HU SNG Stars - от 1.5 до ?

• kobmish
      kobmish
      Бронз
      Здравейте, казвам се Константин, на 29 години от София.

Първия ми сблъсък с покера беше преди около 3 години, когато започнах да играя freeroll-ите в 5-6 зали, които бяха подходящи за целта. Изкарах няколко евро в мрежата на Entraction, пробвах най ниските sng от 10 човека там и се зарибих още повече.

Опитвах да чета книжки по темата, форуми, дискусии - малко по малко играта ми се подобряваше - или поне аз така си мислех тогава. Реално просто успявах да селектирам малко по-добре ръцете си префлоп, но играта ми все така беше трагична.

След като успях да натрупам известен капитал от около стотина долара се преместих в покерстарс и открих DoN-овете. По това време те все още бяха като печатница за пари, след една статия по темата, която изясняваше защо трябва да бъдеш супер мега нит и по възможност въобще да не стигаш до showdown, бях готов за подвизи. Играех по 2-4 маси, макс 6 :f_confused: тогава това беше максимума, при който успявах да взимам решения достатъчно бързо. Изкарах прилични пари от тези турнирчета докато още ги имаше в старс - основно 5 доларовите. Играех и мтт-та понякога.

Последната година, след като старс замениха DoN-овете с фифтита, минах през всякакви формати, включително и кеш. Поиграх и доста headsup, гледах и четох доста по темата и като че ли формата ми пасна най-добре, играта ми постфлоп се подобри драстично (или поне така се надявам), нагаждам се доста прилично към играта на противника и се опитвам максимално да използвам слабостите му, които на ниските лимити са безброй. ROI за последните около 300 turbo HU SNG на 1.5$ в старс е 18%, (същия е и EV adjusted), на 3.5 и 7 за последните съответно 200 и 100 турнира е около 10%.

Целта на този блог основно е да възприема по-сериозно покера и да се опитам да направя банка и да изкача лимитите, както и да усъвършенствам играта си по пътя нагоре. Време имам предостатъчно - в момента съм на свободна практика, без работа от 9 до 18. Ще опитам да поствам графики, по-интересни ръце и... надявам се понякога някой и друг забавен житейски момент.

Стартова банка - 13.62 :D (знам, не е подходяща за 1.5 турбо hu sng), но мисля че ще се справя и без да депозирам. Не за пръв път оставам с 10-тина долара след теглене на почти всичко натрупано. Идеята на блога е тегленията да престанат. Ако все пак фалирам - няма проблем да започна отначало, но наистина не смятам да се стига до там. 136.90 FPP, silver star

:s_cool:

Ето и една мисля забавна ръка (поне аз се посмях искрено, а и точно на това го поставих докато проявяваше агресия на ривъра):

Grabbed by Holdem Manager
      NL Holdem $30(BB) Replayer
      Hero ($1,765)
      ($1,235)

Dealt to Hero A:spade: 9:spade:

raises to $60, Hero calls $30

FLOP ($120) 5:club: 5:spade: 5:diamond:

Hero checks, checks

TURN ($120) 5:club: 5:spade: 5:diamond: 5:heart:

Hero checks, checks

RIVER ($120) 5:club: 5:spade: 5:diamond: 5:heart: T:diamond:

Hero bets $120, raises to $390, Hero raises to $1,705 (AI), calls $785 (AI)

shows 7:heart: T:spade:
      (Pre 37%, Flop 24.4%, Turn 3.4%)

Hero shows A:spade: 9:spade:
      (Pre 63%, Flop 75.6%, Turn 96.6%)

Hero wins $2,470
  • 5 отговора
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей kobmish,

Добре дошъл във форума ни и честит блог! :)
      Надявам се да бъдеш активен във форума и да обновяваш редовно блога си. Искам да те поканя да се представиш на общността ни също така и да ни разкажеш повече за себе си - ТУК.

Поздрави,
      Xристо
    • elpatseto
      elpatseto
      Бронз
      Здравей Константин,

Честит блог, добре дошъл във форума и ти пожелавам да си прекарваш времето страхотно с нас.

Успех по масите! :club:

Поздрави,
      Пламен ГЕОРГИЕВ
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Айде успех и от мене, получи доста добро посрещане ми се струва :D

Много успехи по масите и редовно да ъпдейтваш! :s_cool:

М
    • araev
      araev
      Бронз
      Успехи и от мен дано ги разбиеш на 1.5 HU :) Ще следя блога с интерес малко са блоговете за HU така, че пак успехи.
    • kobmish
      kobmish
      Бронз
      Здравейте и благодаря на всички посрещнали ме с добре дошъл :D

Началото беше трагично - разболях се, от настинката съответно главата ме болеше, записах едни 52 турнира... и сега ще трябва да ползвам приятната опция за депозиране. Изпуках дори 3.3$ от нощните хипер сателитчета 6 човека по 70 fpp вход. Изиграх 2, спечелих едното.
      Резултат от 1.5$ husng - 16,40, банка 0, следва депозиране на 30 BI за 1.5$-вите, което ще стане в началото на следващата седмица.

За играта си мога да кажа, че определено беше слаба и не съм доволен, донякъде се смесиха лошото физическо състояние и лекото отчаяние от начина, по който протекоха турнирите (10 BI под EV), но нито едното, нито другото може да бъде оправдание.

Няколко по-интересни ръце:

NL Holdem $20(BB) Replayer
      ($1,510)
      Hero ($1,490)

Dealt to Hero A:club: 7:heart:

Hero raises to $50, raises to $80, Hero calls $30

FLOP ($160) 7:club: 4:club: K:heart:

bets $60, Hero calls $60

TURN ($280) 7:club: 4:club: K:heart: 4:diamond:

bets $80, Hero calls $80

RIVER ($440) 7:club: 4:club: K:heart: 4:diamond: K:spade:

bets $100, Hero calls $100

Hero shows A:club: 7:heart:
      (Pre 29%, Flop 24.6%, Turn 11.4%)

shows 9:spade: 9:heart:
      (Pre 71%, Flop 75.4%, Turn 88.6%)

wins $640

Фолд и ако да кога? Играчът е агресивен (АФ 7, 3бет 15.4) руснак. Сайзингът му при този борд показва по-скоро слабост (или много силна ръка - сет или монстър дроу). Има много въздух в рейнджа си според мен, включително и чифтове под 7-ци, които може би щеше да чекне на ривъра.

А ето и пример как не трябва да се играе Асо с хубав кикър :f_confused:

NL Holdem $20(BB) Replayer
      ($1,220)
      Hero ($1,780)

Dealt to Hero 8:heart: T:heart:

Hero raises to $50, calls $30

FLOP ($100) A:heart: K:diamond: 4:heart:

checks, Hero bets $75, calls $75

TURN ($250) A:heart: K:diamond: 4:heart: 9:spade:

checks, Hero checks

RIVER ($250) A:heart: K:diamond: 4:heart: 9:spade: 5:heart:

bets $360, Hero raises to $1,655 (AI), calls $735 (AI)

Hero shows 8:heart: T:heart:
      (Pre 40%, Flop 37.7%, Turn 20.5%)

shows J:diamond: A:spade:
      (Pre 60%, Flop 62.3%, Turn 79.5%)

Hero wins $2,440

След слоуплей на флоп и търн, изведнъж оувърбетваме ривъра - интересно от какво, което бием ще извлечем стойност точно с тази линия.