градиш от 0-та, толкова ли нямаш 100лв., така да се каже за инвестиция. Тези схеми от 0 до 10 000 според мен могат да си ги позволят само много Големи играчи, иначе успех и без тилт - ове. А в МТТ-та варияцията си казва думата :(
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Първоначално публикувано от pitslz
      :) Всичко ми се вижда в реда на нещата, освен последното.
      Защо ще градиш от 0-та, толкова ли нямаш 100лв., така да се каже за инвестиция. Тези схеми от 0 до 10 000 според мен могат да си ги позволят само много Големи играчи, иначе успех и без тилт - ове. А в МТТ-та варияцията си казва думата :(
      Защото няколко пъти инвестирам и ги губя. По този начин инвестицията някак се превръща в спонсорство :) Реших, докато не започна да играя като хората и главно да се справя с тилта - никакви мои пари. Получава се така, че играя много добре известно време и като се тилтна става ужасно. Така че, това го приемам като вид тренировка за постояннство, преди да се изправя пред истинските предизвикателства :)
    • kkki4uka2
      kkki4uka2
      Сребро
      Според мен идеята е супер, пък и ако ги направиш 200 - 300 долара ще знаеш че имаш уменията. Успех!
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Първоначално публикувано от kkki4uka2
      Според мен идеята е супер, пък и ако ги направиш 200 - 300 долара ще знаеш че имаш уменията. Успех!
      Мерси! А ако ги направя двеста-триста, значи ще станат и две-три хиляди, а после и повече :D

Да споделя някои неща за микро-микро лимита на който играя във фул тилт. Очаквах, че рибите сами ще идват при мен и ще ми дават парите си, но за жалост не е точно така. С изненада установих, че дори на този лимит, се намират ужасно тайт маси, където със силните си ръце общо взето обираш блайндовете, ако случайно някой не се закачи с много силна ръка, а тогава нещата са на кантар.

Засега нещата се движат нормално и сигурно вървя нагоре. Онзи ден един ме тилна здраво, като в продължение на няколко ръце ми смъкна три бай-ина, като плащаше на: АА със дама и осмак от различни бои - влязоха му два осмака. на моите асо и поп и AK4 от различни бои, плати рейза ми и влезе ол-ин. Имаше четворка и девятка, а на ривъра му излезе още една четворка. Третия случай със среден чифт, срещу моя топ пеър и асо кикър, направи два чифта. И всичко това в рамките на петнайсетина ръце. Идеше ми да вляза в компютъра и да го набия :) Така се ядосах, че реших да спра да играя и добре, че го направих.

Вчера седнах на спокойствие и избих всички загуби и излязох с четир-пет бай-ина напред.

Банка: 26 долара след четири хиляди изиграни ръце.
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Давай след 10к ръце ги почваш на нл5, както си тръгнал.
      Успех ти желая!
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Първоначално публикувано от ibordd
      Давай след 10к ръце ги почваш на нл5, както си тръгнал.
      Успех ти желая!
      Благодаря! Ако не се тилтвам много, смятам че скоро ще я докарам до там.
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Привет niksy79,

Ще те посъветвам хубаво да разгледаш статиите в психологическата секция. Смятам, че ще ти е полезно. Ако трябва ги препрочитай.

Поздрави,
      Деси
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Първоначално публикувано от DessiP
      Привет niksy79,

Ще те посъветвам хубаво да разгледаш статиите в психологическата секция. Смятам, че ще ти е полезно. Ако трябва ги препрочитай.

Поздрави,
      Деси
      Деси, благодаря! Чел съм ги, но явно трябва да се препрочитат. А за такива като мен - наизуст! :-)
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Здравейте, другари... и другарки

след известно затишие, моята покер кариера започва наново. Какво се случи дотук:

След епична борба и много драматични обрати направих финална маса на фрийрол във ФТП и спечелих колосалната сума от осем долара. След седмица упорита игра бяха стигнали докъм трийсет, когато се случи нещо ужасяващо - нападна ме тилт. Хвана ме и ме държа два-три дена, докато изсмука всичките ми парички. После отлете. Спрях да играя една седмица и се зарових в дебелите книги, тоест статиите и видео секцията на покерстратиджи. После след сериозно обмисляне си свалих софтуера на Еверест покер и се тракнах към сайта. Идеята беше към края на месеца да депозирам лични долари и да преборя бонуса от триста долара. Ноооо... цъкайки си из фрийролите с идеята да свикна малко със сайта спечелих малко над долар и го инвестирах в някакъв супер турбо рибай турнир с вход десет цента. Е***и екшъна беше. Руска рулетка. Е т`ва е, ако някой иска екстремни покер изживявания, за играе супер турбо. Системата е: халифакс. Е, къде на късмет, къде не толкова, взех че го спечелих и това прибави в още девствената ми сметка в Еверест 38$. Зарадван веднага изтичах на кеш масите да пробвам как е положението. За час игра спечелих още шест долара(на NL2) и си легнах спокоен. Определено ми се стори по-лесно от Фул Тилт, където играех досега. И така ситуацията е следната:

банка: 44$

Целта: да кача няколко лимита нагоре

стъпка първа: да кача до следващия лимит NL5 със СГС

стъпка втора: да направя минимален депозит и + парите, които вече имам, да избия бонуса от 300$ за първи депозит.

