The Road To Millions: The SSNL Ultimatum

• SariyskiS
      SariyskiS
      Бронз
      Здравейте,

Не съм привърженик на прекалено официалния регистър в колегиална обстановка, така че нека започваме по същество :D

Казвам се Слав и съм на 23 години. Започнах да играя покер през пролетта на 2011г., като междувременно имах възможността да премина през почти всички най-популярни формати на покера: НЛ, Омаха, СНГ и МТТ.
      Определено най-много ми допада играта на НЛ къси маси, тъй като ми харесва динамиката в играта, но се справям сравнително добре и в МТТ, което от своя страна тренира търпеливостта у мен.

Играх НЛ5, НЛ10, НЛ20 и НЛ30 в различни сайтове. Както всеки друг и аз имах както много добри дни, седмици и месеци, така и не чак толкова добри... Разбира се и аз се възползвах от универсалното извинение за всички свои грешки: "Случва се. Вариацията е виновна."

С настъпването на новата година реших да започна своята истинска авантюра в професионалния онлайн покер, като споделям с всички вас успехите и паденията си.

Премиерата на The Road To Millions ще бъде утре, 20.12.2011, с първия си сезон наречен The SSNL Ultimatum Утре ще разберете какви са моите покер цели за следващата година и какви са усилията които ще положа, за да ги постигна.Затегнете колани и нека заедно поемем по The Road To Millions
      To be continued ...

Както обещах снощи, днес ще Ви представя какво представлява моето покер приключение The Road To Millions: The SSNL Ultimatum.

Каква е същността на моето приключение и какво ме накара да се впусна в него

Същността на приключението ми не се различава по нищо от тази на който и да било друг блог от този тип. Единствената разлика е в това, че тук става дума за мен. Всеки един от нас, начинаещ както и напреднал е минал както през изключително добри, така и през безкрайно трудни моменти в своята покер кариера. Този, който казва че не е – или е лъжец, или просто не играе покер.

Както споменах по-горе, започнах да се занимавам с покер някъде през април тази година, като опитвах различни стратегии и видове игра на множеството сайтове за покер. Като повечето покер играчи и аз съм минавал през моменти в които мисълта за това, че онлайн покерът е нагласена работа ме тормозеше до полуда.

Прочетох всички статии от бронз до злато в ПокерСтратеджи, статии които отвориха ума ми и ми помогнаха да разбера какво се случва около мен. Жаждата ми за знания и опит успя все по-често да „привлича късмета” на моя страна. Естествено не става дума за това как съм ударил Асо на ривъра след като съм вкарал всичките си чипове с висока карта асо на флопа, при положение че опонентът е оказал сериозна съпротива. Става дума за това как със знанията си и с премерена манипулация успяваш да изкараш опонентите си извън зоната им на комфорт.

Когато заложиш и нямат нищо - те фолдват. С повтарянето на този сценарии стигаме до момент, в който вече не ти вярват. Постепенно залозите ти биват колвани и побеждаваш на шоудаун, просто защото играеш много по-добра игра от опонента си. Опонентите започват да изпитват неприязън към теб и смятат, че си най-големият късметлия, който някога са срещали и който винаги удря своите карти. Тогава си спечелил, понеже това съвсем не е така, но те не го осъзнават.

Според мен именно тук се крие красотата на покера, изглежда толкова лесно, а в същото време толкова трудно: това да заблудиш опонента и винаги да си няколко хода пред него. В ПокерСтратеджи намерих солиден спътник за изграждането на играта ми. Всички видео и писмени материали ми помогнаха да обикна играта и да поддържам желанието си за развитие.

Хората казват: "Знанието е сила." Не съм напълно съгласен с това твърдение. Според мен, приложеното знание прави силата, знанието е просто неговата основа.

След дълги битки по лимитите и започването на новата година, реших да предприема впускането в истинското си онлайн покер приключение:

~ :heart: The Road To Millions :heart: ~

Какво ще видите в първия сезон на The Road To Millions: The SSNL Ultimatum

The SSNL Ultimatum ще бъде едно изпитание за покоряване на ниските лимити. Ултиматум, който е неизбежен ако искам да постигна целта си.
      Ще започна приключението си на NL30. Ще работя изключително много върху покер играта си и ще се концентрирам особено много върху психологията на покера.

