Покер по никое време

• vessom
      vessom
      Бронз
      Здравейте,

Ето го и моят блог. Правя го по три причини: за мотивация, за повече дисциплина относно поставянето на цели и проследяването на прогреса, и за да понауча нещо за играта си чрез дискусиите тук.

Казвам се Весо, на 32 г. от София. Програмист съм, а покер играя за удоволствие когато не съм уморен, не съм пил, няма мач, или пък бебока не ме дърпа за панталона… , т.е., досещате се, сравнително рядко. Оттам и името на блога. Играя NL 6-max. Макс една сесия на вечер (много рядко по две в някой почивен ден), макс 4 маси, макс 400 ръце на сесия, ~5к ръце на месец.

Цъкам покер с променл… с почти никакъв успех от сигурно вече година и половина. Напоследък малко се позасилих, оттам и идеята за блога.

Преди няколко месеца рестартирах покер кариерата си депозирайки в Унибет. Започнах от NL4 и ето го резултата, който ми беше достатъчен да скоча едно ниво нагоре:

Помня имаше една тема „Покажи си статистиките“ или нещо такова. Еми ето ги:

Скочих на NL10. Посрещането беше доста недружелюбно. В един момент останах с 22 евро. Казах си нема да депозирам повече – или губя всичко и приключвам с покера, или ще издрапам некакси. Издрапах до 310 евро, като графиката изглежда така:

А статистиките:

Какво мога да кажа за играта си: играя праволинеен tight покер, като напоследък подобрявам пост-флоп играта си, разнообразявам с рейз и 3-бет блъфове, скуизване, и т.н. Като слабости мога да определя играта ми срещу агресивни и плащащи играчи, на които винаги нещо им излиза на ривъра; както и извличането на максимална стойност от силните ми ръце. Също така след силна серия често ставам леееко лууз мислейки се за много силен, което, така да кажем, ми се отразява на банката.

Ако положителният тренд се запази скоро ще мина на NL20 – тогава или ще приключа блога или ще постна яките графики. Засега конкретни цели освен тази и поддържането на блога няма да си поставям. Така или иначе следя видео материалите и форума, имам нужда от повече практика и някой и друг приятелски съвет :)

С някои от вас се познаваме от футболния отбор, където обаче скоро не съм се мяркал. Ето нещо, което ще подобря :)

Ясно е, че няма нужда да ъпдейтвам блога всеки ден, та ето резултата за целия февруари:

Март почна добре, но съм играл прекалено малко. Да видим продължението... :fdrink

Поздрави,
      Весо
  • 27 отговора
    • solarispoker
      solarispoker
      Бронз
      Честит блог Весо и много успехи!

С някои от вас се познаваме от футболния отбор, където обаче скоро не съм се мяркал. Ето нещо, което ще подобря

Очакваме те!
    • DimitarLyubenov
      DimitarLyubenov
      Бронз
      Успех с блога, дано го ъпваш редовно, ще има читатели със сигурност :)

М
    • vessom
      vessom
      Бронз
      Месец март върви добре откъм профит, но не и откъм обем ръце.

В Унибет напоследък трафикът намаля. Почти няма маси през деня, дори и уикенда. Остава само късно вечерта, но пак няма достатъчно избор. Обмислям алтернативи.

Отделно след последните ъпдейти явно нещо са сменили и половината ръце не могат да се импортнат в PT3 (линк). Това ми разваля статистиките и страшно много ме демотивира за игра. И не играя :D

Използвах свободното от игра време да изгледам поредното видео на kotsebotse, отново на очакваното високо ниво:
      Преглед на ръце NL50
    • Rolland6
      Rolland6
      Бронз
      Успех Весо :) И с блога и с покера. Ако търсиш алтернативи разгледай Betfair. Има добър трафик на ринг масите и много хубав бонус за чистене с кода на Pokerstrategy. До скоро софтуера им имаше проблем в синхронизирането на Хъд-а на Холдем Мениджър, но го оправиха. Не знам как ще е с Покер Тракера.
    • vessom
      vessom
      Бронз
      @Rolland6: Мерси за пожеланията и идеята за Betfair.

