Отново поредна глупост

• 24 отговора
    • Shaguarez
      Shaguarez
      Бронз
      няма как в бедна държава, демек България да стане това, защото хората нямат пари нито за кино, нито за дискове (музика). Българинът винаги ще намери начин да мине без пари :spade:
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Първоначално публикувано от Shaguarez
      няма как в бедна държава, демек България да стане това, защото хората нямат пари нито за кино, нито за дискове (музика). Българинът винаги ще намери начин да мине без пари :spade:
      Реално според мен дори тегленето на филми/музика не подрива кой знае колко печалбата на съответната индустрия. Например на мен ако ми се ходи на кино - ще отида. Киното е социално събитие, излизаш сред хора, водиш някоя мадама. А и специалните ефекти не изглеждат така на компютъра. А ако не ми се ходи на кино - няма да ида, независимо дали мога да си изтегля някой филм или да си чета книжка вкъщи. Вярно, губят от видеотеките. А изпълнителите така и така печелят от живи участия, но едва ли ще си купя албум на Азис. А меломаниаците си купуват албуми така или иначе.
    • sneaker1212
      sneaker1212
      Бронз
      xD ..Да ве....Кога за последно си купувал аудио албум или взимал DVD от видеотека.
      И каква връзка има киното там вече са платени правата.
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      За ДВД-тата съм съгласен. За албумите - аз точно не съм пример за меломаниак. Но имам разни металоподобни приятели, които си купуват албуми на разни банди, просто защото са фенове. За киното - кината ще плащат за права, докато има хора, които ходят на кино. Но не мисля, че спирането на торентите ще увеличи броя на ходещите на кино.
    • DilyanDimitrov
      DilyanDimitrov
      Бронз
      А YouTube ?? Там има доста музика и цели малки сериалчета, и тях ли ще спрат ?
    • MadInAVacuum
      MadInAVacuum
      Бронз
      Видеотеки реално някой по света ползва ли след като има iTunes? Не мисля, че някой освен супер запалените меломани си купува дискове, като може да си свали mp3 за отрицателно време от iTunes и подобни. Но те си ги купуват и в момента.
      Проблема в цялата работа не е, че могат да спрат торентите. Проблема е, че могат да цензурират всичко. Какво пречи нещата, които се цензурират и не се показват по телевизията, да започнат да ги цензурират и в Интернет? До момента Интернет беше единственото място където може да се получи някаква нецензурирана информация.
      Познайте колко български телевизии отразиха, че България е подписала ACTA...
    • davidcana
      davidcana
      Бронз
      Първоначално публикувано от pmitchev
      Видеотеки реално някой по света ползва ли след като има iTunes? Не мисля, че някой освен супер запалените меломани си купува дискове, като може да си свали mp3 за отрицателно време от iTunes и подобни. Но те си ги купуват и в момента.
      Проблема в цялата работа не е, че могат да спрат торентите. Проблема е, че могат да цензурират всичко. Какво пречи нещата, които се цензурират и не се показват по телевизията, да започнат да ги цензурират и в Интернет? До момента Интернет беше единственото място където може да се получи някаква нецензурирана информация.
      Познайте колко български телевизии отразиха, че България е подписала ACTA...
      +1
      именно за това говорим
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Жестоко
    • meepwn
      meepwn
      Бронз
      Не ми пука особено за това че ще спрат замунда след някоя и друга година. Майната му, ще оцелея и без доктор Хаус на компютъра. Неприятното е че АКТА ще се използва за цензура на свободата на словото. Даже и без закони които дават огромни правомощия на държавата, пак има някаква форма на цензура. Доколкото си спомням, само САЩ са изискали Youtube да свали няколко хиляди клипчета на полицейска жестокост (които са свалени в последствие). Както и да го разглеждаме, това е първа стъпка към оруелова държава.
