Проблем с HDMI

• 13 отговора
    • nikolabo
      nikolabo
      Бронз
      Какво имаш в предвид с
      не винаги става
      ?
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      Emi не винаги се свързва лаптопа с телевизора.
      От кабела ли може да е ?
    • nadichka
      nadichka
      Бронз
      Преди имах такъв проблем бяха се изкривили няколко пинчета в буксата на кабела. И така докато изобщо спря да работи.
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      Кабела го имам от месец и е ползван само 10 пъти ,но явно може защото е от най-евтините 10лева за 1,5м.
    • mc0rpy
      mc0rpy
      Бронз
      Провери си настройките за екрана на лаптопа.
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      Първоначално публикувано от mc0rpy
      Провери си настройките за екрана на лаптопа.
      Ще ми обясниш ли ,кои настройки да погледна ?
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от kiril92
      Имам проблем със свързването на лаптопа към телевизора с HDMI кбаел-не винаги става,защо така ?

Къде може да е проблема ?
      Moже да дадеш повече информация, че "не винаги става" не ни говори много.

Може да е в HDMI кабела проблема, каква марка е кабела?
      HAMA ги водят добри за евтината си цена и с тях не би трябвало да имаш проблем. Но има други марки, които могат да ти създадат главоболия. Така съм чул, затова си взех на HAMA и нямам никакви проблеми. Свързвам PC към TV.

Поздрави,
      Христо
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      Кабела съм го купил от Кауфланд и не е Hama,спомням си ,че го взех за 10лева -1,5м.

Просто не винаги се свързва тв към лаптопа с този кабел. Понякгоа като вкарам кабела и нищо не става ,телевизора посто пише "няма сигнал" и седи черен екран.
      Принципно когато си свържа с HDMI кабела лаптопа премига и става черен екрана му за 1-2 секунди и тогава знам ,че ще стане ,а когато няма реакция на лаптопа ми е ясно ,че няма да се свърже и така и става .
    • petarvalchev
      petarvalchev
      Бронз
      Вземи от приятел хубав кабел и пробвай с него. Ако стане - ясно къде е проблема.
    • sttoil
      sttoil
      Бронз
      Може да е от каблеа, да са затворени портовете, може д а е от драйвърите, може да е от настройките на видеокарта, може да е от настройките на биос-а, може да е в тв-то проблема и т.н.
      Да продължавам ли :)

Най-лесно е от биоса да си отвориш VGA порта на дънната платка(не на видео картата) и да ги свържеш с VGA кабел.
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      Първоначално публикувано от petarvalchev
      Вземи от приятел хубав кабел и пробвай с него. Ако стане - ясно къде е проблема.
      +1.
      Аз си мисля, че в кабела е причината, щом е за 10лв = ясно. Не че HAMA е кой знае колко по-скъп = 15лв. Намери една HAMA и пробвай с нея, ако можеш пък да вземеш от приятел да провериш дали е там причината - още по-добре.

П.с. Понякога не се свързва заради разликата в скоростта на трансфера, кабелите на HAMA имат най-бързия трансфер.
    • kiril92
      kiril92
      Бронз
      Като за начало ще си купя кабел на Hama ,че няма от къде да взема :( . Ако не е от там ще ми бъде трудно да направя нещо от изброените неща на Sttoil
    • nikolabo
      nikolabo
      Бронз
      Най-вероятно е от прекъснат кабел. Ако беше забранен от биос/настройки на видеото, при всички случаи нямаше да се свързва. За HDMI драйвер ти трябва единствено за звука, картината не се нуждае от такъв. Бих те посъветвал да провериш кабела за верига, но това би било сериозна играчка.