В крайна сметка изтеглих всичко от Унибет и се прехвърлих в Poker Stars. Крайно време е да я видя тази зала :) Първите впечатления са силно положителни: интуитивен софтуер, много възможности за конфигурация и най-важното: постоянен трафик! Направо се родих, че не трябва да чакам да стане 12ч. вечерта за да има маси...

Липсва ми рейкбека, но пък и тука го има бонуса за първи депозит и после някакви далечни опции за осребряване на натрупаните точки. С НЛ10 не изглежда да става много лесно това де :)

Всъщност след преминаването от игра в евро към игра в долари, все едно играя НЛ7 или нещо такова :)

Посрещането отново не беше много дружелюбно, но нещата почнаха да си идват по местата. След една седмица ще видим резултата за месеца.

Ето една ръка от вчера. Предполагам заради малко по-лууз играта ми преди това и трите кари на флопа, не ми повярва, че имам нещо силно :)

Hand converted with online PokerStrategy.com hand converter:

Преиграй ръка

$0.05/$0.1 No-Limit Hold'em (6 handed)

Known players:
      SB:
      $10.05
      BB:
      $10.00
      MP2:
      $14.85
      MP3:
      $5.79
      CO (Hero):
      $10.00
      BU:
      $6.78

Preflop: Hero is CO with T, T.
      MP2 folds, MP3 raises to $0.30, Hero calls $0.30, 2 folds, BB raises to $0.80, MP3 calls $0.50, Hero calls $0.50.

Flop: ($2.45) T, 2, A (3 players)
      BB bets $0.80, MP3 folds, Hero raises to $2.40, BB calls $1.60.

Turn: ($7.25) J (2 players)
      BB checks, Hero bets $6.80, BB calls $6.80.

River: ($20.85) 4 (2 players)

Final Pot: $20.85.
      Results follow:

Hero shows three of a kind, tens(T T).
      BB shows a pair of aces(K A).

Hero wins with three of a kind, tens(T T).

Поздрави,
      Весо
    • vessom
      vessom
      Бронз
      Една интересна ръка от днес.

Преиграй ръка

Known players:
      BB:
      $10.00
      MP2:
      $22.03
      MP3:
      $11.55
      CO:
      $10.00
      BU:
      $12.00
      SB (Hero):
      $10.00

Preflop: Hero is SB with 5, 5.
      2 folds, CO raises to $0.25, BU folds, Hero calls $0.20, BB folds.

Flop: ($0.6) J, T, J (2 players)
      Hero checks, CO checks.

Turn: ($0.6) 5 (2 players)
      Hero bets $0.35, CO calls $0.35.

River: ($1.3) 7 (2 players)
      Hero bets $1.00, CO raises to $4.24, Hero raises to $9.40, CO calls $5.16(All-In).

Final Pot: $20.1.
      Results follow:

CO shows a full-house, jacks full of tens(T J).
      Hero shows a full-house, fives full of jacks(5 5).

CO wins with a full-house, jacks full of tens(T J).

По принцип трудно бих хвърлил сет/фулхаус на НЛ10, особено при начина, по който лошият изигра ръката. Мисля, че бия доста ръце, с които би играл така - Jx, ниски покет чифтове, блъфове. От друга страна противникът е доста тайт, 16-16 макар и само за 30 ръце, така че по-скоро няма all-in блъфове на ривъра. Както и да е, предполагам се иска много сила за да се откажеш от тази ръка :)

Изгледах още едно страхотно видео, което прави месеца добър и откъм обучение.
      Преглед на потребителска сесия

Това е засега. До края на месеца остават още няколко сесии и идва време за равносметка.
    • IvanSh1
      IvanSh1
      Бронз
      Здрасти, дори да блъфира тук, ти от своя страна с рейз гониш всичките му блъфове и се изолираш срещу един силен рейндж. Бих колнал на ривъра без някакви рийдс, че играе така средно силни ръце.
    • vessom
      vessom
      Бронз
      Ето го обзора за месец март.

Смяна на залата
      Основното, което се случи през месеца, е че изтеглих всичко от Унибет и се прехвърлих в PokerStars. Наистина съм много впечатлен от разликата. Тъй като има трафик почти по всяко време, вече не ми се налага да играя по нощите. Ще трябва да мисля ново име на блога :D

Обем
      Обемът е почти същия както през февруари, но за 2 пъти по-малко време, тъй като поради проблеми на Унибет с PT3 не играх известно време, а после се прехвърлих в новата зала. Обемът е от последните 2 седмици на месеца, от които имам 10 дни игра. Така че на практика увеличих броя ръце два пъти.

Профит
      Както се вижда от графиката, нещата тръгнаха зле в началото. Трендът в посока нагоре обаче е очевиден, така че съм спокоен :evil:

Next steps
      Периодът на адаптация в новата зала е преодолян и следващият месец трябва да е по-успешен. Целта е 15 БИ профит, за да премина на следващото ниво. Надявам се да стигна до 10к ръце за месеца. Следенето на новите видео материали, блогове и секциите за анализ на ръце си продължава, като през април си поставям за цел да поствам по-често мои ръце за анализ.

Misc
      Завръщането към тренировките и мачовете от форумната лига се отложи по най-различни причини. Другия уикенд обаче ги почваме в Каменица Фен Къп, така че едно по едно...
    • vessom
      vessom
      Бронз
      Така завърши страхотния ден днес:

Преиграй ръка

Known players:
      CO (Hero):
      $10.00
      BU:
      $10.37
      SB:
      $14.69
      BB:
      $12.33
      MP2:
      $5.83
      MP3:
      $10.06

Preflop: Hero is CO with 8, 8.
      2 folds, Hero raises to $0.35, BU raises to $1.00, 2 folds, Hero calls $0.65.

Flop: ($2.15) 4, 8, 5 (2 players)
      Hero checks, BU bets $2.00, Hero raises to $5.00, BU raises to $9.37, Hero calls $4.00(All-In).

Turn: ($20.52) K (2 players)

River: ($20.52) 2 (2 players)

Final Pot: $20.52.
      Results follow:

Hero shows three of a kind, eights(8 8).
      BU shows a pair of queens(Q Q).

Hero wins with three of a kind, eights(8 8).

Опонентът е 28-16, 3бет 10% за общо 25 ръце.
      По-често обаче съм в неговата ситуация и напоследък загубих няколко пота с овър пеъри (QQ+) срещу сетове... Ама как да им повярваш, че точно тогава имат сет :s_cool:

Бтв това видео на Bogdan е много добро. Не бях намирал друг продуцент освен Коце дето толкова да ме кефят обясненията. Ще му гледам и останалите.
      User review with Bogdan: Ppedrin Part 1
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Ммм.. тук с осмиците имаме лесен фолд префлоп. 25 ръце не значат нищо и определено да си променяме играта срещу даден опонент за 25 ръце е сериозен лийк.

На флопа предпочитам директно да пушнем.
    • vessom
      vessom
      Бронз
      Мерси за коментара.
      Но защо фолд префлоп - имаме всички скрити шансове на света? :D

Инвестираме 0.65 за очаквани 10.50 ако ударим.
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Когато опонентът ни 3бетва в CO vs BU очаквам да има доста блъфове.

Проблемът тук е, че ръката ни играе доста зле постфлоп, тъй като често ще има поне една оувъркарта, а ние ще сме извън позиция и ще трябва да чек/колваме и като цяло да вземаме трудни решения, а трудните решения са предпостваки за допускане на грешки и губене на пари.
      Освен това не винаги, когато удряш сета си ще стакваш опонента си, с оглед на факта, че той не винаги ще удря, а и не винаги ръката ти ще е най-добрата, а и да не забравяме, че шансът да удариш сет е 1:7.5, което означава, е в 6.5 случая ще трябва да взимаме доста трудни решения постфлоп.
    • vessom
      vessom
      Бронз
      Пфу, 2 часа игра тази вечер с финален резултат... +0.10$ :)
      Нещата бяха доста динамични. Бях стигнал до -2.5 БИ след два пъти all-in срещу флъш дроус на флопа, които излезнаха до ривъра, като единия беше рънър-рънър; както и КК изправили се срещу АА.
      И аз имах късмет де, например като се наших с КК в 4-бетнат пот на Q-high борд и срещнах сет, а до ривъра излезна и моят сет...

Все пак с кански мъки се добрах до нулата! :s_evil:

Преиграй ръка

$0.05/$0.1 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      SB (Hero):
      $11.61
      BB:
      $10.00
      MP3:
      $19.07
      CO:
      $16.55
      BU:
      $14.89

Preflop: Hero is SB with Q, K.
      MP3 raises to $0.20, CO folds, BU calls $0.20, Hero calls $0.15, BB folds.

Flop: ($0.7) 9, 5, K (3 players)
      Hero bets $0.67, MP3 calls $0.67, BU raises to $2.10, Hero calls $1.43, MP3 calls $1.43.

Turn: ($7) Q (3 players)
      Hero bets $5.01, MP3 calls $5.01, BU folds.

River: ($17.02) 8 (2 players)
      Hero bets $4.30, MP3 folds, Hero gets uncalled bet back.

Final Pot: $17.02.

И ръката с поповете:

Преиграй ръка

$0.05/$0.1 No-Limit Hold'em (4 handed)

Known players:
      BU:
      $10.00
      SB:
      $18.61
      BB:
      $11.37
      CO (Hero):
      $14.40

Preflop: Hero is CO with K, K.
      Hero raises to $0.35, 2 folds, BB raises to $0.60, Hero raises to $2.00, BB calls $1.40.

Flop: ($4.05) 4, Q, 6 (2 players)
      BB bets $0.60, Hero raises to $2.50, BB raises to $4.40, Hero raises to $12.40, BB calls $4.97.

Turn: ($25.82) T (2 players)

River: ($25.82) K (2 players)

Final Pot: $25.82.
      Results follow:

Hero shows three of a kind, kings(K K).
      BB shows three of a kind, sixes(6 6).

Hero wins with three of a kind, kings(K K).
    • vessom
      vessom
      Бронз
      След като за два дни преди Великден изтрих 10 БИ от банката си, днес се върнах в мача.
      Това е от днес:

Преиграй ръка

$0.05/$0.1 No-Limit Hold'em (5 handed)

Known players:
      BB:
      $13.77
      MP3:
      $10.77
      CO:
      $14.91
      BU (Hero):
      $10.00
      SB:
      $20.73

Preflop: Hero is BU with Q, Q.
      MP3 raises to $0.30, CO folds, Hero calls $0.30, 2 folds, BB folds.

Flop: ($0.75) T, 8, 7 (2 players)
      MP3 bets $0.55, Hero raises to $1.55, MP3 calls $1.00.

Turn: ($3.85) 5 (2 players)
      MP3 checks, Hero bets $2.00, MP3 calls $2.00.

River: ($7.85) Q (2 players)
      MP3 checks, Hero bets $3.50, MP3 calls $3.50.

Final Pot: $14.85.
      Results follow:

MP3 shows a pair of tens(J T).
      Hero shows three of a kind, queens(Q Q).

Hero wins with three of a kind, queens(Q Q).

В PS играчите са по-тайт и напоследък внимавам с QQ. Конкретно в тази ситуация, ако бях 3бетнал противникът (12-8) щеше да фолдне ръката си и щях да спечеля само 3 големи блинда. Така се получи по-добре :D
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Като цяло мисля, че QQ са лесен 3бет/кол на това ниво.

Също така това 12/8 едва ли е особено достоверна статистика, тъй като не мисля, че подобен играч ще отваря с JT от МП.

На флопа рейзът ти е добър.

На търна бих заложил около $3.

На ривъра бих пушнал. Не мисля, че ще има голяма разлика между пуш и такъв бет в диапазонът му за кол,а определено с пуш извличаме повече стойност.
    • vessom
      vessom
      Бронз
      Мерси Пламене! Яко е, че освен специализирания форум за ръце следиш и блоговете. Коментарите ти ми харесват. Това ме задължава да съм по-активен във форума за анализ на ръце :P Пък е и една от целите, които съм си поставил.

Поздрави!
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Еми старая се да помагам с каквото мога, когато мога. Все пак нали за това е форума - за да си помагаме.

Иначе като цяло форумите за анализ на ръце за доста +ЕВ и лично на мен доста са ми помогнали.
    • vessom
      vessom
      Бронз
      След 9 дни активна почивка от работа и покер, ето ме отново тук :)

Накратко обзора за месец април. Първата цел да направя над 10к ръце е изпълнена: 12 072. Втората обаче, за профит 15 БИ, се сгромоляса тотално. Въпреки че започна с 5-6 стака напред, месецът приключи на -11 стака, даже над all-in EV. Все още нямам много добро обяснение какво се случи - наред с безспорните ми грешки постфлоп, карък също имаше доста. Един добър пример е, че с КК съм назад 3 стака, а са ми дошли 60 пъти! Но няма да превръщам блога в поредната тилт сага.

Засега единствената мярка, която съм взел, е след всяка сесия да поствам за анализ ръката, с която съм загубил най-много пари. Или ако няма такава подходяща, някоя друга, за която не съм сигурен че съм я изиграл оптимално. Много се надявам да има ефект.

Този месец няма да мога да направя много ръце. Чак днес ми беше първата сесия, а скоро се задава и нова 1-седмична почивка покрай 24-ти. Дано поне е печеливш месец. Стигнах статус злато и мисля да прегледам някои материали.

Относно блога - не бих казал, че е супер успешен или интересен. Но мен лично страшно много ме мотивира да съм активен - да чета, да играя, да си следя резултатите, да поствам ръце за анализ и т.н. Така че го оценявам като добро решение.

Днес месец май започна добре. 1.5 стака напред, под all-in EV заради една ръка с КК vs JJ, които се допълниха до каре. И този месец КК не ми тръгват добре :)

Една ръка от днес:

Преиграй ръка

Known players:
      SB:
      $10.00
      BB (Hero):
      $21.22
      MP2:
      $15.54
      MP3:
      $4.85
      CO:
      $26.06
      BU:
      $11.83

Preflop: Hero is BB with 9, 9.
      MP2 folds, MP3 raises to $0.30, 3 folds, Hero calls $0.20.

Flop: ($0.65) 2, 4, 4 (2 players)
      Hero bets $0.62, MP3 raises to $1.80, Hero raises to $20.92, MP3 calls $2.75(All-In).

Turn: ($26.12) 6 (2 players)

River: ($26.12) Q (2 players)

Final Pot: $26.12.
      Results follow:

Hero shows two pairs, nines and fours(9 9).
      MP3 shows two pairs, sevens and fours(7 7).

Hero wins with two pairs, nines and fours(9 9).
    • kymupa
      kymupa
      Бронз
      Може би една от най-грешните цели (да не каже най-грешната) е тази да спечеля ххх$ за х ръце. Особено, когато става въпрос за 10к ръце е напълно безмислено и глупаво, тъй като ако не успееш само ще се тилтнеш.

Освен това е хубаво да се опитваш да обръщаш внимание и на малките потове, които губиш, тъй като най-често те ти губят много повече пари от тези, в които губим по 100бб.

Също така няма нужда да пускаш ръката, в която си изгубим най-много, а тези ръце, за които не си сигурен, че си играл добре или имаш някакъв въпрос (хипотетичен или точен).
    • 1
    • 2