Стълбица на лимитите [Now @ 10NL]

• dennydarock
      dennydarock
      Бронз
      ДОБРЕ ДОШЛИ В БЛОГЪТ НА denny darock

За мен :

Здравейте! Аз съм Денислав (и съм Анонимен Алкохолик :D ). Роден съм в Търговище, но от 5год. живея в София. Тази година ще съм кандидат-студент и за да се подготвя за изпитите ходя на уроци. Обичам всякакъв вид спортове, но най-вече футбол. Като по-малък съм тренирал хандбал, а до преди година и половина тренирах футбол. От 10на дена започнах активно да се занимавам и с фитнес. Също така много обичам да слушам музика - хаус, транс, хип-хоп, поп, денс.

За покера и целите, които съм си поставил :

Играя покер от близо 2 години, но до скоро беше само за удоволствие. Казвам "беше", защото искам това да се превърне и в моя професия, и ще дам всичко от себе си, за да го постигна. В края на миналата година реших да предприема едно предизвикателство и блог за него, с цел допълнителна мотивация, поемане на отговорност пред четящите блога, а и коментарите по ръцете, които ще поствам, както и всякакъв вид помощ, която мога да получа от вас - по-опитните играчи. В другите форуми, в които започнах предизвикателството, целта която си поставих бе да превърна $40 в $5000, но тук реших да не си задавам конкретна парична цел, за това целта, която си поставям тук, е да се превърна в печеливш на средните нива, а паричната сума, която съм си задал в другите форуми да е просто един чек пойнт от крайната цел. Мисля че тук е и момента, в който трябва да кажа какъв формат играя :D - 6max кеш със СГС.

Цели:
      :club: 7 500 ръце на седмица!
      :club: 30 000 ръце на месец!
      :club: Поне 2 дена от седмицата да отделпм за четене и препрочитане на статии и книги, гледане на видео материали.
      :heart: Регюлар на 50NL до края на годината!
      :heart: ДА СЕ ПРЕВЪРНА В ПЕЧЕЛИВШ ИГРАЧ НА MID STAKES !

Допълнителна информация :

:spade: Първи чекпойнт до главната цел - ДА ШОТНА 5NL
      :spade: Ще пускам ъпдейти всяка неделя.
      :spade: Ъпдейтите ще съдържат впечатлението ми от изминалата седмица, графики и интересни ръце/ ръце върху които имам въпроси.

Обзор на постигнатото до момента

Сега ще постна няколко графики за да видите каква съм я свършил до сега. Графиките ще са от началото на годината, тъй като в края на миналата година само се лутах ту нагоре - ту надолу.

Графика - дал съм линк, тъй като не знам как да поствам снимките направо във форума...

Графиката показва, че съм +$30, но са около +$35, тъй като ми се губят някой ръце от преди закупуването на ХЕМ, но това не е толкова важно. Януари месец вървеше много добре до 20ти включително. До този ден редовно си логвах определения брой ръце и рънвах доста добре, докато не дойде 21ви. Денят в който имах $149 банка и реших да се пробвам на 5NL. От тогава на сам ме е подгонил доста лош рън, като си мисля че не съм направил някакви фрапантни грешки. Общо взето през целите сесии нямах почти никакви карти и се опитвах да открадна някой блайнд и някой среден по големина пот, но все се въртях около нулата, докато не ми идваха малкото хубави ръце и не си губех стака с тях. Като на няколко пъти при битка на блайндовете ме засичаха с QQ vs AA и KK vs AA, на няколко пъти губех ръце, в които съм доста на пред - KK < JJ ; KK < AK; QQ < AJ ( като при всички изброени ситуации сме All in pre flop). Та така де по случай тази лоша серия съм решил да си почина няколко дена от играта и при следващия ъпдейт ще съм си прегледал всички ръце от 21.01 до днес и ще споделя някои с вас за кратък коментар и анализ.

Надявам се да ви бъде интересно. Ето нещо за разведряване след дългото четене - КОЯ Е ЕДИНСТВЕНАТА РЪКА, КОЯТО МОЖЕ ДА БИЕ РОЯЛ ФЛЪШ ? ... ТАЗИ НА ЧЪК НОРИС :D :D

PS : Блогът е в този раздел след разговор с DimitarLyubenov . На по-късен етап, когато се преместя в зала, в която ще съм тракнат към PS, ще премести блога ми при останалите, където му е мястото :)

GL & HF
      :f_grin:
  • 62 отговора
    • neriii
      neriii
      Глобален
      Честит блог и безпроблемно постигане на целите.Успех :s_grin:
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Честит блог!!!
    • dennydarock
      dennydarock
      Бронз
      Update time!

