как да се владеем

• xwink93
      xwink93
      Бронз
      здравейте,пиша ви защото за пореден път се издадох много нелепо.
      От около 1 месец отворих нещо като зала с 2 маси за покер и постоянно висим там по 10-15 човека и играем на лимит NL10/Nl20 според това как се разберем.Всичко е много точно и добре.
      Но нямам опит и когато имам много силна ръка започвам да треперя и когато взимам чиповете за да заложа/рейзна ми се изсмиват от среща и си хвърлят картите.
      Всички знаем,че треперенето и видимите признаци по лицето са знак за чудовищна ръка.
      Това е така защото едвали някой може да изимитира толкова добре по горе посочените неща
      та въпроса ми е следният,някаква книга/статия нещо как да подобрим психиката си или нещо от сорта.
      Защото на ден ми се случва по 1-2 пъти и така е доста кофти.
  • 11 отговора
    • alexd2
      alexd2
      Бронз
      Аз бях така в началото , но след не особено много практика на живо ставаш свинкс :D
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      че на всичкото отгоре от притеснение и т.н. за 7-8 часа 2 кутии цигари заминават което се пак си е -ЕВ :facepalm: много съм нервен когато играя.
    • arsenalpz
      arsenalpz
      Злато
      И аз бях така в началото.Най-якото беше обаче,че пичовете си мислеха,че щом треперя блъфирам :D :D :D .Трябва да направиш няколко доста печеливши сесии и да не ти пука за парите и ще видиш как ще спреш да трепериш.Всичко е до опит според мен и няма как книга да те научи да не трепериш и тн.
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      и не се чувствам комфортно когато съм под това напрежение и не мога да мисля трезво
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от arsenalpz
      и да не ти пука за парите и ще видиш как ще спреш да трепериш
      Е то му се покачва адреналина като види силна ръка. Това е малко по-трудно за овладяване. :)

Като видях заглавието на темата си помислих - С усмирителна риза. :D
      Според мен - практика му е майката. Не съм много опитен, но пробвай да мислиш за нещо друго, докато залагаш държейки силна ръка. Нещо съвсем различно от покер и виж как ти влияе.

Поздрави,
      Христо
    • dimitarm
      dimitarm
      Бронз
      Според мен спокойствието ще дойде с рутината, едва ли прочитането на някоя статия ще ти помогне да се владееш, ей така от веднъж.
    • bgnuts
      bgnuts
      Бронз
      Тука в сайта има статия за знаците на тялото др. няма . А това при тебе е от адреналина същото е като се биеш като никога не си се бил или си се бил 1-2 пъти и не си ял бой ти се вдига адреналина и те е страх ама после свикваш и не ти пука - ПРАКТИКА ! Просто се замисляй като видиш силна ръка , че ако не се издадеш ще вземеш стойност а ако се издадеш няма .. Бъди спокоен , а щом сте и познати няма от какво да се притесняваш !
    • arsenalpz
      arsenalpz
      Злато
      Опитай се да го балансираш с треперене и като блъфираш :D :D :D
    • Igniter23
      Igniter23
      Бронз
      Мисли за жени ,но не прекалено много :) ,върши чудеса :facepalm: Идеята е да си спокоен каквато й карта да дойде,като пойграеш повечко всичко ще си дойде на мястото.
    • NextlevelBG
      NextlevelBG
      Глобален
      Ще ти дам съвет.За да ти върна жеста :] .Винаги ,когато ти бият монстър ръцете,го запомняй.Ежедневно си припомняй такива ситуации.Също се сещай колко пъти са фолдвали на С-бета ти.Не мисли за тези ситуации,които си спечелил.Накрая ще започнеш да виждаш тези ръце,като съвсем обикновенни ръце.А те наистина са такива.Монстър ръце всъщност има само постфлоп.
      А ако говориш за постфлоп ръцете,мога да ти кажа друго.Когато имаш ръка ,като трипс или каре,много трудно някой може да има силна ръка.Трябва да мислиш постоянно за това.Да започнеш да мислиш "добре,как да ги излъжа,как да извлека стойност".Трябва да си леко ядосан ,когато удариш сет с АА,например.Трябва да започнеш да мислиш за правилните решения.Рядко най-силните ти ръце ще се изплащат.Не спирай да си го повтаряш.И ти просто винаги ще си замислен.Не развълнуван.
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      ахам,благодаря ви.
      Толкова адреналин и т.н. направо супер много ми хареса лайф играта,че вече дори нямам желание да сядам онлайн.
      Ще съм много благодарен ако някой ме светне с някъв материал за лайф играта :)