Не вярвай на никого

• serdica
      serdica
      Бронз
      Защо е това заглавие ли? Естествено за трафик, с такова заглавие всеки ще е изкушен да влезе, и да чете какви ги пиша тук! Ако има такива които мъчно улавят моята силно скрита ирония, то вероятно този блог не е за тях(направо са на грешно място).

Защо пиша с малки букви ли? Понеже и сега се разбира къде започва/свършва всяко изречение, добавянето на главна буква е нищо повече от информационен шум.

Дали ще пускам графики? Естествено но само когато губя(тоест редовно).

Ще гледам поне веднъж седмично да поставям тема която ме интересува, с мои размисли и с надежда някой да напише нещо свое.

Първите няколко теми са

ТЕМА ЗА РАЗМИСЪЛ 1

Защо когато върви на зле трябва да играем на по-високи нива?

ТЕМА ЗА РАЗМИСЪЛ 2

Защо когато върви на зле трябва да продължим да играем в същата мрежа?

ТЕМА ЗА РАЗМИСЪЛ 3

Как да губим малко със силни карти?

ТЕМА ЗА РАЗМИСЪЛ 4

Защо ALL IN трябва да се избягва?

Моля който има какво да напише да го направи.
  • 21 отговора
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей serdica,

Не знам каква точно е целта ти, но виждам две опции:

Ако заглавието ти е целенасочено, то тази тема ще трябва да отиде в главната, с която ти си добре запознат.

Ако заглавието ти е "само за трафик", то ще се наложи да го смениш, тъй като е подвеждащо.

Също така, не знам дали си запознат с главната идея на един покер блог, но тя е да отразява твоето собствено покер развитие. Ако предпочиташ да създаваш дискусии, то можеш да го направиш в Общи покер дискусии или в някоя от специализираните секции за различните покер формати.

Също така ще те помоля да уважаваш родния си език и да пишеш грамотно (очевидно е, че можеш).

Поздрави,
      Камен
    • serdica
      serdica
      Бронз
      Здравей darkonebg,

ако се измени заглавието, и се ползва главна буква ОК ли ще е за теб?

Отразява моето развитие на 100%. От предоверяващ се до критично мислещ играч! Ще внеса някои поправки в горното ми мнение. Ако не се възприемат приемаме блога за закрит.
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей отново,

За нас е ОК всичко, което не противоречи на форумните ни принципи по един или повече начини.

Можеш да разгледаш и следната тема със съвети за това как да имаш един интересен и добре възприеман блог:
      9 съвета за успешен покер блог

Поздрави,
      Камен
    • serdica
      serdica
      Бронз
      ТЕМА ЗА РАЗМИСЪЛ 1

Защо когато върви на зле трябва да играем на по-високи нива?

Изхожда се от това, че случайноста няма памет. Ако това е така, то рано или късно ще ни компенсира. Но в такъв случай понеже очевидно случайноста не е обвързана с размера на залога, а само с блинда. Се получава разминаване, и то не в наша полза. Пример 1/2$ игра, губи се сериозно слиза се на 0.5/1$ и така до 0.1/0/0.2$. В крайна сметка HM ще покаже, че в BB(блиндове) сме компенсирани. Ама къде са парите? Парите ги няма понеже сме губили на дебело, и сме компенсирани на тънко. Точно на тази основа почива моето схващане, че когато губим не е правилно да намаляваме залозите. Те или трябва да останат на едно ниво или дори да бъдат увеличени. В тази връзка възниква един много интересен факт. А той е, че можем да фалираме! Това обаче няма да е възможно ако ползваме печеливша игра. Тоест винаги фалита е едно доказателство, че играем слабо. Смъкване на залога няма да обърне никоя слаба стратегия в силна/печеливша, само ще удължи агонията. Тоест фалита е закономерен завършек на всяка слаба стратегия без значние в коя област от човешкото познание се прилага.
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Отказа се да крадеш от хората (ЦЪК) и реши да играеш ли?

Изхожда се от това, че случайноста няма памет. Ако това е така, то рано или късно ще ни компенсира. Но в такъв случай понеже очевидно случайноста не е обвързана с размера на залога, а само с блинда. Се получава разминаване, и то не в наша полза. Пример 1/2$ игра, губи се сериозно слиза се на 0.5/1$ и така до 0.1/0/0.2$. В крайна сметка HM ще покаже, че в BB(блиндове) сме компенсирани. Ама къде са парите? Парите ги няма понеже сме губили на дебело, и сме компенсирани на тънко. Точно на тази основа почива моето схващане, че когато губим не е правилно да намаляване залозите. Те или трябва да останат на едно ниво или дори да бъдат увеличени. В тази връзка възниква един много интересен факт. А той е, че можем да фалираме! Това обаче няма да е възможно ако ползваме печеливша игра. Тоест винаги фалита е едно доказателство, че играем слабо. Смъкване на залога няма да обърне никоя слаба стратегия в силна/печеливша, само ще удължи агонията. Тоест фалита е закономерен завършек на всяка слаба стратегия без значние в коя област от човешкото познание се прилага.

