I'm loser!

• Novakov
      Novakov
      Бронз

Тъй като проявявам голяма несериозност към покера, а знам, че с такова отношения няма как да дойдат успехите, реших да се стимулирам (а още повече разчитам на вас) като започна да си водя блог...
      Това, което искам да постигна е да победя NL10 като започна от най-ниското възможно ниво, понеже в момента вече разполагам с около 2/3 от началния си капитал. Проблема е, че в залата, в която смятам да играя (CakePoker) минимума е NL4 и банката ми не позволява да играя на това ниво. Байдуей, тя не позволява да играя каквото и да е, за това играя само Freeroll в момента.
      Смятам да изчета всички достъпни за статуса ми статии, за да подобря играта си и да публикувам тук как върви развитието ми. Надявам се да ми помагате със съвети и оценки.
      Средствата, с които разполагам в момента са:
      Cake Poker - 37,10$
      PokerStars - 2,07
      В старса разполагам и с 497,07 FPP точки и играя фрийроли с тях. Тези два долара са ми печалба от там.
      В Кейка опитах да играя Sit&Go, но след една много грозна серия от загуби се притесних сериозно за банката си и спрях.
      Какво бихте ме посъветвали?
  • 12 отговора
    • DeanD
      DeanD
      Black
      Здравей Novakov,

Как стигна до това твърдение? :)

Поздрави,
      Деан
    • Novakov
      Novakov
      Бронз
      В Cake Poker има маси Shallow, на които мога да седна с 20ВВ, но пък максимум бай-ин е 50ВВ, а не 100.
      Мога ли успешно да приложа стратегията на малкия стак на такива маси???
    • jokerasheva
      jokerasheva
      Бронз
      Здравей,
      не е препоръчително да опитваш СМС на Шалоу масите,тъй като,за да може тя да се прилага успешно е нужно да няма много малки стакове на масата,а по шалоу масите повечето са такива
      Поздрави
    • niksy79
      niksy79
      Бронз
      Първоначално публикувано от Novakov
      В Cake Poker има маси Shallow, на които мога да седна с 20ВВ, но пък максимум бай-ин е 50ВВ, а не 100.
      Мога ли успешно да приложа стратегията на малкия стак на такива маси???
      Няма да можеш, заради горното, което jokerasheva споменава, както и поради факта, че няма къде да седнеш, след като станеш от една маса - има по една-две, макс три такива маси на лимит! Като цяло с такава банка в Кейк може да играеш на сигурно единствено на 2/4 цента фикс лимит. Или на риск да пробваш на Shallow масите някаква модифицирата версия на средния стак при която не се налага да напускаш масата, като се удвоиш.
    • kormakman
      kormakman
      Бронз
      Няма смисъл да се мъчиш с 9би.
      Спести някакви пари за да депозираш свястна сума и тогава пробвай. Засега можеш да цъкаш фрийроли, макар че са безмислени според мен.
    • Novakov
      Novakov
      Бронз
      В събота изиграх една сесия по стратегията на средния стак. Изчислих, че едиственото, което мога да играя с таква банка на такива лимити. Е, не влизам съвсем в изискванията за 25 бай-ина, но имам около 22-23. Смятам, че мога да заложа на това. Ето и графиката от първите 300 ръце. Все още съм нов в използването на HEM-а, дайте препоръки какви статистики за играта си да следя чрез графиките!

Днес поиграх още час и половина, ето резултата:

Банка в Cake Poker = 37.84$ (+0.74)
      Сега разучавам Холдем менаджера, закупих си версията за ниските лимити, ще продължавам да играя и фрийролите, макар да ме обират по безумен начин... Днес примерно рейзнах с QQ от начална позиция 5ВВ, кът-офа сложи ол-ин с 5 и 8 от различни бои. Платих му и той направи флъш! :D
      До скоро писане. Имам да чета и за изпит, не знам дали ще ми остава време за покер седмица-две...
    • Novakov
      Novakov
      Бронз
      Вчера се класирах за един Freeroll в Cake Poker, който е с награден фонд от $1 000 и участват около 200-300 човека. Квалификациите са също фрийроли, в които трябва да финишираш в ТОР 7, за да вземеш билет. За втори път успявам да се класирам и съм много доволен от себе си, защото освен, че покет асата ми издържаха префлоп (което обикновенно не се случва :f_biggrin: ) на ол-ин ситуациите, мога да кажа, че надиграх опонентите си, тъй като се удвоих от двама от тях като наблюдавах играта им и се възползвах от слабостите им. Така на финалната маса се оказах чип-лидер и не беше никак трудно да се класирам.
      Досега, когато съм играел Freeroll-и винаги съм пускал по няколко наведнъж, но явно трябва да обръщам повече внимание на играта на опоненти ми, ако искам да се класирам напред.
      Въпросният турнир, за който се класирах ще се играе в събота и последствие ще ви информирам за резултата. Първият път останах извън парите (60 платени места), надявам се този път да се вмъкна и да подсиля малко банката си за игра на кеш масите. :]
    • Alcas
      Alcas
      Бронз
      Ако имаш 40$ в кейка може да пробваш FL 2/4 цента. Аз преди време го играх като на шега и много се забавлявах, та дори и печелех. Имай предвид обаче, че ако решиш да теглиш може да има сериозни забавяне на средствата. Ако търсиш повече инфо може да погледнеш в инфото за залите и от там за кейка.
    • Novakov
      Novakov
      Бронз
      По Закона на Мърфи точно по време на турнира се оказа, че трябва да съм на работа и пропуснах Freeroll-а за 1000$ :facepalm:
      Суперското е, че още в понеделник успях отново да се класирам побеждавайки 240 опонента и финиширайки в топ 7. Ето и шот :D

Нивото на играчите наистина е много слабо, но все пак се гордея със себе си, защото досега не съм записвал такива успехи и то толкова често. Надявам се на финалния турнир в събота също да се представя добре и да вляза дълбоко в парите! :f_biggrin:
      Статиите в PokerStrategy относно фрийролите много ми помогнаха и спазвайки дисциплинирана игра успях вече за трети път да се класирам за този турнир, като до сега съм пропускал да се класирам само в една седмица. Първата се класирах, но не успях да вляза в парите, втората бях на работа и не можах да играя и тази ще бъде третата. Стискайте ми палци! :f_cool:
      Малко поизоставих играта на кеш масите, защото имам да уча за изпит, но ще трябва да поиграя поне няколко часа до края на месеца, ако искам да си запазя статуса "сребро".
      Много ми харесва използването на ХЕМ и му се радвам като малко дете как отчита характеристиките на опонентите ми. Това е първия софтуер, за който давам пари, но не съжалявам ни най-малко. Скоро ще кача отново графики за развитието на играта ми. Последно реших да играя по стратегията на средния стак докато събера банка за игра по СГС за лимит 0.02/0.04. Опонентите са доста слаби и надявам се при повечко игра на масите да успея.
    • donvesss
      donvesss
      Бронз
      Браво за успеха, сега си спомням, че и аз преди го бях печелил тизи фрирол, но на следващия се издъхих рано рано. Пожелавам ти успех и поне финална маса :f_confused:
    • sttoil
      sttoil
      Бронз
      Оп грешка, объркал съм темата без да искам сори :(
      Поздравления и от мен иначе
    • Novakov
      Novakov
      Бронз
      Не знам дали някой е проявил интерес към моя блог, но искам да ви уведомя, че вече го преместих на този адрес:
      I'm looser