[GustoMaina]Правилата са за да се спазват сляпо!

• GustoMaina
      GustoMaina
      Бронз
      Правилата са за да се спазват сляпо! Нека престанем да бъдем хора и да се превърнем в МАШИНИ! Нали това е и познатия ни покер поздрав, който така ме отвращава: "Гази, Машино!"
      Моля, никога не ме поздравявайте така. Не съм машина, докато играя покер и съвсем не спазвам правила в живота на сляпо. Разсъждавам! Правилата са създадени за да ни дават шаблон за поведение в общия случей, но не трябва да ни лишават от способността ни да мислим. Ако видим малко дете по средата на улицата при натоварено движение и свтофарът за пешеходците свети червено - не е нужно да изчакаме зелен сигнал, за да му се притечем на помощ. Брутален пример, нали?
      Сега ще ви дам един по-семпъл:
      Преди броени минути пуснах тема за стейкинг: [Търся инвеститори] GustoMaina 10M Sunday Million
      Две минути след това тя беше затворена с пояснението, че: "Съжалявам, но ще трябва да затворя искането ти, тъй като нямаш необходимия брох публикации - 300. Знам, че си всеобщ познайник във форума, но правилата са си правила."
      Нека помислим малко:
      Защо му е на някой да създава правило: минимум 300 публикации във форума?
      Понеже аз не съм много умен, се допитах до един по-умен от мен приятел юрист. И той предположи, че правилото е създадено, за да не може хора, които не са известни в общността на ПокерСтретиджи и нямат принос за нейното развитие да извършват измами, чрез стейкинг оферти. "А защо тогава е затворена моята тема? Та аз съм поканил 10 души в ПокерСтретиджи, пет от които доста активни покер играчи. Никога не съм крил кой съм, един от малкото хора съм, които използват името и фамилията си при публикуване на стейкинг оферта, голяма част от активните стратези ме познават, както онлайн така и на живо от сбирките ни. WTF!?"
      Той, моят приятел, макар и по-умен от мен не успя да ми отговори.

И тъй като темата е в раздел "Мнения и предложения". Аз имам следното предложение към ПокерСтратеджи:
      Започнете да наемате МИСЛЕЩ персонал - изплаща се в дългосрочен план!

Ако желаете да дискутирате с мен по темата, поканете ме в "Общност" ;)
  • 35 отговора
    • atropus10
      atropus10
      Бронз
      Първоначално публикувано от GustoMaina

Започнете да наемате МИСЛЕЩ персонал - изплаща се в дългосрочен план!
      Малко пресилено изказване. Но като цяло +1 за темата.

Не мисля, че е нужно да коментираш навсякъде, за да имаш право да кандидатстваш за стейкинг. Въобще не намалява измамите това правило.

Според мен правилата за стейкинг трябва да бъдат следните:
      1. минимум статус злато (за доказателство, че играеш активно)
      2. Гарант
      3. Нещо, като интервю по скайп - свързва се някой от екипа с човека, който иска стейкинг и провеждат разговор относно спонсорирането.

Сигурен съм, че 10-20 мин разговор с човека са по-добре от колкото 300 поста. Така най-добре ще се разберат намеренията на дадения човек, от колкото да речем 300 поста в секция "покер за начинаещи" или проблеми в дадените зали.

Поздрави, Митко.
    • sleepbear
      sleepbear
      Злато
      @GustoMaina

Защо не писа в темата на @moodkiller за избор на кола или джип :D :D :D щеше отдавна да имаш привилегията да те спонсорират ?!

И сега сериозно , да кажем че някой който има 300 публикации излъже спонсорите си - pokerstrategy ще върне ли сумата? НЕ ?! За статуса има логика да кажем , за гаранта също , но това с публикациите е ПЪЛНА глупост!!!

Ооох ,още малко и ще докарам до нужните за спонсорство мнения :facepalm:
    • ate1977
      ate1977
      Бронз
      И в този ред на мисли ,мога да задам и аз един въпрос към модовете-а именно:
      Колко поста имаше "братчето" на Бахар? И ако се спазват правилата , не трябва ли да се спазват за всички ,или ще четем евангелието като дявола :facepalm:
    • pst1us
      pst1us
      Бронз
      И това със златото май не е много удачно. Защото примерно и аз реших да пустна стейк, ама нали не съм тракнат в 888 където играя и подържам в друга зала само статус Сребро за да мога да влизам в секциите за анализ на ръце. Някак не е доизмислено както трябва прав е Густомайна. А на него му предлагам понеже няма да е чак толкова далеч според мен от 300 коментара да поспами в няколко теми и ще е готов :D
    • icakinen
      icakinen
      Бронз
      Напълно съм съгласен,макар,че последните думи са пресилени.Да поспамя и аз малко,както каза мечката,че да събера бройки. :D .Успех майна,ако все пак успееш да влезеш в турнира.
    • MrNiki666
      MrNiki666
      Бронз
      Първоначално публикувано от pst1us
      И това със златото май не е много удачно. Защото примерно и аз реших да пустна стейк, ама нали не съм тракнат в 888 където играя и подържам в друга зала само статус Сребро за да мога да влизам в секциите за анализ на ръце. Някак не е доизмислено както трябва прав е Густомайна. А на него му предлагам понеже няма да е чак толкова далеч според мен от 300 коментара да поспами в няколко теми и ще е готов :D
      Аз бих те спонсорирал без да се замислям. Мн си добър , на финалната ги утрепа .
      Защо не добаваш спечелените пари от турнирите в 1М темата.
      Дай приятелство тук
    • bozhurin
      bozhurin
      Бронз
      Относно спонсорирането считам ,че тези ограничителни мерки са излишни и могат да бъдат само пречка за някои добри играчи и не вярвам да намалят злоупотребите.Статус Злато всеки може да направи за 3-4 дена или 10 да са все тая.В същото време той може да ограничи да речем някой добър играч ,който играе в Старса и сметката му не е тракната като на повечето от нас всъщност.Броя публикаций също не виждам с какво допринася -да спонсорираме най-големите спамери ли ,ровейки се из форума по цял ден и пишейки глупости.Виж това за гаранта е добро.

