Under construction

• AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      Една от целите ми за 2012г. бе да стартирам воденето на покер блог, така че ето го и него :f_biggrin:

Името му е такова поради няколко причини.
      Едната е, че самият аз съм under construction в покера, като се надявам и на вашата помощ за изграждането ми като играч.
      Втората е, че се надявам и блога ми да се развива в положителна посока, ако не през цялото, то поне през повечето време.
      Към тези двете може да се прибави и че след снощи не ми хрумва друго име :)

Първо - нещо за мен:
      След представянето ми в Привет , около мен се случиха доста събития и промени. Едно от тях бе присъединяването ми към екипа на Pokerstrategy.com като модератор, нещо от което съм много щастлив! :f_love:
      Друга промяна е, че от средата на Октомври 2011г., останах с доста свободно време и реших да се съсредоточа в покера. Отново опитах "вредните за мен" cash маси и се оказа, че всъщност проблемите ми с тях са били изцяло в мен и отношението към тях (нищо чудно), и за това в момента основно играя такива в Everest Poker.

Целите ми в покера:
      На първо място - да концентрирам и развивам играта си на cash масите.
      За целта ще наблегна повечко над четене на статии и най-вече работа над менталната ми игра. Последната ми носи големи проблеми на моменти и за много кратко време ме връща доста назад.

Да подобря представянето ми в средната част на MTT - където са основните ми проблеми с тях. Те обаче няма да са основна част от играта ми, за това макар и цел - ще останат на втори план.

Редовно да пускам графики и статистики от представянето ми на cash масите. Ще пускам и такива за MTT, но по-рядко, защото както написах по-горе - ще се концентрирам около cash масите.

Започвам годината така:
      Everest Poker - банка $38. Наложи ми се да направя cashout, оставяйки си тази сума. Имам и над $20 във вид на в Summit points, но за момента ще ги държа в този вид. Връщам се на NL5 (надявам се за малко) и когато станат $100 минавам на NL10.
      PokerStars с банка $10 - за момента залата не ми е приоритетна - ще реша към средата на месеца месеца какво ще правя в нея - най-вероятно само MTT, защото cash масите там продължават да са ми проблем.
      Betfair Poker - банка $26. От скоро съм в тази зала, за сега ми харесва и също ще играя само NL4, докато/ако банката стане $100 - тогава ще се прехвърля на NL10.
      Poker Heaven - банка €11,11 - рядко играя в тази зала, така че на по-късен етап ще реша какво ще правя в нея.
      PKR - в тази зала играя само за забавление

Към това ще добавя, че на банката си гледам като едно цяло, не само от наличността в дадена зала, ами от сбора на всички зали + наличност в друга сметка от която мога веднага да прехвърля някъде, ако има нужда.

За днес мисля да не играя, така че по същество ще пиша от утре.

Ще използвам темата и да ви пожелая весела и успешна нова година!
      Бъдете здрави и щастливи!

Поздрави,
      Александър
  • 17 отговора
    • petrakow
      petrakow
      Бронз
      thumbs up за блога, харесва ми как си го оформил и ако продължаваш в същия дух ще следя с интерес! Пожелавам ти много успехи през тази година.
    • comodus14
      comodus14
      Бронз
      GL :s_cool:
    • yago215
      yago215
      Бронз
      От сърце пожелавам много много успехи, Сашо! За много години!
    • raulneo
      raulneo
      Сребро
      GL и от мен,наистина запомнящо се начало за блог...Хубаво е,че си си го поставил като цел,аз имах нещо такова впредвид,но съм непостоянен като поставяне на цели,камо ли откъм изпълняването им :D
    • DeanD
      DeanD
      Black
      Здравей Александър,

Happy new blog :)

Плановете ти изглеждат надеждни, надявам се да катериш лимитите по-бързо с помощта на блога!

