LCD Телевизор

• DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      I need help! :facepalm:

Искам да взема някакво LCD телевизорче до 700 лева, обаче нямам никаква идея какво да търся, за какво да гледам, параметри и тн.

Ако имате предложения много ще се радвам да ги чуя, или да ми препоръчате нещо направо.

Така да се каже, нищо не разбирам от ТВ-та и без помощ ще взема някакъв лъскав боклук за тези пари - почти съм сигурен.

Благодаря предварително!
  • 42 отговора
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      кажи поне горе-долу колко инча да е? Че то така много общо.Искаш ли да има 3D възможности или не?
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Ми не, без 3D.

Стандартен, нормален ... и колкото се може по-голям :D

Като ви казвам, че нищо не разбирам ... хаха аз никога не съм имал телевизор :facepalm: , гледам си през пц-то ако има мачове и тва е
    • DeanD
      DeanD
      Треньор
      Треньор
      Митко,

и аз разбирам малко от телевизори, но важното, което не трябва да пропускаме е да има висока резолюция, за да може да побира повечко маси :f_cool:

Поздрави,
      Деан
    • LetchLord
      LetchLord
      Бронз
      Мите, аз преди 2 месеца си купих от Карфур един ТВ - Тошиба, 32' . Имат промоция на изплащане с 0% лихва.

Ето го в Техномаркет с почти 100лв по-скъп:

http://www.technomarket.bg/products/09106435/toshiba-32av833g

За момента съм доста доволен. Този е само LCD, а имаше същия само че LED LCD за 100-100 и нещо отгоре. Не съм сигурен каква е разликата, казват че LED телевизорите имат по-добър контраст.

П.П. пропуснах да спомена - най-много ме кефи, че има USB вход. Супер лесно е с флашка, свалям си разни сериали и си ги пускам на телевизора. Има и HDMI входове също...
    • Emo87
      Emo87
      Бронз
      Първоначално публикувано от LetchLord
      Мите, аз преди 2 месеца си купих от Карфур един ТВ - Тошиба, 32' . Имат промоция на изплащане с 0% лихва.

Ето го в Техномаркет с почти 100лв по-скъп:

http://www.technomarket.bg/products/09106435/toshiba-32av833g

За момента съм доста доволен. Този е само LCD, а имаше същия само че LED LCD за 100-100 и нещо отгоре. Не съм сигурен каква е разликата, казват че LED телевизорите имат по-добър контраст.

П.П. пропуснах да спомена - най-много ме кефи, че има USB вход. Супер лесно е с флашка, свалям си разни сериали и си ги пускам на телевизора. Има и HDMI входове също...
      +1 Много съм доволен и аз, преди 2 дни си го взех.
      Добави ме в общност да те питам някои неща, че не съм го разучил все още.
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравейте,

Точно и аз си поръчах вчера, ето този:

Горе-долу в твоя ценови диапазон е, с тази разлика че в България всичко е с около 50% по-скъпо :s_confused: :s_confused: :s_confused:

Поздрави,
      Камен
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Идеален за парите си е този-има всичко,което би искал :)

http://www.technopolis.bg/b2c/details//13591/P11090103/LED-%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80-PHILIPS-32PFL5606H

Просто няма нещо,което да му липсва.А и TV не се купува всеки ден.
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Хм.. доста добри ми се виждат всички дето сте ми дали :facepalm:

Камене какъв модел е тоя за да намеря?

Но от технополис ТВ няма да си взема ;) От там може би ще го харесам и ще го взема от техномаркет - там са по евтини, нз защо :D
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от DimitarLyubenov
      Ми не, без 3D.

Стандартен, нормален ... и колкото се може по-голям :D
      Няма какво да разбираш толкова. Дръж се настрана от марки като Санг, Телефункен, Грундиг и тем подобни. :D
      Съотношение цена/качество, двете най-добри са LG и Samsung. Не че Phillips и Sony нямат също хубави модели, но като че ли изостават напоследък.

