Случайността е кучка.

• whateverdude
      whateverdude
      Бронз
      Изписъл съм куп глупости, по-долу, на който не му се чете да мине направо на следващия пост.

Здравейте, тука ще се опитам да направя нещо като блог. По принцип преди такова нещо не съм правил и като цяло не ми допада много идеята, но в случая мисля че ще ми помогне да се придържам към БРМ-а който съм си задал.

Ето я моята история в тази игра, дългичко е, ама не можах по-късо, има какво да се прочете.

Започнах преди 3 години със съученици, бях от уж по-играещите, защото бях прочел някакви статии в нета, които ми даваха доста стабилен едж над другите които само знаеха правилата, ама нищо не знаех реално... Чак в началото на тази година попаднах на ps.com от скайпа на един стар приятел, получих си стартовия капитал на 20.02.09.

От тогава до днес минах през над дузина сайта, едва 3 от тях бяха тракнати към ps, опитах ПЛО, ФЛ, СНГ-та+турнири, хедсъп, шортхендед,фулринг, малък стак, голям стак, среден стак(голяма простотия), абе ВСИЧКО. През цялото време обаче си спазвах стриктно БРМ-та. След всичките тия преживявания, си реших че всичко мноо хубаво, мноо интересно, ама истината си остава NL Hold'em кеш маси, поне за мен. Г/д по това време и най-после чукнах $400, което ми беше основната цел, за да депозирам в 888 и да хвана целия инстант бонус.

В 888 започнах да цикля НЛ20 и НЛ30 фулринг, на каквото има маси. Вече бях много близо до това което си бях поставил за крайна цел - да си изкарвам прилични пари които да тегля от НЛ50 фулринг. За 2-3 седмици направих $1000 и ПОБЕДА, седнах на НЛ50 масите. Оказа се че са същите будали каквито бяха и на нл20 и нл30(888 все пак :s_evil: ) и бъдещето изглеждаше прекрасно. Тогава дойде ТЯ. Variance-а (съжалявам, ама по съм си свикнал тая дума да ползвам) показа грозното си лице. За една 3-часова сесия на 4 маси получих КК срещу АА 11 пъти. Точно така, КК срещу АА 11 пъти за 3 часа на 4 маси. Загубих ги всичките. Загубих и веднъж с AA срещу QQ. Някъде около 7-8мата такава ръка започнах да правя глупости. На сутринта осъмнах с $170 в сметката си. Няма да описвам как се чувствах. Определено не ми се играеше и реших да си пусна нещо да погледам за покер и в youtube попаднах на едно документално филчме за Stu Ungar. Надъхах се и реших че ще си избия загубите като спечеля турнир с $20 вход. Завърших турнира 7ми и хванах $440. Чудесно би си казал един разумен човек, сега само за 2 седмици на нл20 и нл30 и отново ще съм на върха. Е да, ама не, аз естествено че още бях афектиран от загубите на НЛ50 и исках от там да си ги избия. Седнах да играя НЛ50 с ~$600 бенкрол, и на сутринта в сметката ми имаше $140.

След 2 седмици почивка най-после отново разсъждавах трезво и осъзнах че след всичко което съм научил и което съм преживял(след онази серия на НЛ50 вече даже не изсумтявам, камо ли да се ядосам когато на бедбийт/куулър) ще се върна където бях, че и много по-нагоре ще стигна без да го усетя. Тогава дойде и друг голям пробив - попаднах статия в други покер портал описваща БРМ система която ще реши най-големия ми проблем - раздразнението че нищо не съм изтеглил още, а толкова време съм инвестирал. Тя е за СнГта, но може да се ползва и за кеш маси с малко доста лесни промени, играе се с доста консервативен БРМ, за 9max STT 65БИ, аз за шортхендед кеш-а мисля да започна с 30БИ на микротата, и после от НЛ25-НЛ100 с 50БИ, нататък ми е рано да мисля. По-интересното е кешаут частта, и направо ще я paste-na:

Cashout strategy:

Pay yourself according to volume, not results.

Remove the following from your bankroll every time you play these games:

HU: 2% of your buyin
      STTs: 3% of your buyin
      18-man: 4% of your buyin
      45-man: 5% of your buyin
      90-man: 6% of your buyin
      180-man/MTT: 8% of your buyin
      Also remove all Rakeback/Bonuses earned

When your total cashouts reach the site's minimum cashout requirements, then cash out as soon as you can.

Clarifications:

- If you are a high buyin player, you may be playing a SNG where you are only expected to attain a very small ROI. In that case, divide your expected long-term ROI by 2 and cash out that much per game. For instance, if you are a $320 STT player who expects to make 2% ROI, cash out 1% ($3.30) per game played. That sounds small, but most of your income is coming from rakeback/bonuses anyway.