П.П. (ако [като] победя НЛ200 и аз ще си направя, обещавам официално :f_cool: )

Поздрави,
      Деан
    • elpatseto
      elpatseto
      Бронз
      Здрасти Саше,

Честит блог и успешна година ти желая, както в покера така и в живота. Ще следя с интерес развитието ти. :)

Поздрави,
      Пламен ГЕОРГИЕВ
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      а защо не си събереш всичките "банки" в една за да може да се чувстваш комфортно ?

успех
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      Благодаря за коментарите и пожеланията!

xwink93, "банките" ми са разпръснати поради няколко причини.
      Не се чувствам притеснен да играя агресивно спрямо банката си в дадена зала, точно защото не гледам на нея като цялата ми такава.
      Длъжен съм да отбележа обаче, че трябва да се подхожда доста внимателно при такава система, защото също са възможни големи фалове, но си научих уроците без особено големи щети! На кратко "Деца, не правете така вкъщи!" :D
      Обикновено ако почнат да ми съкват ръцете в някоя зала - премествам се в друга, ако и там е така - значи просто проблема е в мен и деня го отписвам за игра, защото само ще задълбавам. Занимавам се с друго - например преглед на играта ми до сега, четене...
      Друга причина е, че така мога да "увелича" трафика на даден лимит, играейки в 2 или 3 зали едновременно (не ми пречи разликата във софтуера). Всъщност покрай това съм виждал ситуации, в които имам едни и същи ръце на 3 маси в 3 различни зали - "сигурно софтуерите им са синхронизирани в нагласяването" - би казал някой :D :facepalm: :D

И така - днешният ден не се разви по "план" :)
      Тъкмо щях да отварям масите и един приятел ми писа за "Лежерно, проучвателно каране в Стара Планина", та просто не устоях на предложението.

Понеже имах и други занимания, направих само 2, наистина малки, серии на по 4 маси - за общо 255 ръце :facepalm:

Резултатите:

Summit Points: 12,72 (Earned) + 38,16 (Bonus)

+ $0,76 от изчистване на бонуси

---------------------------------------------

Everest Poker -> +$9,15
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Успех с блога, харесва ми как си го структурирал!

Само една малка забележка: Много агресивен банкрол ще използваш и според мен не е много добър вариант това, вариацииката си я има и винаги ще я има, а с този агресивен банкролл може и да не се справиш.

Успех все пак!

М
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      Митко, благодаря за пожеланията.
      Ще взема предвид забележката ти и когато/ако достигна $100, ще реша дали да не продължа още на NL5 или ще скоча по "план" на NL10.
      Всичко ще зависи от резултатите ми и най-вече дали няма да тъпча много време на едно място.
      Тук е момента и да спомена, че не сядам на масите с максималния стак. На NL5 до предния път сядах с $3,5 (сега с $3), а на NL10 с $5. Причината е, че преглеждайки статистиките си видях, че така е доста по-безопасно спрямо играта ми. Сравнително рядко успявам да използвам добрите си ръце, за да накарам някой да ми плати достатъчно, когато съм с голям стак.
      Като играя с тези размери, някак си много по-лесно, ги прилъгвам да ми платят или вкарат в all in (желано от мен). Също така основните ми загуби бяха точно в такива ситуации - all in, или плащане на такива, и по този начин значително намалих "сътресенията" в графиките.
      Това пак не променя агресивността ми спрямо банката, но до някъде я смекчава. Също така - не мисля този път да се качвам на NL25 (със стак $15) преди $300, нещо което направих предния път при $160 :facepalm: :facepalm: :facepalm: . Въпреки че резултатите бяха повече от задоволителни за мен, този път не искам да правя глупости (всъщност предпазването от такива е може би основната цел на блога ми :) ).

И така - деня започна с 4 маси в Betfair Poker на NL4, защото в Everest Poker нямаше достатъчно отворени на NL5.
      Понеже все още имам малко опит с тази зала, първите стотина ръце прекарах в настройки на софтуера за статистика (голяма борба, докато разбера защо не иска да чете историята ;) ), след това докато открия някои настройки на самата зала... В крайна сметка впечатлението ми за нея като софтуер е доста добро за момента, като едва ли още съм открил всички възможности, които предлага. След обяд отново поиграх малко на 4 маси.

