Виваком нет - прекратяване

• sleepbear
      sleepbear
      Злато
      Някой случайно да е запознат как мога да прекратя договора с виваком който си пуснах преди 13 дни , без да плащам неустойки ? Наистина не мога да си обясня , как е възможно всички да предлагат една и съща помия :facepalm: :facepalm: :facepalm: Това е 3тия оператор за който мислех да плащам , ноооо просто останах без думи отново ......
  • 22 отговора
    • Novakov
      Novakov
      Бронз
      Аз пък съм доволен от BTK-ADSL. Ти за мобилен интернет ли говориш?
    • sleepbear
      sleepbear
      Злато
      Не за АДСЛ става дума, но просто е същия като другия който ползвам .Надявах се поне на постоянна връзка без дисканекти ,но уви ...
    • neriii
      neriii
      Глобален
      Ами ти с флашка ли си?Аз съм със кабел и съм много доволен :]
    • Novakov
      Novakov
      Бронз
      Ако не ти е защитена връзката може някой да ти "краде" интернета и това да ти бави трафика. Или просто кабелаците, по който ти доставят услугата да са скапани, т. е. проблема да е в инфраструктурата на района, в който живееш. Но определено не е в БТК, защото много хора са доволни от тях!
    • MrNiki666
      MrNiki666
      Злато
      От 3 месеца съм на мтел мобилен и нямам дисконект. за покер е перфектен.
    • sleepbear
      sleepbear
      Злато
      Освен гореспоменатия нет използвам и :
      1. Близуу
      2.Мобилен М-тел

И с трите ми се получава някакъв ЛАГ в 888 и старс .Защитени са с WPA2-PSK кодове.

Въпроса ми е дали някой знае как прекратя договора без да се плащат неустойки ??? А не дали да го прекратя !
    • maharabaduba
      maharabaduba
      Бронз
      Първоначално публикувано от sleepbear
      1. Близуу
      2.Мобилен М-тел

И с трите ми се получава някакъв ЛАГ в 888 и старс .Защитени са с WPA2-PSK кодове.

Въпроса ми е дали някой знае как прекратя договора без да се плащат неустойки ??? А не дали да го прекратя !
      Би трябвало цялата ти нужна информация да я пише в договора. Ако е стандартен предполагам, че няма как да се отървеш от неустойки и подобни, защото си се подписал на документа, а в него изрично пише, че ще си техен клиент Х месеци или години. За разтрогване на договор с мобилен оператор би трябвало да се пусне едномесечно предизвестие ( не съм сигурен дали е едномесечно ) и съответно да им платиш някакво обещетение.
      Провери си договора отново ( надявам се си чел върху какво си се подписал ) и ако имаш други въпроси с удоволствие ще се опитам да ти помогна.

Поздрави,
      Андрей.
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      1. Близуу
      2.Мобилен М-тел

Проблем в хардуера възможен ли е според теб?
      Ако имаш еднотипен проблем при различни ИСП-та 99% мизерията е при теб.

Рутер? Модел? Ъптайм?
    • sleepbear
      sleepbear
      Злато
      С чисто нов лаптоп съм ?! 4гб рам дд3 i3 процесор
    • jikev
      jikev
      Сребро
      Едно време ставаше, като им заявяваш, че се местиш в някое затънтено село и там искаш НЕТА.
      Поради липса на техническа възможност за осъществяване на услугата, се прекратяваше договора. Това е само за АДСЛа.
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Лаптопа сигурно е прекрасен, но той няма особено отношение към интернет проблема освен, ако не е бъгнал нещо.

Идеята е, че ако ползваш Wi-Fi т.е. нямаш кабел то ти най-вероятно си с рутер :facepalm:

Ако нямаш Wi-Fi и ползваш нет на повече от един комп, то имаш най-малко някакъв суич/хъб или каквото и да е устройство.

