Is It Hard To Be Pro???

• BUCIpoker
      BUCIpoker
      Бронз
      Здравейте,

Реших и аз по подобие на другите от форума да си направя блог ,който считам че ще ми помага по някакъв начин още незнам обаче по какъв.Няма да го структурирам ,няма да си поставям цели от 0 до еди си колко ,няма да го оцветявам с цветове,няма да ви пускам поздрави и т.н.Определено най-вероятно на повечето от вас ще е скучен ,но целта ми засега не е да е забавен за другите ,а да е полезен за мен ,като смятам да отбелязвам какво се случва в покер план ,как се променя мисленето ми за играта и т.н.

Малко история и как стигнах дотук.Казвам се Петър на 28 години женен все още без деца.Запознах се с покера преди около година и половина смених много формати, много лимити ,мога да кажа че определено знам повече за покера ,но за съжаление продължавам да съм си фиш.В края на миналата година реших да напусна работа поради ред причини ,с които нямам намерение да ви занимавам сега.Засега не виждам друга алтернатива освен чрез покера да успея да закърпвам месечните си разходи ,които не са никак малко.

След много размисли реших да се ориентирам към формата кеш 6 макс по няколко причини.СнГ изключвам тотално защото може да се играе само в Старс а аз искам да мога да съм гъвкав и да играя и в други зали ,че виждате какво става напоследък ,затварят зали ,закони за хазарта и т.н.МТТ не е формат който тотално изключвам ,но засега се въздържам от него ,защото ако ме хване суинг може и цял месец да съм греда което не мога да си позволя ,защото ме чакат сметки и второ защото е по-обременяващ от гледна точка на времето.Затова се ориентирам към кеша ,мога да разполагам с времето ди по гъвкаво.Най-важното нещо обаче което ме насочи към този формат е следното.Като вкарам голям обем ,а аз числя да правя поне по 100-150к ръце месечно ,дори и да нямам голям профит поради някакви причини каквито и да са те /даунсуенг ,лоша игра и т.н./ от бонусите и рейкбека пак ще имам някаква печалба.

Стана много по-дълго от колкото исках ,но сега няма да трия я.

Капитала с който започнах е 90$ останали ми в ПокерСтарс ,където имам и 250$ останал бонус за изчистване.Сега ще ви постна и графиката за първите си 5 дена игра която не е никак хубава.Започнах добре ,но последните 2 дена ме смляха ,няма да изпадам в подробности как се ме вземали и т.н.Именно този "downswing" ме накара и да си направя блог ,за да се замислям и обръщам внимание на играта си ,а не само безцелно да грайндя и да си мисля ,че всичко е лош късмет ,защото за 30к ръце да си брейкивън на НЛ10 за мен е лоша игра.

Целта ,която си поставям е само една ДА ПОДОБРЯВАМ ИГРАТА СИ другото ще дойде само.

А ето я графиката
  • 53 отговора
    • BUCIpoker
      BUCIpoker
      Бронз
      Незнам дали стана ясно засега ще играя в ПокерСтарс поне докато изчистя бонуса ,от който ми остават 150$ за 30к ръце изчистих 90$ бонус , 10$ от ВИП Стелар програмата и 25$ от магазина с точки така че сега поне имам прилична банка за лимита НЛ10 ,а именно 200$.
    • Bot33
      Bot33
      Бронз
      Здравей колега :) с Покер ли се издържаш или мислиш да се издържаш? Успех с 6-мах :) До колкото ми е известно има някакви часове през деня в който на кеш игрите дават двойни точки :) идеално за избиване на бонус :)
    • raulneo
      raulneo
      Сребро
      Честит блог и успех!А колкото до точките,съмнява ме да дават двойно по отношение бонуси,по-скоро мисля,че ще е тип Happy hour като в тилта..ама знам ли,ако е както казва Bot33,ще поиграя и аз кеш ?(
    • Bot33
      Bot33
      Бронз
      2-8 януари: 04:00 ET (11:00 бълг. време)
      9-15 януари: 10:00 ET (17:00 бълг. време)
      16-22 януари: 16:00 ET (23:00 бълг. време)
      23-29 януари: 22:00 ET (05:00 бълг. време)
      50 % повече впп и фпп но мисля че е само за този месец :)
    • BUCIpoker
      BUCIpoker
      Бронз
      @Bot33
      Явно те е домързяло да прочетеш целия увод ,но няма нищо и аз на твое място може би небих го направил ,че стана доста дълго :D .МИСЛЯ да се издържам с това засега ,дано успея.

В продължение на единствената ми цел да подобрявам играта си мисля да дефинирам подобрявам.Всеки ден в този блог да напиша поне едно нещо което съм подобрил или мисля да подобря в играта си.Както и да прочитам на ден поне една статия или да гледам поне едно видео ,от които да мога да изведа поне едно полезно нещо което да ми помогне ,разбира се може и повече ,което също ще отразявам тука.

Първото което подобрих в играта си е че стених диапазоните си за отварящ рейз до препоръчителните от Покерстратеджи 17-18/14-15 като преди играех 20-22/16-19.

Второто ,което мисля да подобря и мисля че ми е лийк е ,че въпреки стеснените диапазони за отварящ рейз искам да спечеля почти всеки пот ,в който съм влезнал от което се забърквам в много сложни ситуаций и най-вероятно губя пари от тях.

Сега мисля да постна статистиките си в секцията от форума ,за да могат да ми ги анализират и дадат насоки.
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      Първоначално публикувано от BUCIpoker
      Незнам дали стана ясно засега ще играя в ПокерСтарс поне докато изчистя бонуса ,от който ми остават 150$ за 30к ръце изчистих 90$ бонус , 10$ от ВИП Стелар програмата и 25$ от магазина с точки така че сега поне имам прилична банка за лимита НЛ10 ,а именно 200$.

Второто ,което мисля да подобря и мисля че ми е лийк е ,че въпреки стеснените диапазони за отварящ рейз искам да спечеля почти всеки пот ,в който съм влезнал от което се забърквам в много сложни ситуаций и най-вероятно губя пари от тях.
      По-добре прочети статията за БРМ и тогава сядай да играеш,ако ти е проблем да смъкваш лимити,тогава става лошо......
    • Bot33
      Bot33
      Бронз
      BUCIpoker прочел съм целия ти пост :) се пак с банка 200 $ и без работа от миналия месец и изминалите празници хората нямат финанси :) затова те попитах дали се издържаш от покер :) Освен ако съпругата ти зима 2к на месец :)
      Успех по масите :)
    • BUCIpoker
      BUCIpoker
      Бронз
      @4o4ity
      Ми 200$ мисля ,че са добре за НЛ10 ,но не мисля че точно това дали имам 20 или 25 БИ е водещото в момента.

@Bot33
      Нямам работа от 01.01.12г. до края на декември бях на работа и съм взел заплата.Платиха ми и полагащите ми се отпуски които бяха 27 дена и са си още една заплата ,с която мисля да закърпя и този месец нататък каквото сабя покаже.
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      @4o4ity
      Ми 200$ мисля ,че са добре за НЛ10 ,но не мисля че точно това дали имам 20 или 25 БИ е водещото в момента.
      Напротив,точно това е водещо особено в момент когато си в даунсиунг.Първо че не играеш спрямо БРМ и второ си в суинг,бих слязал още при 250$ на нл5.Въпреки всичко ти си знаеш.ГЛ :)
    • Korl3on4o
      Korl3on4o
      Бронз
      Аз знам че за 6макс се изисква по голяма банка , но все пак успех и may the force be with you .
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      Здравей.

Не искам да те разочаровам, но имаш страшно лош майндсет:
      1/ За да се издържаш от покер трябва да си постигнал поне няколко месеца постоянен профит и да биеш даден лимит и да ти стига профита за нуждите, за да го превърнеш в професия! Останалото е самоубийство по особено жесток начин!
      2/ Един професионален покер играч трябва да има поне 100БИ за лимита, който играе, особено, ако използва банката си и за покриване на други разходи! Това е жизнено важно, защото хване ли те суинг ще се сринеш психологически и като те настъпят финансовите проблеми, семейни скандали и прочее ще се занулиш! Освен това си уязвим към "Скери мъни"!
      3/ Надявам се да прочетеш горните 2 колкото пъти ти е необходимо да го разбереш и да разбереш, че с този пост ти правя най-голямата услуга в живота ти!

Поздрави и без лоши чувства, просто опитвам да ти помогна и да предотвратя много вероятния ужас, който те дебне!
    • vesito80
      vesito80
      Бронз
      Аз преди няколко дни за по малко от 2 денонощия загубих над 40БИ и после разбира се нещата тръгнаха в моя полза и за същото време си ги избих но все пак внимавай.При мен по стечение на обстоятелствата имах да кажем много БИ в тоя момент и даже след няколко дни като си погледнах графиката го забелязах но все пак внимавай с управлението на банката щото и аз нямам работа като теб и се надявам на някой лев ако падне от тук та искренно те подкрепям и ти желая успех но се опитай да не пренасилваш нещата защото иначе може да стане хазарт.
    • BUCIpoker
      BUCIpoker
      Бронз
      :D Благодаря на всички за коментарите и подкрепата.Относно БИ за лимита ,майндсет ,решение да се опитам да се издържам от покер преди да съм се доказал печеливш играч и т.н. няма да коментирам ,защото това вече е свършен факт.Решението е взето и гледам само напред.Надявам се да успея за да мотивирам масата българи ,че имат някаква алтернатива пред ходенето на работа ,която не понасят ден след ден само защото трябва и в същото време да живеят мизерно ,защото заплатата не им стига.Не отричам всичко това което е написано напротив съгласен съм на 100% с него ,но аз винаги съм бир наопаки на всичко :D .
    • BUCIpoker
      BUCIpoker
      Бронз
      Смятам да препрочета отново всички статий и да прегледам всички видеа като започна от тези дори за статус начален.

Днес прочетох статията "Професионално отношение" от раздела Психология и Дедактика в нея много добре е обяснено ,че водещото в покера е волята за развитие като извод от нея ще изведа следното:

Не съществуват даунсуингс в покера - има само слабо изиграни ръце

това същото мисля ,че го бях чел в един пост на Ico0o ,където той каза ,че на микролимитите няма даунсуинг ,а лоша игра ,твърдение с което съм напълно съгласен.

Нещото което мисля да направя за подобряване на играта ми е всеки ден да поствам максимума позволени ръце за анализ ,които мисля ,че са 10.
    • do6ko89
      do6ko89
      Бронз
      Здрасти BUCIpoker, би могъл да постнеш статистиките си от ХЕМ-а, мисля че ще се намерят някой по-опитни играчи които биха намерили евентуални пропуски в играта ти и биха ти дали добър съвет
    • BUCIpoker
      BUCIpoker
      Бронз
      Здравейте,
      може ли някой да ми обясни как да си филтрирам ръцете в този жълтия прозорец.Аз го показвам от ХЕМ-а като влезеш на някоя ръка натискаш върху твоите статистики и той излиза за всички ръце и лимити които си играл дотук.Аз искам да покажа статистиките си за ръцете само от този месец.
    • BUCIpoker
      BUCIpoker
      Бронз
      Оцелях.В събота сме се понапили доста и вчера ми беше цял ден лошо ,но положителното беше че си починах от покера.Днес подновяваме грайнда и ученето.Прочетох статиите за начален от раздела Психология и Дедактика относно тилта и аварийните спирачки.Тилта е нещо към което както аз така и всеки друг е податлив.Аз наскоро установих ,че мне най много-ме тилтват резултатите ,ако печеля играя добре ,ако губя се тилтвам и започвам да форсирам нещата искайки едва ли не в следващата ръка " да се избия".Та затова реших да не поглеждам банката си докато играя и да не се влиая от резултата.Единствено в края на деня ако съм чак толкова любопитен ми е позволено да погледна.Поради тази причина не мога да си поставя граници на загубите ,като нещо което да ме предпази от тилт.Но пък съм решил да направя следното.

За да намаля загубите ,които са следствие на тилт смятам по време на сесия ако почувствам ,че не играя както трябва или правя глупости или съм в някакво странно психологическо състояние в следствие на каквото и да е да ставам и да почивам докато възстановя душевното си равновесие.
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз

За да намаля загубите ,които са следствие на тилт смятам по време на сесия ако почувствам ,че не играя както трябва или правя глупости или съм в някакво странно психологическо състояние в следствие на каквото и да е да ставам и да почивам докато възстановя душевното си равновесие.
      То това е най-трудното, да станеш ... ти станеш ли от ПС-то ще стане работата :)

М
    • BUCIpoker
      BUCIpoker
      Бронз
      Така не исках да поствам коментари от този род ,но ми писна и много съм бъгнал.Цял ден играя ,анализирам незнам си какво и шибания софт ми го ръга в гъза.Това ми е третия такъв даунсуинг за 50к ръце незнам нормално ли е ,но просто нищо не издържа тъпите донкове с по 2 аута ме събират направо имам чувството че знаят какво ще дойде.Много съм афекгтиран и няма да поствам никакви ръце за анлиз днес ще ги постна тука ако някой иска да изрази мнение дали наистина е лош късмет или съм ги изиграл лошо.

1.Започнахме с това стандартно.
      Poker Stars $0.05/$0.10 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 1587748
      DeucesCracked Poker Videos Hand History Converter

SB: $9.32
      BB: $10.00
      UTG: $15.20
      MP: $11.37
      CO: $16.12
      Hero (BTN): $13.99

Pre Flop: ($0.15) Hero is BTN with A :spade: A :club:
      UTG raises to $0.30, 1 fold, CO raises to $1.07, Hero raises to $13.99 all in, 3 folds, CO calls $12.92

Flop: ($28.43) 7 :club: 2 :heart: K :spade: (2 players - 1 is all in)

Turn: ($28.43) Q :heart: (2 players - 1 is all in)

River: ($28.43) 7 :heart: (2 players - 1 is all in)
      Опонента е с КК

2.Тука залозите ги правих нарочно малко по- малки защото този не фолдваш дори и на най-нисък чифт предните няколко ръце като мислех ако излезе флъш да предам ръката и бях сигурен че ако има топ чифт да речем ще изплати с всичко.

Poker Stars $0.05/$0.10 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 1587750

UTG: $10.00
      MP: $18.85
      CO: $6.00
      BTN: $10.48
      SB: $10.10
      Hero (BB): $10.87

CO posts a big blind ($0.10)

Pre Flop: ($0.25) Hero is BB with J :club: J :diamond:
      2 folds, CO checks, BTN calls $0.10, 1 fold, Hero raises to $0.45, CO calls $0.35, BTN calls $0.35

Flop: ($1.40) K :spade: J :spade: 7 :club: (3 players)
      Hero bets $0.87, CO folds, BTN calls $0.87

Turn: ($3.14) 3 :diamond: (2 players)
      Hero bets $2, BTN calls $2

River: ($7.14) 9 :club: (2 players)
      Hero bets $7.55 all in, BTN calls $7.16 all in

Q 10o

3.без коментар
      Poker Stars $0.05/$0.10 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 1587753

SB: $4.00
      Hero (BB): $10.15
      UTG: $11.74
      MP: $9.95
      CO: $25.50
      BTN: $14.25

Pre Flop: ($0.15) Hero is BB with K :heart: K :club:
      2 folds, CO raises to $0.30, 2 folds, Hero raises to $0.95, CO calls $0.65

Flop: ($1.95) 5 :spade: 4 :club: 2 :spade: (2 players)
      Hero bets $1.39, CO calls $1.39

Turn: ($4.73) 7 :spade: (2 players)
      Hero bets $3, CO calls $3

River: ($10.73) 3 :heart: (2 players)
      Hero bets $4.81 all in, CO calls $4.81

A 7 купи

4.Много добър 3-бет кол.
      Poker Stars $0.05/$0.10 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 1587755

UTG: $15.14
      MP: $12.04
      Hero (CO): $10.07
      BTN: $8.47
      SB: $11.28
      BB: $12.20

Pre Flop: ($0.15) Hero is CO with A :club: A :diamond:
      UTG raises to $0.30, 1 fold, Hero raises to $1.05, 3 folds, UTG calls $0.75

Flop: ($2.25) 8 :heart: J :heart: J :club: (2 players)
      UTG checks, Hero bets $1.50, UTG calls $1.50

Turn: ($5.25) K :club: (2 players)
      UTG checks, Hero bets $3.50, UTG calls $3.50

River: ($12.25) 2 :heart: (2 players)
      UTG bets $4.60, Hero calls $4.02 all in

10 7 купи

5.Този беше абсолютен маниак и въпреки това доста се замислих преди платя.

Poker Stars $0.05/$0.10 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 1587757

CO: $9.00
      BTN: $27.01
      SB: $7.15
      BB: $14.15
      UTG: $10.00
      Hero (MP): $10.74

Pre Flop: ($0.15) Hero is MP with Q :club: A :spade:
      1 fold, Hero raises to $0.35, CO calls $0.35, BTN calls $0.35, 1 fold, BB calls $0.25

Flop: ($1.45) 6 :club: Q :heart: 9 :heart: (4 players)
      BB checks, Hero bets $1.03, CO calls $1.03, BTN folds, BB folds

Turn: ($3.51) 9 :diamond: (2 players)
      Hero bets $1.80, CO raises to $7.62 all in, Hero calls $5.82

River: ($18.75) 3 :diamond: (2 players - 1 is all in)

33

6.И две късметчета за накрая.

Poker Stars $0.05/$0.10 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 1587759

SB: $10.00
      UTG: $10.56
      MP: $8.88
      CO: $10.00
      Hero (BTN): $20.75

Pre Flop: ($0.15) Hero is BTN with K :heart: K :spade:
      3 folds, Hero raises to $0.35, 1 fold, BB raises to $1.40, Hero raises to $20.75 all in, BB calls $8.60 all in

Flop: ($20.05) 5 :diamond: J :club: J :heart: (2 players - 2 are all in)

Turn: ($20.05) Q :diamond: (2 players - 2 are all in)

River: ($20.05) 8 :heart: (2 players - 2 are all in)

Poker Stars $0.05/$0.10 No Limit Hold'em - 6 players - View hand 1587760

UTG: $8.66
      MP: $9.43
      Hero (CO): $11.42
      BTN: $15.44
      SB: $8.41

Pre Flop: ($0.15) Hero is CO with K :spade: K :heart:
      UTG raises to $0.30, MP raises to $0.90, Hero raises to $11.42 all in, 3 folds, UTG calls $8.36 all in, MP calls $8.53 all in

Flop: ($27.67) 8 :club: 5 :spade: 4 :spade: (3 players - 3 are all in)

Turn: ($27.67) 7 :diamond: (3 players - 3 are all in)

River: ($27.67) 3 :spade: (3 players - 3 are all in)

В тези двете се натъквам на АА.