It`s all in your Head

• vladimir0v
      vladimir0v
      Глобален
      Здравейте мили деца, възрастни и животни!

Кеш блогове под път и над път, но ми е време да консолидирам цели, прогрес (регрес) и потенциални размисли на едно място, вместо хаотично да ги раздавам на същите хора по скайп :)

Краткото резюме: Георги Владимиров, на 23, роден и израстнал в Шумен, възпитаник на Математическата гимназия там, след това завърших бакалавър Предприемачество в УНСС (преди 1 месец). От 5 години си живея в София, но се надявам в края на пролетта да я заменя с някоя екзотична и топла дестинация за постоянно. Работил съм 3 години като technical support в софийския офис на една водеща американска фирма за хостинг - Hostway, откъдето ми е останал и добрия американски акцент :f_cool: Футболен поклонник съм и голям фен на пътуванията, а освен че играя покер професионално от миналата година, съм и freelancer преводач за българското pokerstrategy от почти 3 години вече. По-нататък в блога ще спонема ако има още нещо по-интересно, това стига засега :)

С покера като игра се запознах през пролетта на 2009 г., когато започнахме да играем някакви 10-20 нл домашни игрички с чипчета из Студентски град. Постепенно започнах да играя ниските снг лимити и започнах да превеждам за сайта, което ме стимулира малко. Бидейки и на другата си работа по цял ден + университет, се разкъсвах ужасно много и изобщо не прогресирах, затова спрях да играя, докато не минах на половин работен ден в работата, което се случи в началото на 2010 г. Пропускам частта, че бъстнах около 10 мини-банки от по 200-300 $ в началото, които печелех от фрийроли и въртях по кеш масите без много идея какво правя. Така през февруари 2010 започнах да играя 25 нл в Бос медия, което бяха и първите ми сериозни стъпки в играта. Естествено липсата на каквито и да е знания, самоукостта и много, ама НАИСТИНА многото тилт ме вкарваха в умопомрачителни суингове и дълги месеци бях рейкбек про. Това лутане между 25, 50 и 100 No Limit продължи до април 2011 г., когато реших, че ще започна да изучавам малко по-добре играта, смених залата и напуснах работа.

Заедно с двама приятели решихме да си спретнем доста интересна авантюра и си спретнахме покер къща на остров Корфу, Гърция, през месец юли. С усърдна, но все така некоординирана и нямаща никаква идея игра събрах банка за NL50 и започвах да го шотвам постепенно. Август се прибрах в България и харчих като невидял по морето (Благодаря ти, Съни бийч, че те има), разделих се за добро с тогавашната си приятелка и нещата вървяха на добре. За капак, в края на месеца шипнах 10к GTD турнир в една италианска мрежа, в която играех тогава и бях с още 2700 евро по-богат. И тук отново топ-грешката :) Изтеглих 700 за харч, заминах отново за остров Корфу с аверите за целия септември и шотнах нл100 с останалите пари.
      Резултата : +16 би през първия ден, но -22 би през втория и нечовешки слаба игра + много тилт проблеми. Лека полека се запознахме с едни чехкини и те се настаниха трайно в живота ни, което се отразяваше и на покера :D резултат в края: в крайна сметка дори рейкбека не ми покри загубите накрая. Въпреки това отново си изкарах доста готино, къпех се до последно в 27 градуса море и в края на септември се прибрах в София. Тук ме удари нечовешки стимул на мотивация и реших най-накрая да изуча играта, да си взема треньор и да прогресирам, прогресирам, прогресирам..

Взех книжки, направихме група за NL50 дискусии, треньорът също беше налице в самия край на октомври. Ноември имах държавен изпит в университета, след което ходих на екскурзия в Амстердам (вива ЛАС АМСТЕРДАМ) и като цяло не играех много, но имаше лек прогрес. В началото на декември се преместих в Prima, където бях много доволен от първия месец :

Тогава дойдоха празниците и естествено мотивацията ми изчезна по дяволите. Насилих се доста да играя след 1 януари и резултата беше плачевен. Много грешки + лош рън + спю (стандартната комбинация), но след няколко добри дни се върнах сравнително в изходна позиция.
      В средата на януари заминах за 1 седмица на гости на един приятел във Варна, където отново не играх много, но пък както винаги се разцепих доволно, играх бадминтон, тенис, тенис на маса, карах картинг в мола, дискотечки, барове, разходки по плажа и се видях с много познати играчи, с които иначе доста рядко се засичахме, главно по разни мероприятия. Преди няколко дни на прибиране от Варна реших да се отбия през Шумен и се застоях тук, което се отрази в загубата на нови 20 buy ins :D
      Причините: много маси (играя А игра на 3-4), мониторът ми остана в София и застъпвах маси, играех турбо, а понякога дори анонимки и най-големият ми лийк, откакто играя покер: сесии от по 6-7 часа, в края на които винаги настъпва умора и спю.

Резултатът:

От доста време се каня да напиша този блог, но знам че първият пост винаги отнема много време и празни приказки, затова го отлагах, но вече е крайно време :) Виждам как самият аз се мотивирам ужасно много от блоговете на другите и смятам, че ще е хубаво да дам моите два цента за прогреса на другите, а и за моя, защото така мотивацията е на още по-високо ниво.

Използвайки думата мотивация се замислям, че тя е заела доста голямо място в съзнанието ми напоследък. Аз категорично съм най-позитивния човек, който съм виждал и въпреки, че съм от сравнително бедно семейство и преди да вляза в университета, не съм разполагал с много неща, винаги съм имал бизнес нюх и си живея доста охолно, което е резултат от благоприятните ми странични доходи и проекти, с които съм се занимавал (включително дори лихварство :D )

Нямам абсолютно никакво намерение да работя отново за други хора, затова разчитам именно покерът да ми отвори вратите за по-стабилен начален капитал, с който след няколко години да рискувам още повече. Обичам играта и е крайно време и тя да ме заобича. И за да се клишираме леко накрая: Обичайте се и вие, наслаждавайте се на живота небрежно и без излишни драми и бъдете по-добри един към друг :) :f_love:

• 67 отговора
    • Ico0o
      Ico0o
      Бронз
      1st
    • Gramatikov
      Gramatikov
      Сребро
      Т'ва е живота майна, има ли желание - има и начин.Мотивиран ли си - ще успееш.МОЩНО напред - "дори и на задна"
    • DessiP
      DessiP
      Бронз
      "Обичайте се и вие, наслаждавайте се на живота небрежно и без излишни драми и бъдете по-добри един към друг :) :f_love: ''

+1

Хей Жоро, честит блог и с удоволствие ще го чета! :heart: Успех ти желая!

Поздрави,
      Деси
    • NWZION
      NWZION
      Бронз
      с чехкините запознанствтото дойде от по-рано, калпак ;DD
    • excentrzm
      excentrzm
      Бронз
      Честит ти блог :) Напълно съм съгласен с името на блога :s_cool:
      Пожелавам ти много успехи :)
    • stanio85
      stanio85
      Бронз
      Здравей от още 1 възпитаник на МГ-то в Шумен :D

Виждам , че при теб има големи ъп-ове и даун-ове по което определено си приличаме.

п.с. в случай , че има още покер стратези от Шумен които познаваш може да спретнем 1 събиране.

поздрави,
      Станимир
    • DeanD
      DeanD
      Black
      Здравей Георги,

Честит блог. Интересна история. Добре е, че си се наканил, аз още събирам енерджи :f_cool:
      +1 МГ Шумен
      Да си направим Shumenian community? :s_grin:

Успех в играта и в живота! Ще чакаме стръмни нагоре графики!

Поздрави,
      Деан
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Успех Жорка, кърти мивки и дано тоя път си по-редовен в блогването :D

Ама тебе да не те мислим, лесна е твоята - острови, картинги, чехкинии и разни такива хубави неща ;)

Жъни по покер масите докато има какво да се жъне :heart:
    • AnimeWatch
      AnimeWatch
      модератор
      модератор
      Честит блог,адаш.Очертава се интересен.
    • vladimir0v
      vladimir0v
      Глобален
      Първо мерси на всички дегени, keep me motivated :) )

Успех Жорка, кърти мивки и дано тоя път си по-редовен в блогването :D
      Предишния блог беше доста несериозен, HU SNG challenge се оказа провал, но ми даде доста ценен опит :) )

+1 МГ Шумен Да си направим Shumenian community?

п.с. в случай , че има още покер стратези от Шумен които познаваш може да спретнем 1 събиране.

Ще ви оставя скайп на лично, макар че не познавам много шуменци, които играят сериозно :) Иначе аз съм в Шумен поне до утре, а като гледам ужасяващата гледка през прозореца, може да остана и още няколко дни.

Иначе леко да брагна, от 1 до 14 февруари сме на нова покер къща с още 8 играчи, този път в Чепеларе. От пишещите тук са се записали Hades-а и YUKNOW, а The Spirit май няма да успее да дойде. Като гледам снега се очертава много каране и много покер, което си е добре на фона на варианта да се ходи на работа :) )

Днес ще седна по масите за първи път от няколко дни, утре по-сериозен ъпдейт :) )

И едно СИЛНО лятно парче, което дава много настроение в такива смотани дни като днешния и е OLD AND GOLD:

• b0jkata
      b0jkata
      Бронз
      Честит блог и от мен, още един Шуменски играч завършил математическата гимназия :) Дано да постваш повече хубави графики и покера да те заобича и теб ти пожелавам ;)
    • bukovski
      bukovski
      Бронз
      Gj, my friend!

Внимавай, Жоре, летвата е вдигната високо, не ни разочаровай :)
      Успех, надявам се този блог да стане моя извор на мотивация!
    • vladimir0v
      vladimir0v
      Глобален
      Понеже ми е нов-новеничък блога, в началото ще го ъпдейтвам по-често, докато ми омръзне :)

1) От днес съм VIP в Skrill (Moneybookers) :f_cool: . Подадох си документите за Moneybookers MasterCard i security token, а тепърва ще си отворят и магазина с точки. Не знам как се получават тези 1% кешбек, които рекламират постоянно, така че ако някой от вас знае, може да обади.

2) Поиграх за първи път от няколко дни, играх само 4 масички и бях много много концентриран, може би защото ножа вече е до кокала :s_confused:

Експериментирам с малко по-голям гап, защото тейбъл селектвам добре и играя в позиция на рибите, та докарах сесията до 29/22 с 8 3бет.
      Няма да поствам всяка сесия, защото резултатите нямат чак такова значение, но нали е Ден 1, малко по-айляк в началото :) ))

Не ми остана време за анализ веднага след сесията, та ще го направя малко по-късно и ще постна 2-3 любопитни 3бетнати пота.

Успех на всички и да ви засипе godmode run до края на месеца, разбира се, без тези, които играят срещу мен на 50 в Прима :) И едно приятно тракче за слушане, докато си стоите у вас, което е неизбежно тези дни при тази л**няна ситуация навън:

• SariyskiS
      SariyskiS
      Бронз
      Честит ти блог! Определено се очертава доста интересно :f_grin:
      Ще го ползвам като мотивация ако нямаш нищо против :f_biggrin:
      Успех с НЛ50, но като гледам няма да имаш особено голяма нужда от това :s_grin:
    • SariyskiS
      SariyskiS
      Бронз
      И първата оценка от мен :f_biggrin:
    • 4o4ity
      4o4ity
      Бронз
      Определено ще се следи

• IvanSh1
      IvanSh1
      Платина
      Страхотно начало, много успехи ти пожелавам! Задължително четиво, ъпвай по-често плиийз :f_love:
    • NWZION
      NWZION
      Бронз
      гошка мислех да си правя блог скоро, но като гледам колко труд си положил над твоя сърце не ми дава да си направя мой и да ти отнема
      целокупната българска аудитория и да ти отнема славата хехехх
      и да не си отворил повече турбо
    • siamkata
      siamkata
      Бронз
      дисциплина, търпение и много учене и игра
      дано имаш по-дълго интерес да водиш блога