В много от случаите тия машинки си евават маменцето и правят мизерии.
    • Shaguarez
      Shaguarez
      Бронз
      аз съм на виваком WI-FI от 3 години. Използвам настолен компютър и лаптоп винаги едновременно, като предимно играя от лаптопа, а настолния ми сийдва десетина филма в замунда за да качвам рейтинг. Много съм доволен от нета. 15 мегабита за 15 лева :spade: Относно прекратяването на договор няма да стане. Ще трябва да плащаш таксите 12 месеца независимо дали ползваш или не!
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      1. Близуу
      2.Мобилен М-тел
      Е ти си минал през "НАЙ-ДОБРИТЕ"!!! :D
      Не случайно МЕГАЛАН пуснаха реклама с песен "Отново нямам интернет..." :D :D

Аз също минах през Близу - няма толкова смешна компания предлагаща интернет през 21ви век. Върнаха ме във времето на dial-up (или поне така се чувствах). Постоянно имат проблеми в София, а като паднат няколко квартала там и в провинцията се появяват проблеми. Сигурно мрежата им е изградена качествено - Княжевската, Павлово, Бъкстон част е свързана с югозападния край и като падне в тая част и ние страдаме. :(

След това реших да пробвам и Vivacom - бяха дори по-зле от Близу. Откачането е кофти - трябва да изкараш 1 месец и да си го платиш. Няма как. :( Аз дори не им ползвах нета и си платих за 1 месец. :( Отиди в някой техен офис и подай молба за прекратяване, колкото по-бързо толкова по-бързо ще успееш да се откачиш.
      Дано само не си подписал договор с тях, а си на пробния за 25лв (който с включена такса модемче и нек'ви други глупости, такса "ако мине" и ще ти излезе към 32-34лв за месец). Благинка! :D
      Цаката с този вид интернет е да имаш и тяхна флашка - 5лв на месец и като ти спре нетя - бодваш флашката и продължаваш турнира. :facepalm: Така са ми обяснявали хора, които са ползвали по-дълго от мен.

И Близу и Виваком обаче имат и доволни абонати, на които не им прекъсва нетя. На произволен принцип е обаче - както ти върже. :P

Махай се докато е време. Ако си от София - МЕГАЛАН и забравяш. Денонощна поддръжка, млад и кадърен екип, кабели под земята, а не като мрежата на някои доставчици из центъра на София и най-добрите цени/мбпс. ;)

П.с. Напиши от кой регион/град си. Може би все някой ще ти помогне в избора на добър доставчик.
    • MadInAVacuum
      MadInAVacuum
      Бронз
      И аз съм на БТК. Моя модем забива супер често. Ако теглиш нещо - почти гарантирано забива, ако не си ограничил скороста. Същото е и със стриймовете. Не е рядкост да си се рестартира сам.
      Доколкото знам това се среща при доста потребители.
    • BriscoBest
      BriscoBest
      Бронз
      С радост преди година бих шута на БТК ADSL и от тогава не съжалявам нито за момент.. само един месец преди да ми изтече договора им се обадих че прекратяваме взаимоотношенията, защото в противен случай го преподписват автоматично.
    • Collossus
      Collossus
      Бронз
      Аз в Пловдив бях на виваком и ако си подписал договор - не можеш да го прекратиш без неустойки, а и молба за прекратяване (освен ако няма да си платиш неустойките) трябва точно 1 месец преди изтичането да я подадеш (по-рано не взимат, пробвал съм и трябваше още 10 месеца да карам с тях).
    • achko
      achko
      Бронз
      Проблема е че си изчакал 2 седмици. Първите 7 дни може да се откажеш без неустойки и без никакви проблеми въпреки договора.. Сега вече ще трябва да ги търпиш .. Но както някой друг каза щом имаш едни и същи проблеми с различните доставчици има вероятност проблема да е при теб.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от achko
      щом имаш едни и същи проблеми с различните доставчици има вероятност проблема да е при теб.
      Малко вероятно да е в него проблема, точно с тези доставчици.
      Изминал съм неговия път...
    • bmwteam08
      bmwteam08
      Бронз
      от 01,01,2012г. може да го прекратиш с едномесечно предизвестие! отиваш,плащаш си още един месец и изчезващ без проблем.
    • 1
    • 2