Но да не изпадам в големи лирични отклонения - ето какво "сътвотих":

Не съм особено доволен, допуснах няколко ненужни грешки, но все пак на фона на това, което направих е Everest Poker си е направо супер :facepalm:

След като приключих с настройките в Betfair вече имаше отворени достатъчно маси на NL5 в Everest Poker и реших днес за играя на 6 едновременно. За сега е леко неудобно, защото монитора на лаптопа ми е 1440x900, но подреждайки ги по един начин не изпитвам големи затруднения да го правя и 8...
      Играта ми изобщо не беше на желаното ниво и графиката на печалбите се разхождаше между + и -, като пиковете бяха -3,5 и +3,5. На фона на дни в които съм бил между -$30 и +$40 си е направо плоска :D

"Сухите" данни са тези:

Summit Points: 36,38 (Earned) + 109,14 (Bonus)
      + $2,18 от изчистване на бонуси

Както споменах - изобщо не съм доволен, но все пак играх малко и не особено концентирано, та можеше да е много по-зле.

Предимството на играта ми на 6 или 8 маси е, че ако съм в кондиция, играя много по-стегнато (нямам време за толкова много глупости и безумни изпълнения както обикновено) и с положителни резултати, спрямо играта на 4... Всъщност преди началото на Декември не смятах че мога да играя на повече от 2 кеш маси, пряко сили 3 маси, така че все още се развивам в това отношение, но ме смятам да прекрачвам бройката от 8.

Everest Poker -> +$4,48
      Betfair Poker -> +4,46

За финал една ръка от турнир, които приключи доста бързо :D

Everest - $2.00+$0.20|5/10 NL - Holdem - 10 players
      Hand converted by PokerTracker 3

LP: 1,500.00
      CO: 3,520.00
      BTN: 1,480.00
      SB: 1,500.00
      Hero (BB): 1,500.00
      UTG: 1,340.00
      UTG+1: 2,980.00
      MP: 1,340.00
      MP+1: 1,340.00
      MP+2: 1,500.00

SB posts SB 5.00, Hero posts BB 10.00

Pre Flop: (15.00) Hero has K:spade: K:diamond:

fold, fold, fold, fold, fold, LP calls 10.00, CO calls 10.00, BTN calls 10.00, SB calls 5.00, Hero raises to 1,500.00 and is all-in, LP calls 1,490.00 and is all-in, fold, fold, fold

Flop: (3030.00, 2 players) 5:spade: Q:diamond: 2:club:

Turn: (3030.00, 2 players) A:heart:

River: (3030.00, 2 players) 4:spade:

Hero shows K:spade: K:diamond: (One Pair, Kings) (PreFlop 72%, Flop 86%, Turn 5%)
      LP shows 8:diamond: A:club: (One Pair, Aces) (PreFlop 28%, Flop 14%, Turn 95%)
      LP wins 3,030.00

и клип, който ми оправи настроението :f_biggrin:
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      Здравей.
      При тези странни размери на стаковете, явно не играеш нито ССС нито СГС, та няма такава стратегия в pokerstrategy.com със сигурност :s_cool:
      И освен това като ти гледам статсовете 20/8 с шоудаун 31% и подобни някак странни ми се виждат, но ти си знаеш.
      Аз единствено мога да те посъветвам да си избереш една от многото стратегии на сайта и да играеш по нея, защото начинанието ти със сигурност ще свърши трагично :s_thumbsup:
      Поздрави и без лоши чувства.
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ

Или в стил "Това, което ви изглежда пълна лудница, всъщност е просто организиран хаос... или поне така ми се иска"

Сега сериозно:
      vengeance77, благодаря за коментара - изобщо не го приемам с лоши чувства, критиката е добре дошла в този блог! Даже май ми трябва повече такава :)

Определено няма такаван стратегия на сайта :rolleyes:
      Всъщност се опитвам да използвам нещо от едната + нещо от другата + ...
      Какво се получава - трудно мога да формулирам към момента.
      Може би наистина трябва да зарежа тези опити и започна да се придържам към конкретна стратегия, преди да съм вкоренил някои навици. Обаче за момента се опитвам да "създам нещо", което да спазвам лесно покрай това, че е най-близко до характера ми и най-вече променящо се спрямо играчите, които са срещу мен на масите.
      Дали пък това не са "гениалните идеи" на всяка рибка ?(

Относно PFR - по принцип имам тенденция да съм по-пасивен и е нещо от което се "лекувам". Може да се каже, че има малък прогрес, защото преди месец и нещо беше много зле положението с него. Сега се опитвам да имам около 12-15 с тенденция да се увеличи до 18-20, но все още ми куца този момент...
      VPIP-то горе долу ми е между 20 и 24 - при игра на 6 маси и около 25-28 - на 4. Тук проблема ми беше, че изпадах в двете крайности - да ставам loose, или прекалено tight.

Като цяло искам да видя какво ще излезе от статистиките ми, само от тази година, като станат около 15-20к ръце, защото в предишните имам много промени в играта и корекции и са мазало. Мисля да си дам и този месец за изводи, за това какво се получава със "стратегията ми", която следвам в момента, и в края му да реша дали да се разделя окончателно с нея.

Не искам да бъда кон с капаци, така че взимам предвид забележките ви и ще помисля сериозно над тях.

До сега -> да събера всичко в един сайт, започна да играя в BRM спрямо тази сума (и то не агресивно), спазвайки конкретна стратегия!

Всъщност така написано звучи ужасно разумно! :facepalm: :D :facepalm:

Трети пореден ден в които изобщо не съм доволен от себе си... може би трябва да направя един reset, като не играя 2-3 дена - обикновено помага.

Общо взето графиката днес беше 0, -2, +4, -6, -2, -6, +3, 0, +10, -2, +3 и за финал 0
      Когато бях на +10, тъкмо изключих автоматичното поставяне на блайндове и... и в няколко ръце съумях да загубя $8... после вече реших да направя още малко ръце за "обем", за да чистя малко по малко от бонусите, които имам.

Отделно днес на 2 пъти имах играч, който влизаше с всеки 2 в 80% от ръцете си, напълно пасивен, но еталон за calling station. Такива просто ме изкарват извън релси и... и днес им се получи - за първи път видях такъв "играч" да сяда, учетворява стака си и става :) Обикновено правят дори 6 стака, след това си тръгват с 0, но тези съумяха да станат в точния момент :)
      Това са едни от моментите, в които все още ми е трудно да запазя самообладание и не поддавам на емоции.

Summit Points: 76,88 (Earned) + 230,64 (Bonus)
      + $4,61 от изчистване на бонуси

Everest Poker -> +$4,82
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Честит блог Саше!
      Как пък успя на 1ви да го направиш? :D

И хайде оформяй го, стига конструирал... :P

Поздрави,
      Христо
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      Мерси Ицо!

Не ми беше особено трудно да го направя на първи - явно свежия въздух на планината ме беше заредил достатъчно :)

Иначе блога май ще бъде оформян така - отговор на коментарите до момента след това лента за "внимание" и под нея новите ми преживявания :)

По играта ми обаче конструирането още е в доста сериозен етап и едва ли скоро ще има нещо завършено, което да поддържам - ако мога така да се изразя :)

И така - имаше малко прекъсване, защото нещо не ми харесаха резултатите от първите дни и реших отново да направя малък разбор.

Е направих малък обем ръце но повече за резултатите (отрицателни) ще има утре. Днес ще пусна няколко ръце, за които се надявам да чуя мнението ви :f_grin:

Първата е от freeroll-а за $10к в Everest Poker снощи и причина за ранното ми отпадане в него (всъщност повечето ми отпадания тези дни бяха близки до това и се чудя дали не греша):

Everest - $0.00+$0.00|15/30 NL - Holdem - 10 players
      BB: 3,700.00
      UTG: 3,220.00
      UTG+1: 1,900.00
      MP: 2,890.00
      MP+1: 3,000.00
      MP+2: 2,930.00
      Hero (LP): 3,410.00
      CO: 3,255.00
      BTN:3,605.00
      SB: 3,010.00

