Имам въпрос , моля помогнете .

• dasilva181818
      dasilva181818
      Начален
      въпросът ми сигорно е елементарен но ас не мога да разбера следното -
      имах Асо и 3-ка във ръката на флопа доиде поп и две аса
      на търна доиде десятка а на ривъра шестица , вече си мислих че ще спечеля със тройка аса като бях изключил фазможноста за флъш и стреит . когато моя опонент искара две десятки и взе пода със full house . при положение имаше две десятки в раката и една на търна . моля разяснете ми като в ръката си е държал двете десятки а в търна е имал още една десятка а на флопа е имало две аса как са се свъразли така че да стане full hoouse .
      Имам още един въпрос свързан сус софтуера на Pokerstars . Въпроса ми е докато играя във някои зали на покер тексас холдем и отдоло в дясно исписва какво държиш в ръката по някои път ми исписва че държа full house и си казвам добре да се доверя на това което пише макар че картите ми нямат много общо със fullhouse . реизвам и някои мои опонент ме побеждава с 2 чифта примерно а картите ми нямат мн общо със full house .
      моля помогнете
  • 4 отговора
    • LetchLord
      LetchLord
      Бронз
      OMG.... съжалявам, че няма да ти отговоря на въпроса, обаче трябва да се научиш да пишеш на български. За мен е недопустимо да се пише:

ас
      фазможността
      искара
      раката
      отдоло
      исписва

http://www.stars21.com/spelling/bulgarian_spell_checker.html
    • Rossess
      Rossess
      Бронз
      Като за начало вземи прочети началните статии, за да се запознаеш с правилата на играта, силата на ръцете, как се определя ръката ти. Без да си наясно с основите на покера, твоята игра ще е пагубна за банката ти.

P.S. @ LetchLord Трябва да свикваш. Неграмотността нахлува със страшна сила и в този форум :D
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей и добре дошъл,
      От изключителна важност е да прочетеш и разбереш [b] Тази статия[/b].

Относно първата ръка, той използва двете си десетки и три от общите карти - десетката и двете аса, за да направи фул десетки над аса.
      Относно второто ти питане, това, че имаш фул хаус, не означава, че имаш най-силната ръка на борда. Например на борд ААА22 ти имаш фул хаус дори и с ръка като 89 (играеш с петте карти от общите), но всеки с чифт в скритите карти те бие.
      Отново наблягам на нуждата да прочетеш няколко пъти горната статия.
      Поздрави,
      darkonebg
    • dasilva181818
      dasilva181818
      Начален
      darkonebg благодаря много :)