Забранено ви е да пушие в колата,wtf ?

• xwink93
      xwink93
      Бронз
      Съгласни ли сте с новият закон които забранява да се пуши вътре в колата !?
      Ами аз лично съм много против не стига,че го правят така,че да не можем да пушим на обществени места (заведения и т.н.) ами сега ще ме накарат и когато си карам ЛИЧНАТА КОЛА която си е мое ЛИЧНО ПРОСТРАНСТВО да не пуша и вътре !? от къде на къде,вие как мислите ?
  • 23 отговора
    • bgnuts
      bgnuts
      Бронз
      С цел да не се разсейвате !
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Все ми е тая, аз пуша като пия, а като пия не карам кола :D
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      Простотия,то излиза че и музика като слушам или намествам радиото пак се разсейвам.Да си ебат майката тея глупаци
    • misko69
      misko69
      Бронз
      Абе има някаква логика,ама интересно как ще ме хванат???Ще снимат??
      Всичката Мара втасала... :facepalm: :facepalm:
      Днес пуша на терасата,а живея почти в центъра,и двама полицаи спират пред блока.Излезнаха,единия с палка,викам-тука става интересно. :evil: Минава един голям джип,без включени светлини,бипна им,те му помахаха,но не го спряха.След малко един Фолксваген изгоря,пак за невключени светлини :facepalm: :facepalm: :facepalm:
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      За мен идеята е доста добра. Дори се чудя защо тепърва ще го въвеждат, а не е направено преди много време.

не стига,че го правят така,че да не можем да пушим на обществени места
      В нормалните страни хората, които искат да се тровят трябва да се съобразяват с другите, които не искат, така че не виждам какъв е проблема...
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      проблема е там,че когато съм в заведение излизам на вън да пуша,но когато съм в собствената си кола !? какво правим тогава,тровя единствено себе си,били сме се разсейвали като пушим в колата така ли !? ми тъпите ченгели като говорят по радиостанциите докато карат !? или по телефона ? ммм ? аре моля ви се глупости сега....всеки нормален човек би "видял" че катастрофите не стават заради пушенето...просто задниците от парламента трябва от някъде да запълнят ДБ.
      А тъпите руси кучки по на 19-20 годинки де карат Q7 и докато карат се гримират !?
      а тия с купените книжки....
    • vvencislavov
      vvencislavov
      Бронз
      ххаха абе не съм пушач и ми е доста кофти като изляза някъде и се прибера да мириша на цигари като някой гаден алкохолик който не се е къпал но да си призная не съм чувал някой да умре на улицата ей така просто от цигари дори не съм чувал такава причина за нечия смърт хора на по 90 години пафкат цигари и им е гот :) хаха попринцип съм против цигарите но съм и затова всеки си прави каквото му е кеф :) то и алкохола е вреден и макдоналдс е вреден ама не ги забраняват от бургас съм и нефто завода ни трови адски много ама какво да направя
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Ами доколкото разбрах, проблемът не е в разсейването, а че в колата се тровиш много повече, отколкото в заведение например, поради лошата винтилация. Идеята не е лоша - има сума ти хора, които возят децата си в колата и същевременно пушат и ги тровят. Може би трябва да се направи, че нямаш право да пушиш, докато возиш пътници.
    • SashoPe
      SashoPe
      Бронз
      При мен в UK също я дискутираха цял ден тая глупост! Явно навсякъде е плъзнала манията. Аз като пушач и човек, на който работното му място е кажи-речи в автомобила съм твърдо против! Да забранят тогава и музиката в колата! Ами те мен и чистачките ме разсейват, да ги забранят и тях! Аман от хора, които ми мислят доброто...
    • misko69
      misko69
      Бронз
      Моите деца пушат и двамата,така че с тях си пуша.Когато има други хора винаги се съобразявам.Не мисля,че това е целта да не тровим другите.По-скоро е друга... :evil:
    • GustoMaina
      GustoMaina
      Бронз
      Забелязъл съм колеги шофьори да изолзват превозни средства с ръчни скорости. Аз лично не мога, защото се разсейвам като използвам скоростния лост, а дясната ми ръка е постоянно ангажирана да сменя скорости (вместо да държи фас, например). Да ги забранят! Ръчните скорости. Или поне по обществените пътища да ги забранят! :D
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      Поне да се хвърляха фасовете в пепелника на колата... че повечето от пушещите в колите ги размятат на ляво и дясно, все едно всички са им длъжни... жалка история с безмозъчни/малоумни/слабоумни същества (ако някой се обиди - радвам се, явно се разпознава).

А любимото ми е, ако някой все пак го мързи да отвори прозореца (или не му работи на избушената кочина) и по случайност си събира цигарите в пепелника, как като отвори вратата някъде го изтръсква на земята... Сигурно изобщо не забелязвате хилядите купчинки по пътища, паркини и т.н.

Изобщо... Жалка картинка, а когато масата от дадена група (визирам пушачите в коли) няма елеменарно възпитание и култура, то е най-лесно да бъде забранено пушенето в кола, от колкото да се гонят всички келеши, дето с*рат на всякъде....