С такива изказвания не демонстрираш нищо освен нивото на мислене на комарджия, които си пропилява парите на рулетка. Както и преди съм казвал: няма да те убие да прочетеш поне един учебник по теория на вероятностите.

Също следвайки твоето "схващане" когато печелим не трябва да качваме лимити, защото сега печелим на "дебело", но когато започнем да губим ще губим на още "по-дебело"...

И покера не се играе със стратегии, а с умения, които се развиват с времето. Ако заради следване на твоя философия човек фалира бързо няма да има възможност да се научи от грешките си. Голяма част от това човешко познания го имат точно поради възможността хората да допускат грешки без фатални последици...
    • serdica
      serdica
      Бронз
      @kukkiwonBG да обвиняваш някой който жъне с комбайн понеже ти имаш само сърп и чук, е за твоя сметка. Понеже говори, че теб индустриализацията те е подминала най-малко с 2 века! За другото което написа се радвам, че ще стане дискусия и ще напиша повече след малко. Изглежда просто тръгваме от различни изходни позиции.
    • venci63
      venci63
      Бронз
      Сердика,

От доста време си тук във форума, но не си мръднал, уви, дори и на милиметър напред. Не го приемай като заяждане, далеч съм от такава мисъл.

Поне по правописа ти личи, че си интелигентен човек, значи можеш да напреднеш. Тогава защо не вдяваш??? Не искаш ли? Не е чак толкова трудно да попрочетеш туй-онуй, да пуснеш някоя ръка, в която се съмняваш. Ей такива неща, насочени по същество.

От темите за размисъл, единствената смислена според мен е:

"ТЕМА ЗА РАЗМИСЪЛ 3

Как да губим малко със силни карти?"

Умението да се усетиш и фолднеш силна ръка е едно от ключовите в играта. Такива като Негреану го могат, такива като мен не съвсем :facepalm: ...
    • serdica
      serdica
      Бронз
      Стратегия е набор от правила(ще ползвам тази дефиниция). Когато играем покер правим едно единствено нещо, и то е да противопоставяме нашата стратегия на стратегиите на противниците. Няма значение водим война, ръковорим търговско дружество ние правим едно и също нещо. Тези със слаби стратегии загиват! Защо овцебиците ще загинат като много други видове? Единствено поради слаба стратегия.

"Овцебиковете имат характерна защитна стратегия срещу хищници. Когато стадото бъде застигнато от вълци например, възрастните животни образуват кръг прикривайки малките в средата зад стена от тела и рога. Ефективна срещу естествени врагове като вълци и бели мечки, срещу човека обаче тази стратегия в крайна сметка за малко да се окаже фатална за оцеляването на вида."

Започваме от празна(нулева) стратегия, и я допъваме с правила. Очевидно всяко добавено правило трябва поне да не влошава стратегията. Ако я влошава веднага следва да бъде изведено. Сега нека приемем, че вече имаме стратегия която според нас е пригодна за 0.1/0.2$, това което не е известно е шанса който ще получим, и какви промени ще направят противниците. Разглеждаме тази стратегия като търговско предприятие и гласуваме капитал от 500$. Забележете това не е целия капитал с който разполагаме, това е сума отделена само и единствено за тази стратегия. И вече в този контекст е и горното което написах. Увеличаване на залозите да се чете като не намаляване на залозите. Главния проблем на сваляне на залога е, че ние печелим пари, а не блиндове. Следователно компенсация по блиндове не е изгодна.
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      На базата на прочетенето тук може да сме почти сигурни, че нямаш почти никакви познания по теория на вероятностите, нямаш представа как работи обучителния процес в покера (а и на други места) и че трябва сериозно да работиш над умението ти да правиш референции. Също можем и да предполагаме, че не си особено добър и в следните неща:
      Изграждане на стратегии, инвестиране и приемане на критика.

и/или troll-ваш здраво...

Във всички случаи явно е, че не виждаме нещата по един и същи начин и се опасявам, че си губя времето. Общо взето това, което би ти помогнало да си разясниш нещата, за които пишеш е да поработиш над себе си в изредените по горе категории.

