Heads or Tails (NRGBlaze HU blog)

• NRGBlaze
      NRGBlaze
      Бронз
      Мисля че е крайно време и аз да се отбележа с едно блог-че. Предупреждам че май се престарах с дължината.
      Казвам се Дилян, на 26 години съм и играя покер от около година и половина. За това време успях да премина през повечето разновидности на NL Holdem-а.
      Кариерата ми започна с Pokerstrategy. Преди да се включа в този сайт не знаех кое е по-силно - straight или flush. Но открих този сайт съвсем случайно (дори не търсех нищо свързано с покер) и реших, че трябва да опитам - все пак кой друг би ми дал пари само за да поиграя. В този период бях без работа така че имах достатъчно време за губене.
      Така че се регистрирах, получих си парите в Mansion и.... напред и нагоре
      В началото рещих че турнирите са за мен. Те бяха интересни, увличащи и разнообразни. Играх SNG около 2-3 месеца. Четох доста стратегии, гледах доста клипчета, но не се справях особено добре главно заради ниска самодисциплина. Изгубих сметката си с абсолютна лекота - може да се каже че ми идваше отвътре.
      Там обаче не се примирих - вече бях усетил тръпката. Потърсих конкурентни сайтове. Открих един и след само около две седмици писане в техния форум и доста тестове по-късно (само най-добрите на тестовете получаваха капитал) получих 20$ :f_confused:
      Получих парите на Walker Poker и както можете да предположите ги свърших бързо - просто си бях талант :f_cool:
      Там беше момента в който реших че трябва да започна още по-сериозно. Зарових се здраво в теория. Прочетох Holdem Theory and Practice на Sklansky/Miller. Тази книга ми промени доста мирогледа. Изчетох всичко до което имах достъп в сайта.
      Съвсем случайно влязох в Mansion акаунта си и открих че някакси съм изпуснал 7-8$. Започнах да играя с тях много внимателно. Вдигнах ги на около 50$ с SNG, но все още нямах нужната дисциплина. Започнах да играя по-внимателно но без да внимавам за bankroll management.
      Играх на SNG с 2-5$ вход. Справях се много добре на 2-доларовите, но каквото спечелех го губех на горния лимит. Започнах да играя и double or nothing 5$, 10$, дори 20$ в моментите в които банката ми отиде малко над 100$.
      Оттам започнах да осъзнавам че играя по-добре на shorthand маси. Банката ми беше паднала до 40$ така че продължих с игра на 1-2$ 6-max SNG. Играех от време на време 6-max NL10 cash, но поради различното естество на играта главно губех Когато банката ми се вдигнеше малко опитвах и МТТ.
      В този момент се появи и чудесната инициатива на Pokerstrategy - Battle of the Donkeys. Започнах да участвам редовно. Преминах постепенно от SNG към cash игри. Препрочетох книгата на Sklansky, както и доста от Pokerstrategy cash материалите. Банковата ми сметка се вдигна на около 150$ и започнах да играя NL20 6-max (както вече споменах - пълно отсъствие на BRM). Сметката ми се вдигна на 250$.
      Там беше момента в който реших че ми е писнало от swing-ове и затова реших че мога да опитам SSS (СМС) с BRM. В началото не ми се удаваше много - няколко лоши ръце ме разбиваха целия ден. Дори започнах от NL10 на две маси, но доста бързо се научих да играя на повече - от 2 станаха 4 от там 8, 10, 12 и в един момент стигнах до 18 маси (на 15-инчов монитор си беше постижение). Започнах да играя на NL20, но банката ми все още не мърдаше особено - когато спечелех нещо обикновено го губех на следващия ден. И така за около месец
      До ДЕНЯ - късметът рещи да ми се усмихне в този ден и за няколко часа успях да изкарам близо 100$. За три дни увеличих банката си с 500$ (и съответно играех два лимита нагоре - в края на третия ден вече играех NL100). Чувствах се на седмото небе. Похвалих се на всичките си приятели. Вече виждах покер кариерата си. Но естествено нищо не е толкова лесно. Този преход ме остави неподготвена риба в загрят тиган на редовните играчи на NL100. В следващите два дни загубих 600$ (с правилен BRM).
      Влязох в брутална криза. Опитах се да се върна на NL20 6-max, но не го бях играл дълго време и ме понабиха и там. Банката ми падна под 100$ и аз бях на дъното.
      Спрях да играя за около седмица. Зарових се в теория отново. Реших че макар че банката ми е ниска 6-max ми е по-лесна за игра. Дори с грешен BRM започнах NL10 (който ми се струваше като игра с бонбони след NL100). Играх внимателно и бавно започнах да си възвръщам формата и самочувствието. Вдигнах си банковата сметка до около 300$. Започнах да се отнасям още по-сериозно към теорията и да прилагам все по-успешно наученото.
      В този момент ми се отвори нова възможност. Kukkiwonbg ми предложи безплатен тренинг за SSS. С негова помощ започнах да гледам по-различно на играта - започнах да мисля за базови неща, за които незнайно защо не бях мислил до тогава. Обсъждахме доста ръце и осъзнах че имам доста пропуски. С негова помощ с SSS успях да вдигна банката си с около 150-200$.
      С новата си банка се върнах към SH игрите (този път с BRM). В началото започнах с NL10, в последствие и NL20.
      Преди около 3 месеца реших да опитам и HU. С 700$ банка и над година опит в покера не мислех че ще ми е трудно. Оказа се трудно!!!
      Започнах на NL10 и въпреки всичко усетих как банката ми се топи. Допълнителните теории които четях (или гледах) не ми помагаха особено. Банката ми падна с почти 200$, но играта ми харесваше. Започнах да отделям все повече време за учене на играта. Регистрирах се в DC и оттам получих още един източник на информация. ПОстепенно посвикнах и сега съм отново на 800$. Играя на NL10, но от време на време се пробвам на NL20. Смятам че и там се справям, но за момента BRM ми се струва най-важния фактор и затова не искам да бързам.
      Сега като преглеждам поста само се надявам да не съм ви оттегчил до смърт. Просто смятам че ако бях прочел такова описание на опита на някой друг може би доста неща щяха да са различни за мен.
      Това е засега. Ще ви държа в течение за развитието си оттук нататък. :f_biggrin:
  • 3 отговора
    • neelton
      neelton
      Бронз
      Успех и внимавай с управлението на банката! :P
    • bah22
      bah22
      Диамант
      Успех и от мене! Лесно няма в живота! Някой хора си мислят, че да правиш пари от покер е лесно, но истината е, че по труден начин правиш лесни пари! Поне опитът, който си натрупал е безценен и ще ти бъде от голяма полза в бъдеще!
    • NRGBlaze
      NRGBlaze
      Бронз
      Благодаря! В последната седмица нямам много време за покер - доста работа ми се събра за вършене, но при първа възможност ще ъпдейт-на с малко ръце. (в момента още се боря с настройките на НЕМ за Ongame)