Здравейте ! По принцип вчера трябваше да пусна новия ъпдейт, но последните няколко дни имах доста странична работа и не остана време ... През последната седмица предимно странях от покер масите, след като имах няколко лоши дни и бях изпаднал в доста сериозен тилт. Въпреки изгубените пари и потрошените нерви има и нещо положително в този лош период, през който минава всеки един покер играч, а именно че анализирах грешките, които съм допуснал - опитвам блъфове много по-често от колкото трябва на тези нива, не се замислям много какво може да има противника и доста често трапвам/слоу плейвам някой ръце и противниците ми хващат нътс на ривъра :facepalm: ... Ще се опитам да поправя тези грешки максимално бързо! По отношение на тилт периода също си взех няколко поуки и реших да заимствам анти-тилт стратегията на DimitarLyubenov (разбира се с леки корекции)

:diamond: Стоп лос (3-4BI) в зависимост
      :diamond: Позитивно мислене, без значение какви карти получавам
      :diamond: Абсолютно спокойствие (постигам го със слушалки и приятна музичка)
      :diamond: Не играя когато съм ядосан или изнервен за нещо друго извън покера
      :diamond: Правя кратки сесии с почивки (55мин игра ; 5мин почивка)

Всъщност загубите ми не идват само от мои глупави грешки, но и от доста лош рън...

Ето и няколко ръце от въпросния кофти период :D :

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Преиграй ръка

$0.02/$0.05 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      SB:
      $5.19
      BB (Hero):
      $5.22
      MP3:
      $3.06
      CO:
      $2.37
      BU:
      $1.72

Preflop: Hero is BB with A, Q.
      3 folds, SB calls $0.03, Hero raises to $0.20, SB raises to $0.60, Hero calls $0.40.

Flop: ($1.2) 8, J, Q (2 players)
      SB bets $0.74, Hero calls $0.74.

Turn: ($2.68) 7 (2 players)
      SB bets $1.65, Hero raises to $3.88, SB calls $2.20.

River: ($10.41) A (2 players)

Final Pot: $10.41.
      Results follow:

Hero shows two pairs, aces and queens(A Q).
      SB shows a flush, ace high(5 3).

SB wins with a flush, ace high(5 3).

с какви индивиди се занимавам не е истина... но това е пътя, по който съм поел и ще го извървя до край ! :evil:

Тъй като при следващите ръце имам известни колебания, относно изиграването им, ще пусна линкове към съответните теми, които съм отворил за анализ върху тях.

1. [5NL] A9 vs TT]

2. [5NL] Fold на JJ на нисък борд

------------------------------

‎"Добрите решения идват с опита, а голяма част от опита идва с лошите решения " -Уил Роджърс

За финал ето и един много як dubstep танц

GL & HF
      :f_grin:
    • PuhMecho
      PuhMecho
      Бронз
      Пожелавам ти да станеш успешен покер играч и да си изкарваш хляба от това, но все пак внимавай в какво се забъркваш:) Ето ти два цитата от една моя много любима песен, със сигурност няма да им обърнеш внимание сега, но ако успееш, което ти пожелавам, може да ги разбереш :

Tell me what happened when you lost
      The route you took started collapsing
      No fans, no fame, no respect, no change, no women
      And everybody shittin on your name.

Tо the next poker superstar
      With no shame
      Give em a year, he'll be right out the game
      The same as the last one who came before him .

Песента е на Сайпърс Хил - Рап суперстар с малко променен текст, но смисълът е г-д същия.Успех!
    • dennydarock
      dennydarock
      Бронз
      Mtails, мерси за подкрепата :)
    • dennydarock
      dennydarock
      Бронз
      Един бърз ъпдейт :)

Драскам го този бърз ъпдейт, за да се похваля. Най-сетне излязох от дупката, която бях изпаднал... ето една графика :)

http://bgsharing.com/images/10212538413545718575.png

2NL в Ladbrokes (валута - британски лири, което при обмен в долари, каквато ми е сметката, идва доста добре). В края на седмицата ще напиша блог с впечатленията ми от новата зала и как я карам там в момента :)

GL & HF :f_grin:
    • dennydarock
      dennydarock
      Бронз
      Ъпче !

