Fish Raising/Weaktight at micros

• djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Здравейте отново.Ето пак представянето ми от преди :

"Здравейте казвам се Боби,занимавам се със спортни залози онлайн, а във покера попаднах случайно след като Betredkings ми заявиха че мога да си изтегля спечеленото от спорта само през покер акаунт.Там ме привлече бонуса на покера и реших да се пробвам естествено бях отстрелян по кеш масите.Мразя да губя започнах да играя само фрироли,поразрових в интернет за стратегия и попаднах при вас.
      Моето мнение е че не е нужно много пари отначало за какъвто и да е хазарт за да е успешен един играч.Започвам с банка от 5$ и турнири по 0.10$,като стане 10$ с турнири по 0.20$ и т.н.
      Успех на всички smile

p.p. Само да добавя че се разочаровах задето не ми дадохте обещаните 50 $ така и не разбрах защо , но предполагам че мога и без тях да напредна бързо....."

Ето и накратко и какво стана оттогава до сега.Депозирах 5 пъти по 5 $ в Еверест и това ми даде участие във фриролите на Покерстратеги.За два месеца не успях да играя много ето и резултатите:
      Фриролите за 100$ около 25 изиграни:
      Едно първо място,едно 2-ро място и няколко влизания в парите.

Фриролите за 1000$ 6 изиграни:
      Едно 19 място и 2 влизания в парите.

Фриролите за 10000$ 2 изиграни:
      Първия ме биха с бед бийт ,а във втория се провалих със слаба игра.

Поиграх различни ДОН турнири със максимум вход 0,50$.Последната седмица предимно за 6 човека турбо .От 30 турнира имам спечелени 20 което ми се струва добре.Следващото ниво обаче е със вход 3$ и трябва да поиграя още доста докато стигна дотам.

В момента банката ми е 88 $ което като махна депозитите 25$ е около 50$ печалба(при фриролите няма даунсуинг :D )

Поставям си някои цели:

1.Да подобря играта си( в момента имам проблеми с блъфирането :D )

2. Да изградя прилична банка от нищо
  • 393 отговора
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Май не стигна мястото горе :

3. Да си вдигна нивото за да мога да уча и от статиите за напреднали.
    • EndoBESNIQ
      EndoBESNIQ
      Бронз
      Късмет в начинанието :)
    • stan1m1r
      stan1m1r
      Бронз
      [quote]Първоначално публикувано от djbobbybb
      Здравейте отново.Ето пак представянето ми от преди 2 месеца:

"Здравейте казвам се Борис на 34 год. и съм от София.Занимавам се със спортни залози онлайн...........

Към какви залози си ориентиран ? ( сингал, колонки и т.н.)
      Питам те понеже ми е доста интересно :)

Поздрави,
      G
    • MartOoQ
      MartOoQ
      Бронз
      Успех,чети статиите и ги спазвай и ще успееш,наистина са много полезни,особенно за начинаещи.
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Към какви залози си ориентиран ? ( сингал, колонки и т.н.)
      Питам те понеже ми е доста интересно smile

Поздрави,
      G

Здравей предпочитам да трейдвам във Бетфеър,гоня всякакви бонуси и ако играя нещо рисково то само сингъл и по рядко дубъли.
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      И така най-интересното от миналия месец:

Доста лесно си дигнах нивото (сега съм сребро),но сега имам тонове материал за учене.Колкото до банката съм 90$ поради факта че играя само 3-4 ДОН на ден и опитите ми да се класирам за турнира за 50000$ :D (през сателитите.

Ето някои от най интересните ситуации този месец.В квалификацията за турнира за 50000$: уцелих серия в която беше пълно с лаг играчи и лесно стигнах до финалната маса(само 1 билет дават)Накрая останахме 3-ма аз,поляк и германец.Поляка беше най-силния играч (от последен стана чип -лидер със качествени отигравания.Аз го рейзнах с J8 малкия блинд той колна от ВВ.Борда донесе вале и влязохме алл-ин.Той показа J9 и аз изтръпнах ,но имах късмет и търна донесе 8-ца.Това малко го тилтна и влезе алл със А7 с/у АА на германеца .Аз се зарадвах защото си помислих че ще играя със германеца накрая но не нашия нареди стрейт на 7-цата и германеца отпадна .В хедс ъпа доста лесно го крадях със всеки 2 по високи карти и го поведох.Докато не направих следната грешка рейзнах с К9 той плати .Борда беше 10 9 4.Нашия влезе алл-ин и аз платих :f_mad: .Показа К 10.и съотношението на чиповете стана 7:1 за него изчака си хубава ръка и ме доуби след това.... Така се разминах с турнира за 50000$.Всъщност и да се класирам не знам там дали имам някакви шансове затова този месец май ще спра със сателитите .

