Привет.

• MirkoSlr
      MirkoSlr
      Бронз
      Здравейте,

преди няколко седмици се записах в сайта и така като вече направих малко стаж в Pacific Poker реших да споделя опита който натрупах, както и помощта която извлякох от Poker Strategy.

Започнах с играта на безплатни турнири. След един такъв спечелих 40c и реших да се пробвам на най-ниския лимит(1-2c). За период от 7 дни успях да ги направя около 7$. Последва спад в играта ми. Комбинирах теорията от сайта с играта ми, но на тези ниски лимити парите са незначителни и все едно играя фрийролл.
      Изчетох стратегията на малкия стак и временно я ползвах, но в общи линии като човек със 4г. опит в спортните залагания не ми хареса. Просто там всичко става прекалено автоматично и в един момент хванеш ли човек който играе с тази стратегия може лесно да разбереш с какъв спектър от карти играе.
      Pacific Poker е обявен на много места за сайт с много играчи и много риби, но аз не усетих такова нещо. Много често има само по 1-2, 10handed маси(5-10c). Българското пресъствие до лимит 10-20c също липсва което е доста показателно.

Реших да скоча на 5-10c лимит като очаквах по стегната игра. Знам, че тези 7$ са срамно малко и е против всякакви правила за мениджиране на банката, но обстоятелствата ме принудиха да действам по този начин. След няколко дена игра и теория направих около 26$. След което играта ми започна да върви на средно ниво. Картите просто не влизаха и крадях потове колкото да си платя блиндовете. Нямаше много играчи, а тези които играехме бяхме на доста равностойно ниво и след 3-4 часова сесия никой не беше дръпнал напред, освен рейка. След като изгубих един цял buy-in поради голяма грешка, нещо ми стана и просто не можах да си я избия от главата. Изгубих увереността в себе си. Последва тотален срив и днеска си изгубих и последните спечелени долари в този сайт.
      Таблицата която съветва с кави ръце да се влиза е много добра и за началото е задължителна, но в един момент става прекалено консервативна и когато дойде карта или те удари борда, не си намираш клиенти.

Ето как в един момент се виждах как от 40c направих 26$ и си помислих, че всичко е прекалено лесно, но уви излъгал съм се. Въпреки това ще си направя почивка и ще кaндидатсвам за бонуса от 50$ като се надявам да се поуча от сегашния опит.

Та вече си имам няколко изречения които съм си ги извадил:
      1. Покера е игра на ситуации и печелившите играчи знаят как да ги отиграват.
      2. Големите потове са за големи ръце(от сет нагоре), малките потове са за малки ръце(1-2 чифта). Не забравяйте никога, че 1-2 чифта са си просто 1-2 чифта.
      3. Трябва да се изгради голяма психическа устойчивост, която ще помогне една загуба да не оказва влияние върху цялостната игра.
      4. Много лесно е да прочетеш едно правило и много трудно да го приложиш.

Надявам се да не съм станал досаден с дългото си писание, но тряваше да опиша някъде всичко това което се случи, а няма по добро място от един хуваб покер форум. :P

Приемам всякаква отрицателни или положителни коментари.
  • 1 отговор
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравей и добре дошъл в нашата общност!

Радваме се, че си споделил опита си - ако имаш време дори можеш да започнеш свой блог, където да описваш покер преживяванията си.

Успех на масите!

Поздрави,

Надя