Поради липса на "покер приятели" :)

• YUKNOW
      YUKNOW
      Бронз
      Започвам този "блог" най-вече защото нямам приятели които да се интересуват от покер, с изключение на един с който рядко се чувам. Неприятно е да няма с кого да говориш за покер, особено при положение че от 3 седмици не правя почти нищо друго и не ми се говори за друго :) Не знам дали някой ще чете редовно ама ще поживеем и ще видим :P

Играя с бонуса от PS от 2ри февруари, а покера ми харесва от някъде 2 години по-рано, но не съм се занимавал сериозно. Научих правилата когато започнах работа в една фирма, която се занимава точно с онлайн хазарт и ме подготвяха за съпорт в покер клиента им. Мисля засега да не споделям имена, едва ли е важно, а и там не се допускат играчи от България. Научих някои основни неща за играта и за играта онлайн. Първият ми ден от обучението беше понеделник а последния петък, защото ме преместиха в новосформиран отдел, занимаващ се с афилиати, точно като PS, заради добрия ми английски. Покер залите държат повече на афилиатите отколкото на играчите :P Та не научих всичко, а поради липсата на време да играя и да чета не се захванах сериозно с покера.

Докато нямаше работа четях Супер Систем някъде онлайн, гледах High Stakes Poker и други предавания в pokertube.com.

До вчера имах $137 банка, изградена предимно на NL10. Вчера обаче, незнайно защо, реших че $13те които ме делят от $150 банка която се изисква за СМС на НЛ25 са незначителни и играх там. В началото вървеше добре и стигнах $150, което прочисти съвестта ми, хах. След това обаче направих почивка, и следващата сесия беше...отвратителна. Със силните си ръце обирах блиндовете, всеки опит за кражба беше загуба, и постоянно противниците им излизаха дроу-овете. В крайна сметка бях към $27 назад. Избих доста от висящия бонус от $200 така че завърших деня с $120, тоест -17 долара. Днес още не съм играл, в шок съм :D

Ето и една...интересна ръка. Може би не трябваше да чеквам флопа но с толкова загуби ставам алчен и исках да го "трапна" и да се удвоя :f_p:

Known players:
      Position:
      Stack
      SB:
      $6,40
      Hero:
      $5,00
      CO:
      $23,52

0,15/0,25 No-Limit Hold'em (8 handed)
      Hand recorder used for this poker hand: Elephant 0.69 by www.pokerstrategy.com.

Preflop: Hero is BB with K:club: , 7:diamond:
      4 folds, CO calls $0,25, BU folds, SB calls $0,10, Hero checks.

Flop: ($0,75) K:spade: , 7:heart: , A:diamond: (3 players)
      SB checks, Hero checks, CO checks.

Turn: ($0,75) 8:diamond: (3 players)
      SB checks, Hero bets $0,45, CO calls $0,45, SB folds.

River: ($1,65) 5:club: (2 players)
      Hero bets $0,85, CO raises to $1,70, Hero raises to $4,30 (All-In), CO calls $2,60.

Final Pot: $10,25

Results follow (highlight to see):
      Hero shows два чифта, попове и седмици (Kc 7d)
      CO shows стрейт до деветка (9s 6d)

CO wins with стрейт до деветка (9s 6d)
  • 18 отговора
    • bakela
      bakela
      Бронз
      Поздрави за блога. Ако играеш СМС защо не направи залог още на търна ? Може и всички да фолднат но няма смисъл да даваш безплатна карта с монстър. И аз нямам приятели с които да говорим за покер но тук обществото е доста голямо и има какво да се научи.
      Късмет и умната с банката :f_p:
    • YUKNOW
      YUKNOW
      Бронз
      Е, бетнах търна. Не знам дали трябваше флопа да бетна, дали щеше да колне с неговия "монстер"... не знам.
    • numpaf
      numpaf
      Бронз
      Здравей и от мен! Bottom two pair е много уязвима ръка, не става за слоуплей ;) . Успех на масите!
    • neelton
      neelton
      Бронз
      Много успехи с блога и с покера! :f_p:
    • YUKNOW
      YUKNOW
      Бронз
      Аххх...благодаря, но след днес...няма успех с нито едното :f_biggrin:

Не знам...не се имам за глупав човек, обаче нещо явно не я схващам тази игра и тва си е.

След днес печалбата ми на НЛ25 за първите ми и последни 3 сесии там бива приравнена на $-67. Уж следвам стратегията, уж чета, поствам във форума ръце.... :f_cry:

В момента, тъй като избих някой долар от бонуса, играх малко НЛ10 и съм закотвил на $90. Пак ще играя тук до $150, независимо че не съм стигнал "точно 30 BI за долния лимит", просто там ми е некомфортно, не мисля че трябва да дам още $30 за да знам че не съм за там.