Има и един фреерол за турнир за 50000 във Виена .Аз си мислих че директно те пращат във Виена но май е само за билет.Пак само един печели.Ето и там какво се случи .При 3000 участници и само един печеливш играта е меко казана МAD Tilt All-IN.Аз уцелях някакси и имах добър стак с който рейзвах със всеки 2 по - високи карти и ако уцелех борда влизах Алл-ин и събирах по малките стакове на топ-пеър.После успях последователно да събера 3-ма чип лидери и аз станах такъв с 200000 чипа при ББ 500.Тук вече се спрях и си зачаках финалната маса.То и бях улеснен в чакането след като за 1 час най-доброто което ми раздаде беше А8 суитед с които загубих 20000 чипа :f_o: . Бяхме останали 11 човека(една маса с 5 и нашата със 6човека) аз бях вече 4 по стак когато се случи следната ръка.UTG 1 (доста лаг ) само колна ,останалите фолднаха аз бях на ВВ с J9 и видях безплатно борда Q 10 K.Аз рейзанх ,другия рирейзна и така като влязохме алл-ин той имаше само 500 чипа пред себе си а аз бях Алл-ин .Показа сет дами аз поведох със стрейта но ривъра донесе още една дама.Която ме прати 11-ти извън финалната маса да си размишлявам на това мое отиграване :f_mad:
    • maharabaduba
      maharabaduba
      Бронз
      Имал си 2рата по сила ръка, като изключим AJ. При влизането ол ин си бил фаворит, няма за какво да се притесняваш. Другия път ще го шипнеш.
      Успех занапред.

Поздрави,
      Андрей.
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Тогава въобще не мислех какво има той това е проблема .Виждах само моята ръка :f_biggrin: .Имах 160000 чипа при ВВ 4000 ,които загубих в нерейзнат пот :facepalm: Сега вече се замислям и какво държи противника което отчитам като напредък в моето покер развитие... :s_biggrin:

Още малко от изминалия месец: Онзи ден след поредните ДОН се пуснах на кеш масите 0.01/0.02 със пълен стак 2$.Трябваше и да ставам но реших да изиграя една ръка( със стратегията на големия стак).След като ББ мина два пъти през мен без да ми раздаде нищо се случи следната ръка.Бях UTG1 и ми даде AQ .Знам че тази ръка не се играе от тази позиция но понеже мислех да ставам все пак рейзнах 0.08$.Направо се ужасих като 5 човека ми платиха(преди това бях само фолдвал)!!! .Казах си тука съм пътник ,борда обаче даде черна дама и две ниски карти кари.Бетнах пота за да се защитя от флъшове на кари и се надявах никой да не е направил сет.4-ма фолднаха 1 ми плати.Падна се пак някава ниска карта аз пак бетнах 2/3 пот тоя пак ми плати.Казах си на какво ми плаща?,ако има сет ще ме рейзне.Търна също беше нисък влязохме алл ин и нашия показа J4(беше уцелил 4 на флопа и чакаше подобрение :D ).Така взех най-лесните си 2 долара в моята покер кариера и мисля да сменя ДОН игрите с кеш маси този месец да видим какво ще стане.На ДОН масите(за 1$ във Еверест) има доста дисциплинирани играчи които като мен градят банка и за 1 долар трябва да играя най-малко 1 час.Освен това следващото ДОН ниво е за 5$ и със мойте 3-4 игри на ден до 250 долара трябва да играя сигурно 6 месеца да ги достигна...
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Днес най-после ми остана малко време и за блога.

Декември играх малко колкото да си направя точките за сребро.Банката стана 127$ защото най-после вместо ДОН турнири поиграх Chip and chair и Kaliash в Еверест.След 20.12.2011г ми излязоха проблеми ,та спрях да играя.