Хъх, ето че дойде време за ново ъпдейтче. Миналата седмица си имаше своите положителни и отрицателни неща. В личен план започнах да ходя на фитнес и да се храня колкото може по здравословно. Това от една страна е чудесно за моето тяло, но пък от друга страна времето за покер се смалява, особено и като наближават кандидат-студентските изпити и трябва да седна да уча още повече… Но както и да е, в покер отношение смених PokerStars с Ladbrokes, за да мога да получавам и рейкбек, тъй като рейка на микро нивата е доста голям, а в старс рейкбека под формата на бонуси, който получавах беше 17% мисля, докато в новата зала рейкбека, който би трябвало да получавам е между 20-30%. Ladbrokes ми хареса доста, тъй като има приятен или лесен за употреба софтуеър, сравнително добър трафик, а самите играчи са много по-големи колинг стейшъни от тези в старс и съответно когато имам хубава ръка ми се изплаща максимално добре + идиотските им рейзове и all in отигравания записвам хубав профит, когато имам по-сносни ръце по време на сесия. Благодарение на колинг стейшъните имам хубав профит, но пък играта е по бавна и максимума маси е 10, така съответно записвам по-малко ръце за час. Но какво пък, в крайна сметка играем за профита, а не толкова за ръцете.
      По отношение на цялостната ми игра, мисля че коригирах лийка, който имах ( прекалените c-betове и блъфове за тези нива), това би трябвало да си проличи от графиката, която ще постна по-долу . Тук е и мястото да благодаря на Gulf и valheru, че ми посочиха тази грешка  ty guys! Броят на ръцете е ужасяващо малък – малко над 4000. Това е така защото в началото на седмицата се прехвърлях в новата зала и се изискваше 2 дена, за да си прехвърля парите, + по-горе изброените причини за по-малкия брой ръце/час и вече по-малкото време, с което ще разполагам в близките месеци… а пък на всичкото отгоре в петък не направих и 1 ръка :X :facepalm: .

Така предвид обстоятелствата намалям задължителния брой ръце, който трябва да изиграя за седмица и съответно месец на :

:spade: 1500 hands/day
      :spade: 7500 hands/week
      :spade: 30 000 hands/month

Като пак казвам това е само задължителния брой, когато имам възможност ще се старая да играя и повече ръце на ден!

Докато бях още в PokerStars банката ми се беше смалила доста до $68 поради лошия downswing и закупените проценти от турнирни пакети на някои играчи

Ето графиката и таблицата от тази седмица:

Сметката ми в залата е в долари, а валутите по масите са в евро и британски лири, за това има разминавания ще има разминавания в печалбата на големи блайндове и печалбата в долари. Поради тази причина в края на всеки седмичен обзор ще поствам и съответна сума, която съм в + или –

"Мисълта е тази, която прави нещата такива." – Шекспир

Ето и едно клипче, с което да се разведрите след четенето

PS: Ако може някой модератор да премести темата в раздела "Вашите покер блогове "

+ $60.38
      БАНКА : 128.38

• DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Привет :) Преместих блога ти където трябва да си му е мястото :heart:

Много се радвам, че прогресираш - успех!
    • dennydarock
      dennydarock
      Бронз
      @DimitarLyubenov - МЕРСИ !
    • dennydarock
      dennydarock
      Бронз
      Здравейте!

Малко пресрочих времето за ъпдейт, но напоследък програмата ми става все по-натоварена – уча за кандидат-студентски изпити, ходя на фитнес, гледам да прочета по нещо свързано и с покера, играя по час, час и половина, опитвам да обърна достатачно внимание и на приятели и семейство, а от скоро съм и модератор на NLH STRATEGY GROUPS, като се опитвам и да взема участие в групата, в която съм.
      Предната седмица беше някак си странна. Мисля че играех добре в по-голямата част от ситуациите, но някак си се получиха много кофти ски писти… вярно че е зима, но ми мина времето, когато се радвах на спускането със ски…
      Както казах по-горе не мисля, че съм играл зле, но просто твърде често имаше подобни ситуации…

A7 > KK pre flop all in

KJ > KK при all in на флоп Т high, като рънва QA…

( нещо не мога да конвертирам ръцете… дава ми ерор и за това не съм копирал самото хенд хистори)

Ето и самите графики :

Надявам се през новата седмица да не попадам толкова често на подобни идиотщини и да дръпна малко на пред…

Btw от новата седмица поради натоварената ми програма и бавните маси в Ladbrokes минималния брой ръце го намалявам на :

:club: 1000/ден
      :diamond: 5000/ седмица
      :heart: 20 000/ месец

Парите се привличат – не се преследват! - Джим Рон
      До колко това се отнася и в покера ?

• dennydarock
      dennydarock
      Бронз
      Хелооу, мистър Андерсън !