Представям си хората като куки като трябва да "анализират" идиотски ръце като моите всеки ден как си мислят "абе написано е - прави квото пише" :) Какво да ми анализират, то има 3 неща за правене и с тва не можем да се оправим :) Те играят на НЛ10000000 и хоп на "....и той ме рейзна 0.40 долара", "...да бетна ли търна".... :)

Много ме сдуха този НЛ25. Ако например знаех че играя правилно, че вървя в правилната посока нямаше да има тилт за мен, обаче като не знам на какво се дължат загубите... Днес например ме стакнаха 6 пъти. 2 бед бийта и 4, които куки ми обясни къде греша. Единия от които бях флопнал флъш и един имаше по-висок флъш, което ако не бях колнал мин-рейз след 2ма лимпъри от ВВ, което явно е грешно според някакви изчисления които не са ми известни, бих го класифицирал като лош късмет :)

Та така...някой има ли инфо колко струва т.нар. "частен треньор"? Като има човек който да ми обяснява и да вижда какво правя и какво не правя се уча много по-бързо. Като чета от някъде, особено от РС екран....не влиза толкова, затова винаги съм обичал математиката - четеш само условието на задачата :)
    • neelton
      neelton
      Бронз
      Стратегията на малкия стак има много вариация, така че дори да играеш правилно може да се случва да има дълги периоди, в които въпреки това да си на загуба.

Бих ти препоръчал да не играеш лимит, на който не се чувтстваш комфортно. Освен това - препрочети статиите и прегледай сесиите, които си играл - виж дали наистина си правил верните отигравания.

Частен треньор е нещо, от което нямаш нужда на този етап - най-малкото за жалост е доста скъпо, имайки предвид размера на банкатата ти. Вероятно има такива за по $20-40/час, но колкото по-високи са лимитите, толкова по-скъпо става. Например за тренировки на NL1000 би ти струвало поне $150-200/час. Има треньори, които взимат и по $1000+/час.

Вместо това, гледай видео материалите предоставени от Pokerstrategy. Ако разбираш английски, мисля,че ще ти е от огромна полза да гледаш някоя от тренировките по стратегията на малкия стак. Погледни графика да видиш кога точно има такива.

Успех!
    • bakela
      bakela
      Бронз
      Частен трениор определено е доста скъпо. Ако желаеш може да си разменяме малко видеота тъй като и аз играя СМС. Но много по-полезно ще е да прочиташ пак и пак и пак статиите. Стратегията е много механизирана и би трябвало доста рядко да изпадаш в ситуации извън стандартната игра според стратегията. Ако проявяваш интерес може да ми пишеш в общността. Аз имах такава идея за FL но имам доста трудности с намирането на добър баланс качество/размер на видеото.
      Тази ръка която демонстрираш също си я изиграл извън стратегията. Според нея влизаш all in на търна при всички положения. Не съм сигурен защо но стратегията е писана от хора с много по-добри покер умения от нашите.
      Късмет!
      П.с. И на мен ми е интересно как ли възприемат глупостите които всички постваме тук трениорите. Естествено че не е благотворително, но сигурно им се плаче понякога (не само от смях) :s_cry:
    • GramatikovBG
      GramatikovBG
      Бронз
      Първо искам да ти пожелая успех с блога и на покер масите, а и не само ;)
      Частни тренировки за тези лимити на са ти нужни, а и няма възможност да взимаш (до колкото знам започват от 50$/h, по-добре тези пари да бъдат вложени в практика - лично мнение). Естествено нещата не стоят по този начин на високите лимити и ако човек има възможност или нещата не стоят добре там е по-добре да се вземе частна тренировка.
      Продължвайа да използваш форума за анализ на ръце и да гледаш видео материали и случайно ако не гледаш тренировките има такива:
      Понеделник 20:00 - 21:30 сребро Galam (Английски)
      Четвъртък 21:30 - 22:30 бронз Galam (Немски)
      Петък 20:00 - 21:30 от сребро Gerv (Английски)
      Неделя 20:00 - 21:00 бронз Gerv (Английски)
      Te значително ще помогнат на играта ти, защото може да задаваш въпроси/хипотетични ситуации, които те притесняват и да знаеш, че веднага ще получиш отговор или ще се образува дискусия, която ще доведе до решаване на проблема.
      Пак ти пожелавам успех, скоро да се върнеш на НЛ25 и да го прегазиш!
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Естествено че не е благотворително

Всъщност е...

That's how cool we are....
    • YUKNOW
      YUKNOW
      Бронз
      Благодаря ви, и на вас всичко хубаво в покер света и извън него ;)

Малко прекалявам с оплакванията и наистина вместо да пиша колко съм нещастен трябва да седна и да прочета и препрочета всичко.

За треньор питах май повече от любопитство, защото за да е треньор някой, сигурно вади добри пари от покер, и за да ти отдели време да те учи трябва да му платиш поне колкото е алтернативната му цена ако играе през това време. Колко изгодно щеше да е да имаш приятел който може да ти бъде треньор безплатно.... :f_cool:

С точките от днес утре вече ще съм злато...само дето играя на същия лимит на който започват и хората които току-що си получават бонуса, хах. Ще се отворят още статии, а аз не съм прочел и всички вече отворени. Странното е обаче че като чета статиите всичко разбирам и ми се вижда много логично и така нататък. В примерите избирам правилния ход, а като играя...я от лакомия, я от недомисляне криввам :)

В този пример знам че трябваше да бетна на флопа и всячески да се мъча да вляза ол ин на търна. Обаче като погледна човека как има 61% vpip за 177 ръце...много често в такива ситуации, предпочитам да рискувам с безплатна карта и да накарам такъв луус (и предполагам лош) играч да реши че нямам нищо и правя съмнителни неща на търна, или да му се стори странна ръката и да е по-склонен да колне/рейзне на търна и ривъра. Малко по малко гледам да се отучвам от този си навик :)
      И все пак....видяхте ли какво държеше? За да играя тази ръка, и то да колна и бет, без значение че опонента е чекнал флопа...просто трябва от някъде да знам какви карти ще се отворят на борда.

От утре край на самосъжалението, хах, и ще прочета всички статии. А видеота ми е кеф да гледам и вече всички мисля съм ги гледал. Тренировките не съм ги засичал, все или съм навън или съм се заиграл по това време. От утре ставам повече покер ученик отколкото играч, поне за момента.

Как все едни такива дълги постове пиша... :f_eek:
      Успех гайс! ;)
    • YUKNOW
      YUKNOW
      Бронз
      3ти ден вече играя с макс бай ин на НЛ2, щортхандед. Звучи идиотски нисък лимит обаче засега съм много доволен. Печеля си много лесно и то поне колкото на НЛ10 със СМС. Маси има и места се освобождават мигновено, не чакам за нищо, нито ръце, нито за блиндове, за нови маси... Засега съм много доволен, макарче за 2500 ръце не може да се каже много. И все пак, струва ми се играчите са еднотипни - абсолютни начинаещи. Няма да казвам идиоти, като другите, просто защото дали си идиот или не не опира само до покер играта ти, особено на НЛ2 :)

След загубите на НЛ25 със СМС никак не ми се играеше и ми беше писнало от СМС, честно казано. Сега играя с много повече желание. Само дето точките ми се губят и другия месец нито ще съм със златен статус, нито ще съм във същото ниво във вип програмата, ама както и да е...

Прегледах си играта на НЛ25 и е леш (донякъде заради неопитност, но и заради тилт, добре си спомням как реагирах на загубите), направо не можех да повярвам че аз съм ги играл тези ръце. Много се зарадвах защото това оневинява СМС, в която винаги си имах съмнения, и защото значи че съм научил много от тогава. Затова сега ще поиграя със макс бай ин на НЛ2 (не казвам СГС, защото не съм прочел достатъчно СГС статии, играя по това което съм научил от гледане и игра на СМС - не казвам че играя с голям стак, както със малък де :f_biggrin: ). Като си начеша крастата мисля да пробвам макс бай ин на шортхандед на НЛ10. Няма да имам 30 бай ина, мисля да пробвам с 15. Може би е много грешно обаче просто гледах един приятел как играе и не видях ситуации в които да не мога да отреагирам, стори ми се лесно. Верно че гледах 1000 ръце само, но все пак засега плана е да се пробвам като стигна $150. После ще мисля дали пак да захващам СМС или да задълбавам във СГС.