When used together, over time, the Bankroll Management and Cashout Strategy will:

- Keep you playing at or near your optimal level. You won't have to decide what games to play. The system will do it for you.
      - Ensure that you are beating the games at a high enough ROI to continue to play them. For instance if you maintain a 3% ROI at the $27 18-mans, although you are winning, you will be cashing out too much money (4%) to stay at that level, and the system will drop you back to the $16 level, where you will make more money per game.
      - Keep you from facing high % fluctuations in your bankroll so your mindset is good.
      - Have you making frequent cashouts no matter what your results are. This stops the endless cycle that some people have of moving up and moving down, but never cashing out!- Allow you to plan. Your income will be easily predicatable. For instance, if you are going to play 100 $27 18-mans today, you know you will cash out exactly $108, no matter how you do.
      - Encourage you to increase your volume.

Е те тва нещо да го бях намерил преди 6 месеца....
      Та както казах по-горе на микротата ще играя на ниво за което имам над 30БИ, за НЛ25 ще събера 50БИ, ще тегля по 5bb/100.
      Ако тръгне зле на НЛ10, ще се върна на НЛ5 като ми останат $200, ако на НЛ25(за което ще събера $1250) тръгне зле, ще се върна на НЛ10 когато остана с $500, за НЛ50 и нагоре за сега няма да мисля.

Преди целта ми беше НЛ50, сега целта ми е high stakes. Цели се в звездите за да стигнеш небето или нещо таковова беше приказката...
  • 20 отговора
    • whateverdude
      whateverdude
      Бронз
      В момента БР-а ми е $171. Ще играя на 9 маси НЛ5 6макс, теглейки 5bb/100 (гледам си колко ръце съм направил в елефанта и когато съм натрупал $100(мин към карта в ФТП) за теглене(40к ръце) си ги тегля)

Когато СЛЕД някое теглене БР-а ми е $300 ще мина на НЛ10 където ще играя докато не падна на $200-обратно на нл5 или кача до $1250 при което ще отида на НЛ25.

Всеки ден ще поствам резултатите от играта си + всички ръце на които са ме стакнали - ще приема че съм твърде слаб за да преценя за която и да е ръка дали е бедбийт/куулър или не и ще ги поствам всичките. Когато някоя ръка доста ме обърка ще я поствам в форума за ръцете, ама това става доста рядко, понеже съм малко твърдоглав и все си мисля че и сам мога да я оценя.Максимум 3к ръце ще правя на ден, така че няма да са много ръцете тук(май по 4-5 ще се падат).

Защо ви описвам толкова подробно какво мисля да правя и да не правя ли ? Ми това е причината изобщо да го почна това нещо. Като съм ги написал тия неща тук пред целия форум и съм заявил че ще се придържам към тях, шансат да наруша някое от правилата които съм си задал е нулев.
    • LetchLord
      LetchLord
      Бронз
      Здравей, whateverdude

Много интересно четиво, продължавай с постингите :) Този Банкрол мениджмънт който си го постнал го четох неотдавна и наистина е доста интересен и би показал дали си печеливш играч или не. Аз обаче, прецених, че е доста неприложим за по-ниските нива и ми се иска да започна да го ползвам като (ако) стигна по-високи нива... Специално за мен, както в последните седмици не показвам напредък, cash out-ването рано или късно би ме върнало на по-долно ниво.

Успех по масите!
    • ethanrox
      ethanrox
      Бронз
      "Цели се високо, за да не се простреляш в крака" :)

Не съм сигурен, че този БРМ е най-добрият за тебе, но нищо не пречи да го тестваш :)

ПС>

Мисля, че просто ти трябва стоп лос лимит. 3-4 БИ да речем и си супер. 50 BI за НЛ25 ми се струва бая нити, също и броят на масите не ми харесва. С 9 маси ще си роботизиран грайндър, което си има своите плюсове, но малко изчезва кефа от играта.
    • ESOTSM
      ESOTSM
      Бронз
      Първоначално публикувано от LetchLord
      Здравей, whateverdude

Много интересно четиво, продължавай с постингите :) Този Банкрол мениджмънт който си го постнал го четох неотдавна и наистина е доста интересен и би показал дали си печеливш играч или не. Аз обаче, прецених, че е доста неприложим за по-ниските нива и ми се иска да започна да го ползвам като (ако) стигна по-високи нива... Специално за мен, както в последните седмици не показвам напредък, cash out-ването рано или късно би ме върнало на по-долно ниво.

Успех по масите!
      +1
    • 2DHades
      2DHades
      Бронз
      С това теглене ще качваш по-бавно лимитите => по-малко печалба =>по-малко теглене в дългосрочен план.
      Сложи си стоп-лосс лимит.
    • whateverdude
      whateverdude
      Бронз
      От стоплосс нямам нужда, защото както споменах след онази дупка нервите ми са станали като от желязо. Отразява ми се и в отношението с близките хора, всички забелязват че последния месец изведнъж съм станал много по търпелив и сдържан. Да не кажа, че откъм търпение и психическа издръжливост пораснах с 20 години от тази игра :f_biggrin:

Масите на НЛ5 и НЛ10 100% си остават на 9, мултитейблинга ми е отличен. На НЛ25 ще започна със сигурност с 4 и в последствие ще увелича на 6, нататък ще видим.