Сигурен съм как сега всички пушачи ще почнат да се надпреварват да се хвалят как са си хвърляли фасовете само в кофи... - по-добре нейдейте ;)

Така че преди да се жалвате - почнете да правите забележки на тези дето с*рат и цапат, защото те са не малка част от причината за тази забрана...

У лево!

P.S. Всъщност по-добре не дейте да правите забележки, защото веднъж след направена такава се опитаха да избутат колата ми при скорост над 90км/ч, два пъти слизаха да се разправят и жалко се толкова бързо се връщаха обратно да се заключват... Та май наистина по-добре не се занимавайте да обяснявате на цивилизованите пушачи, че не е редно да си хвърлят фасовете където им падне... :D

.
    • SashoPe
      SashoPe
      Бронз
      Първоначално публикувано от AlpinaBG
      Поне да се хвърляха фасовете в пепелника на колата... че повечето от пушещите в колите ги размятат на ляво и дясно, все едно всички са им длъжни... жалка история с безмозъчни/малоумни/слабоумни същества (ако някой се обиди - радвам се, явно се разпознава).

А любимото ми е, ако някой все пак го мързи да отвори прозореца (или не му работи на избушената кочина) и по случайност си събира цигарите в пепелника, как като отвори вратата някъде го изтръсква на земята... Сигурно изобщо не забелязвате хилядите купчинки по пътища, паркини и т.н.

Изобщо... Жалка картинка, а когато масата от дадена група (визирам пушачите в коли) няма елеменарно възпитание и култура, то е най-лесно да бъде забранено пушенето в кола, от колкото да се гонят всички келеши, дето с*рат на всякъде....

Сигурен съм как сега всички пушачи ще почнат да се надпреварват да се хвалят как са си хвърляли фасовете само в кофи... - по-добре нейдейте ;)

Така че преди да се жалвате - почнете да правите забележки на тези дето с*рат и цапат, защото те са не малка част от причината за тази забрана...

У лево!

P.S. Всъщност по-добре не дейте да правите забележки, защото веднъж след направена такава се опитаха да избутат колата ми при скорост над 90км/ч, два пъти слизаха да се разправят и жалко се толкова бързо се връщаха обратно да се заключват... Та май наистина по-добре не се занимавайте да обяснявате на цивилизованите пушачи, че не е редно да си хвърлят фасовете където им падне... :D

.
      Точно така! Също така пушачите, които са пеша да си слагат фасовете в задния джоб :facepalm:
    • BriscoBest
      BriscoBest
      Бронз
    • GustoMaina
      GustoMaina
      Бронз

Желязна логика! Поздравления! Също предлагам да направят абортите задължителни, като превантивна мярка срещу насилието над деца! Не очаквах да се докосна до гения на човек с толкова силно развито чувство за справедливост. Но ето - стават чудеса!
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      Първоначално публикувано от BriscoBest
      http://www.youtube.com/watch?v=W99Gd3f_Za4&feature=related
      По-скоро в "Знай най" на Слим се пее много добре за въпроса ;)

Първоначално публикувано от GustoMaina

Желязна логика! Поздравления! Също предлагам да направят абортите задължителни, като превантивна мярка срещу насилието над деца! Не очаквах да се докосна до гения на човек с толкова силно развито чувство за справедливост. Но ето - стават чудеса!
      Забавна "логика" вадиш. Обичам такива "логически" примери изсмукани от пръстите. Попрочети малко повече... така за обща култура... пък тогава може да продължиме "разговора".

Hint:
      Повечето забрани са с превантивна мярка за повече от една причина. И се въвеждат когато хората сами не могат да се "усетят" че вършат малоумни.

Когато масата покаже, че не е в състояние да разсъждава, се налагат съответните законови забрани. В някои страни е забранено да качваш хипопотам на втория етаж на къща - явно защото населението е достатъчно малоумно, че да го прави и това няма да остане частен случай. В други се забранява пушенето в колите със закон, след като явно години "намеци", че не е редно да превръщаме държавата си в кочина - не помагат. Ще забраняват точно със закон, защото ако не му бръкнеш в джоба на същия този - не се сеща :)

Приятен ден и игра. :s_grin:

.
    • BriscoBest
      BriscoBest
      Бронз
      Нещо май не разбра посланието на песента, тя със сигурност не е насочена към пушачите, по-скоро е насочена към държавата в която живеем ;)
    • shifttronic
      shifttronic
      Бронз
      На какво толкова се връзвате... ако наистина този закон е приет, няма особена разлика с това и да не беше. Интересно как ще ви хванат, че пушите в колата? Гасите си цигарата и готово. Днес цял ден съм пушил в колата си и не виждам никаква причина за притеснение.... а да, хвърлям си фасовете по пътя между другото и докато ям и пия различни неща, опаковките също ги хвърлям по пътя. Пепелника по принцип не го изхвърлям, защото винаги си хвърлям фасовете през прозореца, но когато се сетя и него чистя на улицата. Ай да ви е честит закона.
    • misko69
      misko69
      Бронз
      :D :D Този закон май ще го прилагат във Великобритания,не у нас...Поне така чух по БТВ ?(
    • 1
    • 2