стъпка три: ако имам необходимата банка играя на NL25, ако не, NL10

Решил съм да подходя полу-либерално и полу-консервативно и да поддържам банка в рамките на 35-40 бай-ина за лимита на който играя.

Пожелание към себе си: търпение, търпение и още търпение
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Хех, снощи се получи най-шантавата сесия, която съм имал. Стакнаха ме три от четири пъти, когато държах аса, и три от три пъти, когато имах попове, с най-невероятни ръце.

Най-интересната ръка беше: AA vs 69o vs JQs и тримата ол-ин префлоп. На флопа падат 578, с две кари и първия ми опонент флопва стрейт, а другия флъш дроу. Е, флъша му излезе, а моите АА се оказаха най-слабата ръка в тази ситуация :) А предисторията на ръката е още по-интересна. Този с 69 рейзва от ранна позиция, този с валето и дамата от късна рирейзва, ама поне петнайсетина големи блинда и аз влизам от големия блинд ол-ин. Съответно 69 плаща и JQ също плаща!?

И въпреки всичко това, съм три бай-ина напред от цялата сесия, което е и шантавото в случая. Вземах с по-слабите ръце, а мен ме прибираха, когато държах най-силните:)
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Бедбийт серията ми в Еверест продължава с пълна пара вече трети ден!

За нещастие постоянно ми идват добри ръце, които на флопа вече не са толкова добри, а по-нататък вече са и боклуци. Вчера за около два часа игра и изиграни пет-шестотин ръце получих AA шест пъти, като прибрах пот с тях точно един! :) Два пъти KK, но с тях нищо - не издържаха съответно срещу 4-ки и A7o. С дамите от три пъти - един път взех.

И една супер интересна ръка:

Аз държа 22 и съм на късна позиция. Този зад мен рейзва три големи блинда и аз колвам. Пада борд:

9 :spade: 2 :club: 7 :spade:

И си викам, ей сега ги събрах. Беше колнал и един лимпър от ранна. Двамата чекват и аз залагам две трети от пота. Този от ранна се хвърля и оставаме с този зад мен. Двамата сме с по над 150 големи блинда в стаковете си.

Идва търна: K :heart:

Залагам за стойност, отново около две трети от пота, а опонента ми плаща.

На флопа идва:

2 :spade:

Правя каре. Надявам противникът ми да е бил на дроу.

И той влиза ол-ин. Разбира се и аз също. Показва 77. Аз показвам 22 и прибирам огромния пот.

Та затова ставаше дума. Печеля със скромни префлоп ръце, а с най-големите обикновено губя. Е, въпреки снощните силни емоции покрай много аса, успях да се закрепя и съм с един бай-ин напред.

Банка: 50$
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      И така, да продължим с новите неща. От вчера реших да пробвам как ще ми се отрази играта на фиксиран лимит. Досега малко пренебрегвах този вариант на холдем-а, но се оказа, че доста съм бъркал. За няколкото часа на три маси FL 0.10/0.20 банката ми се повиши с двайсет долара. Също така, поради факта, че почти всяка ръка се вижда флоп, точките растат доста бързо. Тия дни се заемам да проуча подробно статиите за FL, както и да прегледам наличните видеота. Има доста материал забелязах, а още повече, след няколко часа би трябвало да стана сребърен, така че се отварят още много нови неща. Ако нещата се развиват така, както очаквам, след няколко седмици(а се надявам и по-рано) ще имам банка за 0.25/0.50. Следващата стъпка е минимален депозит и да се опитам да избия бонуса от 300 долара в Еверест, което ще ми даде възможност да вдигна още едно ниво.

Банка: 70$
    • numpaf
      numpaf
      Бронз
      Радвам се, че си тръгнал добре на FL. Дано да продължаваш така и в бъдеще. На общността ни ѝ липсват FL играчи. :f_thumbsup:
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Е, другари, къде добре, къде не толкова, победния ми ход на фикс лимита продължава. След любезното съдействие на колегите от форума започнах лека-полека да си пренастройвам стила. Все още ми трябва още доста игра за да свикна с разликите от NL, но всичко по реда си. Въпреки, че не съм доволен никак от играта си, правя доста грешки и някой път не преценявам добре ситуациите, но банката ми продължава да расте. Днес стигна 120 $ и започнах наред с 0.10/0.20 да отварям и по една маса на 0.25/0.50.

В последната сесия успях да подобря показателите си, като смъкнах процента на виждане на флоп до 22-24, рейза префлоп скочи на 13-14, а на една от масите бех докарал агресивния фактор докъм 2.6
    • bakela
      bakela
      Бронз
      Ако искаш да избиваш бонус в Еверест, депозирай възможно най-скоро. Бонуса за първи депозит е активен само първия месец. Аз го разбрах едва 5 дни преди да изтече и почти нищо не избих от него :f_cry:
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Ами аз имах идея да вдигна лимита и тогава да депозирам , за да го избия целия. За съжаление не знаех, че има срок, така че и аз го изтървах :)
    • 1
    • 2