    • vvencislavov
      vvencislavov
      Бронз
      абе глупости винаги ще ги има тия работи та то без интернет е немислимо вече и всеки ползва и всеки ще намира и намира начини да си сваля безплатни работи това по целия свят си го има а пък и навсичкото отгоре всеки един производител демек там на филми музика и т.н са си милионери дори и голяма част от печалбите им да се изпаряват заради пиратството обикновените хора по света стават все по бедни заради свръхпроизводството и тези който маниполират пазарите защото вече заради големите прозиводители малките отстават без работа и от там безработица и стигане до такива ситуации "пиратство" хаха някак си така си ги обяснявам нещата скоро заради тези който правят всичко възможно да завладеят пазара ще настъпи още по голяма мизерия за много повече хора по целия свят .Аз мисля че няма от какво толкова да се плашим само говорят празни приказки спомням си преди години имаше някакви такива проверки на НСБОП криеха се разни сървъри спираха се денем и накрая какво всичко затихна и не се стигна до никакви промени
    • sergo233
      sergo233
      Бронз
      Аз пък съм 100 процента за умерен контрол на пиратството от нета в България и веднага ше ви кажа защо.
      Всеки помни как в миналото,когато въртяхме шайбата на телефона,за да си направим среща,си кътахме по 5-6-7 хиляди лева тогавашни,за да си купим една аудиокасета на Гумени глави,Амнистия,Manowar,или Уитни Хюстън - всеки според вкуса си.Това възпитава да пестиш за нещо,което искаш, от най-ранна възраст и ако имаш някакво желание - не да цъкнеш в интернет и да го изпълниш,а да направиш нещо и ти =) Днешните деца са прекалено глезени - те са с разбиранията,че трябва задължително да имат жи ес ем,ай под пад,интернет,и впоследствие използват джобните си пари за трева и алкохол от 7-8 клас,без дори един-единствен път да спестят пари за изкуство - музика да речем.
      След това се появиха тържища като площад Славейков с пиратски игри и музика,след това и пиратски филми и видеотеки като Александра филмс и музикални къщи умряха. =)
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Ние като бяхме малки .. събирахме 4-5 човека пари за 1 касетка на гумени глави и после си я презаписвахме :D :D :D :D . Така че пиратството винаги го е имало и ще го има :D :D :D
    • sergo233
      sergo233
      Бронз
      Хубаво е лятото да бъдеш на морееее...и ако не ти се чака да върти касетофона дай с молива :D :facepalm:
      Бг пазара и без тва е свит и няма нищо общо със световния,от гледна точка на талант и пърформанс - нека пък някой даде 10,или 15 лева за Графа,графинята,Мария Илиева,или ако му хареса някоя песен.Тия хора за какво записват изобщо? :rolleyes: За такива малки страни като нашите подобни забрани са плюс.В америка говорим за платинен албум - милион продажби и мулти-платинен албум,което не знам колко продажби са.И там се пиратства,но се и купува =)
      Ето давам пример с една бг песен от ви-бокс със 160 000 гледания
      http://www.vbox7.com/play:0a5b7de5
      - еми за мен не е нищо по-различно от хип хопа на изпращелия от трева Снууп Дог да речем,въпреки че не съм на ти с тоя стил.Въпреки това като ритъм и клип е готина и даже доста сполучлива - но никой не е дал и 5 лева за нея,за тва е в кофата,но все пак има около 200 000 гледания =) Сещате се накъде бия
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      Първоначално публикувано от sergo233
      Аз пък съм 100 процента за умерен контрол на пиратството от нета в България и веднага ше ви кажа защо.
      Всеки помни как в миналото,когато въртяхме шайбата на телефона,за да си направим среща,си кътахме по 5-6-7 хиляди лева тогавашни,за да си купим една аудиокасета на Гумени глави,Амнистия,Manowar,или Уитни Хюстън - всеки според вкуса си.Това възпитава да пестиш за нещо,което искаш, от най-ранна възраст и ако имаш някакво желание - не да цъкнеш в интернет и да го изпълниш,а да направиш нещо и ти =) Днешните деца са прекалено глезени - те са с разбиранията,че трябва задължително да имат жи ес ем,ай под пад,интернет,и впоследствие използват джобните си пари за трева и алкохол от 7-8 клас,без дори един-единствен път да спестят пари за изкуство - музика да речем.
      След това се появиха тържища като площад Славейков с пиратски игри и музика,след това и пиратски филми и видеотеки като Александра филмс и музикални къщи умряха. =)
      чакай малко бе човек,не те знам на колко си години но времето тече,не можем още да караме школници вместо бегачи,щото ся ще кажеш сигурно,че бегачите са шитнати щото имат еди си колко скорости и на еди си коя било по лесно да се върти от колкото на школника и това ни прави дебели на нали така ?
      или пък като хвана темата за и-пади и изобщо ел. нещата които навлезнаха.
      Ми дай пък да си живеем по пещерите още и да нямаме грам информация сега ще кажеш пък че е по яко да се четат книги съгласен съм но изисква повече време докато това време в интернет е много по-малко а времето е пари нали така ?
      аз пък съм против защото в Б-я я ми кажете колко процента хора могат да отделят пари за кино 3-4 пъти седмично (щото не гледаме 1 път филм в месеца нали така) покрай билета за киното заминават пари за пуканки и безалкохолно (щото къф филм ще е пък без пуканки)
      колко пък могат да отделят 10-15-20 лв. само да идат до близкия голям град да гледат филм ?
      а де ?
      пълни глупости,ще ни затрият без да им мигне окото (то щото сега пък сме много добре де ама...ще наложат след време сигурно и данък на дишане)
    • niki199393
      niki199393
      Бронз
      Тая работа май е да сплашат само торент тракерите.Не знам,може и да стане?
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      Първоначално публикувано от sergo233
      Хубаво е лятото да бъдеш на морееее...и ако не ти се чака да върти касетофона дай с молива :D :facepalm:
      Бг пазара и без тва е свит и няма нищо общо със световния,от гледна точка на талант и пърформанс - нека пък някой даде 10,или 15 лева за Графа,графинята,Мария Илиева,или ако му хареса някоя песен.Тия хора за какво записват изобщо? :rolleyes: За такива малки страни като нашите подобни забрани са плюс.В америка говорим за платинен албум - милион продажби и мулти-платинен албум,което не знам колко продажби са.И там се пиратства,но се и купува =)
      Ето давам пример с една бг песен от ви-бокс със 160 000 гледания
      http://www.vbox7.com/play:0a5b7de5
      - еми за мен не е нищо по-различно от хип хопа на изпращелия от трева Снууп Дог да речем,въпреки че не съм на ти с тоя стил.Въпреки това като ритъм и клип е готина и даже доста сполучлива - но никой не е дал и 5 лева за нея,за тва е в кофата,но все пак има около 200 000 гледания =) Сещате се накъде бия
      е хубаво де ама тоя плужек хлапето кой го знае ? никой,някой известен продуцент да е зад гърба му ? не....да е изкарвал песни в чужбина и да има супер много фенове ? не....да има някакви отличия ? не... да прави супер мощните концерти ? не...Снууп може да е изчаткал от трева но текстовете му са супер мощни и ритъма е ненормален.
      Никога няма да "угаснат" такива като него Дре,Еминем и т.н. т.н.
      и ще ти кажа защо...защото те са истинските "гангстери" те са истинските "рапъри" и т.н. щото те са живяли в мизерия и знаят какво е....
      а тоя били хлапето....е някакъв измислен разбираш ли ? просто са на светлинни години...
      все едно да сравняваме Лечков-Меси или Роналдо или ако искаш Джон Тери дори....няма значение,просто са от други класи няма база за сравнение.
    • xwink93
      xwink93
      Бронз
      Първоначално публикувано от niki199393
      Тая работа май е да сплашат само торент тракерите.Не знам,може и да стане?
      е нали замундата я спираха на няколко пъти....ама пак си я пускат с пълна сила след 12 часа няма спиране....а дори и да я спрат пак ще се намери некъв начин за пиратство......
    • sergo233
      sergo233
      Бронз
      Ми дай пък да си живеем по пещерите още и да нямаме грам информация сега ще кажеш пък че е по яко да се четат книги съгласен съм но изисква повече време докато това време в интернет е много по-малко а времето е пари нали така ?
      ----------------------------------------------
      xwink93,ако имаш желание да прочетеш дадена книга,не виждам с кво интернет ше те улесни от гледна точка на времето :D
      Ако си набор 93,ми е горе-долу ясна представата ти за света =) Още повече с тия детски изпълнения "взимам 2000 лева от братчеда и се яхам на всичко или нищо" ми се струваш още доста незрял ;) Не че и аз не съм ги правил тия,в по-умерени дози,щото не съм много по-голям,87 набор съм.Само че когато комарджийствах с чужди пари - на мода беше сварата.
      Тебе Еминем верно ли те кефи? :f_eek: Тва е медиен продукт бе,брат.Там се изливат пари,без да има никакви музикални стойности,именно защото има възвращаемост.Еминем и Бритни - кумири :D
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Ти пък ако сравняваш Еминем с Бритни /.... :facepalm: :facepalm: :facepalm: :facepalm:
    • 1
    • 2