Иначе аз си направих математиката, при 5бб/100 + рейкбека, ми трябват 3200 НЛ5 6макс ръце на ден за да тегля по $100 на седмица, което ми беше главната цел в краткосрочен план още от момента в който получих стартовия капитал. 3200 аз със сигурност няма да докарвам всеки ден, но на НЛ10 вече с един много по-лек режим от 2к ръце на ден ще си тегля тия $100 които толкова искам да тегля за да не чувствам че съм си пилял времето ( аз ЗНАМ че не съм го пропилял, но ЧУВСТВАМ че съм го пилял, и това чувство никога няма да изчезне докато не започна да пускам по $100 всяка седмица).

Може би наистина изпадам в крайност с 50БИ, още съм малко афектиран от онази серия и представите ми за премерен и непремерен риск ПРИ БРМ малко са се изкривили.Обмислям вариант да минавам на следващия лимит с 30БИ, сядайки на 4 маси, и когато ги направя на 50БИ, добавям 2 маси и така до към НЛ50, след това със сигурност ще мина на по-нити БРМ.

Следващия ми пост ще бъде по някое време утре, с резултати от първата ми сесия след началото на този блог + ръцете на които съм се стакофнал и загубил.
    • whateverdude
      whateverdude
      Бронз
      Няколко минути след като започнах днешната сесия видях че съм попаднал на една много интересна за !!!НЛ5!!! маса:

(статс са ми vpip/pfr/orl/foldBB af/wts/hands)

Като я видях веднага си казах "майната му на профита, дай да изключа другите маси и да се поиграя малко истински покер, колко често ще ти се отдаде такава възможност на НЛ5".

По време на играта ми на тази маса сигурно за първи път разсъждавах над всяко свое действие докато играя ОНЛАЙН покер. До сега винаги на 1во място са били избора на маса и броя на масите (между другото, забравих да спомена в първия пост, че като част от психиката "не играя за печалба а за да стана по-добър" твърдо съм си забранил какъвто и да е подбор на масите, сядам на първите свободни!).

Фактът че на масата нямаше риба която да чакам да стакна означаваше че за да имам какъвто и да е едж трябва да се старая да играя всяка ръка толкова близо до перфектното колкото ми е по възможностите. Резултатът ? Открих че много от колванията, които до сега правех без да се замисля и за секунда са много неправилни.

С две думи, днес установих че твърде често колвам извън позиция префлоп, защото си давам скрити одс, които не съществуват, защото е глупаво винаги да приемам че опозицията ще си даде целия стак ако хвана каквото чакам. В пасифика това се случваше достатъчно често, че изобщо да не забележа тази си грешка, но сесията на тази маса ме накара да се опомня.

При следобедната ми сесия също попаднах на подобна маса

този път обръщах сериозно внимание на префлоп играта си, без повече глупаво колвания, и не изпусках пот, който може да се вземе.
      Резултатът? Откраднах адски много потове, а накрая взе и че ми върза и се сетнах срещу слоуплейнатите аса, които разбира се се стакнаха срещу мен(шота е преди да стакна асата :s_biggrin: ).

Иначе като цяло днес не бях много в кондиция нито настроение и направих някои доста глупави грешки.

Ето ги и ръцете

Known players:
      Position:
      Stack
      BB:
      $8.76
      Hero:
      $5.61

0.02/0.05 No-Limit Hold'em (6 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.68 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BU with 6:spade: , T:spade:
      3 folds, Hero raises to $0.17, SB folds, BB calls $0.12.

Flop: ($0.36) 5:heart: , 4:spade: , 3:spade: (2 players)
      BB bets $0.30, Hero raises to $0.80, BB raises to $2.00, Hero raises to $5.44 (All-In), BB calls $3.44.

Turn: ($11.24) 6:diamond:
      River: ($11.24) Q:club: (1 players)

Final Pot: $11.24

Results follow (highlight to see):
      Hero shows a pair of sixes (6s Ts)
      BB shows three of a kind, fours (4h 4d)

BB wins with three of a kind, fours (4h 4d)

Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $16.46
      BU:
      $5.10

Preflop: Hero is BB with T:spade: , 9:spade:
      3 folds, BU raises to $0.17, SB folds, Hero calls $0.12.

Flop: ($0.36) 8:club: , T:diamond: , 7:club: (2 players)
      Hero checks, BU bets $0.36, Hero calls $0.36.

Turn: ($1.08) 9:diamond: (2 players)
      Hero checks, BU bets $1.08, Hero calls $1.08.

River: ($3.24) 4:club: (2 players)
      Hero checks, BU bets $3.49 (All-In), Hero calls $3.49.

