Нема такава държава

• 159 отговора
    • xXGuardXx
      xXGuardXx
      Бронз
      Много хубава тема. Наистина е така и "Няма такава държава". Всичко е един фарс. Жалко е!!!
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Простотията край няма
    • misko69
      misko69
      Бронз
      ...тя темата ехубава,но имам предчувствие,че ще има лош край.
      И за да не е спам вижте на какъв интересен материал попаднах от един друг форум
      ЕТО ВИ ГЛАВНОТО ОСНОВАНИЕ ЗА „РИМЛЯНСКАТА” НАГЛОСТ…

„Детските са поне 19 вида но…, повечето са само за циганите…!!!

I - ЗСПД = Закон за Семейни Помощи за Деца.

1. Детска помощ при бременност = 150 лв. еднократно - Според член 5а, от ЗСПД, тази помощ се полага само на бременни жени, които НЕ СА ПЛАЩАЛИ осигуровки по Кодекса за Социално Осигуряване (КСО) - тоест ПРЕДИМНО ЦИГАНКИ.
      - На майки, които са се осигурявали върху месечен трудов доход, от над 350 лв. бруто, тази помощ НЕ СЕ ПОЛАГА...!
      2. Детска помощ при раждане на дете (еднократна) - 250 лв. за първо дете, 600лв. за второ, и по 200 лв. за трето и последващите деца НЕЗАВИСИМО от месечния брутен доход на семейството…
      3. Детска помощ при раждане на дете с увреждания - 100 лв. еднократно, НЕЗАВИСИМО от месечния брутен доход на семейството.
      4. Детска помощ за близнаци - 1 200 лв. на близнак еднократно, до навършване на 1 година, при 2-ма близнаци - 2 400 лв., при 3-ма - 3 600 лв. и т.н. НЕЗАВИСИМО от месечния брутен доход на семейството.
      - ДЯНКОВ СЕ ОПИТА ДА НАМАЛИ НАПОЛОВИНА, тази помощ!
      5. Детска помощ за майка студентка - 2 880 лв. еднократно - Според член 8в, от ЗСПД, тази помощ е за майки-студентки.
      - ДЯНКОВ СЕ ОПИТА ДА СПРЕ НАПЪЛНО тази помощ!
      6. Месечна помощ за дете, до завършване на средно образование - 35 лв. месечно. - Според член 4 и член 7 от ЗСПД, тази помощ НЕ СЕ ПОЛАГА на родители, които СА ПЛАЩАЛИ ДАНЪЦИ, върху месечен трудов доход, по-голям от 350 лв. бруто, на член от семейството.
      - ТОЧНО ДАНЪКОПЛАНЦИТЕ не получават тази помощ. Тази помощ не се дава и за деца, които не посещават редовно училище, но това НЕ СЕ СПАЗВА…!!!
      7. Месечна помощ за деца-близнаци, до завършване на средно образование - 52,50 лв. месечно.
      - Тази помощ НЕ СЕ ПОЛАГА на родители, които СА ПЛАЩАЛИ ДАНЪЦИ, върху месечен трудов доход, по-голям от 350 лв. бруто, на член от семейството.
      - С други думи, - ТОЧНО ДАНЪКОПЛАНЦИТЕ не получават тази помощ…!!!
      8. Месечна помощ за дете с трайни увреждания, до завършване на средно образование - 70 лв. месечно.
      Тази помощ се дава НЕЗАВИСИМО, от месечния брутен доход на семейството.
      9. Добавка към месечната помощ за деца с увреждания - 189 лв. месечно - Според Член 8д от ЗСПД.
      Общо такова дете получава 259 лв. детски на месец
      10. Месечна помощ за дете, до навършване на 1 година - 100 лв. месечно - Според член 8, от ЗСПД, тази помощ е само за родители, които НЕ СА ПЛАЩАЛИ осигуровки по КСО.
      - На родители, които са се осигурявали върху месечен трудов доход, по-голям от 350 лв. бруто, тази помощ НЕ СЕ ПОЛАГА.
      11. Целева помощ за първолаци = 150 лв. еднократно - Според член 10а, от ЗСПД, на учениците записани в 1-ви клас, се дава еднократна помощ от 150 лв.
      - На родителите, които са плащали данъци, върху месечен трудов доход, по-голям от 350 лв. бруто, тази помощ НЕ СЕ ПОЛАГА .
      12. Помощ за детска градина - 100 лв. месечно - Според член 10б, от ЗСПД, родителите чието дете (деца), не може да бъде записано в общинска детска градина, имат право на 100 лв., за всяко дете - което е на възраст между 3 и 6 години.
      Но има специална наредба на МФ, по тази помощ... И ПОЗНАЙТЕ КОЙ ГИ ПОЛУЧАВА НА ПРАКТИКА…
      13. Безплатно пътуване за многодетни майки - Според Член 8г на ЗСПД, многодетните майки имат право на безплатно пътуване веднъж в годината (отиване и връщане) с влак или автобус
      Кои са многодетните майки ПРИ ГОРНИТЕ УСЛОВИЯ - вие много добре знаете !

II - ПП на ЗСП = Правилник за Прилагане,
      на Закона за Социално Подпомагане

Помощите по ПП на ЗСП, се наричат ДМД (Диференциран Минимален Доход) - ГМД в момента е 65 лв. месечно, а процентите са различни, за 11-те вида, целеви подпомагани групи. Или ... 65 лв. х N% = ДМД

14. ДМД за дете, до завършване на средно образование = 59,15 лв. месечно - Според точка 8, от ал.3, на член 9, от ПП на ЗСП.
      - Тази помощ, по силата на следващия член 10 от ПП на ЗСП, се дава САМО НА ЦИГАНЧЕТАТА!
      15. ДМД за родител, отглеждащ сам дете/деца, до 3-годишна възраст = 78 лв. месечно - Според точка 10а, от ал.3, на член 9, от ПП на ЗСП на самотните майки
      - И тази помощ, по силата на следващия член 10 от ПП на ЗСП, се дава САМО НА ЦИГАНКИТЕ!

III - ПП на ЗЗД = Правилник за Прилагане,
      на Закона за Закрила на Детето

16. Детска помощ, за превенция на изоставянето - до 325 лв. еднократно - Според член 48, от ПП на ЗЗД, ако майката ЗАПЛАШИ, че ще изостави детето си (ПОЗНАЙТЕ КОИ МАЙКИ ГО ПРАВЯТ). Тази помощ е за превенция, за да се откаже от намерението си.
      - На практика тези пари, отиват САМО ЗА ЦИГАНКИТЕ!
      17. Детска помощ, за реинтеграция в семейството пак до 325 лв. еднократно - Пак според член 48, от ПП на ЗЗД, ако майката реши да си върне отгледаното дете, което като малко е изоставила в дом, то тя получава помощ за реинтеграция.
      - И тези пари на практика, отиват САМО ЗА ЦИГАНКИТЕ.
      18) Детски за изоставени деца, настанени в приемни семейства - средно 227,50 лв. месечно
      - И тези пари, на практика в 99% от случаите, отиват за изоставени циганчета.
      19. Заплати за приемните родители, отглеждащи изоставени деца (в 99% ромчета)
      Според член 57в, от ПП на ЗЗД, тези заплати са ...
      - 351 лв. месечно ( МРЗ от 270 лв. х 130 % ), при отглеждане на 1;
      - 378 лв. месечно ( МРЗ от 270 лв. х 140 % ), при гледане на 2;
      - 405 лв. месечно ( МРЗ от 270 лв. х 150 % ), при отглеждане на 3 и повече, изоставени ромчета.
      ( Заб. - На практика приемното семейство, получава едновремено парите по тази и предишната точки. - Споко..., това не е всичко. Според другия Закон за семейни помощи, ако същото ромче е с някакви увреждания, то получава още 259 лв. месечно.
      Така, че общо на такова дете родено от циганска безотговорност, държавата плаща 805 лв. на месец !!! А за българчето 35 лв. или ... или даже и те са спрени...?!?!

20. Съществуват още многобройни и лукаво прикрити социални помощи, размера на които е, според броя на циганчетата в семейството. Погледнато през тази призма, социалните помощи също са детски ...

- Всички пари, за гореизброените 20 вида детски, Управниците ги взимат от данъците, осигуровките, таксите и високите цени, смъкнати от гърба на белите данъкоплатци ВЗЕМАЩИ ПЕНСИИ ПО 136 ЛЕВА…!!!
      - Над 85% от общия размер на тези детски, се изплащат на вече стотиците хиляди мургави, УЖ самотни майки, чрез който хранят не само себе си, но и безбройните дърти паразити, в многобройните цигански фамилии, в които никой не иска да работи.

Значи, к'во съ получава накрая ?
      - Едни ядат и пият цял живот в държавния ресторант, а други цял живот работят, за да им плащат сметките ! Узаконено робство ! Именно това представлява социалната политика, закодирана в горните три закона. Цяло чудо е, че ние данъкоплатците все още сме живи.

П.п.Нямам нищо против другите етноси,дори имам приятел,турче,който ми е като брат.
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Еми тва е - плащаш си данъците = не получаваш нищо насреща.
      Не си плащаш данъците = айляк по цял ден.