Играя от три дена насам като реших да спра турнирите и се ориентирах към СГС.Играя НЛ2 защото статиите които съм прочел са само до Бронз и не се чуствам много комфортно.Взех да пускам и Елефанта и да си гледам отиграванията.Ето една типична ситуация която ме озадачава:

(Comment)
      Known players: (?) UTG1 UTG2 MP1 MP3 CO SB BB

MP2: $1.21

Hero: $2.38

0.01/0.02 No-Limit Hold'em (9 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.105 by http://www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BU with A, T (Comment)
      3 folds, MP2 calls $0.02, 2 folds, Hero raises to $0.10, 2 folds, MP2 calls $0.08.

Flop: ($0.23) K, 7, 6 (2 players) (Comment)
      MP2 checks, Hero bets $0.13, MP2 calls $0.13.

Turn: ($0.49) 5 (2 players) (Comment)
      MP2 checks, Hero bets $0.24, MP2 calls $0.24.

River: ($0.97) 5 (2 players) (Comment)
      MP2 raises $0.74 (All-In), Hero folds, MP2 gets uncalled bet back (All-In).

Final Pot: $0.97

(Comment)

МР2 блъфира ли ме или има Поп,според мен ме блъфира ма и аз блъфирам на А ,май залога ми на търна не е подходящ?

Края на януари ще публикувам резултатите от месеца...
    • Cayenne500
      Cayenne500
      Бронз
      Имаш лесен фолд на ривъра. Блъф или не няма значение, ти и без това не биеш нищо. Според мен и залога на търна е трябвало да си спестиш.
    • StabiBossa
      StabiBossa
      Бронз
      Какво се вкарвате във филми на НЛ2.На НЛ2 НЕ БЛЪФИРАЙ НИКОГА И БЕТВАЙ САМО И ЕДИНСТВЕНО ЗА СТОЙНОСТ!
      Успех с целите :)
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Това е един чудесен съвет,човек може да изгуби доста пари докато го осъзнае :facepalm:
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Днес ще произведа една новина за всички риби като мен.

Разбрах всъщност колко печели един печеливш покер играч!!!

Ще започна малко по отдалеч да се посмете какви "фактори" оказват влияние върху играта на бедната риба.Та доста отдавна бях прочел някъде че печелившите играчи имат печалба 3 биг бета на 100.Това 3 го мислех че е бай ин за маса ,а това 100 бях решил(не знам защо) че означава 1 час.Та започвам си аз СГС ,играя около час (на 4-маси играя) +5$(2,5 биг бета) викам тука добре ма трябва още да се постарая,на другия ден пак така ма правя грешки оп на парите ,на третия ден хоп излиза анкетата на Покерстратеджи за скритите шансове.Там при рейз може да колваш с конектор заради скритите шансове.Веднага пробвам в сесията и чудо всичко ми се получава редя флъшове и стрейтове като бог +14 $(7 биг бета)за час и половина.Викам "това е!!!" сега само си правя банката и почвам следващите лимити.На другия ден нещо не става минал е един час а аз на едната маса съм само +0.2$,на другата +0.4$ на третата +1$,на четвъртата даже съм загубил -2$,часа вече изтича и започвам да играя луус за да наваксам ,оп още -2$.На другия ден пак така часа изтича аз съм горе долу на парите пак луус (даже лек тилт :facepalm:) и пак назад.

Ок отделям 1 час за да изгледам видеото на Камен за изграждане на банка и виждам че тренъора е спечелил около 2$ за един час и се успокоявам.Питам днес чичко Гугъл "колко печелят покер играчите" и ми става ясно какво е биг бет - само два блинда,а печалбата е за 100 ръце :facepalm:

И така да успокоя всички които имат в момента моите бивши проблеми,
      ако седите 1 час и накрая сте спечелили само 0.10 $ (на НЛ2) значи сте играли всъщност доста добре.... :f_biggrin:

п.п. Сега разбирам защо един от треньорите по МТТ(като го питаха кое да играят кеш или турнири) ,обясняваше че за кеш игра ти трябва 50% рейк бек.....

Вече съм спокоен и отивам да грайндвам :f_biggrin: :f_biggrin: :f_biggrin:
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Днес 500 ръце ВВ/100 +27 ок :D

Ето най-качествения бад бийт който получих:

Known players: (?) UTG2 MP1 MP3 CO BU BB

Hero: $2.38

UTG1: $1.24

MP2: $1.89

Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.105 by http://www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is SB with K, K (Comment)
      UTG1 calls $0.02, 2 folds, MP2 raises to $0.09, 3 folds, Hero raises to $0.31, 2 folds, MP2 raises to $0.97, Hero raises to $2.38 (All-In), MP2 calls $0.92 (All-In), Hero gets uncalled bet back (All-In).

Flop: ($3.82) 3, 3, 2 (Comment)
      Turn: ($3.82) 9 (Comment)
      River: ($3.82) 5 (2 players) (Comment)

Final Pot: $3.82

Results follow (highlight to see):
      MP2 shows a full-house, fives full of threes (5s 5d)
      Hero shows (Ks Kc)

MP2 wins with a full-house, fives full of threes (5s 5d)

Ето и първия ми роял флъш.Отиграването тук иначе ми е глупаво.

Known players: (?) MP1 MP2 MP3 CO BU BB

Hero: $2.75

UTG1: $2.56

UTG2: $0.43

Preflop: Hero is SB with A, J (Comment)
      UTG1 calls $0.02, UTG2 raises to $0.09, 5 folds, Hero raises to $0.31, 2 folds, UTG2 raises to $0.43 (All-In), Hero calls $0.12.

Flop: ($0.90) K, 8, 4 (Comment)
      Turn: ($0.90) T (Comment)
      River: ($0.90) Q (2 players) (Comment)

Final Pot: $0.90

UTG2 shows (Kh Kd)
      Hero shows a royal flush (Ac Jc)

Hero wins with a royal flush (Ac Jc)

А тук имам въпрос:

Known players: (?) UTG1 UTG2 CO BU SB BB

Hero: $3.05

MP2: $2.17

MP3: $2.67

Preflop: Hero is MP1 with A, T (Comment)
      2 folds, Hero raises to $0.08, MP2 calls $0.08, MP3 calls $0.08, 4 folds.

Flop: ($0.27) A, 5, 2 (3 players) (Comment)
      Hero bets $0.2, MP2 calls $0.20, MP3 folds.

Turn: ($0.67) 4 (2 players) (Comment)
      Hero checks, MP2 bets $0.67, Hero calls $0.67.

River: ($2.01) 3 (2 players) (Comment)
      Hero raises $2.1 (All-In), MP2 folds, Hero gets uncalled bet back (All-In).

Final Pot: $2.01

Явно разделяме пота но аз блъфирам и го взимам ,това математически правилно ли е или понякога ще ми показват ръце като 6х и ще губя???
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Този месец за десетина дни изиграх 6000 ръце ,+33 $,бб/100 +30.

Добре е за слабата ми игра,ще се помъча да пусна графика от Слона по надолу.Положителното е че бързо разбрах какво значи ХЪД и цифричките там :D .Разбрах и как се пускат четливо ръцете тук :f_cool:

Ето някои ръце които май съм изиграл "донк"бре :

Known players:      
      BB:
      $2.06
      Hero:
      $2.8
      BU:
      $1.97

Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.105 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is UTG1 with A:heart: , T:spade:
      Hero raises to $0.08, 5 folds, BU calls $0.08, SB folds, BB calls $0.06.

Flop: ($0.25) T:club: , 5:club: , 2:spade: (3 players)
      BB bets $0.09, Hero raises to $0.24, BU calls $0.24, BB calls $0.15.

Turn: ($0.97) 6:heart: (3 players)
      BB checks, Hero bets $0.97, BU folds, BB calls $0.97.

River: ($2.91) 7:spade: (2 players)
      BB checks, Hero raises $1.51 (All-In), BB calls $0.77 (All-In), Hero gets uncalled bet back (All-In).

Final Pot: $4.45

Hero shows чифт десетки (Ah Ts)[/COLOR]
      BB shows (Kh Th)[/COLOR]

Hero wins with чифт десетки (Ah Ts)[/COLOR]

Тук искам да достигна до ББ който играе 80% и рейзва 0%.Бутона най-вероятно има валета или дами които фолдва ...
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Known players:     
      MP1:
      $2.8
      Hero:
      $2.94

0.01/0.02 No-Limit Hold'em (7 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: PokerStrategy.com Elephant 0.105 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is CO with A:diamond: , T:diamond:
      MP1 calls $0.02, 2 folds, Hero raises to $0.10, 3 folds, MP1 calls $0.08.

