Цигарите -ЕВ

• ExecutorX
      ExecutorX
      Злато
      Направере си една груба сметка колко пари давате за цигари на месец/6 месеца/година,след това се запитайте какво сте можели да направите с вискичте тези пари които сте изпуши. ?(
  • 36 отговора
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      Можех с всичките тeзи пари да си купя цигари за цялата следваща година :facepalm:
    • sttoil
      sttoil
      Бронз
      Първоначално публикувано от GramatikovBG
      Можех с всичките тeзи пари да си купя цигари за цялата следваща година :facepalm:
      Е па ти от 1 година ли пушиш :D
      Аз щях да мога да си осигуря алкохола поне за 2 години напред :facepalm:
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      Имах предвид с парите от 1 година за цигари, което е възможно да не е истина, защото пуша повече и повече...
    • kotsebotse
      kotsebotse
      Бронз
      Направете сметка колко щяхте да спестите, ако не си купувахте сладолед.
      Направете сметка колко щяхте да спестите, ако не си купувахте шоколад.
      Направете сметка колко щяхте да спестите, ако не си купувахте неща за ядене, освен това, което ви е небходимо да оцелеете.
      Направете сметка колко щяхте да спестите, ако не си купувахте сокове и безалкохолни.
      Направете сметка колко щяхте да спестите, ако не давахте пари за пиене.
      Направете сметка колко щяхте да спестите, ако не ходехте по кръчми/дикотеки etc.
      Направете сметка колко щяхте да спестите, ако не ходехте по разни екскурзии, ваканции, морета etc.
      Направете сметка колко щяхте да спестите, ако не си позволявахте неща, които ви харесват като кино, театър, концерти, мачове.. кой каквото му харесва да прави.

Еми да вземем да си стоим само вкъщи, да караме на хляб, кремвирши и вода, никакви излишни харчове, никакви удоволствия и да трупаме пачки.. за старини ли ?(
    • rokesantacruz
      rokesantacruz
      Бронз
      Както казваше един приятел "Брато,като пушим ми е убаво,като не пушим,не ми е убаво,и 10 лева да станат,пак че пушим,за да ми е убаво,това е! "
      Иначе аз съм заклет непушач,но все пак се опитвам да го разбера..
    • vvencislavov
      vvencislavov
      Бронз
      хахах еми да то и ние повечето (да не се убиди някой само) сме - ЕВ на майките си добре че не ги разбират уж тия стойности :)
    • excentrzm
      excentrzm
      Бронз
      Парите са за харчене !
    • tonyo90
      tonyo90
      Бронз
      Първоначално публикувано от kotsebotse
      Еми да вземем да си стоим само вкъщи, да караме на хляб, кремвирши и вода
      ЕЕ ти пък кренвирши... бати баровецa :D Бай да уей по мои сметки най +ЕВ яденето е хляб и майонеза или леща :) А за цигарите rokesantacruz мисля че е изказал моята гледна точка. Приятелката ми не пуши, но харчи три пъти повече за други глупости. Освен това съм си правил експерименти и обикновено като не пуша давам същите пари за храна - фафлички, чипсове, колички и т.н.
    • kotsebotse
      kotsebotse
      Бронз
      Първоначално публикувано от tonyo90
      ЕЕ ти пък кренвирши... бати баровецa :D Бай да уей по мои сметки най +ЕВ яденето е хляб и майонеза или леща :)
      Хахах, да, може само на ориз, май далаверка излиза, пък засища :D
    • ExecutorX
      ExecutorX
      Злато
      Уау, това не се развива в много грешна посока :facepalm: . Идеата ми беше да се опитам да ви накрам да се замислите дали има смисал да си давате парите да се тровите .Знам че са ви го казвали милион пъти и не съм аз човека който да го каже , не всичко опита до харченето а идеата да погледнете на нещата в по дългосрочен план.Според мен kotsebotse цигарите не са никакво удоволствие или нужни за отцеляване.Има много да се говори по тази тема, както постояно се опитвам да обясня на приятелите ми които пушат но те просто не слушат.Не знам какво си мислех че тук ще е нещо по различно :D
    • misko69
      misko69
      Бронз
      При такъв въпрос винаги съм давал за пример дядо ми и брат му.
      Дядо ми 4 години е лежал по Белене,пушеше ги една от друга и ракийката му беше винаги под ръка,почина на 78 години.Брат му,едър,здрав,не пушеше,пиеше само червено вино и почина на 60 години-е???Къде е логиката??? ;)
    • excentrzm
      excentrzm
      Бронз
      Предпочитам да пуша от колкото да пия Кола :f_o:
    • sttoil
      sttoil
      Бронз
      Първоначално публикувано от ExecutorX
      Уау, това не се развива в много грешна посока :facepalm: . Идеата ми беше да се опитам да ви накрам да се замислите дали има смисал да си давате парите да се тровите .
      Защо си мислиш, че повечето пушачи знаят, че няма никакъв смисъл от това и не се се опитвали по-няколко пъти да ги откажат?
    • kotsebotse
      kotsebotse
      Бронз
      Първоначално публикувано от ExecutorX
      Според мен kotsebotse цигарите не са никакво удоволствие или нужни за отцеляване.Има много да се говори по тази тема, както постояно се опитвам да обясня на приятелите ми които пушат но те просто не слушат.
      За теб може да не са удоволствие, за други са.
      Ти може например да не обичаш шоколад, но има хора, които всеки ден си купуват, хора различни.
      Цигарите не са нужни за оцеляване, но всички неща, които съм изброил, също не са.
      С цигарите се тровим, с доста други неща също и ни вредят не по- малко.

Не знам защо се опитваш да обясниш на приятелите си или на нас, при положение, че всеки може да си прецени плюсовете и минусите.. освен ако като пушат не ти пречат по някакъв начин или ако го обясняваш на деца.
      А и самият ти начин на формулиране на темата... колко пари ще спестим.. не съм убеден дали хората които не пушат са по- пестеливи от тези, които пушат, но стига парите да не са сериозен проблем, не мисля, че това ще е основният мотиватор за някой да спре цигарите.

Cheers,
      kotsebotse :s_cool:
    • sleepbear
      sleepbear
      Злато
      Предполагам че повечето се "чешат" там където ги сърби , на някои им се пуши други ги дават за храна и тн. Най важното е да не се пречи на другите с нашите действия (или бездействия ) :s_mad:
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Първоначално публикувано от tonyo90
      ЕЕ ти пък кренвирши... бати баровецa :D Бай да уей по мои сметки най +ЕВ яденето е хляб и майонеза или леща :)
      Хахах, да, може само на ориз, май далаверка излиза, пък засища :D
      Всъщност най-евтино излиза интравенозно хранене с глюкоза и живот в някой гараж :f_biggrin: - Стига да имаш интернет, доста бързо ще качиш лимитите. :facepalm:

Сега сериозно: Добра идея е да има баланс във всичко. Относно цигарите - аз лично не пуша цигари, но от време на време се наслаждавам на някоя хубава пура с уискито вечер :s_love:

Поздрави,
      Камен
    • ExecutorX
      ExecutorX
      Злато
      Sttoil, това е до въпрос на воля.Ако човек знае че ако спре цигарите ще се чувства по добре(което напълно гарантирано) няма да има проблем с дишането при повечко натоварване и тн.Не виждам причина да не изпълни тази простичка цел, и казвам простичка защото си е такава в сравнение с проблемите които ще имате в периода на спиране на цигарите и проблемите които ще имате ако пушите години наред.
      пс.Няма проблем да се опитаме да направим една дискусия по въпроса :)
    • ExecutorX
      ExecutorX
      Злато
      Започанах с въпроса за парите защото това е един от най големите проблеми в държата, също така и да привлека повечеко внимание към темата.
    • 7Lucker
      7Lucker
      Бронз
      И аз като Камен не пуша,но с приятели като се съберем уиски + пура = +EV :D :facepalm:

Всеки сам преценява за какво да дава парите си,нали са негови :]

Аз лично не пуша и като цяло съм пестелив човек,но то винаги се намира друго,за което да ги даваш.Много приятели пушат и не ми пречат,освен ако не стане мега димилника :)

Иначе пич по твоята логика да отворим тема да не се яде пържено,дюнери и тем подобни,защото се затлъстява и носи повече проблеми от пушенето :)
    • 1
    • 2