Ето по-конкретно целите които си поставям в The SSNL Ultimatum:

:diamond: Да изиграя повече от 350 000 ръце през следващата година

:diamond: Да започна приключението си на НЛ30, като качвам лимит на всеки 30би за следващ лимит и да се връщам ако падна на 25би, достигайки НЛ100 (или повече) до края на годината;

:diamond: Да се науча да ползвам активно опцията „Маркирай ръка” на ХЕМ, маркирайки всяка ръка на която се затруднявам;

:diamond: Да започвам всяка сесия след като предварително съм изгледал поне 20 минутно покер видео;

:diamond: Да преглеждам сесията си от предната вечер със сутрешното си кафе и да се допитвам до анализаторите на ПокерСтратеджи и други сайтове, когато съм затруднен;

:diamond: Да играя 2 сесии от по час и половина всяка сутрин след работа, както и четири сесии по час и половина през почивните дни;

:diamond: Да играя максимално на 6 маси, с цел да запазя максимална концентрация;

:diamond: Да играя с перфектна селекция на маси;

:diamond: Да не разхвърлям пари и да не отварям колинг рейнджа си когато не флопвам нищо в продължителен период от време;

:diamond: Да играя солиден АБВ покер и да не правя луди блъфове. Да се стремя към това да играя покер за стойност, а не за червена линия;

:diamond: Да не преигравам ръцете си и да опитвам да намирам повече ситуации за фолд срещу редовни играчи;

:diamond: Да опитам да намеря всякакви извинения за това да играя срещу рибата на масата;

:diamond: Да опитам да си намеря всякакво извинение за да избягвам пряка конфронтация с редовните играчи, освен в случаите в които имам много силна ръка;

:diamond: Да прочета отново статиите за сребро и злато, а ако успея да заслужа статус платина, да прочета всички статии там като си взимам бележки;

:diamond: Да изгледам отново най-добрите покер филмчета, които съм гледал досега и да си водя/прегледам бележки, като също така се постарая да изгледам всички филмчета препоръчани от приятели;

:diamond: Да правя сует сесии с амбициозни играчи от нивото ми, с цел взаимно подобряване на нивото ни;

:diamond: Да бъда активен в секцията за анализ на ръце;

:diamond: Да направя дебют в играта на покер на живо;

:diamond: Да прочета поне две книги за ментална игра и самоконтрол, като се стремя да прилагам наученото – те ще изградят устойчивостта ми към вариацията и възможността да играя възможно най-често своята най-добра игра;

:diamond: Да спортувам активно с цел поддържане на добро физическо здраве;

:diamond: Да се храня редовно и пълноценно.

Ще поствам седмичен репорт за ръцете, които съм изиграл през изминалата седмица. Ще прилагам графики, статистики и най-интересните ръце които виждам.
      Предполагам, че малко измежду Вас са прочели целия коментар, но даже и да не сте стигнали до края, искам да Ви благодаря за проявения интерес.

Нека посрещнем празниците с положително настроение и радост и заедно поемем по

~ :heart: The Road To Millions :heart: ~
  • 109 отговора
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Gl :)

Ще се следи определено :)
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      успех ти желая,ще следя.
    • SinCauser
      SinCauser
      Бронз
      Успех в начинанието! Пътят ще бъде осеян с много трудности, разочарования и желание да захвърлиш всичко..., познавайки те обаче вярвам че упоритостта, постоянството и търпението ти ще бъдат възнаградени със сбъднати мечти!

Продължавай да бъдеш себе си :heart: и резултатите няма да закъснеят! :D
    • palavIVO
      palavIVO
      Бронз
      Здравей Слав,

Отдавна следя постнатите от теб ръце и коментари и ми допада мисленето ти за играта :)

Успех ти желая с блога и начинанието! Само напред и нагоре:)

Поздрави,Иво

П.с. Приеми ме в общност да те питам нещо
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Поздравления за блога, със сигурност ще бъде следен предвид дейното ти участие във форума за анализ на ръце.

Успех и ще чакаме с нетърпение ъпдейтите :heart:

М
    • SariyskiS
      SariyskiS
      Бронз
      Здравейте,

Първо искам да благодаря за проявения интерес към блога ми. Както обещах вчера пуснах ъпдейт с целите си за следващата година и описание за това какво ще представлява моето покер приключение.

