въпроси от начинаещ

• valent1n458
      valent1n458
      Начален
      приложими ли са теориите oт super system в холдем но лимит турнирите? дойл казва, че когато си агресивен, караш противника срещу теб да гадае какви карти имаш и с малките потове се издигаш малко по малко нагоре. другото е че преди флопа повечето играчи, които влизат с голяма сума или all in имат АА, АК, КК и лесно могат да бъдат отбегнати или разбити със стрейт, флъш, фулл хаус. нали говоря ако имаш 10, J от една боя, бих платил определена сума, но не all in.
      от скоро играя, но доста пъти съм губил с KK, АА, или дори с AK, (която според мен е най-силната от трите) и просто се чудя какъв е по-успешният начин на игра :)

ето пример от преди 2 мин, на флопа влезнах all in, понеже ми се струваше че преди флопа няма никой да плати.
      http://imageshack.us/photo/my-images/706/allinc.jpg/

също, ако някой може да напише нещо кратко и за краденето на чипове на последната маса? как усещате дали някой ви блъфира или чакате да ви се падне АК ? :)
  • 10 отговора
    • KIMatadora
      KIMatadora
      Бронз
      Специално за покерстарс много често ще губиш на АА и КК. За блъфирането аз лично отначало не можех да разбера кои ме блъфира, но постепенно като играеш и трупаш опит ще усещаш кой кога блъфира, и зависи също от другия играч срещу, който си в ръката.
    • valent1n458
      valent1n458
      Начален
      каква е разликата дали е покер старс или друг покер? ако софтуера е направен да ти прецаква силните карти да се махам. личното ми мнение, което не е много компетентно че алл ин с каквито и да е карти е кофти тръпка, не обичам да правя нещо без да знам какво, а и едва ли тия дето завърват първи на турнирите са си позволили 100% риск, все едно да инвестираш на случаен принцип в няква фирма.
    • KIMatadora
      KIMatadora
      Бронз
      За ситуацията с АСАТА ти не виждам голям смисъл да се пинизиш пре-флоп, а на флопа да си буташ сички чипове. По добре префлоп да рейзваш солидно също така да фкараш колкото се може повече чипове за да не позволяваш да ти плащат хора с доста слаби ръце за да видят флопа, а на флопа да си биеш алл ина.
    • KIMatadora
      KIMatadora
      Бронз
      Първоначално публикувано от valent1n458
      каква е разликата дали е покер старс или друг покер? ако софтуера е направен да ти прецаква силните карти да се махам. личното ми мнение, което не е много компетентно че алл ин с каквито и да е карти е кофти тръпка, не обичам да правя нещо без да знам какво

Не искам да кажа че е направен да ти бият всички готови ръце пре флоп. Просто съм останал с такова впечетление играх сигорно над половин година там и ако имам АА или КК не се чуствам много спокойно защото от 5 сируации аз лично губя 3. Играя някой турнир и някои влиза алл ин мене ме е страх да платя на АА защото почти винаги ги сетва с малки чифтове. Може да говоря глупости но това е моето мнение дето съм играл там.
    • KIMatadora
      KIMatadora
      Бронз
      За МТТ има много рискови и късмет понякога, но най вече зависи от ситуацията и опонентите кога си струва да рискуваш. Защото можеш със всеки две карти да победиш един опонент в дадена ситуация когато приложиш повече агресия, но пак казвам зависи от опонента.
    • valent1n458
      valent1n458
      Начален
      както казах нов съм и не я разбирам играта :) но идеята ми беше някой да получи по-малък чифт или аз да направя тройка аса и да го накарам да си вкара всичките чипове.. с никакви карти не се чувствам 100% сигурен, играта е ситуационна и дори дойл, който е писал 1-та си книга отдавна, казва че и с АА често се губи и трябва много внимателно да се играе, но предполагам на последните маси рейза преди флоп е единственият начин да се класираш
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей valent1n458,

Super System на Дойл Брънсън е една от първите написани книги за покер стратегия. Макар и повечето от съветите там да са теоретически обосновани, имай предвид, че оттогава са изминали повече от 30 години, през което време (особено в последните 5-6) играта се е развила изключително много. И докато общи теоретични принципи винаги ще са верни, например фундаменталната теорема на покера на Склански:

Печалбата ти е следствие от грешките на опонентите. Тяхната печалба идва от твоите грешки.
      ,

то практическото им приложение се е променило. В случая точният въпрос е - къде грешат опонентите ти? Как да се възползваме от тези им грешки.

Най-често срещаната грешка на повечето опоненти, особено на ниските лимити е че играят твърде много ръце префлоп и продължават с много слаби ръце постфлоп. Начинът да се възползваме от това (да ги експлоатираме) е да ги караме да плащат скъпо за всяка следваща карта (и особено за първите три), когато имаме силна ръка. Това може да стане чрез залози и рейзове. Няма нищо лошо в това да влезеш ол-ин преди флопа с АА,КК,QQ,AK срещу повечето опоненти, а в някои ситуации дори с по-слаби ръце.

За повече информация можеш да започнеш да четеш нашите стратегически покер статии:
      http://bg.pokerstrategy.com/strategy/mtt/

Поздрави,
      Камен
    • valent1n458
      valent1n458
      Начален
      има доста логика в това, което казваш, благодаря :)
    • valent1n458
      valent1n458
      Начален
      идват ми АА, имам 1500 чипа, рейзват ме с 1000 на префлоп, влизам ол ин! бият ме с тройка двойки..!
      JJ, на масата J, 4, 2 от различна боя, влизам ол ин... иии още 2 купи.. честито на печелившите
      КК, влизам олл ин, 4 карти от една боя и ме бият, понеже единия има 8-ца от цвета на масата?

професионалните покер играчи сигурно имат психически проблеми, щях да хвърля лаптопа в стената и не за това че изгорях с 200лв, а щото мразя да губя и исках поне 10-ти да завърша... и как 70% от случаите, когато имам АА, КК,QQ, А,K на масата се получава фулл хаус, стрей или флъш не знам! а като влезна със свързани карти или шанс за флъш ще получа 1 ръка от 30! говоря за покерстарс, но едва ли има разлика, за мен тази игра си е чист комар, а хората, които правят пари с нея мазохисти :D
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Здравей,

Доста голяма част от покера е наистина психологическата страна. Всеки един професионален играч няма проблеми с подобни случки (или поне ги преживява), тъй като за него е важен дългосрочният план и да е играл оптимално спрямо него.

Препоръчвам ти да прочетеш тази статия:
      http://bg.pokerstrategy.com/strategy/psychology/43/1/ , както и останалите от раздел психология и дидактика.

Поздрави,
      Камен