Онлайн IQ тест

• DannyJQ
      DannyJQ
      Бронз
      Здравейте,
      някой знае ли добър IQ тест в Интернет, където може реално да се провери IQ според общопризнати критерии. Може и да е платен, даже сигурно, ако е платен е по-добре, защото се предполага, че е по-достоверен.

Питам понеже в Google има доста сайтове и не знам кой е достоверен, а от доста време искам да си направя такъв тест :) После може да сравняваме резултати :P
  • 41 отговора
    • excentrzm
      excentrzm
      Бронз
      Аз лично не знам , иначе идеята е много добра :)
    • meepwn
      meepwn
      Бронз
      Като цяло 99% от тестовете онлайн НЕ СА ДОСТОВЕРНИ. Това е много важно да го разберете и да не са надъхвате. Средния резултат на IQ тест онлайн варира между 140 и 160, което е адски много (по дефиниция средното е 100).

След като това е уточнено на тоя линк има един общо взето достоверен тест, който е по-солиден. Проблема е че тества само визуално-логическата интелигентност, не и езиковата (не съм много наясно с понятията така че може да дрънкам глупости :D :facepalm:)

Едит: току що пак го направих, за 130 :facepalm: не е зле като за недоспал, и за 10 минути
    • SariyskiS
      SariyskiS
      Бронз
      Test
    • araev
      araev
      Бронз
      Аз изкарах 103 на IQ теста ама последните въпроси ги играх на тото, ще пробвам пак за подобряване на резултата.
    • MrNiki666
      MrNiki666
      Злато
      аз искарах 107, но за последните 6-7 въпроса, идея си нямах кво правя :facepalm:
    • kriko92
      kriko92
      Бронз
      108 изкарах аз, но последните въпроси наистина бяха :f_o: :f_confused:
    • Tancuvai
      Tancuvai
      Бронз
      103 :D :D :D
    • INDimov
      INDimov
      Бронз
      Аз изкарах 112. БРАВОООООО на менеееее
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      120 на покер теста. Трябваше да погледна колко е дълък този тест. Направо се измъчих :facepalm:
      Поне ще ми кажат ли къде съм сгрешил?
    • Collossus
      Collossus
      Бронз
      118, за последния въпрос не ми стигна времето и не можах да маркирам
    • inevitablee
      inevitablee
      Бронз
      107 :s_mad: :facepalm: :facepalm: :D
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Първоначално публикувано от Collossus
      за последния въпрос не ми стигна времето и не можах да маркирам
      То и време ли има? Аз имам чуството, че цял ден го правих толкова ми беше писнало. :facepalm:
    • topskiller
      topskiller
      Бронз
      108... няма да вляза в МЕНСА :facepalm:
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Първоначално публикувано от topskiller
      Надали ще те пуснат и през вратата след като им кажеш, че искаш да ползваш покер тест за да станеш член :f_frown:
    • kriko92
      kriko92
      Бронз
      Първоначално публикувано от kukkiwonBG
      Първоначално публикувано от topskiller
      Надали ще те пуснат и през вратата след като им кажеш, че искаш да ползваш покер тест за да станеш член :f_frown:
      Всички мисля досега сме писали писали за първия тест, даден в третия пост.
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Не съм и видял, че има предишен тест....
    • arsenalpz
      arsenalpz
      Бронз
      108 на покер теста пълен фейл.Според теста не знам как да си играя големите чифтове.
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      130 на IQ теста.
      Надявам се все пак знаете, че това е само fun и реално няма голямо значение. Един човек ще има повече вариация в резултата си спрямо кои час от деня го е взел, дали е правил такива тестове преди, колко е спал, какво е ял/пил последните дни, дали е правил достатъчно/прекално много упражнения последните дни, какъв точно е теста, каква тежест се слагат на различните неща в него, дали знае че има време или не, дали това, че му остава малко/много време му влияе малко или много и много други. Нещо от порядъка на -+20 точки може да има човек, което е супер много obv.

Плюс, че такива IQ тестове оценяват само някои от видовете интелигетности. И дори и да знаете точно колко "интелигентни" сте, то колко ще се справяте с някаква работа/занимание зависи много малко от това в дългосрочен план. Най-много да ви попречи като се помислите за много умни/тъпи :facepalm:

Best,
      Kukki :s_love:

Edit: Теста си беше доста fun :f_love:

Може да видите за различните видове интелигентност и за тестовете дори в Wikipedia: ЦЪК или да потърсите в Google
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Ако искате супер трудни IQ тестове едно време си спомням имаха в High IQ society: ЦЪК

Лошото е, че за да (поне преди) ти дадът достъп трябва да имаш висок резултат (мисля, че над 135 по тяхната скала) и когато го постигнеш ти искат пари, което е доста разочароващо след толкова мъка. Мисля, че е free само за над 180 IQ (cool story, bro).

Best,
      Kukki :s_love: