Мобилен интернет

• StingerMk
      StingerMk
      Бронз
      Здравејте
      Аз съм от Македония, искам да попитам за съвет за мобилен интернет (pripeid), какъвто да купя да го използвам на таблет и лаптоп. Или некој друг начин, какъв да използвам?

Надявам се, че ме разбирате , мерси.
  • 8 отговора
    • DeanD
      DeanD
      Треньор
      Треньор
      Здравей StingerMk,

Аз се казвам Деан и съм модератор тук. Радвам се, че си се обърнал към форума на българската общност за съвет. Ще се радвам да го правиш винаги, щом решиш, че ти е необходимо.

Мобилният интернет в България обикновено е с достатъчна скорост(зависи от месечният ти план) за игра на повече маси. Въпросът е на мястото където играеш да има добър 3G обхват, в противен случай, ако например пътуваш и на места, където няма силен обхват, връзката се разпада и стават кофти ситаути :)

Надявам се да съм бил полезен, ако имаш каквито и да е други въпроси, не се колебай да пишеш отново.

Поздрави,
      Деан
    • StingerMk
      StingerMk
      Бронз
      Мерси Деан
      Значи планот ми е оваков, ште одам во Банско на 10дена , па апартаментот нема интернет, сакам да си купам сим мобилна картичка , мислам на припејт, не на месечен план. Пример тука во Македонија мога да купам сим карта ,пример 10еуро 1гб интернет. Истата мога да ја користам на мобилен телефон, таблет, или усб модем за лаптоп... пример мислам на нешто овакво http://www.mtel.bg/usb-modemi , или само сим карта , немора модем, само да не е на месечна такса, да биде припејд(предплатени-така ли се казва)
    • DeanD
      DeanD
      Треньор
      Треньор
      Ако си купиш карта от Македония, ще трябва да използваш роуминг, което няма да ти е изгодно и Prepaid картата ти ще изтече бързо. Единствения вариант, който виждам аз е да си купиш такава карта на Mtel и да си намериш от някъде USB modem на Mtel/Vodaphone. А ако си купиш такъв ще ти струва около 50 EUR мисля.

Поздрави,
      Деан
    • StingerMk
      StingerMk
      Бронз
      не не , не ни мислам за роаминг, ште ме изгорат :D

Мислам некои ако користи мобилен интернет да ми каже кои се добри, дали м-тел, глобул...или некои други
    • elpatseto
      elpatseto
      Бронз
      Здравей StingerMk,

Определено М-tel води класацията, така че аз ти го препоръчвам. :) Globul са малко по-добри, а Viva tel са много зле по планинските местности.

Поздрави,
      Пламен ГЕОРГИЕВ
    • StingerMk
      StingerMk
      Бронз
      Мерси
      Значи тоа е мене което ми треба?> http://www.mtel.bg/data-prima
      Од каде мога да купам тази карта?

Телефона мога да го използвам като рутер, имам таква опција, тоа е ок.
    • elpatseto
      elpatseto
      Бронз
      Data Prima можеш да си купиш от всеки офис на M-tel. Мисля, че дистанционно няма да можеш да я купиш и ще трябва на място.

В Банско има техен офис така че можеш и като пристигнеш да си я вземеш-> click here

Поздрави,
      Пламен ГЕОРГИЕВ
    • StingerMk
      StingerMk
      Бронз
      Мерси Пламен