Така или иначе спонсорирането крие рискове и всеки инвеститор го знае и трябва да си преценява сам кого да спонсорира и да понася последствията от това.

След като Покерстратеджи не възстановява на инвеститорите сумите от спонсорираните играчи които са излъгали не следва и да налагят ограничителни мерки на този който иска спонсорство.
    • sleepbear
      sleepbear
      Злато
      Хахах ето я темата :
      Избор на кола/джип -

21 страници :facepalm: :facepalm: :facepalm:
      с какво спама може да допринесе за +ЕВ отигравания или спонсорство не мога и грам да се сетя?!
    • pst1us
      pst1us
      Бронз
      Еми то ЯВНО за да те стейкнат трябва да си спамер вече....
    • neriii
      neriii
      Глобален
      Първоначално публикувано от ate1977
      И в този ред на мисли ,мога да задам и аз един въпрос към модовете-а именно:
      Колко поста имаше "братчето" на Бахар? И ако се спазват правилата , не трябва ли да се спазват за всички ,или ще четем евангелието като дявола :facepalm:
      С връзки всико става :evil:
    • andripe4kata
      andripe4kata
      Бронз
      нямам шанс даже аз :facepalm: Многоооо спамене трябва да падне : :D
    • sleepbear
      sleepbear
      Злато
      Ами някои хора играят добре и са на печалба като : GustoMaina , pst1us и andripe4kata ( играчи с които сме се засичали по масите и са ми направили добро впечатление ) , но не отделят време да пишат във форума (или сметките им не са тракнати ) и никога няма да бъдат спонсорирани , заради меко казано МАЛОУМНИ правила !!!
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей GustoMaina,

Специално в този форум няма как да правим изключения. Съгласна съм, че в живота има изключения от правилата, но форума, за които говориш, доведе до безброй опити за измами и злоупотреби и в името на сигурността на своите членове, ние няма да направим дори едно изключение, защото днес ще трябва да бъде за теб, а утре някой много по-незнаен ще ни напомни за твоето изключение.

Когато говорим за системата ни за сигурност (вземи пример началния капитал) и сигурността на парите на потребителите, ние не сме склонни на изключения.

@ всички:

Неотдавна българският екип беше поставен в момент, в който трябваше да избере дали да има въобще стейкинг форум вече или да има силно завишени изисквания, ние избрахме второто. Нека това се знае, защото безброй пъти ни молите да променяме условията.

Поздрави,
      Деси
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Нарушение на правилата.

Редактирано.

Хахахах пак ли бе :facepalm: :facepalm: :facepalm:
    • jikev
      jikev
      Бронз
      Със стейка ситуацията е като да искаш заем от банката!
      Както и там, щом си опрял да искаш пари на заем ще изпълняваш условията на всички по веригата.
      Ще видиш, че като започнеш да отговаряш на изискванията и стеикването, вече няма да ти е нужно.
    • GustoMaina
      GustoMaina
      Бронз
      Първоначално публикувано от jikev
      Ще видиш, че като започнеш да отговаряш на изискванията и стеикването, вече няма да ти е нужно.
      Велика мисъл! Верно, че форума за стейкване беше предназначен именно, за тези, на които не им е нужен! Отвори ми очите!
    • disectorr
      disectorr
      Платина
      Брато, не си поплювай, а започвай да чатиш ! :facepalm:
    • Thuler
      Thuler
      Бронз
      Аз макар и да изпълнявам напълно изискванията подкрепям момчетата с две ръце !

Правилата са напълно абсурдни и се дават главно възможност на модове/треньори и спамъри да искат стейк.

Едната от възможнистите на стейкинга е да даде шанс на нови проспериращи играчи да се развият, обаче правилата тук са направи по съвсем друг начин

Вчера го написах в друга тема ще го напиша пак и тук - При всяка инвестиция има риск, така че хората сами преценяват дали да дадат пари на някой или не.

П.П. GustoMaina пусни 150 ръце за анализ и си готов. Няма да нарушиш никое "правило"

Владо :s_love: :s_evil:
    • solarispoker
      solarispoker
      Бронз
      [quote][i]Първоначално публикувано от Thuler[/i

П.П. GustoMaina пусни 150 ръце за анализ и си готов. Няма да нарушиш никое "правило"[/quote]Освен правилото за максимум 10 ръце на ден :s_evil: :facepalm:
    • 1
    • 2