Flop: ($0.23) K:spade: , J:club: , 4:diamond: (2 players)
      MP1 checks, Hero bets $0.17, MP1 calls $0.17.

Turn: ($0.57) Q:club: (2 players)
      MP1 checks, Hero bets $0.36, MP1 raises to $2.53 (All-In), Hero calls $2.17.

River: ($5.63) 7:diamond: (2 players)

Final Pot: $5.63

MP1 shows (As Ac)[/COLOR]
      Hero shows стрейт до асо (Ad Td)[/COLOR]

Hero wins with стрейт до асо (Ad Td)[/COLOR]

Тука има по големи риби и от мен...

Known players:     
      SB:
      $1.68
      BB:
      $1.85
      UTG:
      $0.79
      Hero:
      $3.46
      CO:
      $3.81

0.01/0.02 No-Limit Hold'em (10 handed)

Preflop: Hero is MP2 with A:heart: , 4:heart:
      UTG calls $0.02, 3 folds, Hero calls $0.02, MP3 folds, CO calls $0.02, BU folds, SB calls $0.01, BB checks.

Flop: ($0.10) Q:heart: , J:heart: , 9:club: (5 players)
      SB checks, BB bets $0.08, UTG folds, Hero calls $0.08, CO folds, SB calls $0.08.

Turn: ($0.34) A:diamond: (3 players)
      SB checks, BB bets $0.02, Hero raises to $0.40, SB calls $0.40, BB calls $0.38.

River: ($1.54) 6:heart: (3 players)
      SB checks, BB checks, Hero bets $1.37, SB folds, BB calls $1.35 (All-In), Hero gets uncalled bet back.

Final Pot: $4.24

Hero shows флъш до асо (Ah 4h)[/COLOR]
      BB shows (Qd Qc)[/COLOR]

Hero wins with флъш до асо (Ah 4h)[/COLOR]

Още една такава :D

Known players:       
      MP3:
      $1.89
      Hero:
      $2.09

Preflop: Hero is CO with 6:heart: , 5:heart:
      4 folds, MP3 raises to $0.08, Hero calls $0.08, 3 folds.

Flop: ($0.19) K:spade: , Q:heart: , 9:heart: (2 players)
      MP3 bets $0.19, Hero calls $0.19.

Turn: ($0.57) 7:club: (2 players)
      MP3 bets $0.57, Hero raises to $1.82 (All-In), MP3 calls $1.05 (All-In), Hero gets uncalled bet back (All-In).

River: ($3.81) 4:heart: (2 players)

Final Pot: $3.81

MP3 shows (Ah Kc)[/COLOR]
      Hero shows флъш до дама (6h 5h)[/COLOR]

Hero wins with флъш до дама (6h 5h)[/COLOR]

Тук печеля но не знам дали съм играл правилно ,опонента играе 7/7...

Known players:      
      Hero:
      $4.12
      MP2:
      $4.73
      BU:
      $0.91

Preflop: Hero is BB with J:diamond: , 7:diamond:
      3 folds, MP2 raises to $0.07, 2 folds, BU calls $0.07, SB folds, Hero calls $0.05.

Flop: ($0.22) T:heart: , 7:spade: , 4:heart: (3 players)
      Hero checks, MP2 checks, BU bets $0.02, Hero raises to $0.17, MP2 folds, BU calls $0.15.

Turn: ($0.56) K:spade: (2 players)
      Hero bets $0.67, BU calls $0.67 (All-In).

River: ($1.90) 3:heart: (2 players)

Final Pot: $1.90

BU shows три поредни, попове (Kh Kc)[/COLOR]
      Hero shows (Jd 7d)[/COLOR]

BU wins with три поредни, попове (Kh Kc)[/COLOR]

А тук се вижда още колко много трябва да уча...... :facepalm:
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      Ок за новия месец целите са :

1.Да науча една прилична част от материала за сребро(не съм прочел грам)

2.Да не правя като последното отиграване

3.Мислех да изграйндя 90 $ за ХМ,но той и Слона върши чудесна работа ,затова само увеличаване на банката .В момента е 170 $

4.Да науча как се пускат графики в този форум?
    • koi4inka
      koi4inka
      Бронз
      Ти и като предпоследното не е много хубаво да правиш.
    • djbobbybb
      djbobbybb
      модератор
      модератор
      На предпоследното ръката ми се подобрява имам и гътшот,не е ли добре с толкова аутове?