SB posts SB 15.00, BB posts BB 30.00

Pre Flop: (45.00) Hero has T:heart: K:heart:

fold, fold, fold, fold, fold, Hero raises to 90.00, fold, fold, SB calls 75.00, BB calls 60.00

Flop: (270.00, 3 players) A:spade: 7:club: Q:diamond: SB checks, BB bets 30.00, Hero calls 30.00, SB calls 30.00

Turn: (360.00, 3 players) J:heart: SB checks, BB bets 360.00, Hero raises to 3,290.00 and is all-in, fold, BB raises to 3,580.00 and is all-in

River: (6940.00, 2 players) A:club:

BB shows J:club: J:spade: (Full House, Jacks full of Aces) (PreFlop 67%, Flop 80%, Turn 23%)
      Hero shows T:heart: K:heart: (Straight, Ace High) (PreFlop 33%, Flop 20%, Turn 77%)

BB wins 6,940.00

Моята гледна точка беше следната - имам не особено силна ръка, но позволяваща ми да опитам опит за кражба на блайндовете, а ако платят - да играя при добър борд. (Грешка?)
      Те платиха и флопа беше доста добър за мен, но след като SB чекна, а BB заложи само 30 реших че най-добре ще е само да call-на, защото не исках да направя рейз, който да бъде рирейзнат от SB или BB, което да ме накара да фолдна и загубя повече от желаното. Имах съмнения, че BB гони стрейт като мен или има чифт и иска да види как ще реагираме, а SB може само гони някакъв draw...
      На търна беше перфектен за мен - чекването на SB ме накара да мисля че по-скоро ще е check/fold или отново check/call, ако няма висок залог. Този на BB обаче ме наведе на мисъл, че или е направил втори чифт, или има нещо като KJ и иска да се отърве от нас, без голям риск - за това, както и много малкото съмнение за сет, реших да пушна и да го откажа, а ако играе да е в по-неблагоприятна ситуация.
      Е - като видях че има сет се стреснах и надявах да не видя чифт на масата, но ривъра реши да го сервира.

Правилно ли изиграх ръката? Трябваше ли да рейзна на флопа?....
      Това че играх с KTs... - направих го, защото в ситуацията ми се виждаше ръка, с която може да играя - дали това също е правилно, или подобни решения не са особено разумни.
      Като цяло - смятах че макар и freeroll, противниците ще играят сериозно и честно казано не бях свидетел на безумия в малкото разигравания до момента.

Следващите няколко са кеш игри:

Everest - $0.05 NL - Holdem - 10 players

UTG: $5.72
      UTG+1: $1.52
      MP: $1.66
      MP+1: $2.48
      MP+2: $1.35
      LP: $2.17
      CO: $2.20
      BTN: $3.07
      Hero (SB): $2.80
      BB: $2.36

Hero posts SB $0.03, BB posts BB $0.05

Pre Flop: ($0.08) Hero has Q:heart: Q:diamond:

UTG raises to $0.18, UTG+1 raises to $1.52 and is all-in, fold, fold, fold, fold, fold, fold, Hero raises to $2.80 and is all-in, fold, UTG calls $2.62

Flop: ($7.17, 3 players) T:club: 2:spade: 4:club:

Turn: ($7.17, 3 players) Q:club:

River: ($7.17, 3 players) A:diamond:

Hero shows Q:heart: Q:diamond: (Three of a Kind, Queens) (PreFlop 11%, Flop 4%, Turn 76%)
      UTG shows A:spade: A:club: (Three of a Kind, Aces) (PreFlop 82%, Flop 94%, Turn 24%)
      UTG+1 shows 8:diamond: Q:spade: (One Pair, Queens) (PreFlop 7%, Flop 2%, Turn 0%)
      UTG wins $4.31
      UTG wins $2.40

Рейза на UTG+1 не ме притесни, заради наблюденията над него преди това. Влезнах AI с цел да накарам двамата след мен да фолднат - дали обаче не беше по-добре само да платя, макар това да е повече от половината ми стак и евентуално да играя с някой платил на следващ етап?

