Даунсинг или лош късмет

• join1776
      join1776
      Бронз
      Цяла седмица играя на дневни фрии роли 100$ на pokerstrategy в Еверест. Като цяло ползвам стратегия на големия стак и спазвам всички правила за райз, кол и фолд, НО!
      Във вторник играя на префлоп имам покет ТТ играя срещу още двама, на префлопа рейзвам с 4+1ВВ от BU, SB фолдва а BB плаща, MP1 също плаща, на флопа излиза Т и др числа по-малки като цяло сух пот BB фолдва, MP1 рейзва, аз играя за защита и влизам ол-ин с 1200чипа, пича плаща и когато му показва картите разбирам, че е платил с J7o от там на търна-J и на ривъра - J и чао за мене.
      В понеделник с покет КК и на флопа станаха сет ККК и го отнесох от флъш, в сряда го отнесох с покет АА от флъш, като и в двата случая парите са ол-ин още префлоп. Снощи го отнесох с АТо, реших да слоуплейвам и да съм по-внимателен срещу 2 опоненти, на префлопа рейзнах от МР2 с 4ВВ, CO и BB платиха на флопа дойдоха 6-пика T-спатия 9-пика, всички чекнахме, на търна излезе А-каро, аз реших да оскъпя ривъра и рейзнах 75% от пота - CO фолдна BB ри-рейзна и ме обвърза с пота аз влезнах ол-ин и той доплати, на ривъра 2-пика и отново го отнесох от флъш пики, пича е плащал с 78s-пика!
      Та питам това какво е - ДАунсинг, Карък или и двете на едно?
  • 2 отговора
    • elpatseto
      elpatseto
      Бронз
      Здравей join1776,

Според мен няма от какво да се притесняваш. На фрийролите доста често ще падаш с по слаба ръка, но ако се придържаш към определена стратегия, рано или късно ще пожънеш успехи. :)

Не ми харесва обаче стратегията с която играеш фриийролите. СГС или стратегия на големия стак е за кеш игрите и не е приложима в ММТ-фрийролите. За тях си имаме специална статия, която те съветвам да прочетеш и да изгледаш-> Как да играеш фрийрол?

Желая ти успех! :club:

Поздрави,
      Пламен ГЕОРГИЕВ
    • join1776
      join1776
      Бронз
      благодаря за съвета, отивам да почета, а довечера ще се пробвам отново.