Затова бих ти препоръчал - LG или Samsung, Full HD, LED, размер спрямо вкуса и помещението ти. Другите параметри ще ти ги обясни момчето в Технополис/Техномаркет - херци, мерци, терци и т.н. :) Хубаво е да се разходиш до най-близкия маркет за техника и да разгледаш моделите, със сигурност ще си харесаш нещо, а и ще го видиш на живо.

Поздрави,
      Христо
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ

Камене какъв модел е тоя за да намеря?
      Ето този, щом ти харесва Technomarket:

http://www.technomarket.bg/products/09107598/lg-42lk430

Аз си го поръчах за 360 евро с безплатна доставка. Откъде идват тези 30% отгоре, идея си нямам.

Поздрави,
      Камен
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Супер странна разлика ... лОЛЛЛлл :facepalm:
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Супер странна разлика ... лОЛЛЛлл :facepalm:
      Напоследък съм забелязъл, че почти всичко в България е така - доста хранителни стоки, 95% от електрониката и естествено 100% от дрехите и обувките. В същото време заплатите са около 20-25% от размера на европейските. Направо не знам как живеят в БГ тези, които не са в най-платените 3% от позициите или не играят покер :s_cry:

Поздрави,
      Камен
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от darkonebg
      Направо не знам как живеят в БГ тези, които не са в най-платените 3% от позициите или не играят покер :s_cry:
      Според темата "Покер срещу работа", половината държава сме програмисти и взимаме над 3000лв. :D
      Извинявам се за офтопика, но не се сдържах. :s_evil:
    • sleepbear
      sleepbear
      Злато
      http://www.technomarket.bg/products/09106449/toshiba-40lv833g
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Привет,

Спрях се на няколко модела:

http://www.technomarket.bg/products/09053358/lg-32lh5000

http://www.technomarket.bg/products/09109092/philips-32pfl5606h

http://lcd.tv.zora.bg/catalog/product_details/tv_lcd_lg_32lk430/

За сега към това съм се насочил, ще изчакам още 1-2 дена за предложения и ще трябва да реша какво да е, че времето летииии

Благодарско на всички!
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Нещо не виждам смисъл в последния, след като си сложил първия. :) По скъп с повече време за реакция...
    • elpatseto
      elpatseto
      Бронз
      Аз преди 5,5 години си купих 42" плазма на Самсунг за 1600лв и все още си остава "верен приятел". Отначало бях с булсатком, но след 2-та година преминах на кабелната телевизия с цифров приемник.

Какво правиш с твоя телевизор?
      Аз гледам телевизия, DVD/с HDMI/ и понякога свързвам лаптопа/с HDMI/. Живот и здраве, като си купя Блурей плеър, пак ще ми е от полза.

Искам само да кажа, всякакви други екстри и подробности не ме вълнуват и не ги използвам, така че купи си това, което ще използваш. ;)
    • nikolabo
      nikolabo
      Бронз
      Само да вметна, че DVB-C тунера, макар че присъства в 90% от моделите е много важна екстра (може би и за това качва цената на телевизорите с 50-100лв). DVB-C е тунера за цифрова телевизи, който замества декодера, който ви дават кабеларките (не мисля, че може да замести булсаткомския). Точно тук идват големите плюсове - няма нужда да използвате допълнително устройство, сменянте каналите с оригиналното дистанционно на телевизора и най-важното, тунера е HD, така че ще си гледате канали с висока резолюция, без да давате луди пари за HD декодер. Тук е времето да вмъкна една реклама на моя кабелен доставчик, от който съм предоволен и не сменям за нищо на света - MSAT, който за 17 лв ми осигуряват 205+ канала, от които 40+ HD :)
    • cecu86
      cecu86
      Бронз
      Моето мнение е да си вземеш LED TV Full HD, Samsung в момента правят всички матрици на LG и Sony, така че според мен вземай някой Samsung и не се чуди!

Успех!