Everest - $0.05 NL - Holdem - 10 players

Hero (MP+1): $2.94
      MP+2: $1.82
      LP: $6.62
      CO: $4.08
      BTN: $1.92
      SB: $6.20
      BB: $5.00
      UTG: $3.58
      UTG+1: $2.74
      MP: $2.60

SB posts SB $0.03, BB posts BB $0.05

Pre Flop: ($0.08) Hero has 4:diamond: 4:spade:

fold, UTG+1 raises to $0.18, fold, Hero calls $0.18, fold, fold, fold, fold, fold, fold

Flop: ($0.44, 2 players) T:diamond: 4:heart: 5:diamond:
      UTG+1 bets $0.38, Hero raises to $1.00, UTG+1 raises to $2.56 and is all-in, Hero raises to $2.76 and is all-in

Turn: ($5.56, 2 players) Q:heart:

River: ($5.56, 2 players) 2:diamond:

UTG+1 shows T:heart: T:spade: (Three of a Kind, Tens) (PreFlop 81%, Flop 91%, Turn 98%)
      Hero shows 4:diamond: 4:spade: (Three of a Kind, Fours) (PreFlop 19%, Flop 9%, Turn 2%)
      UTG+1 wins $5.20

Трябваше ли изобщо да започвам игра с тази ръка? Правилно ли рирейзнах и трябваше ли да платя последвалия AI?

Всъщност май основната ми грешка са отигравания от сорта на:
      Everest - $0.05 NL - Holdem - 8 players

Hero (UTG): $3.31
      UTG+1: $3.29
      MP: $4.23
      MP+1: $6.16
      CO: $2.65
      BTN: $3.58
      SB: $2.61
      BB: $2.87

SB posts SB $0.03, BB posts BB $0.05

Pre Flop: ($0.08) Hero has A:club: K:spade:

Hero raises to $0.15, UTG+1 calls $0.15, fold, MP+1 calls $0.15, fold, fold, fold, fold

Flop: ($0.53, 3 players) 5:diamond: K:diamond: 3:heart:
      Hero bets $0.21, UTG+1 raises to $0.42, MP+1 calls $0.42, Hero raises to $3.16 and is all-in, UTG+1 calls $2.72 and is all-in, fold

Turn: ($7.23, 2 players) 5:club:

River: ($7.23, 2 players) Q:heart:

Hero shows A:club: K:spade: (Two Pair, Kings and Fives) (PreFlop 47%, Flop 3%, Turn 9%)
      UTG+1 shows 3:diamond: 3:spade: (Full House, Threes full of Fives) (PreFlop 53%, Flop 97%, Turn 91%)
      UTG+1 wins $6.75

Everest - $0.05 NL - Holdem - 8 players

CO: $2.21
      BTN: $1.38
      Hero (SB): $2.95
      BB: $4.91
      UTG: $4.97
      UTG+1: $4.56
      MP: $2.63
      MP+1: $5.16

Hero posts SB $0.03, BB posts BB $0.05

Pre Flop: ($0.08) Hero has K:club: K:spade:

fold, fold, fold, fold, fold, fold, Hero raises to $0.15, BB raises to $0.45, Hero raises to $2.95 and is all-in, BB calls $2.50

Flop: ($5.90, 2 players) 5:heart: 9:spade: A:spade:

Turn: ($5.90, 2 players) 8:club:

River: ($5.90, 2 players) 7:spade:

Hero shows K:club: K:spade: (One Pair, Kings) (PreFlop 72%, Flop 13%, Turn 5%)
      BB shows A:diamond: Q:club: (One Pair, Aces) (PreFlop 28%, Flop 87%, Turn 95%)
      BB wins $5.52

За финал - нещо не мога да се настроя на NL5 - NL10 ми беше по-лесен някак си... но както казах в началото - трябва да се науча да спазвам BRM и не поддавам на поривите ми да се кача обратно на NL10 (макар да съм далеч от оптималното му спазване в някои отношения).

Днес съм на вълна
      и ще добавям още клипове в този playlist...
    • sundancekid3
      sundancekid3
      Бронз
      Целите ми в покера: На първо място - да концентрирам и развивам играта си на cash масите.

Според мен няма как да се развиваш и подобряваш играта си особено постфлоп , като играеш с такъв стак :) .

С 20/11 предполагам , че колваш с повече спекулативни ръце от колкото трябва имайки предвид непълния ти стак и съответно по - малките implied odds. При всички случаи според мен трябва да намалиш тоя гап .

Att. to steal 16 % също ми се струва доста малко .

Може би наистина трябва да зарежа тези опити и започна да се придържам към конкретна стратегия, преди да съм вкоренил някои навици.

Мене ако питаш тук си много прав :) .

Успех !
    • DeanD
      DeanD
      Black
      Може би наистина трябва да зарежа тези опити и започна да се придържам към конкретна стратегия, преди да съм вкоренил някои навици.

Това, че ще останат навици няма да е толкова фатално, за разлика от загубеното време в "необясними" опити да се отклоняваш от стандартните закони на покера.
      СГС те чака, не губи повече време. За повече информация ЦЪК :s_cool:

Поздрави,
      Деан
    • AlpinaBG
      AlpinaBG
      Главен админ
      Главен админ
      sundancekid3, Деяне - работя вече по въпроса :)

Тези дни не мога да коментирам просто...

Само ще споделя поредния пирон, от преди малко:

Everest - $0.00+$0.00|250/500 NL - Holdem - 9 players

Hero (MP): 13,635.00
      MP+1: 25,756.00
      LP: 10,752.00
      CO: 16,110.00
      BTN: 28,105.00
      SB: 26,000.00
      BB: 17,690.00
      UTG: 11,260.00
      UTG+1: 27,400.00

Hero posts ante 50.00, MP+1 posts ante 50.00, LP posts ante 50.00, CO posts ante 50.00, BTN posts ante 50.00, SB posts ante 50.00, BB posts ante 50.00, UTG posts ante 50.00, UTG+1 posts ante 50.00, SB posts SB 250.00, BB posts BB 500.00

Pre Flop: (1200.00) Hero has K:spade: K:club:

fold, fold, Hero raises to 1,585.00, fold, fold, fold, fold, SB calls 1,335.00, fold

Flop: (4120.00, 2 players) 6:diamond: 2:club: 4:club:
      SB checks, Hero bets 12,000.00 and is all-in, SB raises to 24,365.00 and is all-in

Turn: (28120.00, 2 players) J:heart:

River: (28120.00, 2 players) 5:diamond:

SB shows 3:club: 9:club: (Straight, Six High) (PreFlop 16%, Flop 41%, Turn 25%)
      Hero shows K:spade: K:club: (One Pair, Kings) (PreFlop 84%, Flop 59%, Turn 75%)
      SB wins 28,120.00

От една седмица положението е такова...

Конкретно тук - в началото му отмъкнах 7 стака, след това просто чаках и се хранех от него (седях си в първите 10-20, почти през цялото време).... общо взето независимо че не играех с почти никакви ръце - той плащаше и.... всъщност сега като гледам статовете му - "нормализирали са се" беше ударил 92/58..... Успя да съкне AA на 2-ма с 92о Q4o..., отнесе сумАти народ... Заедно с този след него си правеха каквото искат...

За първи път от седмица се чувствах комфортно в игра и...

Не се разписвам в блога, защото играя сравнително малко и наистина се опитвам да си поправя доста грешки в играта....

Но в малкото ръце, които правя накрая положението е същото - ако се стакна префлоп или на флопа - в 80% от случаите имам над 70% и въпреки това - почти всеки път се дънят картите :f_confused:

Бях изпадал в подобни кризи, но тази бие всичките ми "рекорди". :D

P.S.
      Новата плейлиста - http://www.youtube.com/watch?v=XFURc_YkJjk&feature=BFp&list=PL23F28A141DF56A71