Ситуация

• Skolopilov
      Skolopilov
      Бронз
      Здравейте,искам да разкажа една игрова ситуация и ще се радвам да чуя мненията ви.Преди няколко дни играх на турнир на живо и се случи следното нещо: Блиндовете бяха 400-800 аз сум в позиция UTG-2 i sum s okolo 13 000 stak и имам АК кари,UTG-1 има около 10 000 стак и рейзва до 1600 ,аз реших само да колна ,всички други фолданха.Флопа дойде К-6-3 с едно каро UTG-1 бетва 1100,аз рейзнах до 3000 ,а той ол-ин,аз доста се замислих и в крайна сметка реших да колна.Правилно ли постъпих в тази ситуация и според вас какви карти имаше UTG-1?Ще се радвам,ако някой от трениорите ми отговори.
  • 4 отговора
    • memphisa
      memphisa
      Бронз
      мисля че е имал или някакъв сет или АА, мое мнение, а за твоя рейз/кол мисля че е правилен
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей Skolopilov,

Добре дошъл във форума на PokerStrategy.com! Аз съм Камен и се грижа за образователните покер материали тук, приятно ми е!

Що се отнася до въпроса ти, ще ти отговоря, макар и главната ми игра да не е турнири.

Без да имам информация за играча ми е малко трудно да анализирам. Пуш префлоп с около 15 блинда със сигурност е опция (разбирай печелившо решение), но и кол ми харесва в позиция. На този борд, особено ако е нямало флъш дроу (приемам го за така, тъй като не си го уточнил), бих колнал в позиция. Така бих задържал целия му диапазон от ръце, с които би заложил на този борд (който е доста добър за продължаващ залог). Също така, на този борд той най-често има 2-3 аута срещу ръката ти, ако тя е напред, но обикновено не би продължил след рейз, освен с ръце, които те бият (може би също така с АК,КQ). Също така, тъй като си в позиция и стаковете не са никак дълбоки, ти ще можеш да играеш залог (и кол) на търна и да извлечеш стойност от ръце, които биха фолднали на рейза ти префлоп.

Между другото, защо не се представиш на другите покер играчи? Убеден съм, че имаш и други интересни истории за разказване - към форума Представи се!

Поздрави,
      Камен
    • Skolopilov
      Skolopilov
      Бронз
      Здравейте,и благодаря за отговорите.Ето какво стана в разиграването:Когато моят опонент рейзна префлоп аз помислих,че има или JJ ili QQ,но уви,за мое съжаление той имаше КК и просто нямаше изход от тази ситуация.И след тази рука аз останах почти без чипове може би 1-2 блинда.Изводите обаче,които си направих за себе си са следните:
      1. Когато се сблъска силна срещу силна карта така се получава.
      2. Другото нещо което се замислих след това е как бих могъл в тази ситуация да загубя по-малко чипове.И стигнах до следното:Ако на неговия рейз аз бях рирейзнал той най-вероятно щеше да пушне и това щеше да ми каже,че той има или КК или АА и аз тогава щях да фолдна,но ако на моя рирейз той само колнеше тогава щеше да се случи същата ситуация като предишната.
      Камен,има ли нещо вярно в моето анализиране или.....?!?
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей отново,

Забележи, че е възможно той да има много повече ръце, когато рейзне, а не само JJ,QQ,KK.

Относно изводите:

1. Когато се сблъска силна срещу силна карта така се получава.
      Това е така в случая, но тъй като ние не играем срещу конкретната му ръка, а срещу всички ръце, които би могъл да има в тази ситуация, е важно да обмислиш дали това, което ти предложих в предишното си мнение не е по-добра алтернатива от рейз на флопа.

2. Другото нещо което се замислих след това е как бих могъл в тази ситуация да загубя по-малко чипове.И стигнах до следното:Ако на неговия рейз аз бях рирейзнал той най-вероятно щеше да пушне и това щеше да ми каже,че той има или КК или АА и аз тогава щях да фолдна,но ако на моя рирейз той само колнеше тогава щеше да се случи същата ситуация като предишната.
      Отново, идеята не е да загубиш най-малко чипове, а да спечелиш възможно най-много срещу цялостния му диапазон. Забележи, че при тези размери на стаковете, ако 3-бетнем (рирейзнем), няма как да фолднем след това, тъй като ще имаме твърде добри шансове (дори и да предположим, че има само силни ръце). Дори и да можехме да фолднем обаче, това не прави ситуацията добра за 3-бет, защото:
      1. Не рирейзваме за стойност, тъй като не смятаме, че ще ни платят с по-слаби ръце
      2. Не рирейзваме като блъф, тъй като не смятаме, че ще фолдне по-силна ръка

Естествено, възможно е да фолдне ръка с доста очакван дял срещу нас, като например нисък до среден чифт или поредни карти от една боя, но това не е достатъчна причина, още повече, че сме в позиция и можем да го надиграем постфлоп.

Можеш да започнеш да четеш и статиите за SnG турнири:
      http://bg.pokerstrategy.com/strategy/sng/

Поздрави,
      Камен