Ето че се мина още една седмица и дойде време за редовния обзор. Всъщност тази седмица не беше много обемна от към покер страна, тъй като не ми остана много време, понеже от сряда до вчера братовчед ми беше ми дошъл на гости и гледах да не се задържаме много във вкъщи. Имаше 2 дена малко Beer (+ белот и билярд) маратон. Също така имаше и някой лоши случки с един комшия, но нека спестя грозната част от преживяванията ми. По покер масите нямаше кой знае какви интересни случки, но пък в интерес на истината за 4к ръце какво интересно да се случи… още повече на микро нивата. Хубавото е че при малкото отделено време забелязах (благодарение на Georgi) един лийк – non showdown линията се беше отправила доста стремглаво на долу и днес се опитах да го поправя. Въпреки че лийка бие на очи от предната седмична графика, не му бях обърнал внимание до днес. От последните 1500 ръце си личи, че съм опитал да направя нещо по въпроса, като за сега ми се вижда успешно, но семпъла е твърде
      малък…

А това е Biggest fail in my life… -

Като фен на спорта не мога да не отбележа, че седмицата беше вълнуваща от към тази страна. Шампионска лига и Лига Европа се върнаха на екрана отново, като имаше доста хубави и интересни мачове. Все още ме е яд, че Сити успяха да обърнат Порто, но какво да се прави… Тази седмица също предстоят интересни двубои, като се надявам на хубав сблъсък между Наполи и Челси, както и на лесна победа за любимия БАЙЕРН ! В момента Футболната седмица я завършвам с Барса и Валенсия и се надявам за победа на прилепите! : ) Снощи се насладих и на един хубав боксов мач между Витали Кличко и Дерек Чисора. Като за сега доминацията на братята Кличко продължава.

"I've failed over and over and over again in my life and that is why I succeed."
      Michael Jordan

+6.90
      БАНКА: $117
    • dennydarock
      dennydarock
      Бронз
      Здравейте! Реших вече по няколко пъти седмично след сесия да пускам по някоя друга ръка, защото ако изчаквам до неделя при седмичния обзор, ми се изпаряват дадени неща, които са ме потикнали да направя дадено решения, въпреки че статистиките си ги имам отново :) Въпреки че за сега съм на микро нивата и ръцете не са кой знае какви, се надявам да споделяте мнения за отиграването на дадена ръка и да ми помагате с някой друг съвет в развитието ми като покер играч.

Ръка #1

Prima, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 6 Players
      <a href=""http://www.holdemmanager.com/"">Poker Tools Powered By <a href=""http://www.holdemmanager.com/"">Holdem Manager - The Ultimate <a href=""http://www.holdemmanager.com/"">Poker Software Suite.

MP: $2.49 (124.5 bb)
      CO: $4.65 (232.5 bb)
      Hero (BTN): $4.28 (214 bb)
      SB: $7.64 (382 bb)
      BB: $1.23 (61.5 bb)
      UTG: $2.95 (147.5 bb)

Preflop: Hero is BTN with 9 9
      UTG folds, MP calls $0.02, CO folds, Hero raises to $0.08, SB calls $0.07, BB folds, MP calls $0.06

Flop: ($0.26) 2 A A (3 players)
      SB bets $0.10, MP folds, Hero calls $0.10

Turn: ($0.46) T (2 players)
      SB bets $0.10, Hero calls $0.10

River: ($0.66) 4 (2 players)
      SB bets $0.10, Hero calls $0.10

Results: $0.86 pot ($0.08 rake)
      Final Board: 2 A A T 4
      Hero showed 9 9 and won $0.78 ($0.40 net)
      SB showed 6 9 and lost (-$0.38 net)

Лошият е 73/13 донк бет - 29, а агресията се покачва с всяка следваща улица, за това реших ако продължава да залага подобен размер да му колвам, а ако увеличи залога или чекне, съответно да предам ръката или да чек бекна :)

Ръка #2

<a href=""http://www.holdemmanager.com/"">Poker Tools[/url] Powered By <a href=""http://www.holdemmanager.com/"">Holdem Manager[/url] - The Ultimate <a href=""http://www.holdemmanager.com/"">Poker Software[/url] Suite.

BTN: $0.42 (21 bb)
      SB: $2.49 (124.5 bb)
      Hero (BB): $2 (100 bb)
      UTG: $3.14 (157 bb)
      MP: $1.02 (51 bb)
      CO: $1.99 (99.5 bb)

Preflop: Hero is BB with T A
      UTG calls $0.02, 3 folds, SB completes, Hero raises to $0.09, UTG calls $0.07, SB folds

Flop: ($0.20) A 6 K (2 players)
      Hero bets $0.15, UTG calls $0.15

Turn: ($0.50) J (2 players)
      Hero bets $0.32, UTG raises to $2.90, Hero calls $1.44 and is all-in

River: ($4.02) 8 (2 players, 1 is all-in)

Results: $4.02 pot ($0.10 rake)
      Final Board: A 6 K J 8
      Hero showed T A and won $3.92 ($1.92 net)
      UTG mucked 2 2 and lost (-$2.00 net)

Противникът е същия, но тук бях забелязал, че няколко ръце подред се набива на търна и реших да го проверя с какво го прави.(предната ръка имах мид пеър и може би и тогава го биех, но не ми достигна смелост тогава да платя)

Ръка #3 a.k.a най-странната за деня...

Prima, $0.02/$0.04 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      <a href=""http://www.holdemmanager.com/"">Poker Tools[/url] Powered By <a href=""http://www.holdemmanager.com/"">Holdem Manager[/url] - The Ultimate <a href=""http://www.holdemmanager.com/"">Poker Software[/url] Suite.

Hero (SB): $4.86 (121.5 bb)
      BB: $6.74 (168.5 bb)
      MP: $7.95 (198.8 bb)
      CO: $5.28 (132 bb)
      BTN: $4 (100 bb)

Preflop: Hero is SB with T T
      MP raises to $0.08, 2 folds, Hero raises to $0.16, BB folds, MP calls $0.08

Flop: ($0.36) 8 J 3 (2 players)
      Hero bets $0.24, MP calls $0.24

Turn: ($0.84) 4 (2 players)
      Hero checks, MP bets $0.42, Hero calls $0.42

River: ($1.68) 8 (2 players)
      Hero checks, MP checks

Results: $1.68 pot ($0.10 rake)
      Final Board: 8 J 3 4 8
      Hero showed T T and won $1.58 ($0.76 net)
      MP mucked T Q and lost (-$0.82 net)

объркването в тази ръка дойде още в началото с мисклика... за моя радост този път бях от щасливата страна на нещата :coolface:

GL & HF
      :f_biggrin:
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Боксовия мач е найстина много добър :)
      Едва ли скоро някой ще го събори от върха, за момента вариант е само ако се откаже той от спорта :D

ръка2:

След пуша на този флоп може лесно да фолднеш, тук дори и Т няма да ти е чист аут.

ръка3:

Фикслимитски клик ... :D
      Донка е малко странен, повечето играчи го правят с посредствена ръка в която не са сигурни как да изиграят постфлоп - лесно експоатируемо ;)

М
    • dennydarock
      dennydarock
      Бронз
      За ръка #2 ако беше срещу по-консервативен противник със сигурност щях да фолдна, но срещу тази маймунка мислех, че съм на пред в ръката и се оказах прав :)

Днес не съм играл кой знае колко, но ето нещичко :)

Ръка #4

Prima, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 5 Players
      <a href=""http://www.holdemmanager.com/"">Poker Tools Powered By <a href=""http://www.holdemmanager.com/"">Holdem Manager - The Ultimate <a href=""http://www.holdemmanager.com/"">Poker Software Suite.

MP: $1.19 (59.5 bb)
      CO: $2.86 (143 bb)
      BTN: $2.03 (101.5 bb)
      Hero (SB): $2 (100 bb)
      BB: $1.95 (97.5 bb)

Preflop: Hero is SB with K K
      MP folds, CO raises to $0.06, BTN calls $0.06, Hero raises to $0.21, BB folds, CO calls $0.15, BTN folds

Flop: ($0.50) 5 8 J (2 players)
      Hero bets $0.41, CO calls $0.41

Turn: ($1.32) 5 (2 players)
      Hero bets $1.38 and is all-in, CO calls $1.38

River: ($4.08) 8 (2 players, 1 is all-in)

Results: $4.08 pot ($0.10 rake)
      Final Board: 5 8 J 5 8
      CO mucked J Q and lost (-$2 net)
      Hero showed K K and won $3.98 ($1.98 net)

Нямах инфо за противника, но след скуиза пре-флоп не мисля, че имаше друга линия на игра в този случай. Имах късмет, че лошия си бе хванал топ пеъра и беше решил да плаща до край. :)

Ръка #5
      ГРЕШКА

Ръка #6

Prima, $0.01/$0.02 No Limit Hold'em Cash, 2 Players

Hero (SB): $2.64 (132 bb)
      BB: $2.34 (117 bb)

Preflop: Hero is SB with A Q
      Hero raises to $0.06, BB raises to $2.34 and is all-in, Hero calls $2.28

Flop: ($4.68) 7 J T (2 players, 1 is all-in)
      Turn: ($4.68) K (2 players, 1 is all-in)
      River: ($4.68) 6 (2 players, 1 is all-in)

Results: $4.68 pot ($0.10 rake)
      Final Board: 7 J T K 6
      Hero showed A Q and won $4.58 ($2.24 net)
      BB showed K 5 and lost (-$2.34 net)

А това беше първият случай, в който го хванах, че се шиба АИ със слаби ръце, след няколко чести негови подобни отигравания

GL & HF
      :f_biggrin:
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Ръка 4 и 5 са еднакви :)
      Изиграл си ги добре :challenge

за ръка 6 - тук с AQ се вкарваш в един много неприятен фриирол, фолд е по-добре :)

Успех по масите
    • dennydarock
      dennydarock
      Бронз
      За ръка #5 имах идея да пусна друга ръка, а не същата :D ама явно като съм искал да копирам от ХЕМ за ПС 2рия път не се е получило и не съм забелязъл изобщо... ;д
    • dennydarock
      dennydarock
      Бронз
      Здравейте! В неделя не писах седмичния „доклад”, защото за изминалата седмица имах 2 игрални дни и двата катастрофални. Всъщност установих, че съм започнал да играя доста машинално и не се замислях върху отиграванията, съответно това си оказва влияние върху банката.  В следващите няколко реда ще направя кратък обзор на изминалия месец и ще кажа какви ще са ми целите през новия.