Final Pot: $10.22

Hero shows two pairs, tens and nines (Ts 9s)
      BU shows a straight, jack high (Jh 7s)

BU wins with a straight, jack high (Jh 7s)

Тук трябва да поясня че бутона беше в тилт и рейзваше всяка ръка след което бетваше пота 3 барела всеки път.

Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $5.10
      MP3:
      $10.23
      CO:
      $6.67

0.02/0.05 No-Limit Hold'em (5 handed)

Preflop: Hero is BB with K:heart: , J:club:
      MP3 raises to $0.17, CO raises to $0.58, 2 folds, Hero raises to $1.30, MP3 calls $1.13, CO calls $0.72.

Flop: ($3.92) 4:spade: , A:diamond: , A:heart: (3 players)
      Hero bets $1.80, MP3 calls $1.80, CO calls $1.80.

Turn: ($9.32) K:spade: (3 players)
      Hero checks, MP3 bets $2.00, CO calls $2.00, Hero calls $2.00 (All-In).

River: ($15.32) 2:spade: (2 players)
      MP3 bets $5.13 (All-In), CO calls $1.57 (All-In), MP3 gets uncalled bet back.

Final Pot: $18.46

Hero shows two pairs, aces and kings (Kh Jc)
      MP3 shows three of a kind, aces (Ac Jh)
      CO shows a full-house, aces full of kings (Kd As)

CO wins with a full-house, aces full of kings (Kd As)

Е те тази ръка ми е най-голямата грешка за сесията. Префлоп рейза си го харесвам, защото МП3 е маниак, а CO е сравнително loose и МП3 колкото и да е малоумен едва ли ще продължи след 3бет и 4бет, освен ако няма прем. ръка, а CO също го слагах на доста широк рейндж, от който доста малко ръце ще продължат след 4бет. Флоп бета вече е под въпрос, а да платя на търна след като и CO плати си беше абсолютна магария. Честно казано изкушавах се да не включа тази ръка защото имаше и странични фактори(real life както му викахме в геймърските среди), но обещанието си е обещание. Пък и бих искал да видя мнения за префлоп и флопа всъщност...

Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $5.54
      CO:
      $5.06

Preflop: Hero is SB with Q:heart: , Q:diamond:
      2 folds, CO raises to $0.20, BU folds, Hero raises to $0.50, BB folds, CO calls $0.30.

Flop: ($1.05) 3:spade: , 7:diamond: , 8:club: (2 players)
      Hero bets $0.50, CO raises to $1.00, Hero raises to $2.50, CO raises to $4.56 (All-In), Hero calls $2.06.

Turn: ($10.17) 6:diamond:
      River: ($10.17) K:heart: (1 players)

Final Pot: $10.17

Hero shows a pair of queens (Qh Qd)
      CO shows three of a kind, eights (8d 8s)

CO wins with three of a kind, eights (8d 8s)

Known players:
      Position:
      Stack
      BB:
      $5.00
      Hero:
      $9.99

Preflop: Hero is CO with A:heart: , A:club:
      2 folds, Hero raises to $0.20, 2 folds, BB calls $0.15.

Flop: ($0.42) Q:diamond: , T:club: , J:heart: (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.20, BB raises to $4.80 (All-In), Hero calls $4.60.

Turn: ($10.02) Q:spade:
      River: ($10.02) 2:diamond: (1 players)

Final Pot: $10.02

Hero shows two pairs, aces and queens (Ah Ac)
      BB shows a full-house, queens full of jacks (Jc Qc)

BB wins with a full-house, queens full of jacks (Jc Qc)

Known players:
      Position:
      Stack
      BB:
      $6.42
      MP3:
      $4.98
      Hero:
      $5.00

Preflop: Hero is CO with J:spade: , J:club:
      MP2 folds, MP3 raises to $0.17, Hero raises to $0.50, 2 folds, BB calls $0.45, MP3 raises to $2.02, Hero raises to $5.00 (All-In), BB folds, MP3 calls $2.96 (All-In), Hero gets uncalled bet back.

Flop: ($10.48) 3:diamond: , Q:diamond: , A:club:
      Turn: ($10.48) T:heart:
      River: ($10.48) 6:diamond: (1 players)

Final Pot: $10.48

Hero shows a pair of jacks (Js Jc)
      MP3 shows a pair of kings (Kc Kh)

MP3 wins with a pair of kings (Kc Kh)

Тук си мислех, че Мп3 squeeze-ва, което е грешка, защото не може да има толкова малка разлика между пфр и орл, а да е способен да скуиизне.

Фактът че след съм сложил оправдания след толкова много от ръцете не може да е на добре, както казах днес определено не си играх А-играта, но утре по-добре !
    • ZxeR
      ZxeR
      Бронз
      Няма какво да играеш вс "регуларите" не се заблуждавай, че това е истинският покер играи си своята игра, мислейки си че играш с добри играчи на нл5 се обричаш да стоиш на това ниво доста време...
      Никой не скууизва на нл5 и дори някой да си мисли че го прави на малките нива изобщо не е печалившо, не се вкарвай в някви филми играи си своята игра гледай си своите карти и левел1 мислене и за отрицателно време ще победиш нл5.УСПЕХ!
    • whateverdude
      whateverdude
      Бронз
      Бате в ФТП на НЛ5 "регуларите" са по-добри от "регуларите" на НЛ30 в 888 да кажем. В смисъл, не подхождай с такива предубеждения, защото наистина в ФТП е доста по-различно от повечето сайтове, особено следобед българско време.

Скуииза много ясно че е печеливш когато ТАГ рейзне и го колне риба. Не говоря за KJo ръката която изиграх малоумно, а по принцип. Навсякъде се появяват печеливши скуииз ситуации, просто при малките лимити доста по-рядко се срещат играчи и ситуации при които е +EV да скуиизнеш, но си ги има.

Аз НЛ5 си го бия стабилно, както и НЛ10 ще газя също със сигурност, но това не значи че нямам лиикс за поправяне, и точно защото "регуларите" на тези нива не са нищо особено и са изключително експлойтабъл съм си поставил за цел изобщо да не подбирам масите, така че подобряването на играта да ми е приоритет #1, а не профита(резултатите).

Иначе днес пробвах да намаля масите и да се старая да не изпускам възможности за кражба на блиндове или нерейзнати потове. Изиграх около 400-500 ръце на 6 маси и си скъсах нервите. Че играх по-добре защото масите са 6 играх, само че не вървеше, ето ми ръцете на които съм се стаквал днес...

Known players:
      Position:
      Stack
      SB:
      $10.06
      Hero:
      $5.31

Preflop: Hero is MP3 with A:spade: , K:diamond:
      MP2 folds, Hero raises to $0.20, 2 folds, SB raises to $0.60, BB folds, Hero raises to $1.50, SB raises to $10.06 (All-In), Hero calls $3.81 (All-In), SB gets uncalled bet back.

Flop: ($10.67) 2:club: , 5:diamond: , 9:club:
      Turn: ($10.67) T:diamond:
      River: ($10.67) 3:diamond: (1 players)

Final Pot: $10.67

Hero shows high card ace with king kicker (As Kd)
      SB shows a flush, ace high (Ad Qd)

SB wins with a flush, ace high (Ad Qd)

Това е ръката, която ме отказа от играта на 6 маси на този лимит. На тази маса имаше само 1 стейшън и 4 ТАГ-а, затова започнах да рейзвам много лууз докато те се адаптират, след което смених на тайт за да хвана някой да се стакне леко заради имиджа ми. Стана, ама не даде...

Known players:
      Position:
      Stack
      SB:
      $9.25
      Hero:
      $5.00

Preflop: Hero is BB with A:club: , A:heart:
      4 folds, SB raises to $0.20, Hero raises to $0.60, SB calls $0.40.

Flop: ($1.20) 2:heart: , J:diamond: , 2:diamond: (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.75, SB calls $0.75.

Turn: ($2.70) 3:heart: (2 players)
      SB checks, Hero bets $1.90, SB raises to $7.90 (All-In), Hero calls $1.75 (All-In), SB gets uncalled bet back.

River: ($10.00) J:heart: (1 players)

Final Pot: $10.00

Hero shows two pairs, aces and jacks (Ac Ah)
      SB shows a full-house, jacks full of deuces (Jc 8c)

SB wins with a full-house, jacks full of deuces (Jc 8c)

Known players:
      Position:
      Stack
      BB:
      $11.91
      Hero:
      $7.53

0.02/0.05 No-Limit Hold'em (5 handed)

Preflop: Hero is BU with K:diamond: , A:diamond:
      2 folds, Hero raises to $0.17, SB folds, BB raises to $0.45, Hero raises to $1.60, BB raises to $11.91 (All-In), Hero calls $5.93 (All-In), BB gets uncalled bet back.

Flop: ($15.08) 7:heart: , 7:spade: , 3:diamond:
      Turn: ($15.08) 9:heart:
      River: ($15.08) 5:club: (1 players)

Final Pot: $15.08

Hero shows a pair of sevens (Kd Ad)
      BB shows two pairs, kings and sevens (Ks Kc)

BB wins with two pairs, kings and sevens (Ks Kc)

Тук може би е малко под въпрос дали за 150бб трябваше да се стакна с АКо, ама тук вече бях малко в полу-тилт

Спрях като бях с 3 БИ назад, направих си разходка до дюнерите (е те тфа е #1 стратегията бтв, хем разходка, хем ядене, по-ефективен начин за 15-20 мин да си успокоиш нервите и да си готов да продължиш сесията с А-играта си няма !!! :s_biggrin: ) след това си седнах на 9 маси, като този път се постарах да съм много тайт при колванията си извън позиция и като цяло малко по-тайт рейзвах в ранните позоции. Приключих втората сесия на общо 914 ръце за деня и +$7,09

Сега, знам че е малко глупаво след като очевидно съм си вкарвал парите когато съм много напред като equity, но просто съм имал лош късмет, да рева че не се заслужава да играе добре човек, но истината е, че просто не си заслужава да къцам с въдичка на ниво на което може с мрежата :s_evil:

Сигурно все пак ще направя още една сесия тази вечер и ще постна резултатите и от нея, но едно е сигурно. Под 9 маси на НЛ5/НЛ10 няма да седна за нищо на света ! На НЛ25 както си казах ще започна с 4(след толкова грайндване на 9, 3 ще са ми твърде малко, и съм убеден че ще започна да играя по-лууз) и доста бързо ще увелича на 6. На НЛ10 ще мина когато имам 30БИ, на НЛ25 с 40БИ, на НЛ50 с 50 и така по 10БИ ще добавям на ниво.
    • 2DHades
      2DHades
      Бронз
      1.За ръката с АК и 150бб си е оправдано да се стакнеш срещу 32/31 за 150ръце, а и срещу непознат на 5НЛ.

2.Тва за ФТП 5НЛ регуларите е добра причина да смениш сайта. Какъв е смисъла да играеш срещу регулари(като тези на 5НЛ нямат нищо общо с тези на 50НЛ, в който и да е сайт), като можеш да играеш с убер донковете. Затова мрежи като ФТП и иПокер трябва да се избягват.

3.Скуйиз не е профитабъл на 5НЛ в доста от случаите(става дума в ситуациите когато сме "лайт", а не когато сме с JJ+ AK), защото трябва не само ТАГа да фолдне, но и донка, който ще плаща доста, доста често.

4.Ти Ricasi ли си?
    • finchybg
      finchybg
      Бронз
      Леле, уби ме с този фул тилт.
      Доста, доста солидни статистики за играчи на НЛ5.

Иначе подравления за подробните и интересни постове :)
    • whateverdude
      whateverdude
      Бронз
      1. До колкото си спомням разсъжданията ми при тази ръка бяха "мамка му, са ако загубя тази ще станат -3БИ общо, ама тоя рейзва всяка втора(реално всяка 3та) ръка, би трябвало да съм напред с АК, няма фолдвам, достатъчно ме бият днес, време да стакна някой". Та, да сега като се замисля при тия статс и при 150бб е оправдано, но по време на изиграването на ръката не стигнах до това решение с правилните рационални разсъждения => лошо!

2. Няма да сменя сайта. Причината е че имам един малък проблем с всякакъв вид онлайн гейминг(каквото и да си говорим, онлайн покера е като прогейминг за големи, и с парички) и този проблем навремето ме спираше да стана наистина добър на всяка игра която играех. Той се изразява в това, че щом не виждам противника си пред мен, то той в съзнанието ми по подразбиране е идиот, балък, риба, нууб, както щеш го наречи. Просто не мога да имам респект към противник, който не виждам и точка! И затова винаги приемах загубите много тежко, и се тилтвах доста при покера, докато на живо имам сигурно най-железните нерви ЕВЪР*. Фултилта разрешава този проблем, защото когато болната ми главица знае, че в момента играя с най-добрите играчи които можеш да намериш на такива залози, приемам загубите много по-леко и съм много по-мотивиран да играя А-играта си. Всъщност постоянно се убеждавам след кофти сесиите, че дори и да съм имал лош късмет тази сесия, ако играех по-добре можех да съм спечелил повече от силните и загубил по-малко от слабите ръце. Кой знае, даже може би при по-добра игра бих завършил сесия с някой друг долар напред.

3. Идеята е да се прави с ръце, с които нито би 3бетнал, нито би продължил с кол/рейз срещу 3бет, даже би се замислил да колдколнеш регулар, но бият рейнджа с който донка би колнал 4бет. TT+,AJ+ Ако съм с TT/JJ AJ/AQ и рег-а колне съм c/f на флопа освен ако не хвана някакъв miracle флоп.
      Иначе в ФТП нерядко си се случва да мога да скуиизна 2 тага, което вече си е нормален скуииз и си го правя с 22-JJ и SC лайт и стандартното QQ+ AK за валю.

4. Да, и се засякохме в една д-л дота наскоро бтв, само че ти никаква реакция не даде като ти написах
      "
      sup hades
      <--- whateverdude btw
      " :rolleyes:

Между другото, моля бъдете максимално критични към ръцете, които поствам, лекото стакване винаги ми е бил сериозен проблем и основна спънка, даже хедсъп като играя обикнвено печелq безброй малки потове срещу някой противник и накрая се стаквам с ТПТК или нещо от сорта, защото си мисля че той се е изнервил и е бутнал със слаба ръка, пък той нита просто през цялото време си чакал голямата ръка "да стакне тоя маниак". И то какво се оказва, ставам жертва на собствения си имидж, защото си мисля, че противника се е адаптирал, а той не е, просто има the nuts.

Днес няма да играя повече, защото искам най-после да започна да си лягам и ставам рано, но утре твърдо искам да направя поне 2.5к ръце !

Банкрола ми застана точно на $199,99 :f_biggrin: , до ден-два ще изчиста $100 mid year bonus-а, и с още няколко успешни сесии, ако е решила така Lady Luck, много се надявам до края на седмицата да започна НЛ10, но до сега почти винаги когато съм близо до следващия лимит съм удрял дупка, така че за да не се ядосвам, ще очаквам най-лошото.
    • 2DHades
      2DHades
      Бронз
      Не съм играл дота от месеци, така че едва ли си ме засякъл. :)
      Успех и гледай да не губиш самообладание заради надписчето на екрана.
    • whateverdude
      whateverdude
      Бронз
      Known players:
      Position:
      Stack
      SB:
      $0.71
      Hero:
      $5.10
      CO:
      $4.13

Preflop: Hero is MP3 with K:heart: , A:diamond:
      MP2 folds, Hero raises to $0.20, CO raises to $0.35, BU folds, SB calls $0.33, BB folds, Hero raises to $1.20, CO calls $0.85, SB calls $0.36 (All-In).

Flop: ($3.16) 5:diamond: , Q:spade: , T:spade: (2 players)
      Hero checks, CO checks.

Turn: ($3.16) T:diamond: (3 players)
      Hero bets $1.85, CO folds, Hero gets uncalled bet back.

River: ($3.16) 7:diamond: (2 players)

Final Pot: $3.16

Hero shows a pair of tens (Kh Ad)
      SB shows two pairs, tens and sevens (7h 8h)

SB wins with two pairs, tens and sevens (7h 8h)

Known players:
      Position:
      Stack
      BB:
      $1.54
      Hero:
      $5.00

Preflop: Hero is MP3 with A:club: , A:diamond:
      MP2 folds, Hero raises to $0.20, 3 folds, BB calls $0.15.

Flop: ($0.42) J:heart: , 9:club: , T:club: (2 players)
      BB checks, Hero bets $0.30, BB calls $0.30.

Turn: ($1.02) T:diamond: (2 players)
      BB checks, Hero bets $4.50 (All-In), BB calls $1.04 (All-In), Hero gets uncalled bet back.

River: ($3.10) Q:club: (1 players)

Final Pot: $3.10

Hero shows two pairs, aces and tens (Ac Ad)
      BB shows a straight, king high (Qh Kd)

BB wins with a straight, king high (Qh Kd)

Това беше последната ръка за сесията след като вече бях изнервен и просто исках да приключи по-бързо.

Known players:
      Position:
      Stack
      Hero:
      $5.40
      BB:
      $4.37

0.02/0.05 No-Limit Hold'em (4 handed)

Preflop: Hero is SB with 4:spade: , 5:spade:
      2 folds, Hero raises to $0.15, BB calls $0.10.

Flop: ($0.30) 6:diamond: , 9:diamond: , 3:spade: (2 players)
      Hero bets $0.20, BB raises to $0.50, Hero calls $0.30.

Turn: ($1.30) 2:club: (2 players)
      Hero bets $0.85, BB raises to $3.72 (All-In), Hero calls $2.87.

River: ($8.74) 2:heart: (1 players)

Final Pot: $8.74

Hero shows a straight, six high (4s 5s)
      BB shows a full-house, nines full of deuces (9h 9s)

BB wins with a full-house, nines full of deuces (9h 9s)

Наистина взе да ми омръзва. Сутрин наше време във Фултилт хората просто си подаряват парите защото при тях е късно през ноща, вече зазорява и всичките са изморени/тилтнати/избиващи, но на мен сутрин никога не ми върви. Когато играех СМС беше същото. Сутрин всяка втора ръка ми плащат и съкаутват с по-слабата ръка и накрая изляза назад с много БИ под ЕВ(нямам ХЕМ да ми го показва на графиката, но то си беше очевадно че съм много под ЕВ-то). Сега на шортхендед е същото, сутрин не ми влизат никакви шибани ръце, а когато хвана нещо, другия му излиза на ривъра.

А тази ръка ми беше най-първата за сесията бтв:

Known players:
      Position:
      Stack
      SB:
      $5.92
      Hero:
      $5.00

Preflop: Hero is BB with A:spade: , 2:heart:
      4 folds, SB calls $0.03, Hero checks.

Flop: ($0.10) 2:spade: , 2:club: , 7:club: (2 players)
      SB checks, Hero bets $0.10, SB raises to $0.20, Hero raises to $0.50, SB calls $0.30.

Turn: ($1.10) J:heart: (2 players)
      SB bets $1.00, Hero calls $1.00.

River: ($3.10) 7:spade: (2 players)
      SB checks, Hero checks.

