За начинаещите и не до там начинаещите, въпроси и отговори?

• theworldleader
      theworldleader
      Глобален
      След като вече общо взето за 3-ти ден съм тук, попрегледах форума, статиите, които са ми достъпни на този етап, тъй като тези дни чакам капитала и тогава ще имам достъп до повече статии. Попрегледах и видео секцията, анализите на ръце и т.н., разбира се те първа ще го правя, отново и отново, но в главата ми когато стане дума за покер възникват доста въпроси, още преди да разбера за този сайт.

Първото, което е - може би се дължи на това, че съм си такъв характер, въпреки че съм борбена личност - винаги си казвам - мога да участвам, да се бия и да победа, но винаги ще има по-добър от мен. Това ме притеснява, тъй като покера го играят хора години преди мен, чели са статии ужасно много преди мен и като брой, играли са с ужасно много пари и това ме кара да се замислям, дали имам аз шанс?

Второто - не ви ли плаши постоянните новоизвникващи термини от играчите, които играят от години? По този начин пак излиза мисълта, дали ще стигнеш някога едно ниво, което да те задоволи, тъй като преди теб има ужасно много хора, които са толкова напред материално и всичко.

Трето - Тънката подробност, а именно - дали да го направиш или да не го направиш. Специално не видях статия на тази тема, но би ми било адски интересно да прочета статия на тема - Да бъдем професионални играчи или не. Тоест то си зависи от това колко време оставаш на покера, но в повечето случаи хората си казват посредством двете точки по-горе - дали си заслужава и дали ще успея. Както всяка работа, която ти носи пари, за да я започнеш и за да изкараш края на месеца пари, трябва и го правиш - казваш си дали можеш и тогава идва фактора за решението, което е много трудно. Волята да хвърлиш всичко и да кажеш - аз ще се занимавам с покер. Много ми е интересно особено на тази точка да ми се отговори от повечко хора, защото съм сигурен че за много хора тук, покера е живота, тоест нещото от което се хранят, пият, живеят.

Има много въпроси в главата ми, но нека да не ги натрупвам на едно място. Ще видя развитието на темата и ако се развие хубаво, като наръчник ще продължа да питам, надявам се и други хора да питат.
  • 11 отговора
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Аз мисля, че на тия въпроси няма кой да ти отговори.
      Това дали ще си про или ще го правиш за кеф си е изцяло твой избор. Аз лично никога няма да си вадя парите от гемблинг индустрията.
      А в живота на комарджията има две истини, рано или късно ще започнеш да губиш, ще губиш продължително, ще губиш по много и втората е, че салама има два края. Важното е да имаш кохонес и да продължиш да играеш по начина чрез, който си печелил преди.
      Безспорен факт е, че има играчи, които приемат покера, като единствен източник на мангизи. Успешни играчи! Те използват определения като риби, спонсори, донори, а на другия ден идват при мен и аз им свалям по две кожи от гърба без да ги обвинявам в това, че са инвалиди и не могат да си оправят тоците вкъщи (примерно). Един вид въртим едни пари :D
      Друг е въпроса, че някои от тези тигри се правят на пичове когато играят на NL50, но когато се метнат на NL 1000 и почват да им омекват мартинките. Около мен примери бол. За щастие в този форум, такива изказвания са рядкост, въпреки, че и тук има потребители, които играят покер от шест месеца с банка $80-$100 и си позволяват подобни реплики, но това си е за тях. Както във всеки "спорт" уважението към противника е важно, особено ако се храните взаимно ...

Но по ред на въпросите:

I. Не! Не ме е страх, че има по-добри от мен. Колкото и да си добър не можеш да вземеш повече от това, което аз съм готов да ти дам.

II. За какво да ме плашат новите термини. А за нивото ... 100 бай-ина.. това е моето ниво.

III. Вече ти отговорих, ако няма какво друго да правиш, прави покер. Заинтересувай се колко от треньорите и анализаторите в този форум имат килийно образование. Според мен '0' ...
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Първоначално публикувано от LiGuru
      Вече ти отговорих, ако няма какво друго да правиш, прави покер. Заинтересувай се колко от треньорите и анализаторите в този форум имат килийно образование.
      Ха-ха, ле ле, до къде стигнахме....
      Малко сме по-образовани, от колкото ни мислиш :f_p:
      а и сме упорити, не спираме за миг :s_o:
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      рано или късно ще започнеш да губиш, ще губиш продължително

Еми това сигурно е вярно, но нещо си объркал спорта.
      Аз не познавам дори и един сериозен играч, които да играе покер като хазарт.
      Не казвам, че няма такива, но никои нормален играч няма да играе за да губи.
      Не искам да те плаша, но ние "инвалидите" можем и с други неща да изкарваме пари :f_love:

не могат да си оправят тоците вкъщи. Един вид въртим едни пари

Ти седи 'чекай' с "тоци" да си въртите едни пари...
      Нямам нищо против "майстори" (все пак половината ми фамилия са такива), но в покера има доста по-голяма съревнование и борба да успееш, че да бъда впечатлен, че някои знае да лепи плочки.
      Just saying...

Сега към въпросите:

1. Във всеки спорт или бизнес е имало моменти, в които хората са смятали, че няма да има място за повече развитие, но нещата са се променили до такава степен, че цяло ново поколение е минало на върха Не че казвам, че в покера сме стигнали до там, че да имаме нужда от нещо такова, но дори в такъв случаи, никои от нас не знае след 2-3 или 5 години ще изглежда как ще изглежда играта.
      Така, че не се притеснявай. С работа всичко ще стане. Може ти да си този, които хората ще гледат, като пример :f_p:

2. Термините са там за да спестяват време, колкото повече, толкова по-добре. Иначе за другото виж 1.

3. Има книги и статии, в които се говори за такива неща, но си тук трети ден, а вече говориш дали да станеш Про. Някак си не се връзва.
      Как някои ще ти каже да ставаш или не, като ти сам не знаеш дали искаш. Просто трябва да имаш опит. Да си вкарал дългите часове и сериозната работа и после ще мислиш дали искаш да правиш нещо такова по 40 часа на седмица.

Има още неща, които искам да напиша, но трябва да изляза да бутам крехкото си образование.
      След обяд/привечер може да хвърля още светлина над въпросите ти, ако някои друг не го е направил.

Best,
      Kukki :s_love:
    • pastet89
      pastet89
      Бронз
      Първоначално публикувано от kukkiwonBG
      Има още неща, които искам да напиша, но трябва да изляза да бутам крехкото си образование.
      Следобед/привечер може да хвърля още светлина над въпросите ти, ако някои друг не го е направил.

Best,
      Kukki :s_love:
      Колега, не сте ли в сесия и вие? Нали в едно учебно заведние си бутаме образованията, ако не се лъжа :f_p: Или отиваш на изпит?
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Първоначално публикувано от kukkiwonBG
      Първоначално публикувано от LiGuru
      Вече ти отговорих, ако няма какво друго да правиш, прави покер. Заинтересувай се колко от треньорите и анализаторите в този форум имат килийно образование.
      Ха-ха, ле ле, до къде стигнахме....
      Малко сме по-образовани, от колкото ни мислиш :f_p:
      а и сме упорити, не спираме за миг :s_o:
      Прекалено много "варкаш" Kukki . Опитай се пак да прочетеш какво съм написъл и после е желателно да си редактираш постовете. И когато си ме цитирал си затрил един много важен момент, което не ти прави чест Според мен '0' ...

За щастие в този форум, такива изказвания са рядкост
    • bgigra4
      bgigra4
      Бронз
      Много ме радва третия ти въпрос , понеже рано или късно всеки ,който мисли да се занимава с покер би трябвало да си го задава. Аз преди време прочетох една статия на Майк Каро , която ми направи силно впечатление точно на тази тема. В общи лини ставаше въпрос , че да си професионален покер играч въобще не е лесно и не означава само пари , победи и лесен живот, а има доста минуси. И дори да печелиш много , ще има много трудни моменти, много малко хора ще те подкрепят и дори че много хора ще те изоставят и т.н. Лично аз мисля , че когато човек прави това , което му харесва е много по-лесно да успее, във всяка една област , а трудности ще има с каквото и да се занимаваш. Просто мотивацията и желанието са неща , които могат да ти дадат огромен edge.
      Ако си отговориш на въпроса " да бъда или не покер играч" еднозначно и премислиш всички + и - , то отговора на първите ти два въпроса ще дойде от само себе си.

P.S. Статията я прочетох в списанието Bluff преди около 2 години.
    • theworldleader
      theworldleader
      Глобален
      Кога даден човек може да си зададе адекватно третия ми въпрос?
      Когато е спечелил много ръце, турнири и т.н. или когато се чувства готов, но е доста относително кой кога се чувства готов..?
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      bgigra4 преди няколко години (три мисля) се бях отдал изцяло на карти (не само покер), след всяка сесия ми липсваха по кило две.
      А за подкрепата, не разчитай на нея. Когато си в даунслинг и се опитваш да анализираш играта си и да намериш точните изводи, вглъбяването е толкова сериозно, че околните виждат в теб единствено "death man walking" и как неизбежното се е случило....
      Общо взето в тази плоскост не всичко е лимузини, яхти, но и доста усилия да се задържиш на ниво за да си печеливш играч.

Поздрави,
      фаянсаджията
    • bgigra4
      bgigra4
      Бронз
      Според мен , когато си способен да дадеш точна прогноза за това колко пари ще изкараш за месеца. Т.е имаш ясна представа колко печелиш на час играейки покер и тези пари са поне толкова колкото би взимал ако не играеш покер.
    • bgigra4
      bgigra4
      Бронз
      [quote]Първоначално публикувано от LiGuru
      bgigra4 преди няколко години (три мисля) се бях отдал изцяло на карти (не само покер), след всяка сесия ми липсваха по кило две.
      А за подкрепата, не разчитай на нея. Когато си в даунслинг и се опитваш да анализираш играта си и да намериш точните изводи, вглъбяването е толкова сериозно, че околните виждат в теб единствено "death man walking" и как неизбежното се е случило....
      Общо взето в тази плоскост не всичко е лимузини, яхти, но и доста усилия да се задържиш на ниво за да си печеливш играч.

Точно това казвам и аз. Аз играя 'професионално' от около година и вече преживях почти всичко за което се говореше във въпросната статия. За подкрепа можеш да разчиташ само на покер приятелите си и на много малко други хора от обкръжението си, но в крайна сметка това е една идеална възможност да разбереш кои хора наистина си заслужават. Въпреки всички трудности аз не съжалявам за избора си.
      Просто това е избор ,който всеки трябва да направи сам за себе си и определено не е лесно , но лесно НЯМА.
    • pastet89
      pastet89
      Бронз
      //Офтопик
      @LiGuru
      Ако прочтеш това погледни във общоност, и ми приеми поканата за приятелство, че трябва да те питам нещо.
      Поздрави