Няколко въпроса ...

• BobyPenevBG
      BobyPenevBG
      Начален
      Здравейте, първо да се представя. Както виждате от ника ми казвам се Боби и от скоро играя по сериозно в интернет. Имал съм няколко несполучливи опита, след които реших да попрочета и да се пообразовам и ...май има ефект ,но до каква степен?
      Чета стратегиите и гледам много от клиповете, който са качени от "старите кучета". Мисля, че пропуснах да спомена, че съм избрал Sit&Go турнирите за изучаване и усъвършенстване. Имам няколко въпроса :
      1. Не съм взимал бонуса, но искам с играта ми в fulltilt да трупам точки в pokerstategy зада мога да чета повече стратегии, за целта е нужно само да си запиша името под което играя там ли ?
      2.Малките лимити, на които играя (1$ и 2$) са пълни с играчи, които не спазват никакви статегии и много често се чувставам прецакан от това, защото например при игра като сме останали около 4-5 човека на турбо турнир и блиндовете са 200/400 и почти всички имат под 13 блинда се скътават и чакат да влязат в парите и в повечето пъти като играя push or fold ме прецакват някви мишки, които се скатават през цялото време. Какво да правя?
      3.На колко маси да играя? Както споменах играл съм и преди а от около 4-5 месеца играя и сериозно. На 4 маси успявам да се справя без проблем, но не мога да знам непракъснато на коя маса кой лимпва кой не и т.н.
      4.Запазват ли се записките, който си правя за играчите след, приключването на турнира. Тоест като днес запиша за някого нещо и го видя след 1 месец ще има ли записано нещо или не ?
      5.Мога ли да играя МТТ по тази статегия ?
      6.Възможно ли е да направя и аз клип как играя например на 4 маси и да го кача някъде и да ми кажете къде греша и да ми дадете някакви съвети върху цялата ми игра.
      7. Имам чувството,че от Sit&Go не съм напред. Като цяло съм напред засега, но това е от МТТ а с Sit&Go си седя около сумата спечелена от големит турнири. Това нормално ли е? И има ли значение,че не печеля засега , и по важно ли е че не губа?

Съжалявам, че ви затрупах така наведнъж, но не исках да спамвам форума с 6-7 теми.
      Благодаря предварително ! :)
  • 2 отговора
    • jokerasheva
      jokerasheva
      Бронз
      Здравей Боби,
      ще се опитам да ти помогна доколкото мога,макар че и аз не съм 100% наясно по някои от въпросите,които задаваш.
      1.Ако при регистрацията си в залата не си въвел някакъв бонус код от друг афилиет можеш да се тракнеш за трупане на СП,като отидеш на начало-настройки на профила и въведеш ника,с който играеш във съответната зала
      2.По принцип във всички покер формати на ниските лимити е пълно с играчи,които не спазват никакви стратегии,но това че понякога печелят не е причина да започваш и ти да играеш като тях.Все пак, специално за турнирите,можеш да си изградиш някаква стратегия,когато си на балона и имаш предимство в чипове пред част от играчите да пушваш по-малък брой ръце и да изчакваш развитието,макар че съществува опасност да пропуснеш момента и да се озовеш в мъртвата зона,от където връщане почти няма
      3.Ако имаш проблеми с концентрацията,когато играеш на повече маси намали техния брой(специално за 4 маси смятам,че не са много,но за начинаещ играч е по-добре да започне от2).Проблема със проследяването действията на опонентите можеш да решиш като си намериш някой софтуер(покер тракер,холдем менажер,покер стратеджи елефант-за него нз дали поддържа турнири)и да следиш статистиките,макар че на тези лимити няма да имаш кой знае каква полза от тях в дългосрочен план.По добрият вариант е да намалиш масите на 2 и след като натрупаш известен опит(усетиш ,че на 2 маси ти е скучно)можеш да пробваш на 3,4 и т.н.
      4.Доколкото знам в повечето сайтове се запазват,но не сам сигурен
      5.Има специална стратегия за МТТ,но по принцип да,можеш да играеш и по тази
      6.Принципно това се нарича лична тренировка и се заплаща,но ако искаш можеш да запишеш видео и да го качиш тук, а ако някой от анализаторите или от по-напредналите играчи има време и желание може да го изгледа и да ти даде някой полезен съвет относно играта ти
      7.Винаги е по-добре,когато печелиш,но повечето от начинаещите играчи губят,така че според мен ДА-това,че не губиш е по-важно от това,че не печелиш(като в ранен етап на турнир-един загубен долар е по-важен от един спеченелен в ранния етап на твоята покер кариера)
      Надявам се да съм ти бил полезен
      Поздрави и успех по масите
      Митко
    • Nadia
      Nadia
      Бронз
      Здравей и добре дошъл в нашата общност, Боби :)

Ще оставя другите въпроси за членовете от нашата общност и ще отговоря само на въпроси 1 и 5. Другите играчи ще могат да споделят своите опит и наблюдения и така сам ще можеш да прецениш какво ще работи за теб и какво не.

Ако вече имаш сметка във Full Tilt Poker, която не е създадена с нашия бонус код, тогава няма да можеш да трупаш StrategyPoints и така да си осигуряваш достъп до повече статии и видеоматериали. Тогава можеш да си избереш друга покер зала, в която нямаш все още сметка и там да получиш началния капитал или да направиш сам депозит. Имай предвид, че има различни указания за начален капитал и за бонус за депозит - когато решиш какво искаш, можеш да ни пишеш тук във форума, ако имаш въпроси.

Колкото до стратегиите - ние имаме отделна секция за турнири на много маси, която се намира тук.

Поздрави,

Надя