Да победим микро лимитите на FullTilt /NL/FR с $50

• LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Здравейте,
      от няколко седмици ме мъчи въпрос, дали и как е възможно да се победят микро лимитите в онлайн покера.
      Играя от известно време на най-ниските нива в Кейк Покер и Покер Старс, но за мое учудване нещата не вървят достатъчно бързо. Като за това време съм качил 25% средно и в двете платформи.
      Играта ми ангажира по около 3 часа на ден, което е доста с оглед на резултатите.

Какво е бъдещето на този блог!

Тези дни ще започна нов челендж в FullTilt с банка всички на всичко $50.

- Нивото ще е най-ниското възможно.
      - Ще играя кратки сесии по час - час и половина.
      - Ще започна с две маси, като ще увеличавам броя всяка седмица до като не стигна 8 маси.
      - Ще играя по Стратегията на Големят Стак. Като според масата ще играя тайт-агресивно или малко по лууз.
      - Ще използвам малко или много агресивен банк мениджмънт, 20-25 бай ина.
      - Ще качвам ниво когато направи 20-25 бай-ина за следващ лимит
      - Задавам си критерии за отварящите залози 4BB + 1BB per Limper.
      - Ще правя задължителен 3Bet +1 per Limper, когато съм в позиция и 4Bet +1 per Limer когато съм извън позиция.
      - При бет --> реиз --> рирейз ще залагам около 2.5 пъти от последни залог до мен или ще съм олл-ин.
      - По никакъв начин няма да слоу плейвам, дори и монстер ръце.
      - На флопа ще правя Cbet в размер 1/2 до 2/3 пота (зависимост от опонентите)
      - Ще използвам CBet почти винаги с/у един противник със и без позиция, рядко ще правя такива залози на следващи улици.
      - Няма да блафирам (изключвам CBet, ако съм пропуснал флопа и борда го позволява)
      - Ще избирам маси с около 100 изиграни ръце и 30-35% видян флоп.
      - Ще избягвам маниаци

Как ще организирам блога.

Ще заснемам всяка сесия, след което ще я качвам в YouTube.com и ще предоставям линк.
      Ще давам кратка статистика за сесията и ще поствам линк към темата за анализ на ръце, където ще съм предложил странни или лоши мой отигравания за анализ.
      Както и ще пускам директни линкове към интересни моменти в клипчетата.

Остава да избера какъв формат да са клипчетата и за това ще искам вашето мнение.

Директен запис ---> Покер сесия 15.02.2010 част първа
      Преглед от историята на ръцете чрез Hand history replayer --->Покер сесия 09.02.2010 част втора

На какво се надявам

Желанието ми е да ангажирам вашето внимание и да постигнем целите заедно.
      Естествено това ще зависи от постигнатите резултати и съдържанието на блога.
      Ще се радвам да отделяте време да преглеждате сесиите поне за кратко (едва ли някой ще изгледа 1 час сесия) и да давате акъл.

В следващите няколко дни ще очаквам вашите мнения и предложения, както за самия блог така и за идеята му.

Поздрави,
      LiGuru :f_p:
  • 33 отговора
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      дали и как е възможно да се победят микро лимитите в онлайн покера

Защо пък дали е възможно?
      По-лесно от това няма на къде да стане...

Сега по темата:

Да ли ще играеш една или две маси няма голяма разлика. Както седем или осем.
      За това моето предложение е почни с две, мини на четири и после ги качвай с по една до 7-8.

Защо ще чакаш 30-35 БИ за следващото, като ще изполваш 20-25 БИ БРМ?

Защо няма да изпозваш HUD? Ако ще играеш 8 маси няма да можеш да ги следиш всичките.

Препоръчвам ти също да си направиш план за учене, които да е свързан с това как да побеждаваш маниаци. Те носят доста пари и не е добра идея да ги избягваш, ако можеш да ги биеш.

Като цяло мисля, че ще е прекалено и не много полезно, ако заснемаш всяка сесия. Надали някои (дори и ти) ще намери време да ги гледа всичките. По-добре прави по едно/две филмчета седмично, в което говориш за мисловният си процес по време на играта и ги гледай след седмица/две и си търси грешки.

Успех с начинанието :f_p:

Best,
      Kukki :s_love:
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Технически ще ми е трудно да играя в началото на повече маси, защото за сега съм с 15.4" монитор през виртуална машина или емулатор и масите стават много малки (играя докато работя, ако ме разбираш :D ). След месец ще ползвам по голям монитор за тая работа и тогава ще играя на повече маси. Но приемам да почна с две маси, мисля няма да имам проблем с това.

ОК! За бай-ина едвам ме нави. Стават 20-25!

Относно заснемането, ми не ми е проблем да го правя, при положение, че смятам да отделям по-малко време за игра. Ще гледам сесията ще търся грешки и ще поствам линк към клипчето, не очаквам някой да ги гледа целите, но пък и няма да навредят, предполагам ще правя нещо и като обзор на по интересните моменти. А и в крайна сметка колкото повече, толкова повече.

Относно маниаците, към тях трябва отделен стил на игра. Самите те са доста разнообразни като поведение и това ще ме отклони от тактиката ми за тези лимити. Отделно слагам и момента, че картите трябва да ме покриват, доста по-често, което в последно време ми убягва.

HUD няма да ползвам защото ме натоварва, не отричам неговите предимства, но трудно му свиквам и като цяло ми влошава играта. Предполагам в бъдеще ще станем добри приятели с него. Другия момент е с лицензиите и подкарването му под линукс среда.
    • pokawhizz
      pokawhizz
      Бронз
      А дали ще са ти достатъчни за да играеш по СГС? Според мен не
    • pastet89
      pastet89
      Бронз
      - Ще качвам ниво когато направи 20-25 бай-ина за следващ лимит - Задавам си критерии за отварящите залози 4BB + 1BB per Limper. - Ще правя задължителен 3Bet +1 per Limper, когато съм в позиция и 4Bet +1 per Limer когато съм извън позиция. - При бет --> реиз --> рирейз ще залагам около 2.5 пъти от последни залог до мен или ще съм олл-ин. - По никакъв начин няма да слоу плейвам, дори и монстер ръце. - На флопа ще правя Cbet в размер 1/2 до 2/3 пота (зависимост от опонентите) - Ще използвам CBet почти винаги с/у един противник със и без позиция, рядко ще правя такива залози на следващи улици. - Няма да блафирам (изключвам CBet, ако съм пропуснал флопа и борда го позволява)

С тия строго определени критерии за мен ти е загубена каузата. Една от най-голямите грешки, които можеш да допуснеш в покера, е да кажеш, че ВИНАГИ ще или трябва да правиш нещо конкретно. Нали половината от тая игра е да се научиш да играеш според опонента! :s_confused:

+1 на Куки да се научиш да играеш срещу маниаци. На мен също ми бяха много проблемни в началото, но те са най-доходоносните опоненти. Просто никога не ги блъфираш, стесняваш рейнджа и бетваш много, когато имаш ръка! Това е ;)
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Първоначално публикувано от pastet89
      С тия строго определени критерии за мен ти е загубена каузата. Една от най-голямите грешки, които можеш да допуснеш в покера, е да кажеш, че ВИНАГИ ще или трябва да правиш нещо конкретно. Нали половината от тая игра е да се научиш да играеш според опонента! :s_confused:
      Дай ми по-добра мотивация да играя НЛ2 и ще се съглася с теб.
      Идеята е да се ползва стратегията от това покер училище, за чии ми е да играя иначе НЛ2.
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Първоначално публикувано от pokawhizz
      А дали ще са ти достатъчни за да играеш по СГС? Според мен не
      Какво имаш предвид? Банка, умения, време ...
    • pokawhizz
      pokawhizz
      Бронз
      Банката естествено - по СГС това са само 5 БИ
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      NL2 или стинка/две имам да разхищавам цели 25 бай-ина
    • pokawhizz
      pokawhizz
      Бронз
      Явно не съм те разбрал - мислех, че говориш за НЛ 10 - може би защото аз се опитах да направя точно това миналата седмица,но неуспешно...
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Какво и как се случи?
    • klavistratche
      klavistratche
      Бронз
      аз покорих микро лимитите в тилта с 50$ банка, но на снг на кеш успях да загубя едни 50$ в опитите си да се науча да играя по смс, но на мен кеша някакси не ми се получава. Редовно картите не ме покриват и като си допълна 2 пъти стака и стана като съм 5бб напред се едно не съм играл. Това се случи когато все още можеше в тилта да се играе по смс де сега не си го и помислям ;)
      В момента се опитвам да покороя 5$ снгта там като играя по 4 маси. Всяка от 4те маси е за различен брой хора 9,18,27,45
      Общо взето се движа като асансьор малко ма явно съм в даунсуинг защото на всеки 10 койнфлипа печела максимум по2. А да не говорим, че когат осъм с овърпеар в 50% от случаите ме съкаутват със сет на ривър или стрейт.
    • pokawhizz
      pokawhizz
      Бронз
      Първоначално публикувано от LiGuru
      Какво и как се случи?
      Случи се очакваното - с 5 БИ не ти трябват много бад бийт-и. Например QQ срещу QQ и на борда 4 кари /не е необходимо да уточнявам кой държеше дама каро, нали/ - и други такива гадории. Общо взето едно удвояване беше последвано от 2-3 бад бийт-а - е издържах три дни ама дотам...
      А на НЛ2 играх в Буин - е няма такъв разврат - няма рейз няма не рейз - постоянно по 5-6 човека са в пот - иди спечели. Да не говорим, че на пуш плащат по 3-4 още . Най-фрапантния пример - аз рейзвам 4бб от бутона с 99 и СБ колва и на флопа излизат 9 4 А - той бет-ва, аз го 3бет-вам, той 4бет-ва, аз пушвам - той кол-ва. Обръща Т4 и аз си викам - тоя не е на ред - обаче тука почва интересното следва търн Т и ривър... Т. И аз стоя в недоумение пред монитора и не знам какво стана...
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Най-фрапантния пример - аз рейзвам 4бб от бутона с 99 и СБ колва и на флопа излизат 9 4 А - той бет-ва, аз го 3бет-вам, той 4бет-ва, аз пушвам - той кол-ва. Обръща Т4 и аз си викам - тоя не е на ред - обаче тука почва интересното следва търн Т и ривър... Т. И аз стоя в недоумение пред монитора и не знам какво стана...
      Ха, за какво иде реч...
      Пресно Пресно още пари
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Хора давайте идеи, че не остана.
      - Лимити?
      - Маси?
      - Стратегии?
      - Каквото се сетите ...

В понеделник почвам да играя само в FullTilt и ми се иска всичко да съм избистрил.

Тенкс ин адвенс :f_p:
    • falkoneti
      falkoneti
      Бронз
      - Лимити? --- След като почваш с 50$ значи NL2
      - Маси? --- Фулринг,почни с 4.
      - Стратегии? ----Ти вече си избрал СГС,като за начало играй стандартно докато се ориентираш кой как играе на този лимит.
      - Каквото се сетите ... ----Сещтам се да ти пожелая да нямаш даунсуингове и бедбийтове :D :D :D .
      Щте следиме с интерес как се справяш.УСПЕХ :f_biggrin:
    • pokawhizz
      pokawhizz
      Бронз
      Как върви гринденето? И аз от седмица насам се мъча на едни микролимити в онгейм - след като удвоих банката със скорост от 2-2.5БИ на ден, нещата заседнаха и вече не помръдват 2-3 дни
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Как върви гринденето?
      Малко се забавих, че една камара задачки излезна както винаги. Отделно не мога да си оправя тейбъл мода във ФулТилт и се нервирам. Но как се вика нема начин.

Днес направих първата сесия, играта беше малко тегава защото говорех по телефони, настройки по HUD, записване на сесии и не следях играта много много. Хубавото, е че не назаднах в тази сесия.

Инфо за сесията:

Два маси фул ринг. Продължителност ~ 60 мин. НЛ2

Печалба 179 BB.

LiGuru is BB 9:spade: 9:diamond:

Видео към ръката

LiGuru is MP2 K:club: Q:heart:

Видео към ръката

Видео към сесията
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Oт днес:

Сесия ~60 мин. NL2, FR, FullTilt
      - Изиграни ръце 162 на 3 маси.

VPIP / PFR / AF Hands
      13.0 / 13.0 / 3.7 162

- Печалба 187.5 BB

Инфо за сесията тук
    • LiGuru
      LiGuru
      Бронз
      Здравейте,
      тези дни нямах много време за игра и резултатите го показват, но все пак ща кажа каква е равносметката до тук.

Изиграни около 520 ръце :(

Банка $61.45

Надявам се скоро да свърши зора и да почна да играя като хората.

За този месец искам да изиграя поне 15к ръце и да си направя по-представителна статистика и видео към нея ... :f_biggrin:
    • 1
    • 2