Final Pot: $3.10

Hero shows a full-house, deuces full of sevens (As 2h)
      SB shows a full-house, sevens full of deuces (7h Ad)

SB wins with a full-house, sevens full of deuces (7h Ad)

Днес играх тайт, както си трябва срещу такива олигофрени, но карти ПРОСТО НЕ ВЛИЗАТ, по-точно идват, но не големи ПП, ами АК AQ АJ, и не хващам нищо на флопа и понеже по това време всички играят като маймуни, постоянно ми рейзват cbet-овете или плащат на абсолютно всичко и просто не мога да спечеля ръка, ако нямам силни карти, а такива не идват. Всяка шибана сутрин е така. Защо за мен никога няма лесно.

Завършвам тази сесия на 789 ръце, -$11,75(нищо особено, вчера си избих след повече загуби), защото вече се афектирах. Не толкова заради тази сутрин, а защото винаги във Фултилт съм така. Всичките печалби си ги правя по цент-два в следобеда, когато играещите знаят къде се намира "фолд" бутона, и конт. бетовете работят, или пък хващам ръце, но те фолдват и печеля малко, а сутрин когато маймуните си подаряват парите, ПРОСТО НЕ МИ ИДВАТ КАРТИ, Н-И-К-О-Г-А. Толквао вече съм играл в ФТП, нито един път не сим имал хийтър сутрин, а веднъж да съм в добра серия сутрин, ще спечеля колкото нормално печеля за цяла седмица, ЗАЩОТО ТЕ ПРОСТО СИ ПОДАРЯВАТ ПАРИТЕ, НО ТЕСТЕТО НЕ МИ ПОЗВОЛЯВА ДА ГИ ВЗЕМА !!!!!!
    • whateverdude
      whateverdude
      Бронз
      @ Hades

Хм, значи е станало доста тъпо недоразумение. Мерси за пожеланието, и респект за постиженията ти!

По темата, май е време за дюнер разходка, след което продължавам грайнда. Все някога и на мен ще ми дойдат карти сутрин..
    • darkonebg
      darkonebg
      Главен админ
      Главен админ
      Я, колко интересен блог :D
      Мисля, че сме се засичали преди и на дота - aSquad.DaRkOne. Жалко, че вече не играя :)
      Относно покера - успех в начинанието - Стратегията на големия стак е обширна и изисква много голяма теоретична база, подкрепена с практически приложения. Възползвай се максимално от моите услуги, като участваш в
      No Limit стратегически дискусии
      Анализ на ръце - Стратегия на Големия Стак
      Поздрави,
      darkonebg
    • whateverdude
      whateverdude
      Бронз
      В игра е съмнително да се сме засичали, защото аз дотата я играех основно в пубс или в разни нууб лиги. По-скоро във варстомп/есл коментари :D

От доста време не съм ъпдейтвал, защото отново смених формата и исках да вкарам поне някакво количество игра преди да обява, че вече играя СТТ/МТТ.

Минах на турнири с ~$177 roll(cashout-нах си 100 mid-year bonus-a).
      Наруших БРМ-а, който ще спазвам за в бъдеще, като започнах $5+0.50 нормални СТТ, защото не исках да играя 9ки с над 10% рейк, а и с $2 турнирите никога няма да мога да си изчистя $300 biggest bonus ever до края на август. Не ми харесва, че наруших поставените си БРМ правила, но в случая мисля че си заслужаваше.

Оградил съм в синьо периода където започнах сериозната ига на $2+0.25 turbo/$5+0.50 regular, преди това загубите ми са от donkin' around на $1+0.25 както и някой и друг $2+0.25 180.
      Големия скок е от снощи, спечелих $2+0.25 180ка :f_love:

Сега ролл-а е на $391 :s_love: и ще продължа с $5+0.50 нормалните СТТ докато стигна 422, когато ще започна $6+0.50 турбота.

Днес интернета е доста нестабилен, и понеже играя 16 маси, не искам за нищо на света да рискувам да играя, и затова ще наблегна на ICM Trainer-а, което означава че ще постна няколко ръце в СНГ секцията, за които не съм убеден, че това което казва ICM Trainer-a е оптималното изиграване.

Не искам да навлизам във философии защо съм преминал на турнири, защото всичките ми позитивни впечатления до момента сигурно ще изчезнат след първи голям суинг, мисля че най-искрената причина, която мога да дам, е че разнообразието прави случайността много по-лесна за преглъщане, и мисля и за в бъдещете да сменям формата на игра в момента в който случайността успява да навреди на рационалната ми игра.
    • ESOTSM
      ESOTSM
      Бронз
      Успех с новото начинание! Аз съм като пред някакъв кръстопът, чудейки се към какво да се насоча, но при всички случаи ще се стремя да играя добър покер и да не се подлъгвам от играта на тъпаците в най-ниските лимити.

Поздравления за увеличението на банката!
    • whateverdude
      whateverdude
      Бронз
      Играй каквото ти се играе, не ги слушай като ти казват, че е по-добре да се концентрираш върху едно, най +EV е да играеш играта, която ти се играе в момента, а не която си си казал че ще играеш в следващите няколко месеца да кажем!
    • 1
    • 2