Best,
      Kukki :s_love:
    • serdica
      serdica
      Бронз
      @kukkiwonBG кое по теория на вероятностите е грешно? Твоята логика е колкото повече не върви толкова по на дребно да се играе. Моята е или залога да остава същия или да се увеличава. При твоята логика очевидно губеща стратегия ще я влачиш до края на света. По моята просто ще фалираш там с някакви си 50 BI и толкова. Приемаш, че имаш грешна/слаба стратегия, и пак почваш да мислиш. Твоето е като ужас без край.
    • iwillgoon
      iwillgoon
      Бронз
      Подкрепям kukkiwonBG.

НО, начина, по който пишеш нещата е доста дразнещ. Не е много готино някой да си позволява да прави заключения и характеристики във форуми на базата на два поста. Още повече да придава такава значимост и свръх компетентност на мнението си, че все едно то е последно в тази вселена... Надменността не е добра черта.
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Това не му е първото родео serdica, така че не е от два поста.
      Дори и така да е прозвучало моята компетентност/значимост въобще не ми от значение, особено за дадената тема. Няма обаче да седя и да не правя нищо, когато има не малка вероятност поне един човек да се подлъже под нездравословните идеи във тази (и други) теми. И ако вникнеш в същността на нещата, които съм писал ще разбереш, че това да са "дразнещи" е горе долу целта. Не искам сериозността ми към темата да се изгуби в любезностти...
    • achko
      achko
      Бронз
      Първоначално публикувано от serdica
      При твоята логика очевидно губеща стратегия ще я влачиш до края на света. По моята просто ще фалираш там с някакви си 50 BI и толкова. Приемаш, че имаш грешна/слаба стратегия, и пак почваш да мислиш. Твоето е като ужас без край.
      Това е глупаво. Изключва всякакво мислене и развитие.. Значи ако стратегията ми е губеща аз трябва да се придържам към нея въпреки всичко сваляйки лимити докато накрая все пак фалирам? Нима не мога да сваля лимит и да сменя стратегията и след като я превърна в печеливша да се кача нагоре? Според твоята логика би трябвало да фалираш и депозираш непрекъснато докато най-накрая налучкаш печелившата си игра - това е глупаво.
    • iwillgoon
      iwillgoon
      Бронз
      @куки

Това беше опит за градивна критика. Обаче, явно не вниквам в нещата и нямам подобно право. ;)
    • Lupusss
      Lupusss
      Бронз
      абе на сердиката му се спори иска до оборва и да спори и да спори да точи лиги и сополи ... не искам да слагам всички под общ знаменател но мен изкл много взеха да ме дразнят такъвт тип хора даже и комета да го удари по главата ще каже че не е било това а нещо друго може би щурче ... няма да пиша повече в тази тема но ще е добре поне веднъж серидката да ни предостави някаква база за размисли като графика или изиграни ръце ще ми е интересно отколкото дървенофилософски разсъждения и аз съм много добре там ама като седна на кеша някой път ми чупят гимиите . Мога от личен опит да кажа ако не беше пс да ми отвори очите още първия ми кеш аут щеше да е мираж да аз не изкачвам лимитите но постигам с покера това от което имам нужда допълнителни парички 20-30 колкото и да са и оплатняване на времето когато не съм на работа . явно колегата търси постоянна конфронтация със някой хай левел а пък никой още не му е казъл в очите че е мишка . уважавай труда на другите и своя също айде със здраве
    • iwillgoon
      iwillgoon
      Бронз
      То само като прочетеш "Темите за размисъл" и :facepalm: ...
    • Kamen992
      Kamen992
      Бронз
      serdica дано повече хора четат това кажи им да депозират по 50$ в 888 и да идват на нл10 да печелят дебело както си мислят и половината англичани :facepalm:
    • RedGeneral86
      RedGeneral86
      Бронз
      Давай смело, успех с блога! По много въпроси не съм съгласен с теб, невинаги одобрявам и тона ти, но се кефя на хора, мислещи различно. Успех!
    • moodkiller
      moodkiller
      Бронз
      За цялото мнение на @Lupusss
      +1
      Ако може да седне е така и да го препрочита, препрочита, докато го разбере - равен няма да има, ама едва ли... Eгото обаче е голямо нещо, трудно се пренебрегва. А всеки българин има от това качество по много.

Първоначално публикувано от iwillgoon
      То само като прочетеш "Темите за размисъл" и :facepalm: ...
      +1

То цялата тема е за фейспалм:

Не може да не даваш никаква информация и доводи, и да искаш от хората да дискутират и обсъждат с теб.
      Не знам кой е по луд в случая - този който пита или този който отговаря. Аз лично пиша с единствената цел, за да кажа на автора на темата, че ще се старая да стоя далеч от неговите теми, бягайки като от прокажен.

Успех с блога! Въпреки, че това не прилича на блог и е страшен офтопик (за пореден път).
    • 1
    • 2