Справяне с загубите

• xXGuardXx
      xXGuardXx
      Бронз
      Здравейте колеги и съфорумници. Днес отново попаднах в дупка от която не можах да излезна и съм на голям минус, като около 1/3 от банката ми е загубена. Изиграх доста ръце на ФЛ Холд'Ем и няколко СнГ турнира в които просто ме биха като куче.

Първо сутринта на СнГ с 6 души бях чип лидер срещу два мали стака които бях решил да изчакам да се самоубият. За жалост те играха сякаш се познават и не се рейсваха никак а на мен не ми влизаха карти за да ги атакувам агресивно. Така на фолд, фолд и някой и друг ол-ин от тяхна страна, който аз фолдвах играхме към 3 минутки при което АQ и аз решавам да скачам и срещу мен единия с А6 ме взема с чифт шестици на търна. Запазих самообладание но следваща ръка ми влезе 10 10 и срещу мен другия влиза ол-ин а аз плащам и той вади 5 :heart: 8 :heart: , като още на флопа излизат 6 :heart: , А:heart: и 4 :spade: . :facepalm: има аутове човека за стрейт и за флъш а аз треперя, при което търна А :club: и ривъра гаден 7 :spade: . Аз бесен и след две ръце на КQ набивам ол-ин и ми вади тоя същия АА а след още няколко ръце аз бях втори по стак и срещу първия на флуш дроу на флопа ол-ин, но нямаше. Така 3-ти. След това играх два хедс ъп мача и там яко бой и преключих за сутринта.
      После реших че няма да игря понеже се тилтнах и мисля, че е правилно така. Но към 15:00 скачам на ФЛ Холд'Ем 4 маси и се почва една игра в която аз губя много за 2 часа сесия на 0,10/0,20 FLH в PokerStars.

Та искам да узная от вас как се справяте в такива дни? Единственото което ме спаси е, че управлявам банката.
      Поздрави Димчо! :)
  • 10 отговора
    • MrNiki666
      MrNiki666
      Злато
      Понякога няма какво да направим срещу софтуера, освен да спрем да играем за ден два ;)
      Пробвай след такъв период играта Call of Duty- Modern Warfare 3" и си го изкарай на тях.
    • bgnuts
      bgnuts
      Бронз
      По подобен начин загубих банката си в старса викам си наум знам , че не е редно знам че не трябва но просто нямах желание за игра и на сила играех и по загубих и се почнаха 1 хендс ъпове дето губех всяка ръка разни мтт-а други турнири и така и от тогава намразих старса ...
      а сега и съвета : Като си на загуба просто си почини няколко часа и после като седнеш да играеш се съсредоточи максимално върху играта и не трябва да се ядосваш като си изиграл ръката максимално добре а си загубил ..
    • kreatora3
      kreatora3
      Глобален
      Е как я управляваш като си 33% назад ?

Какво играеш принципно ФЛ или СнГ ?

Когато загубиш толкова много като процент, ти предлагам зяпане из форума, гледане на телевизия, излизане на бира, намиране на някаква работа за вършене. Спираш да играеш 1-2 дена. Гледаш клипче, пускаш се на някоя тренировка, поемаш въздух и се пускаш на формата, в който си успешен и така. В никакъв случай не влизай след 2-3ч да "избиеш" , а и забравих да добавя --> свали лимита.
    • vesito80
      vesito80
      Бронз
      Мисля ,че не зависи от нас и няма управия.Но все пак май софтуера си взема определено количество и после връща.Но ако искаш пробвай нещо което случайно ми се случи преди няколко дни.Аз играя на NL10 но ме обираше и си пуснах на NL2 много маси по 20цента слагах.Изиграх набързо 5000 ръце но искам да се спра на една маса на която ми даде 4 пъти КК в рамките на 10 ръце и ги загубих всичките от един човек който ме биеше с всякъкви карти.Той имаше първо КК срещу АК и обра някъкъв с ол ин и веднага на следващата се включих и аз с първата КК срещу неговите АК и ме би ,но това му беше най доброто всичко друго беше боклуци.Не ме заболя даже се зарадвах щото загубих само 80цента.На следващия ден се върнах на мойто ниво и картата се обърна.Не знам на време ли обръща или на брой ръце но аз ще се боря със софта до последната капка кръв и ще пробвам всичко без значение какво казват знаещите за дългосрочни планове и т.н.За мен разковничето на успеха е именно там разбира се като се спазват всички правила за успешен покер.
    • xXGuardXx
      xXGuardXx
      Бронз
      Ами ще почивам сега. После пак започвам. Мерси за съпортна!
    • Kamen992
      Kamen992
      Бронз
      слагай си някакъв лимит за загубени стакове може несъзнателно да играеш по слабо а пък със загубата на всеки следваш стак играта ти да става по лоша заедно с бед бийтовете =1/3 загуба на банкролл надявам се да спазваш банкролла си за да не фалираш при такива случаи
    • xXGuardXx
      xXGuardXx
      Бронз
      Проблема е че тъкмо открих моя си стил покер и това което ми допада да играя, но ето без бийт и се изнервиха. На всеки се случва но е тайничко. Добре е че ми минава бързо и съм готов след ден размисъл :)
    • Kamen992
      Kamen992
      Бронз
      не забравяй ,че наименованието на bad beаtс идва от bad play и добрия играч получава повече бад бийтс отколкото дава затова можеш да се радваш че с жалките си проценти те бият след време ще им покажеш :s_biggrin: :evil:
    • Mdenka
      Mdenka
      Бронз
      Споко на повечето играчи им се е случвало да зануляват банката си, така че няма да си първия нито последния. Мисля че на СнГ тата е била и малко грешна настройката ти да ги чакаш да се избият а просто е трябвало като чип лидер да ги държиш из късо :) А за кеша на Фикс Лимит може да ти колват до край и е по лесно и евтино да хванат нещо ! Не се стеснявай за 1/3 от банката си нали все пак имаш още 2/3. Успех!
    • Thuler
      Thuler
      Бронз
      От личен опит ти казвам, че когато деня тръгне зле, продължава катастрофално. По някой път и картите не идват и правиш глупави отигравания с цел да избиеш загубите. Просто ставаш и спираш с покера за деня :)