С 10$ към звездите :))

• energetical
      energetical
      Бронз
      Здравейте на всички!

Аз съм Тихомир и реших да започна своя покер блог. Играя покер от половин година. В началото започнах в PokerStars като първо играх съвсем малко Fixed Limit, а след това започнах да играя SNG турнири. След няколко дни попаднах на PokerStrategy - отворих си сметка в Full Tilt и си получих бонуса там. Започнах да играя SNG турнири с 9 човека - на няколко пъти не спазвах управлението на банката - първия път имах късмет, но следващите два пъти съответно бях наказан за това :D Така се научих че управлението на банката е едно от най-важните неща в покера и от тогава не съм си правил повече експерименти!

След всичките ми изкачвания и падения във FullTilt успях да събера 210$. За съжаление ми се наложи да си изтегля цялата банка - щях да имам възможност да депозирам отново пари след две седмици. На мен определено не ми се чакаше две седмици - исках да продължа да играя. В PokerStars си бях оставил 10$ (и аз не знам защо го бях направил, но явно че е имало защо) ;) След като прерових сайта разбрах, че единствените турнири, които мога да играя с тази банка там са турнирите с вход 0.25$ с 45 играча - все пак имах 40БИ за тези турнири :)

И така започнах да ги играя - до тогава не бях играл турнири с 45 човека. Въпреки смешната си входна такса се оказа, че тези турнири могат да бъдат доходоносни. Реших да започна да увеличавам броя на масите на които играя. Изтеглих си програмата TableNinja и постепенно започнах да увеличавам броя на масите докато достигнах до 15 маси. Започнах да играя само такива турнири на сесии от по 4 часа, като през цялото време играх на 15 маси едновременно. И така докато банката ми стана 101$ =) Ето гo и резултатaтa:

Играчите на това ниво са безумно слаби - направо си подаряват парите - и след 519 изиграна турнира ROI-то ми все още беше 70%.

С тази банка реших да започна да играя турбо турнири с вход 1.10$ с 45 играча. Играя ги от една седмица, като играя средно на 12 маси едновременно. До тук съм спечелил 84$ от тях и банката ми вече е 185$. Когато ги направя 240$ ще започна да добавям и 3.25$ турбо с 45 играча.

Ще се радвам много ако има и други потребители на PokerStrategy, които играят тези турнири и искат да споделят опита си от тях :) В PokerStrategy има само няколко видео материала за този вид турнири, а аз определено искам да се развивам и търся всякаква информация свързана с тях. Преди няколко дни реших да намеря кои са най-успешните играчи в PokerStars на тези турнири освен boku87 :D По някой път си отварям масите на които играят те и просто ги наблюдавам как играят.

Другото нещо, с което трябваше да се науча да се справям освен управлението на банката за мен беше тилта! Особенно когато играя на много маси е много опасно ако се тилтна :D Този тип турнири имат доста голяма вариация. В една от сесиите имах случай 32 турнира подред да не вляза в парите :) но накрая на сесията направих 2 първи места и 1 второ и пак излязах напред :D Истинската победа за мен в тази сесия беше че не се тилтнах :) Иначе за изминалите 6 месеца строших 4 мишки и 1 клавиатура докато се науча да не се тилтвам :D Общо взето престанах да се тилтвам като спрях да си гледам банката докато играя.

Целта ми в дългосрочен план е да достигна до най-високото ниво на тези турнири, което е с вход 60$. Не знам как ще се случи това и как точно ще го направя, но знам че мога да го направя - най-малкото защото много хора преди мен вече са го направили, което означава че е напълно възможно!

Иначе всеки ден отделям време да анализирам собствената си игра, както и да чета нови материали и да гледам обучителни видео клипове - мисля че това е много важна част от развитието ми.

Ще гледам да пиша редовно тук как се развиват нещата при мен.

Желая ви успех по масите на всички!
  • 14 отговора
    • bakela
      bakela
      Бронз
      Успех! Аз играех на тези турнири преди да попадна на pokerstrategy. Наистина има много риба в тях и успях да направя 2$ подарък до около 15$ без много покер знания. В момента не играя турнири изобщо защото се специализирам в друг формат с началния капитал в друга зала. Ако наистина се тилтваш сравнително лесно те са идеални за теб защото можеш да загубиш доста ограничена сума пари. Учи се и ще сполучиш!
      Късмет по масите!
    • energetical
      energetical
      Бронз
      Първоначално публикувано от bakela
      Успех! Аз играех на тези турнири преди да попадна на pokerstrategy. Наистина има много риба в тях и успях да направя 2$ подарък до около 15$ без много покер знания. В момента не играя турнири изобщо защото се специализирам в друг формат с началния капитал в друга зала. Ако наистина се тилтваш сравнително лесно те са идеални за теб защото можеш да загубиш доста ограничена сума пари. Учи се и ще сполучиш!
      Късмет по масите!
      Благодаря ти за пожеланията! Успех и на теб в покер формата, в който си избрал да се развиваш :)
    • energetical
      energetical
      Бронз
      Здравейте на всички :)

Не съм писал скоро тук - ето как се развиват нещата при мен. Всичко вървеше много добре с турбо турнирите в PokerStars с 45 човека - 1.10$ бай ин, банката ми беше станала 210$ и бях съвсем близо до качването на следващия лимит, след което за два дни изгубих 70 бай ина. След като ми се случи това нещо, реших да спра да играя за една седмица. През тази седмица се отдадох изцяло на обучение и анализ на играта ми - прочетох много голяма част от статиите, които успях да намеря в интернет за този вид турнири, изгледах и много обучителни видеа - има много полезно видео в испанската общност:

SNG: Torneos Sit & Go SR $3,25 y 45 Jugadores

а в полската общност има цяла четиричасова сесия - тук е първата част:

S'n'G / Turnieje 45/180 pt.1

След това прекарах няколко дни в анализ на турнирите, които съм изиграл. Разгледах и доста ситуации в SNG Wizard. Това което разбрах е че причината за този даунсуинг от 70 байина определено беше в мен. Играл съм прекалено тайт в късния етап на турнирите, поради което достигах често до финалната маса, но почти винаги бях с малък стак и завършвах на последните места, а истинските пари в тези турнири са в първите три места и мисля че винаги трябва да играя за тях, а не просто за да вляза в парите :)

И така преди една седмица реших да започна да играя отново този вид турнири. Промених си значително стила на игра, особенно в етапа на пуш или фолд, когато влязът антетата играя много агресивно и loose. Гледам и никога да не оставам със стак по-малък от 5ГБ. Това което се случва, като играя така е че или стигам до финалната маса със среден/голям стак или вообще не стигам до нея. Ето го и резултата от изиграните от мен турнири през последната една седмица:

Изиграл съм 216 турнира с 77% средно ROI. Естествено 216 турнира не са кой знае колко за да си правя някакви изводи от тях, но определено съм доволен от постигнатия резултат, а и като се има в предвид че преди да си променя стила на игра средното ми ROI беше 25% - мисля че е доста добре :D

Като цяло мисля че този тип турнири са доста доходоносни и много се надявам скоро в PokerStrategy да има обучителни видеа и за тях поне на английски език :f_biggrin:

Към края на седмицата смятам да премина на по-горния лимит, който е 3.25$.

Това е за сега от мен. Успех по масите на всички :)
    • jalturko
      jalturko
      Бронз
      [quote][i]
      Като цяло мисля че този тип турнири са доста доходоносни и много се надявам скоро в PokerStrategy да има обучителни видеа и за тях поне на английски език :f_biggrin:
      [/quote] +1 даже искам да ти благодаря за тези две видеа бях прегледал всички ама явно съм ги пропуснал..

Има и друг проблем то си има качени клипове обаче статуса не ни го позволява ..аз самичък се обучавам записавам си сесиите и след това си преглеждам проблемните ситуации и се вижда къде е грешно и къде не :)
      Като няма друг начин за сега ..така ще е поне докато не стана злато а това не знам как ще стане с по 0.1 рейк на турнир.. ;)
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      216 снг-та със 77% ROI е невероятен резултат!
      Аз съм нов при тях и съм изиграл 111 с 21.6% ROI среден bi 10,27$ и нещо ми куца на ФТ или малко преди нея. И аз се надявам на 45man видео материали в скоро бъдеще. Играя във ФТ където е доста по-различно - няма анте и по-loose кражбите и пушовете ми не винаги са на място.
      Благодаря за видео материалите, никога не съм разглеждал такива извън английската/немската общност, не знам колко ще ми помогне след като испански не говоря (имат латински корени някой думи, тях ще разбера :P )
      Продължавай в същия дух, с интерес ще следя блога ти!
    • bah22
      bah22
      Диамант
      Мисля, че добре си започнал развитието си. Най-вече щом анализираш и развиваш играта си. След известно време и тилта ще намалее значително(или напълно изчезне). На ниските нива наистина има много слаби играчи, но както си забелязал може да имаш период на голям даунсуинг(100на СНГ), затова най-важното е да си емоционално стабилен и подготвен. Продължавай в същия дух!
    • energetical
      energetical
      Бронз
      Здравей GramatikovBG!

И аз през изминалата седмица се пробвах да играя във FullTillt турнири с 45 човека - главно защото сметката ми там е тракната към PokerStrategy, докато в PokerStars не е и не мога да трупам Strategy Points докато играя там. Изиграх около 100-тина на най-ниския лимит - около 30% ми беше ROI-то. Определено има огромна разлика между тях и турбо турнирите в PokerStars - даже мисля че съвсем различни стратегии трябва да се използват за двата вида турнири. Аз лично реших да продължа да играя във PokerStars, защото във FullTillt няма турбо турнири с 45 човек. В PokerStars това са и най-играните турнири и е пълно със слаби играчи :s_biggrin: , особено след популяризирането на предизвикателството на boku87, който играе точно този вид турнири, мисля че все повече хора вдъхновени от неговия успех се опитват да ги играят - като се замисля и аз започнах поради същата причина да ги играя :D

Естествено във FullTillt също могат да бъдат много доходоносни турнирите с 45 човека - bah22 е доказателството за това :)

Успехи и на теб!!!
    • energetical
      energetical
      Бронз
      Първоначално публикувано от bah22
      Мисля, че добре си започнал развитието си. Най-вече щом анализираш и развиваш играта си. След известно време и тилта ще намалее значително(или напълно изчезне). На ниските нива наистина има много слаби играчи, но както си забелязал може да имаш период на голям даунсуинг(100на СНГ), затова най-важното е да си емоционално стабилен и подготвен. Продължавай в същия дух!
      Благодаря ти bah22! Наистина е много важно да съм психически подготвен! Интересувам се от психология от доста време и имам контакти с доста психолози - даже скоро във Варна (от където съм аз) ще започнем да организираме семинари за личностно развитие.

Интересното при мен с тилта беше, че въпреки че знам толкова много неща за емоционалната система на човека не можех да си обясня защо се тилтвах толкова лесно, докато в крайна сметка преди две седмици в една от психологическите статии в PokerStrategy разбрах защо се получава така. Аз се тилтвах главно когато вляза All in префлоп с по-силни карти от на опонента им и след това изгубя ръката след картите на борда. От статията разбрах че се тилтвам, защото аз очаквам че когато имам по силни карти от опонента ми, аз трябва да победя - и когато това нещо не се случи, емоционалната ми система не може да го приеме и тъй като не зависи от мен какви карти ще се паднат на борда аз се тилтвах. Осъзнаването че в покера има неща, които не зависят от мен ми помогна в много голяма степен да се справя с тилта.

Успехи и на теб, аз редовно ти следя блога и ти си голямо вдъхновение за мен :f_biggrin:
    • energetical
      energetical
      Бронз
      Здравейте отново :) Реших да споделя няколко неща за себе си :) В три области са ми най-големите интереси и това са: 1) музиката 2) покера и 3) психологията. С музика към момента се занимавам непрофесионално, но скоро смятам да и обърна сериозно внимание и на нея :) Предимно създавам електронна музика, но от време на време и някое друго рок парче :f_cool: :D

Реших да споделя с вас една от песните си, която я създадох преди няколко месеца. Направих и и клип, за да бъде достъпна за повече хора. Това е песента:

[Invalid Youtube Video]

Ще се радвам ако споделите мнението си за нея :)
      Ако ви хареса самата песен можете да си я свалите с хубаво качество от тук:

http://dox.bg/files/dw?a=1da201be30

Хубав ден на всички :) :) :)
    • falkoneti
      falkoneti
      Бронз
      Браво energetical.Парчето е хубаво.На мен лично щте ми е много интересно да чуя и нещто което си направил в стил рок,хард или хейви(просто това е мойта музика) ;)
    • energetical
      energetical
      Бронз
      Здравейте на всички :)

Реших да напиша един кратък пост във връзка с това, че от утре преминавам на по-горен лимит. Общо през последните две седмици съм изиграл 486 турбо турнира с 45 човека с вход 1.10$. Ето го и резултата:

Като цяло съм доволен от играта си и най-вече от това че вече съм много по издържлив на тилт :f_biggrin: Доста ми беше трудно да се справя с него, но вече съм абсолютно спокоен когато играя и каквото и да се случва по масите успявам да запазя самообладание :)

Продължавам естествено всеки ден да отделя време да се обучавам и да анализирам собтвената си игра. Всички видеa, които ги има в PokerStrategy за този вид турнири ги изгледах отново. В момента препрочитам отново и всички статии.

Днес PokerStars решиха да ми направят един подарък :) Бях останал на едната маса с 2ГБ, т.к. изгубих предната ръка и след рейза на играча преди мен реших да вляза All In с J9s. На борда за мое щастие излязоха 7,8 и 10 от същата боя и така направих Стрейт Флъш. Забележете играча от лявата ми страна каква физиономия направи след като видя, че на Търна ми излезе Стрейт Флъша :D :

Банката ми вече е достатъчно голяма за да започна да играя турбо турнири с 45 човека с вход 3.25$. От утре започвам да ги играя тях :)
      Пожелавам си и на тях да се представя така добре, както на еднодоларовите :D

Успехи на всички :)
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Много ти се кефя на успехите ! Давай само така .... напред и нагоре!
    • ivanfsg
      ivanfsg
      Бронз
      :? интересно ми е какво става
    • zebrahman
      zebrahman
      Бронз
      Расте момчето :)
      http://img517.imageshack.us/i/nowf.jpg