Успех на всички! :f_p:
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Ясно ми е какво ти е , защото и на мен ми е мъка със СМС :D
      Само защо си решил да играеш 6макс а фулринг. Нали 6макс е с по-голяма вариация, а ти само с 15 би. Там където играеш няма ли нл5 да минеш първо от там .
      Каквото и да решиш успех ,а ако играеш пак СМС трябва да направим някой път 'съиит сешън' както му казват ;)
    • kotsebotse
      kotsebotse
      Бронз
      Първоначално публикувано от iborddТам където играеш няма ли нл5 да минеш първо от там .
      :s_thumbsup:
      Мини първо през НЛ4 или 5 или там каквото предлага залата. 15 БИ са твърде малко, дори и при добра игра, един даунсуинг и ти заминава банката, а ти казваш, че не познаваш добре добре СГС, а просто играеш с пълен стак, което ще ти даде отражение на играта, колкото и отстрани да ти изглежда лесно. И аз като гледам видеота в сайта нещата изглеждат лесно, ама като седнеш да играеш.. :f_p:
      А и не знам на колко маси играеш, но ако са повечко, тия 15 БИ могат да си заминат неусетно. Моят БРМ е 30БИ за първа маса + 10 за всяка следваща и тъй като играя на 4 маси сменям ниво при 60БИ, благодарение на което преживях сравнително добре даунсуинга още в началото на нивото, което сега играя(имаше момент, бях -8 БИ с All-in EV +4БИ) и сега лека полека възвръщам загубите, но благодарение на БРМ-а понесох всичко това и още играя на този лимит.
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Моят БРМ е 30БИ за първа маса + 10 за всяка следваща и тъй като играя на 4 маси сменям ниво при 60БИ

Това пък как го измисли...?
    • kukkiwonBG
      kukkiwonBG
      Бронз
      Това, колко маси играеш не променя вариацията. Единствената нужда да си увеличиш БРМ-то зареди масите е, ако многото маси ти намаляват очакваната печалба, но на четири маси не виждам това да е проблем.

Иначе и на една маса да играеш вариацията е доста по-неприятна, от колкото хората си мислят, но на лимити под 1/2$ можеш да минеш спокоино с 30 БИ, а играеки нагоре и/или професионално можеш и с 50.

Best,
      Kukki :s_love:
    • YUKNOW
      YUKNOW
      Бронз
      Играя 4-5 маси, което е максимума за мен, не само защото не взимам решения толкова бързо, а и защото си играя на лаптопа. Ако имаше нещо между НЛ2 и НЛ10 щях да го играя, обаче в Еверест няма. :/ Както няма и между НЛ10 и НЛ25.

Мхм, знам че трябва по-голяма банка. Просто нямам търпение :) То ако трябва на НЛ2 да направя още $200 (сега имам 100)...сигурно ще отнеме 2 месеца :/ И все пак, писах тук защото се надявам да ме разубедите с написаното :)

Може би ще насроча минаването нагоре за "когато прочета всички СГС статии"...само жалко че ще си изгубя златния статус. Много по-интересни са ми видеотата, не са само "according to the starting hand chart...". :f_tongue:

А, и какво е "съиит сешън" :)
    • kotsebotse
      kotsebotse
      Бронз
      Първоначално публикувано от kukkiwonBG
      Моят БРМ е 30БИ за първа маса + 10 за всяка следваща и тъй като играя на 4 маси сменям ниво при 60БИ

Това пък как го измисли...?
      Ми не знам как :f_p: , просто обичам като кача ниво да играя спокойно, а не за scared money и така съм си решил (не казвам на никой да сменя така), но така или иначе 15БИ е твърде малко според мен. Знам, че принципно съветът е да се сменя на 30БИ, което при мен щеше да доведе до бързо връщане назад при -8БИ в началото и щях да се чувствам доста по- неприятно. А ако бях сменял на 30БИ, НЛ20 щях да го играя примерно месец (сега го бих за 2) и не се чувствах готов за скок на НЛ50, все пак играя малко по- сериозно покер от половин година и тия нива са ми непознати и предпочитам да вляза подготвен със стабилна банка, но това си е мое решение. То всъщност илиза, че в момента почти имам банка за НЛ100, но още не се чувствам готов да играя там :f_cool:
    • ibordd
      ibordd
      Бронз
      Оф написал съм го направооо. Sweat session...

Some of you might be asking what a sweat session is, and for those who already know, you can skip this paragraph! Basically a sweat session is when you play a session of poker, with someone watching. During that, you talk to that person, explain your train of thought, and why you are doing what. He can ask questions and discuss your play with you. There is much to be learned from both being sweated, as well as sweating someone else! It is a different experience, one that I have found quite helpful, to have someone there the entire time, and you having to explain your reasoning behind what you're doing, and I highly reccomend anyone who hasn't ever done it, to do it smile

So basically I'm just going to facilitate and pair anyone who'd like to participate each month (we will do it just once a month, at least at first, because it will take time to find time to meet up with your partner, and sweat him/her as well as be sweated.

So just to make it simple here, I'd say lets have a standard of everyone having these two pieces of software
      1) Teamviewer- This lets you share you screen with someone, its quite easy to use and free. You can download it here
      2) Skype- This is for communication. It is preferred and much easier if you have a microphone, to just speak over this (the software provides an almost telephone quality way to speak to each other over the internet) But if you do not have a microphone you can still use the chat feature in skype. You can download that here

:f_biggrin: