3G/4G Интернет

• nitrol
      nitrol
      Сребро
      Здравейте,

Реших да си взема USB устройство за Интернет, като бекъп вариянт, но въобще не съм наясно кой е най-изгоден и на какво да обръщам внимание.
      Моля помогнете с инфо и мнение.

П.С. Ако някой ползва подобно устройство за игра, моля да напише отзив, на колко маси може да играе и въобще как е положението.

Благодаря предварително.
  • 12 отговора
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Здравей nitrol,

3G покритие има само в градовете, а в по-малките, то е само в центъра на града (поне доколкото са ме информирали служителите из офисите).

Като най-изгодно определено е на Vivacom. Излиза по 5лв/месец, като на един потребител се полагат 2 такива флашки. Лошото е, че трябва да си им клиент и на друга програма. Условието май беше да ползваш интернет услугите им.
      Ако не ползваш техен интернет, но имаш приятел, който ползва Vivacom интернет - можеш да вземеш едното устройство на негово име, тъй като му се полагат 2.

На Globul първите 3 месеца е 5лв, после е по 14лв/месец.
      С Mtel не съм запознат.

Поздрави,
      Христо
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      От виваком може да се купи устройство за 10лева на месец с договор 1 година ,ако не си техен клиент.
      Тоест това което е за 5лева за клиенти на виваком го има за 10лева но за тези ,които не са на виваком.

Едит; Води се неограничен с 750МБ и след това става по-бавен както при всички останали.
      Един колега си го е взел и каза ,че не е лош интерета. Вярно за сваляне на филми и темподобни не става но за покер и интернет е добър .
    • Thuler
      Thuler
      Бронз
      Аз си взех на Глобул -програмата им за лица под 24 годишна възраст. Излиза по 9 лв на месец и е идеален вариант.
    • nitrol
      nitrol
      Сребро
      Добре, а колко маси можеш да отвориш. Със 750 МВ колко можеш да играеш?

И някой знае ли нещо за Макс Телеком?
    • Thuler
      Thuler
      Бронз
      Първоначално публикувано от nitrol
      Добре, а колко маси можеш да отвориш. Със 750 МВ колко можеш да играеш?

И някой знае ли нещо за Макс Телеком?
      Колкото поискам, докато играя ми се дърпат минимални kb. Връзката не е достатъчно добра за сърфиране, но за резервен вариант като ти спре интернета е перфектен.
    • nikolabo
      nikolabo
      Бронз
      Max Telecom до преди 5-6 месеца имаха покритие само в големите градове. Бърз, неограничен, но да го наречеш мобилен е пресилено :) Излизаш от града и... няма нет. Ползвал съм Глобулския нет и съм доволен от качество и покритие, само цената не беше добра - 25лв за около 5GB, след което скороста пада под 1Mbit.
    • kjweed
      kjweed
      Бронз
      MaxTelecom са супер в зависимост от мястото. Вкъщи в Кърджали скоростта ми е над договерената, но във Варна в общежитието е около 2Мbit, което си е супер куцо. Знам, че имат 2 дена пробен период, та вземи и пробвай как ще е у вас. Цената за до 16 мегабита е 24.90 лв./м., договор - 1 година.

Иииии - да! Ако пътуваш често е малко гадно понеже извън градовете няма нет, но за резервен вариянт е супер!
    • IceStream
      IceStream
      Бронз
      Здравей , аз ползвах това за което е спомената вече за 10 лв на месец от Виваком , и бях доволен за покер говоря само зареждал съм до 10 маси в покерстарса и по същото време в покерхеавен още 5-6 и си върви добре , но ми го взе сестрата и утре мисля да си купя от мтел ми предлагаха за 9 лв и казаха че бил много добър , но утре като го тествам ще ти споделя :)
    • sleepbear
      sleepbear
      Злато
      Аз ползвам на м-тел и е с доста по-добро покритие от колкото на глобул и е неограничен за 10лв (мисля че беше не го плащам аз)
    • nitrol
      nitrol
      Сребро
      Добре де, а може ли някой да ми каже при час игра на 4 маси колко МБ отиват?
    • VeskoFC
      VeskoFC
      Бронз
      Аз ползвам мтелски (лууп) за 5 лева на месец, има някакви включени мегабайти след което скоростта ти пада до 128 килобита/сек. Неограничен е. Извън 3Г мрежата скоростта е зле, но за покер СТАВА. Играл съм на вилата. Задължително е да си вземеш неограничен интернет,
    • jikev
      jikev
      Сребро
      Добре де, а може ли някой да ми каже при час игра на 4 маси колко МБ отиват?

10MB

30-40MB за 3-4 часа игра, със сърфиране из Нета.
      Имаш си софтуер и наблюдаваш - при сърфирането дърпа с шарените страници. Само с покер не дърпа почти нищо!
      Забрави за vbox i феисбоок - те правят трафика с картинките и клиповете!