ОБЗОР НА МЕСЕЦ ФЕВРУАРИ  

Февруари започна прекрасно. Играех в нова зала, чувствах се добре мотивиран с голямо желание да избия рибата. Даже на гейския празник за 700 ръце бях малко над 1000ББ+

Общо взето след тая хубава сесия вървя цял месец ту напред – ту назад… Като гледам не е голямо разочарование месеца, а просто явно съм се привързал към краткосрочните резултати и това е дало отражение върху играта ми…Явно след хубавия 2.02.2012г. съм си повярвал твърде много, че ще ги бия с лекота и за това съм спрял да се замислям когато играя.   Обемът от към ръце е нищожен в сравнение с това, което исках. За това изиграха роля няколко фактора – 1) действието в прима се развива по бавно ; 2) максимума маси, на който може да се играе е 10 ; 3) през втората половина на месеца имах значително по-малко време за игра и доста лични проблеми. Тези 3 фактора влияят значително на ръце/час.   До сега през живота си съм нямал роял флъш, нито на живо, нито в интернет, но през февруари месец имах 2 (mm) :D

Обзорна графика и таблица за месеца

ЦЕЛИ ЗА МЕСЕЦ МАРТ

За новия месец няма да си задавам за цел обем ръце, защото едва ли ще успея да направя толкова, колкото ми се иска. За това целта ми ще е да играя на 4 (ако няма много екшън 6) маси с максимална концентрация, за да си подобря играта и начина на мислене по време на игра. Ще гледам да направя някоя друга сует сесия + коментари върху ръце с един колега от форума. Евентуално през втората половина на месеца може да увелича броя на масите, но това ще го преценя като му дойде времето.    

:club: ПОДОБРЯВАНЕ НА ИГРАТА
      :club: РЕДОВЕН ПРЕГЛЕД НА СЕСИИТЕ
      :club: УСПЕШЕН ШОТ НА 4НЛ И СЪБИРАНЕ НА ДОСТАТАЧНА БАНКА ЗА СПОКОЙНА ИГРА ТАМ
      :heart: ОТДЕЛЯНЕ НА ПОВЕЧЕ ВРЕМЕ ЗА ПОКЕР !!!

Btw от сега нататък мисля по-често да споделям ръце за обсъждане + някой проблеми относно играта, които ме тревожат, а графиките да ги оставям за края на месеца, за да не се привързвам към краткосрочните резултати.

Ако не друго, поне фитнеса ми върви добре :D направих пълен месец със сериозни тренировки по график, за което съм много доволен. Започнах и режим на хранене, който не съм спазвал чак толкова стриктно, но определено започнах да се чувствам по-добре като раздвижвам повече и се храня по-здравословно.

http://www.youtube.com/watch?v=DUIRKjBs9MY&list=PLE0113FC5852A5AF6&index=154&feature=plpp_video
      И ПОМНЕТЕ -

KEEP YOUR HEAD TO THE SKY!!!
    • dennydarock
      dennydarock
      Бронз
      Последните два дена играя добре. Играта на по-малко маси си казва думата, въпреки че на моменти пак взимах някой спорни решения Днес за първи път от много време и нон шоудаун линията ми беше на +.

ето и малко ръце от днес :

Ръка #7

Hero (BTN): $2.79 (139.5 bb)
      SB: $2 (100 bb)
      BB: $0.70 (35 bb)
      UTG: $2.51 (125.5 bb) 24/10/1,69 - 266
      MP: $0.66 (33 bb)
      CO: $2.06 (103 bb)

Preflop: Hero is BTN with Q A
      UTG raises to $0.10, 2 folds, Hero calls $0.10, 2 folds

Flop: ($0.23) J T 8 (2 players)
      UTG bets $0.12, Hero calls $0.12

Turn: ($0.47) K (2 players)
      UTG bets $0.23, Hero raises to $0.70, UTG calls $0.47

River: ($1.87) 9 (2 players)
      UTG checks, Hero bets $1.87 and is all-in, UTG folds

Results: $1.87 pot ($0.10 rake)
      Final Board: J T 8 K 9
      Hero mucked Q A and won $1.77 ($0.85 net)
      UTG mucked and lost (-$0.92 net)