Еххх кога ще дойде момента да се кача на четирицифрен NL и да се махам от тука.
    • nady281
      nady281
      Бронз
      Ако мога да обобщя: Това нашето не е държава, а някаква територия...
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      Първоначално публикувано от nady281
      Ако мога да обобщя: Това нашето не е държава, а някаква територия...
      на която цари пълен и необратим хаос
    • Korl3on4o
      Korl3on4o
      Бронз
      Верно нема такава държава . Наляво и надясно идиоти , а правителството е по некадърно и от предното . Убиват дребният и средният бизнес, липсва възможност за развитие , отказват българите да останат в България и всеки по умен се изнася . Нямам приятел и колега който да не обмисля напускане включително и аз самият .Не знам вие на какво мнение сте . Но нека да намалим пенсиите и да дигнем данъците та да сме добре , а после да се хвалим с това пред ЕС - думите на един известен на всички премиер.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравейте,

Само искам да ви помоля да се въздържате от нецензурни, крайно десни реплики и обиди към държава, правителство или управляващи. :)

Поздрави,
      Христо
    • phillllip
      phillllip
      Бронз
      Първоначално публикувано от moodkiller
      Здравейте,

Само искам да ви помоля да се въздържате от нецензурни, крайно десни реплики и обиди към държава, правителство или управляващи. :)

Поздрави,
      Христо
      moodkiller намирисва на цензура от герберите :facepalm: . Много ме кефи какво означава ника ти :s_love: .
      Абе държавата си е супер, който не му е гот да хваща баира. По си е друга някой да те напсува на майка - например. Отидеш у кръчмата, приятелите му приятели, ракията му ракия и сервитьорките ги бива. Вярно че няма много кинти, ама то затова всеки сам си е виновен - пък и нали чрез стратеджито, ще се научим да лапаме. Аз лично съм много доволен, само да се науча да играя повече и да не се умарям и да не ми умръзва на 2-рия час, ще бъда перфектен.
    • shifttronic
      shifttronic
      Бронз
      Обиди към правителство и управляващи? :D Това защо е забранено и какво се разбира под обида срещу въпросните субекти? ?(
    • Thuler
      Thuler
      Бронз
      Аз ще се въздържа от коментар, та, че ще вземат да ме баннат пак, че казвам истината ...
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Първо картон ще получиш и после бан. Така че давай смело :D :D :D :D :D
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Здравейте,

Поздрави,
      Христо
      Слава на великия вожд, богът в човешки образ Бойко Борисов, който води народа ни към светло бъдеще и просперитет! Слава на суперченгето Цветан Цветанов, вкарал всички престъпници в затвора и осигурил ни спокоен живот. Слава на Симеон Дянков, тласнал икономиката ни към невиждан растеж и осигурил богатство и благоденствие на народа. Напред към светлото бъдеще и бойковизма!
    • phillllip
      phillllip
      Бронз
      Така няма да се разберем да плюете по ББ. Всички споменали името му и дори тези посмели да си помислят че той е съгрешим имате жълти картони, при повторно нарушение ще последва 'перманент бан' и отивате да пасете овцете. На Монито просто не виждам какво не му харесвате, човека е доц. доктор на икономиката и дори една бакалия да я фалира за 2 седмици, България определено ще го озори и ще му отнеме повече време.
      Ама те хората не са виновни че ги 'избрахме' и че не протестираме и т.н.
    • kreatora3
      kreatora3
      Глобален
      Здравейте,

Поздрави,
      Христо
      Би ли ми дефинирал "крайно дясна реплика" ? :facepalm:
    • Thuler
      Thuler
      Бронз
      Първоначално публикувано от kreatora3
      Здравейте,

Поздрави,
      Христо
      Би ли ми дефинирал "крайно дясна реплика" ? :facepalm:
      +981472357357352925829
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от phillllip
      moodkiller намирисва на цензура от герберите :facepalm: . Много ме кефи какво означава ника ти :s_love: .
      Най-малко аз съм човека, който подкрепя сегашното правителство, но това не означава да напълним форума с омраза и обиди към него нали? Както примерно "Шоуто на Слави" се превърна в "Ненавист към Бойко Борисов" само дето още не са го прекръстили така. Дано хората, изявявали се и преди в подобни теми, да не се постараят да затворим и тази. :) Те всички визирани си знаят какво имам предвид, затова побързах да ви предупредя отрано този път. Подобни теми са си форумна бомба и не издържат много, но приятна дискусия на всички! Дано я запазите такава!

А под крайно десни, може да асоциирате феновете и политическия възглед на Атака и Волен Сидеров,

Тук не е политически форум и не бихме толерирари всякакви обиди, нападки, расистки обвинения и т.н. Първото ми предупреждение беше пределно ясно, няма да влизам в подробности и дискусии, и се надявам да не се налага да предупреждавам отново. :)

Поздрави,
      Христо
    • veselinski
      veselinski
      Бронз
      Остави да си пишат хората, нищо страшно няма да стане. Ще си попишем, ще попсуваме, ще направим някоя група във ФБ и от сутринта всичко по старому. Революцията не се прави по форуми и ФБ.
    • kreatora3
      kreatora3
      Глобален
      А под крайно десни, може да асоциирате феновете и политическия възглед на Атака и Волен Сидеров,
      Аз все си мисля, че риториката на Атака е крайно лява :facepalm: