Пътят към шофьорска книжка

• kapitanyt
      kapitanyt
      Бронз
      Здравейте

Получих началният капитал в Еверест покер и от снощи започнах да играя.
      Аз съм 18 годишен ученик от провинцията мъчещ се да изкара пари за шофьорски курсове /и автомобил/ от хазарт - покер и спортни залози.

Започвам от НЛ 2 в Еверест и МТТ турнирите от 1.10 вход без рибай. Използвам Слона но не разбирам нищо от числата му и ще го използвам за статистика на парите ми и за анализ на ръцете ми. Поне това разучих на този етап.

Ще си поставям и цели, които на този етап са:

1/ Да изчета статиите за бронз.
      2/ да правя минимум 5 СП на ден в Еверест и да участвам в Фрииролите, за които трябва да получа билет.
      3/ поне един хедс ъп в турнирите 1.10 вход турбо, които ще играя /от 21:15/
      4/ Опит да стана сребро в сайта :)
      5/ Да сведа грешките си до минимум в играта.

На този етап това. Ще поствам всяка вечер с резултати :)
  • 60 отговора
    • DeanD
      DeanD
      Black
      Здравей kapitanyt,

Честит блог! Аз съм Деан и съм модератор тук.

Много добре, че си се мотивирал да печелиш от покер. Моля те само да не смесваме покера със спортните залози, защото няма нищо общо.
      Като за начало те поздравявам за целите, които си си поставил, добре е че знаеш какво искаш, остава само да намериш начин да го постигнеш. Това става с работа както знаеш - праткика и учене, както и активност в покер общността.
      Желая ти успех и се надявам след като изкараш пари за книжка да чуем и следващите ти цели тук в този блог :s_cool:

Поздрави,
      Деан
    • bonev70
      bonev70
      Бронз
      Здравей kapitanyt,

Смятам,че си си поставил добри цели но на твоята възраст е по добре цел номер едно да е образованието ти.Дано не се закрастиш много по спортните залози защото там е малко по рисковано,а и ако изкараш пари от покер според мен не е добре да ги залагаш особенно на някой мач който ти изглежда 100% сигурен.Съвета ми е парите от покера за шофьорска книжка и качване на лимитите но все пак образованието му е майката.Успех и умната- ако не стане русата.
    • gotata777
      gotata777
      Бронз
      Първоначално публикувано от kapitanyt

Аз съм 18 годишен ученик от провинцията мъчещ се да изкара пари за шофьорски курсове /и автомобил/ от хазарт - покер и спортни залози.
      Успех и аз започнах с тази цел наскоро :) Нова кола винаги е цел за която си струва да се потрудиш.

4/ Опит да стана сребро в сайта :)
      Ако правиш всеки ден по 2 точки в еверест това прави 1 точка в сайта който има промоция която ти дава допълнителни 10 за всяка първа точка на деня . 10 дена и си Сребро ;)

Ще поствам всяка вечер с резултати :)
      Моля те прави го , ще ми бъде интересно да следя блога ти , Успех !
    • kapitanyt
      kapitanyt
      Бронз
      Спортните залози ще са с малка част от банката ми и рядко. Ще наблегна на покер :) Сега сядам да поиграя малко ще се навичерям и ще продължа вечерта. А ученето е добре и него гледаме да го изтикаме. :)
    • donvesss
      donvesss
      Бронз
      Готина цел имаш, само ще те посъветвам да си спазваш банката, а не да се хвърляш на по-висок лимит, че да събереш парите по-бързо
    • jikev
      jikev
      Бронз

И от двете може да се вадят пари, но не трябва да го приемаш , като хазарт, а като задължение (както е професията и училището).
      Повярвай ми!
      Доста години вадих пари със залози, но вече никъде не ме щат - нито в Бг, нито по света... Та се наложи преквалификация, на стари години ;)
      Сега виждам и покера, може да бъде професия...
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      така е,аз например също съм почти твой набор и съумях да си плащам уроците по чужди езици с покер,както и да спастря някой лев,щото мисля след някой месец да ви пиша от една много слънчева остров(държава) където е много якоо :D
      От начало мислех,че е почти невъзможно но го приех като предизвикателство (целете се в звездите дори и да не ги уцелите ще попаднете между тях) и взех че успях,макар че мойта стана по лесна защото продадох колата си за много прилични пари.
      Но съм и извадил доста кеш от покер така,че сега докато си на ниски лимите ще ти се струва супер гадно но след време ако си все така надъхан и опорит както в началото ще ти се отблагодари много добре повярвай,и не спираи да четеш различни материали от доказали се играчи/тренери не се ограничавай само в една "зона" питай/гледай видеа и т.н. и най-важното е трябва да играеш с акъл,винаги трябва да мислиш трезво не разчитай на това "сега пък може да ми върже и т.н." осланяй се на опита на други.
      Дано съм ти полезен и ти желая успех,ще следя блога ти защото моето начало беше почти същото,само дето почнах да играя свара и реми на пари още в 7-ми клас а с покера се запознах на 17 годишна въздраст.

УСПЕХ
    • kapitanyt
      kapitanyt
      Бронз
      Здравейте ....

Не е добре работата :( ... Устава да изиграя турнира след 15 минути а в момента банката е 32$ :( Не играя така както си мисля, че трябва преди да седна. Както и ти каза разчитам на това "сега може да ме върже" и не се получава .... в няколко ръце нямах и късмет но .... Утре няма да играя кеш а ще седна да чета статии и да видя какво показва Елефанта .... може да пусна няколко ръце за анализ. Пък свара и аз съм я играл от 7-8 клас .... Но след покера ми се обезсмисли
    • kapitanyt
      kapitanyt
      Бронз
      Може би малко от тилта но си пуснах СнГ 5.50$ 18 човека и взех че спечелих /оставих си 20$ - 10 БИ за НЛ2/ а сега имам 57 ... Но според мен е слаб трафика за СнГ в сайта и няма да ги играя често. Утре ще наблегна на учене и няма да играя. :)
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      не е яко да месиш кеш,до колкото разбирам и (МТТ) и СнГ средоточи се върху едно,не се разхвърляй по форматите,все пак нямаш такъв опит
    • kapitanyt
      kapitanyt
      Бронз
      Здравейте.

Днес ще чета статиите, и след вечеря ще седна да играя за да направя 5 СП точки които ми трябват за билет. Ще погледна и слонът какво показва. :)
    • DeanD
      DeanD
      Black
      Първоначално публикувано от kapitanyt
      Може би малко от тилта но си пуснах СнГ 5.50$ 18 човека и взех че спечелих /оставих си 20$ - 10 БИ за НЛ2/ а сега имам 57 ... Но според мен е слаб трафика за СнГ в сайта и няма да ги играя често. Утре ще наблегна на учене и няма да играя. :)
      Здравей,

не забравяй за добрия банкрол мениджмънт, който трябва да спазваш, ако искаш книжката :)

Поздрави,
      Деан
    • kapitanyt
      kapitanyt
      Бронз
      Мъча се .... това е един от проблемите ми и това че играя много ръце това показва слонът .... а на тези нива трябва много малко ръце. мисля да си разпечатам таблицата с началните ръце и 1-2 сесии да я спазвам да видим какво ще стане :)
    • kapitanyt
      kapitanyt
      Бронз
      След като излязох с 3 долара назад през сесията до 19 часа след тренировката на Камен за 45 минути игра оспях да изляза с 4$ напред /7$ за 45 минути/. Сега ще си пусна два турнира 2.20 и 1.10 без рибай. мислех си и за 5.50 - 1000 гарантирани но него ще го играя по нататък .... :)

П.П. Банката в момента е 62.05 /преди да са платени входовете за турнирите :) /
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Здравей kapitanyt,

Банката ти със сигурност НЕ позволява да играеш тези турнири, прекалено е малка за тях.

Имай предвид, че управлението на банката е най-ванжото нещо за един начинаещ играч.

Успех все пак!
      Митко
    • kapitanyt
      kapitanyt
      Бронз
      Благодаря.

Ами аз гледам, че има много малко хора на тях и едно първо място ще ми увеличи банката. :)
    • kapitanyt
      kapitanyt
      Бронз
      Вече имам и първи кеш в МТТ формата. за съжаления отпаднах първи в парите след изгубен флип 88 срещу АК. :)

Сега сядам да играя кеш.
    • vengeance77
      vengeance77
      Бронз
      За МТТ ти трябват минимум 100БИ, за СНГ 50БИ, а за кеш 25БИ, съобразявай се с това, защото е жизнено важно!!!
      Поздрави.
    • kapitanyt
      kapitanyt
      Бронз
      Ето го и първия спечелен МТТ турнир :)
      http://www.picbg.net/img.php?file=7befae4d10e1d9e3.JPG