Опонентът ми е доста тайт играч и за това реших да не 3бетвам пре-флоп, а просто да си играя в позиция срещу него. В повечето подобни случаи може би щях да фолдна на флопа след неговия продължаващ залог, но като погледнах видях, че го прави доста често и реших да платя на флопа, за да видя какво ще направи на търна. От там нататък ме е яд само за размера на залога ми на ривъра... реших че при нормален залог от поне 1/2 пота, то при оставащите ми пари е по-добре да съм all-in директно, но не помислих на такъв борд такъв тайт играч с какво ще ми плати на ривъра, след като съм го рейзнал на търна и изобщо каква сума би си позволил да плати... Сега като се замислям all-ina най-вероятно ще го плати ако има и той нът стрейт, но на един залог от 1/4-1/2 пота би могъл да си позволи да плати със сет или 2 пеър, да не говорим за по слаб стрейт до К (с който най-вероятно би платил и all-ina ми) ? В крайна сметка той поразмишлява доста, взе си тайм банка и реши да фолдне :)

Ще съм благодарен за вашето мнение КОЛКО ТРЯБВА ДА БЪДЕ РАЗМЕРА НА ЗАЛОГА МИ НА РИВЪРА :D

Ръка #8

BTN: $2 (100 bb)
      SB: $1.17 (58.5 bb)
      BB: $2.13 (106.5 bb) 63/8/3,6 - 25
      MP: $2.15 (107.5 bb) 30/8/2.7 - 221
      Hero (CO): $3.77 (188.5 bb)

Preflop: Hero is CO with 8 7
      MP raises to $0.14, Hero calls $0.14, BTN calls $0.14, SB folds, BB calls $0.12

Flop: ($0.57) 7 5 K (4 players)
      BB checks, MP checks, Hero checks, BTN checks

Turn: ($0.57) T (4 players)
      BB bets $0.10, MP calls $0.10, Hero calls $0.10, BTN folds

River: ($0.87) 5 (3 players)
      BB checks, MP bets $0.06, Hero raises to $0.55, 2 folds

Results: $0.99 pot ($0.09 rake)
      Final Board: 7 5 K T 5
      BB mucked and lost (-$0.24 net)
      MP mucked and lost (-$0.30 net)
      Hero mucked 8 7 and won $0.90 ($0.60 net)

В тази ситуация си харесах ръката за игра в мулти уей пот, тъй като или ще ударя много силно и ще се стакна срещу 2+ опоненти, или няма да ударя кой знае колко силно и ще имам лесен фолд. Защо си мисля че това ще е мултиуей пот - на бутона имаше тайт играч (19/4/), но на блайндовете имаше две маймунки, които играеха всяко второ раздаване и мислех че поне един от тях ще участва в ръката и на флопа.
      На търна реших да платя 10 цента, защото мисля че имах добри пот шансове . На ривъра след като ББ не заложи отново, а пре-флоп рейзъра реших да заложи толкова малко реших да рейзна, тъй като ги слагах на стрейт дроу или ниски/средни чифтове , които биха фолднали. Може би ще кажете, че подобни отигравания на тези лимити са излишни защото доста маймуни ще ни платят с някои средни по сила ръце и ще ни приберат пота и най-вероятно ще сте прави, но просто в този момент имах нещо като 6то чувство че съм прави и че ще спечеля ръката :)

Ръка #9

MP: $1.34 (67 bb)
      CO: $3.38 (169 bb)
      BTN: $2.44 (122 bb)
      Hero (SB): $2 (100 bb)
      BB: $2.55 (127.5 bb)

Preflop: Hero is SB with 6 4
      2 folds, BTN calls $0.02, Hero completes, BB checks

Flop: ($0.06) 4 2 T (3 players)
      Hero checks, BB checks, BTN checks

Turn: ($0.06) 4 (3 players)
      Hero bets $0.05, BB calls $0.05, BTN folds

River: ($0.16) 5 (2 players)
      Hero bets $0.10, BB raises to $0.46, Hero calls $0.36

Results: $1.08 pot ($0.10 rake)
      Final Board: 4 2 T 4 5
      Hero mucked 6 4 and lost (-$0.53 net)
      BB showed K 9 and won $0.98 ($0.45 net)

В такива ситуации правилно ли е да плащаме с нашия бейби флъш на ривъра ??? В смисъл то с какво друго би ни рейзнал на този борд... може би само със стрейт.

Aйде след дългите обяснения малко да се поразведрите с едно ново уникално трансче

• dennydarock
      dennydarock
      Бронз
      Здравейте !

ето една песничка да слушате докато четете долните редове
      [size=12][color=#000000][YOUTUBE][/color][/size]
      http://www.youtube.com/watch?v=Kyu-XUWhmLs&list=PLE0113FC5852A5AF6&index=143&feature=plpp_video
      [/YOUTUBE]

Последно време, от както намалих масите, играта ми се получава. Допускам грешки, но са значително по-малко, а и по този начин, с игра на по-малко маси и повече концентрация върху дадени ситуации, е по-лесно и по-бързо да се коригират тези грешки :)

Ето няколко ръце от последните дни :

Ръка# 10

$0.01/$0.02 No Limit Holdem
      Prima
      4 Players
      Hand Conversion Powered by http://weaktight.com/

Stacks:
      CO muhkLionu $9.89
      BTN engin61 $0.82
      SB spv78 $1.02
      BB dennydarock $5.92

Pre-Flop: ($0.03, 4 players) dennydarock is BB 4h 4d
      2 folds, spv78 calls $0.02, dennydarock bets $0.07, spv78 calls $0.07

Flop: Ac Kd 4s ($0.16, 2 players)
      spv78 checks, dennydarock bets $0.09, spv78 calls $0.09

Turn: Qs ($0.34, 2 players)
      spv78 checks, dennydarock bets $0.21, spv78 calls $0.21

River: 3c ($0.76, 2 players)
      spv78 checks, dennydarock bets $0.74, spv78 goes all-in $0.65

Final Pot: $2.15
      dennydarock shows
      4h 4d
      spv78 shows
      7s Kc

dennydarock wins $1.94 (net +$0.83)

spv78 lost $1.02

Ръка # 11

Едно стандартно отиграване на проблемните JJ

Prima
      6 Players

Stacks:
      UTG organize $2.02
      UTG+1 bluffquee102 $2.86
      CO Lastman04 $2.04
      BTN dennydarock $4.45
      SB burntspirit $1.76
      BB muhkLionu $11.78

Pre-Flop: ($0.03, 6 players) dennydarock is BTN Jd Jc
      organize calls $0.02, 2 folds, dennydarock raises to $0.08, 2 folds, organize calls $0.08

Flop: 8h 6c 5c ($0.19, 2 players)
      organize checks, dennydarock bets $0.12, organize calls $0.12

Turn: Th ($0.43, 2 players)
      organize checks, dennydarock bets $0.28, organize calls $0.28

River: 5s ($0.99, 2 players)
      organize checks, dennydarock bets $0.49, organize calls $0.49

Final Pot: $1.97
      dennydarock shows
      Jd Jc
      organize shows
      Ks 6h

dennydarock wins $1.87 (net +$0.90)

organize lost $0.97

Ръка # 12
      Какви сладури има :)

Prima
      5 Players

Stacks:
      UTG dennydarock $2
      CO muhkLionu $11.75
      BTN organize $0.63
      SB bluffquee102 $2.90
      BB Lastman04 $4.05

Pre-Flop: ($0.03, 5 players) dennydarock is UTG Ks Kc
      dennydarock raises to $0.06, 1 fold, organize goes all-in $0.63, 1 fold, Lastman04 calls $0.63, dennydarock goes all-in $1.94, Lastman04 calls $2

Flop: 4d Ts Td ($4.64, 3 players, 2 all-in)

Turn: 9h ($4.64, 3 players, 2 all-in)

River: Ac ($4.64, 3 players, 2 all-in)

Final Pot: $4.64
      dennydarock shows
      Ks Kc
      organize shows
      3s 3c
      Lastman04 shows
      6s 6c

dennydarock wins $4.54 (net +$2.60)

organize lost $0.63
      Lastman04 lost $2

Ръка # 13

Общо взето май само КТ беше единствената ръка, която биех на този борд...

Prima
      5 Players

Stacks:
      UTG dennydarock $2.11
      CO couper $3.17
      BTN ianmains $1.92
      SB SNAKEBITES $3.16
      BB malj $2

Pre-Flop: ($0.03, 5 players) dennydarock is UTG 3h 3c
      dennydarock calls $0.02, couper calls $0.02, ianmains calls $0.02, SNAKEBITES calls $0.02, malj checks

Flop: Ad 3s Ks ($0.10, 5 players)
      SNAKEBITES checks, malj checks, dennydarock bets $0.10, 1 fold, ianmains calls $0.10, SNAKEBITES calls $0.10, malj folds

Turn: Th ($0.40, 3 players)
      SNAKEBITES checks, dennydarock bets $0.28, ianmains calls $0.28, SNAKEBITES folds

River: Qs ($0.96, 2 players)
      dennydarock checks, ianmains checks

Final Pot: $0.96
      dennydarock shows
      3h 3c
      ianmains shows
      Kd Td

dennydarock wins $0.87 (net +$0.47)

SNAKEBITES lost $0.12
      malj lost $0.02
      couper lost $0.02
      ianmains lost $0.40