малка пародия )

• empyros
      empyros
      Бронз
      Имам един малък въпрос, защото колкото повече мисля, толкова повече ме боли главата... играя покер от няколко месеца, но от преди известно време реших да задълбая повече, да чета и да го изучавам в дълбочина. До тук добре, но когато започнах да чета, гледам ръце, мисля върху ръцете и то много сериозно време отделям и желание! Та от тогава всяка една сесия ми е губеща, няма момент в които да печеля!!!!!!! А когато играех просто така за удоволствие и на усет постоянно печелех и то не да кажеш 2-3-5 или 10 пъти а доста повече. Някак не мога чисто аналитично да си обясня тази коренна промяна в резултатите, то със сигурност проблема е в мен, но все пак... П.П. иначе постоянно играя на лимит холдем 0.10-0.20 ПОЗДРАВИ ))
  • 6 отговора
    • donvesss
      donvesss
      Бронз
      Явно извадката ти е много малка, намя друго логично обяснение или прекалено много мислиш и взимаш грешни решения.
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей empyros,

Съжалявам да науча, че не печелиш. Важно е да анализираш играта си както сам, така и във форума за анализи. Разгледай някои ръце и публикувай неясните във форума. Гарантирам ти, че ще откриеш полезна информация за играта ти. Запознай се с анализа на ръце тук: цък.

Поздрави,
      Деси
    • suggeelson
      suggeelson
      Бронз
      Струва ми се че играеш на високи лимити за тебе, може би трябва да започнеш от най-ниските независимо дали имаш банка или не.
      Свали лимитите и когато си готов ще ги качиш.
    • solarispoker
      solarispoker
      Бронз
      Здравейте,

@empyros

Радвам се да видя нов лимит холдем играч във форума ни.

Причините за това, че губиш може да различни, но най-вероятно както и сам си отбелязал са в самия теб. За колко ръце горе-долу става въпрос в тази промяна и колко си изиграл преди това?

Предвид статуса ти едва ли имаш достъп до достатъчно учебни материали, които са доста полезни. Възползвай се от началния капитал или намери друг начин да повишиш статуса си и ще имаш достъп и до други материали.

Както Деси е отбелязала можеш да се възползваш от анализа на ръце и евентуално да открием някои твой грешки.

А иначе относно лимита ФЛ 0.1-0.2 си е доста нисък лимит и така или иначе и не много зали имат по-ниски, затова и най-вероятно ще трябва да играеш на него, но не бързай с изкачването преди да победиш поне него.

Ако имаш каквито и да е въпроси не се колебай да попиташ.

Поздрави,
      Марто
    • empyros
      empyros
      Бронз
      Здравейте, направих един малък експеримент и даде резултат..! Качих лимита на 0.25/0.5. Изиграл съм около 3 000 ръце на този лимит до сега и нещата са коренно различни. Около 70-75% от сесиите са ми на плюс. От това, което имам като наблюдения върху себе си разликата е в много по стегнатата игра на този лимит, която играя. Ограничих много от ръцете, които играя префлоп, също така малко намалих и агресията. Само не мога да се справя още с блъфовете, защото тук има хора, които ако ги притиснеш с някой чек/рейз и след това бет.. фолдват, докато при 0.1/0.2 не беше точно така ))) Но ако спра да блафирам на тези нива мисля, че ефекта за банката ще ми е много по добър... Та така в общи линии се развивам за сега.
      Поздрави )
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      Здравей empyros,

Радвам се да науча, че се чувстваш комфортно на този лимит. Не забравяй да следваш и управление на покер банката. Тъй като този форум не е за покер дискусия може би ще е хубаво да публикуваш своите коментари и въпроси във форума за дискусия за Fixed Limit: цък. Там треньорът, solarispoker, ще ти отговори.

Също така виждам, че не трупаш точки и не отключваш полезни материали. Предлагам ти да се запознаеш със системата ни за възнаграждения.

Поздрави,
      Деси