Затегнете колани и нека заедно поемем по ~ :heart: The Road To Millions :heart: ~

Поздрави,
      SS :s_cool:
    • AchillesBG
      AchillesBG
      Сребро
      Много силно начало на блога. С ясен план като този, който си написал, съм убеден че ще постигнеш набелязаните цели!

Единственото, което намирам за ненужно, предвид предимството което ще имаш над опонентите на микро лимитите е големият БРМ и старта на НЛ5. Все пак, ако искаш да изградиш дисциплина и здрава психика, продължителната игра на НЛ6 ще ти я даде. :D

Аз също ще бъда от редовните читатели на блога ти, защото смятам, че освен на теб, ще бъде полезен и на всички кеш играчи на микро лимитите.

Успех в начинанието!
    • SariyskiS
      SariyskiS
      Бронз
      Много благодаря!
      Надявам се да ви харесва и да бъде продуктивно както за мен, така и за всички ентусиазирани покер играчи.

Ето и едно филмче, което супер много ме кефи:

• arsenalpz
      arsenalpz
      Сребро
      Първоначално публикувано от AchillesBG
      Много силно начало на блога. С ясен план като този, който си написал, съм убеден че ще постигнеш набелязаните цели!

Единственото, което намирам за ненужно, предвид предимството което ще имаш над опонентите на микро лимитите е големият БРМ и старта на НЛ5. Все пак, ако искаш да изградиш дисциплина и здрава психика, продължителната игра на НЛ6 ще ти я даде. :D

Аз също ще бъда от редовните читатели на блога ти, защото смятам, че освен на теб, ще бъде полезен и на всички кеш играчи на микро лимитите.

Успех в начинанието!
      Наистина 100би са прекалено консервативен брм според мен.Просто на тези нива почти няма вариация.Това например да играеш например с 1600-1700 банка на нл10,защото не си събрал 100би за нл25 ми се струва,че си е загуба на време,при положение,че с такава банка спокойно можеш да играеш нл50 например.
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      Мисля, че този консервативен банкрол мениджмънт е в резултат, че той не иска просто да качи горния лимит, като е събрал 25БИ, а иска да смаже първо този на който е, та оттам идват 100БИ :s_thumbsup:
      И аз имам над 2к банка, но играя НЛ10 понеже не съм го бил с добър профит, а голямата банка е много важно нещо особено ако ти осигурява зона на конфорт и не ти пука дали ще те удари вариацията, освен това ти дава време, когато качиш лимита да си аджъстнеш рейнджовете и да се настроиш психологически, като няма вариянт да бъстнеш:) :s_thumbsup:
    • realDorianGray
      realDorianGray
      Бронз
      Много ми харесва инициативата ти, с изключение на едно нещо- много трудно ще се научиш да играеш добър покер, ако избягваш конфронтацията с реговете. Особено на ниските лимити те не са много по-добри от рибките с малко изключения, които лесно ще забележиш, но пък точно те ще виждат, че ги избягваш и ще те експлоатират.
      Иначе успех, ще следя и ти пожелавам 100 пъти по 100 БИ за нл100 на края на годината :)
    • SariyskiS
      SariyskiS
      Бронз
      Здравейте!

Радвам се, че се е заформила дискусия относно плана на моето приключение! :f_grin:
      Както казах по-горе това за мен ще бъде изпитание за дисциплина и издръжливост, а не за това дали мога да се справя с НЛ5 или НЛ50.
      Като цяло лимитите не се различават особено много. Слаби играчи могат да се намерят навсякъде. :f_cool:
      Относно избягването не редовните играчи, става дума за това да избягвам пряка конфронтация в маргинални ситуации и да не се въвличам в трудни решения опитвайки безмислени блъфове.
      Радвам се, че в повечето от случаите аз съм този, който експлоатира редовните играчи благодарение от голяма част на това което научих в ПокерСтратеджи. Просто искам да успявам да намирам повече ситуации за фолд когато опонентът показва, че има явна заинтересованост към пота, а аз не съм достатъчно силен за да застана срещу него.

Поздрави,
    • kotsebotse
      kotsebotse
      Бронз
      GL, пък ако можем, ще помагаме с нещо.

Cheers,
      kotsebotse :s_cool:
    • SariyskiS
      SariyskiS
      Бронз
      Ето и няколко забавни ръце от снощи:

Pacific $6.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 1568459
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

CO: $8.19
      BTN: $7.58
      SB: $1.81
      BB: $2.52
      Hero (UTG): $10.80
      MP: $3.64

Pre Flop: ($0.09) Hero is UTG with A :club: K :spade:
      Hero raises to $0.21, 2 folds, BTN calls $0.21, 2 folds

Flop: ($0.51) K :diamond: 3 :diamond: 8 :heart: (2 players)
      Hero bets $0.38, BTN raises to $0.76, Hero raises to $2.18, BTN calls $1.42

Turn: ($4.87) 5 :club: (2 players)
      Hero bets $5.23, BTN calls $5.19 all in

River: ($15.25) Q :diamond: (2 players - 1 is all in)

Final Pot: $15.25
      BTN shows 4 :club: K :club:
      Hero shows A :club: K :spade:
      Hero wins $14.32
      Hero wins $0.04
      (Rake: $0.89)

Лудият кол за 86 блайнда с ТПНК :facepalm:
      -----------------------------------------------------------------------

Pacific $6.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 1568460

UTG: $8.78
      CO: $5.26
      BTN: $2.39
      SB: $6.81
      Hero (BB): $6.06

Pre Flop: ($0.09) Hero is BB with K :club: K :diamond:
      3 folds, SB calls $0.03, Hero raises to $0.18, SB calls $0.12

Flop: ($0.36) 9 :club: 3 :club: 3 :spade: (2 players)
      SB bets $0.06, Hero raises to $0.27, SB calls $0.21

Turn: ($0.90) K :heart: (2 players)
      SB bets $0.12, Hero raises to $0.94, SB calls $0.82

River: ($2.78) 3 :diamond: (2 players)
      SB bets $2.78, Hero raises to $4.67, SB calls $1.89

Final Pot: $12.12
      SB shows T :spade: 9 :heart:
      Hero shows K :club: K :diamond:
      Hero wins $11.41
      (Rake: $0.71)

Предполагам, че тук искаше да репрезентира каре, бът фейл :facepalm:

---------------------------------------------------------------------

Pacific $6.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 1568461

SB: $10.05
      BB: $3.50
      UTG: $4.30
      CO: $2.89
      Hero (BTN): $6.00

Pre Flop: ($0.09) Hero is BTN with T :diamond: A :diamond:
      2 folds, Hero raises to $0.21, SB calls $0.18, BB calls $0.15

Flop: ($0.63) J :diamond: T :spade: 2 :heart: (3 players)
      SB bets $0.63, BB folds, Hero calls $0.63

Turn: ($1.89) K :spade: (2 players)
      SB checks, Hero checks

River: ($1.89) 4 :spade: (2 players)
      SB bets $0.94, Hero raises to $1.88, SB folds

Final Pot: $3.77
      Hero wins $0.94
      (Rake: $0.22)

3-ти пеър = нътс

-----------------------------------------------------------------------

Pacific $6.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 1568462

BTN: $6.86
      SB: $6.10
      BB: $15.27
      UTG: $6.00
      Hero (CO): $7.24

Pre Flop: ($0.09) Hero is CO with J :spade: Q :heart:
      1 fold, Hero calls $0.06, BTN raises to $0.18, SB calls $0.15, BB calls $0.12, Hero calls $0.12

Flop: ($0.72) 4 :heart: Q :club: J :diamond: (4 players)
      SB bets $0.42, BB folds, Hero calls $0.42, BTN folds

Turn: ($1.56) 3 :club: (2 players)
      SB bets $1.02, Hero raises to $3.34, SB raises to $5.50, Hero calls $2.16

River: ($12.56) 3 :heart: (2 players)

Final Pot: $12.56
      SB shows A :heart: A :spade:
      Hero shows J :spade: Q :heart:
      SB wins $11.83
      (Rake: $0.73)

Мисклик с лимпването :facepalm: , след това не ми оставаше друго освен да колна за 2-пеър стойност за тази цена :s_biggrin: За малко да го стакна! :facepalm:

В общи линии съм доволен от себе си. Имах малко време и направих малко ръце, но за сметка на това ми харесва как ги играх.
      Равносметката: няколко бай ин-а напред, бай-ин и малко под-ЕВ. Харесва ми! :f_biggrin:

Поздрави,
    • SariyskiS
      SariyskiS
      Бронз
      След дълги размисли върху плана си мисля, че наистина е безмислено да играя със сто бай-ина на НЛ10, предвид, че вече съм бил лимита с 20.
      Предвид размера на бенкрола ми и това, че нивото от което ще започна да играя е ниво, на което вече се чувствам комфортно, ще започна авантюрата си на NL30.
      За сметка на това ще се концентрирам усилено върху менталната игра и подобряването на покер знанията ми като цяло.
      Предвид това, че вече имам история на този лимит ще поствам само графиките и ръцете които са играни след декември месец.
      В понеделник заминаваме за Франция с моята половинка и ще гледам да се откъсна максимално от всичко преди активното започване на покер годината :f_biggrin:

Весели празници на всички!
    • AchillesBG
      AchillesBG
      Сребро
      Ще ти дойде акъла в главата :D . Че както беше тръгнал с тея 100БИ :facepalm: .

Успех на лимита и приятно прекарване на празниците!
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Първоначално публикувано от SariyskiS
      След дълги размисли върху плана си мисля, че наистина е безмислено да играя със сто бай-ина на НЛ10, предвид, че вече съм бил лимита с 20.
      Ще ме чуеш какво ти казвах ама ....
      :D :D :D :D
    • SariyskiS
      SariyskiS
      Бронз
      тю :s_love:
    • SariyskiS
      SariyskiS
      Бронз
      Ето и първата графика, хубавото е, че може и по-зле :D

http://imageshack.us/photo/my-images/190/1stgraph.png/

Ето и по-интересните ръце:

Pacific $30.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 1570677

Hero (SB): $32.84
      BB: $28.86
      UTG: $21.96
      CO: $30.23
      BTN: $30.00

Pre Flop: ($0.45) Hero is SB with J :spade: J :diamond:
      3 folds, Hero raises to $1, BB calls $0.70

Flop: ($2.00) 8 :heart: 3 :spade: 9 :club: (2 players)
      Hero bets $1.50, BB calls $1.50

Turn: ($5.00) T :heart: (2 players)
      Hero bets $4.00, BB raises to $8.50, Hero raises to $17.47, BB calls $8.97

River: ($39.94) 6 :club: (2 players)
      Hero bets $12.87, BB calls $8.89 all in

-----------------------------------------------

Pacific $30.00 No Limit Hold'em - 5 players - View hand 1570694

Hero (BTN): $30.00
      SB: $56.51
      BB: $21.51
      UTG: $30.00
      CO: $30.30

Pre Flop: ($0.45) Hero is BTN with Q :heart: K :diamond:
      2 folds, Hero raises to $1.05, SB raises to $1.80, 1 fold, Hero calls $0.75

Flop: ($3.90) Q :diamond: 8 :diamond: 7 :heart: (2 players)
      SB bets $0.30, Hero raises to $2.70, SB calls $2.40

Turn: ($9.30) 8 :club: (2 players)
      SB bets $4.65, Hero calls $4.65

River: ($18.60) 6 :heart: (2 players)
      SB bets $9.30, Hero calls $9.30

----------------------------------------------------------

Pacific $30.00 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 1570695

MP: $21.94
      Hero (CO): $33.97
      BTN: $21.92
      SB: $30.27
      BB: $40.62
      UTG: $30.00

Pre Flop: ($0.45) Hero is CO with K :heart: A :spade:
      2 folds, Hero raises to $1.05, 2 folds, BB raises to $3, Hero calls $1.95

Flop: ($6.15) 2 :heart: Q :club: K :spade: (2 players)
      BB bets $6.00, Hero calls $6

Turn: ($18.15) Q :diamond: (2 players)
      BB checks, Hero checks

River: ($18.15) T :heart: (2 players)
      BB bets $31.62, Hero folds

И една КК Vs. AA.

Равносметка: 3би даун
      Имаше известно спю, което определено не ми хареса :f_cry: